PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τι έχετε να πείτε για τα χειροποίητα καζανάκια;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Kouzman (Yiannis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 CC RG

Ένταξη: 26 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 710
Τόπος: Piraeus, Nea Smyrni, NYC

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2003, 16:39:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

paidia i eksatmisi telika einai katara kai eutuxia mazi. panta oti kai na kaneis sto autokinito tha prepei na exeis kai tin analogi ekstmisi. to caro mou fora ena remus teliko (upotithetai gia 206 1.6 16v) kai oxi mesaio kazanaki. tora logo ektetameno metatropon sto moter (vlepe filtra, programma, ekkentroforous kai melontiki xrisi nos) tha ftiaxtei ena kainourio sustima (xtapodi, agon.katalutis, teliko Gr.N) gia prodiagrafes na sikonei +/- 200ps. auto kathorizetai apo tin diametro ton solinon kurios. tora apo ekei kai pera poali den tha douleuei 100% mexri na ftiaxtei pliros to moter alla auto einai ena mathima apo proigoumena autokinita kai metatropes...

anyway, sigoura gia mena opoios exei ta fraga na dosei tha epelega me kleista ta matia Peugeot sport kai tipota allo...


Gr.N RuLeZ.... Twisted evil Twisted evil Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Ntinos 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Saxo Vts-206 QUIKSILVER

Ένταξη: 14 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 417

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2003, 17:46:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vasso έγραψε:
Ntinos έγραψε:
τα 200 ευρω που σου ειπε ειναι πολλα.αυτα εχουν μεχρι 150 σε εξατμησαδες στην αθηνα οπως ο νινο η ο ποπαυ.


Πότε πήρες τιμή 150ευρώ από τον Ποπάϋ???
Εγώ που ρώτησα πριν από ένα χρόνο και μέσο γνωστού μου είπε φιλική τιμή 200 ευρώ.


καλα ολες οι τιμες ειναι φιλικες Twisted evil
αυτα τα ατομα δινουν τιμες αναλογα το ποιον θα δουν μου φενεται
τελοσπαντων 150 ευρω ειναι μια καλη τιμη για τελικο και γυρω στα 240 παει με το μεσαιο.μηπως εννουσε απο τον καταλυτη και πισω?
η και το αλλο μηπως ηταν εταιρειας?
επισης επειδη οπως ειπα παιζουν ισα με 100 τυποι ανοξειδωτου ατσαλιου (και μιλαμε μονο για comercial) τι να πω ισως ηταν καλυτερης ποιοτητας.
Παράθεση:
Ρώτησα και έναν άλλο εξατμισά της γειτονιάς και μου είπε τα εξής :
Το καζανάκι που θα μου τοποθετήσει θα έχει περίπου το ίδιο μέγεθος με το εργοστασιακό, θα έιναι ελεύθερο και ανοξείδωτο. Μαζί με την τοποθέτηση (η οποία θα γίνει με συγκόλληση) θα χρειαστούν 160 ευρώ...

Την επόμενη φορά, που θα το έχει στα χέρια του, θα ρωτήσω και για τις διαμέτρους...
Τι εσωτερική διάμετρο (περίπου) πρέπει να έχει το καζανάκι για να θεωρείται "καλό";


περιπου το ιδιο μεγεθος?εδω μιλαμε οτι απο 42 σε 45 χιλιοστα πηγα με το πρωτο καζανακι μου εγω και κρεμαγε το αμαξι στις εκκινησεις
και ενα χιλιοστο ειναι σημαντικο.καλο ειναι να βαλεις ακριβως την ιδια διαμετρο (και νομιζω τα 1,6 εχουν 45 χιλιοστα).βεβαια το συνθισμενο ειναι να σου βαλει 50αρι αλλα εγω δεν θα το εβαζα.
μην ξεχασεις να παρεις το δικο σου καζανακι μαζι.
μια τοποθετηση κανει 15 ευρω,αλλα οταν βαζεις δικο τους μεσα στην τιμη ειναι και τοποθετηση.[/code]


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Μάϊ 2003, 18:41:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Δημήτριος έγραψε:
Ρώτησα και έναν άλλο εξατμισά της γειτονιάς και μου είπε τα εξής :
Το καζανάκι που θα μου τοποθετήσει θα έχει περίπου το ίδιο μέγεθος με το εργοστασιακό, θα έιναι ελεύθερο και ανοξείδωτο. Μαζί με την τοποθέτηση (η οποία θα γίνει με συγκόλληση) θα χρειαστούν 160 ευρώ...

Την επόμενη φορά, που θα το έχει στα χέρια του, θα ρωτήσω και για τις διαμέτρους...
Τι εσωτερική διάμετρο (περίπου) πρέπει να έχει το καζανάκι για να θεωρείται "καλό";



Μα, γιατί δεν κοιτάς από τα διαθέσιμα Devil έχουν μείνει; (Μπαίνουν και αυτά από τα 106/Saxo!)

Για κάνε μια βόλτα από το "Πωλήσεις" Wink


Eδώ, συγνώμη παίδες, αλλά θα συμφωνήσω .... 1000% .... Έχετε την ευκαιρία να βάλετε DEVIL σε τρομερές τιμές .... και κοιτάτε τα "περίεργα" ΝΟΝΑΜΕ καζανάκια ? ...... ?

Επικροτώ την άποψη ότι το δοκιμασμένο και το επώνυμο όταν είναι και σε καλή τιμή αποτελεί την καλύτερη κίνηση αγοράς ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάϊ 2003, 15:22:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Μα, γιατί δεν κοιτάς από τα διαθέσιμα Devil έχουν μείνει; (Μπαίνουν και αυτά από τα 106/Saxo!)

Για κάνε μια βόλτα από το "Πωλήσεις" Wink


Τώρα που το λέτε προσανατολίζομαι σε τελικό (πιθανόν και μεσαίο, αν υπάρχει) της Devil που τοποθετείται σε 106. Ένα πουλάκι (ο PDuke Smile Wink ) μου είπε ότι ταιριάζει περίφημα στα αυτοκίνητά μας...

Ο λόγος γι' αύτό το οικονομικό άνοιγμα είναι ότι ορκίζομαι στις 5 Ιουνίου (άρα μετά από 2-3 μέρες θα γίνει η αγορά) και έτσι οι γονείς μου θα μου δώσουν κάτι (ξέρετε τώρα...). Επίσης ενδέχεται να εκφωνήσω και τον καθιερωμένο λόγο (δέχομαι τα συγχαρητήριά σας από τώρα Cool Cool Wink ), οπότε θα κεράσω και όλο το club!! (άπό δύο ποτήρια νερό τον καθένα!!! Mr. Green Mr. Green )


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 01 Ιούν 2003, 22:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν φτάσουν τα δύο ποτήρια θα έχει τρίτο?? Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν 2003, 15:44:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Αν δεν φτάσουν τα δύο ποτήρια θα έχει τρίτο?? Rolling eyes


Κάτσε να βγάλω λόγο πρώτα και μετά βλέπουμε... Wink


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Ιούν 2003, 21:16:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλακα πλακα,αφου εχω στο μπαλκονι μου το χειροποιητο καζανακι απο το πολο μου και καθεται,λεω να το βαλω στο 206 να δουμε τι θα κανει.
Βεβαια αφου πρωτα μπουν οι ζαντες,γιατι μπουρι με τασι δε μου καθεται καλα Laughing Laughing


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Ιούλ 2003, 19:56:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά τελικά έβαλα το τελικό καζανάκι της Devil (από Saxo VTS) στο Peugeot μου!!!...Δεν χρησιμοποίησα τα λεφτά - δώρο που πήρα από τους γονείς μου λόγω της αποφοίτησης, αλλά τα λεφτά - δώρο που πήρα λόγω του ότι απέκτησα το proficiency στα Αγγλικά!!! (Πάντως δεν είμαι τόσο ιδιοτελής ώστε τα λεφτά να είναι το μόνο κίνητρό μου... Wink Wink )

Χάρηκα πόλύ για τους εξής λόγους :
1) Το καζανάκι έδειξε πολύ ωραία πάνω στο αυτοκίνητο... Ο συνδυασμός χρώματος, ζάντας (η οποία στο απώτερο μέλλον ενδέχεται να αλλαχθεί) και καζανακίου σκοτώνει!!! Twisted evil
2) Το καζανάκι έχει προσδώσει έναν πολύ γλυκό και διακριτικό μπάσο ήχο που προκαλεί...
3) Ο κινητήρας απέκτησε περισσότερη ελαστικότητα στα χαμηλά (<2000 r.p.m.)

Το μόνο κακό είναι ότι, επειδή δεν ταίριαζε στην τοποθέτηση, έπεσε πολύ κόψε - ράψε (με ηλεκτροσυγκολλήσεις)...
Πάντως όλα τα σημεία των κολλήσεων βαφτήκαν στο χρώμα του καζανιού (μαύρο) ώστε να είναι λιγότερο ευπαθή σε μελλοντική διάβρωση... (η οποία μπορεί να ευνοηθεί από τις κολλήσεις)
Λόγω των κολλήσεων φαντάζομαι πως δεν ισχύει και η εγγύηση...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 08:07:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλωρίζική φίλε η μπούκα σου Wink Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Δημήτριος (Δημήτρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 XS 1.6 16v (2001)

Ένταξη: 24 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 751
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Ιούλ 2003, 13:21:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
Καλωρίζική φίλε η μπούκα σου Wink Wink


Ευχαριστώ...


Ένα 206 την ημέρα τον γιατρό τον κάνει πέρα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Αύγ 2003, 13:22:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδες εγω εχω βαλει τελικο της BEDA και ειμα 100% ευχαριστημενος!



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Petros (Πέτρος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) ΧS2 (2002)

Ένταξη: 16 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 113
Τόπος: Αθήνα - Βριλήσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Αύγ 2003, 09:34:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο Rallye πέρασα δύο χειροποίητα . Το πρώτο μου βγήκε μούφα (πολύς θόρυβος, απόδοση μηδέν) το δεύτερο όμως όχι μόνο άντεξε για 40.000 χλμ. χωρίς πρόβλημα, αλλά εμφανώς μου έδωσε στις μεσαίες στροφές (χαμηλή ροπή που φαίνεται στον 1300άρη) αλλά και ο θόρυβος παρέμεινε στα ίδια επίπεδα με το εργοστασιακό, απλώς ο ήχος ήταν πιο μπάσος (η αλήθεια είναι ότι φασαρία έκανε και πριν και μετά). Και να σκεφτείτε ότι το φόρεσα από τον εξατμισά της γειτονιάς μου...

Πάντως προσωπικά θα απέφευγα τη Sebring γιατί -τουλάχιστον στα Peugeot- έχω ακούσει τα χειρότερα. Υπάρχει περίπτωση ατόμου που έδωσε το '96 100+ χιλιάρικα για τελικό της Sebring σε 106XSi και ένοιωσε ότι το αυτοκίνητο ξαφνικά "μπούκωσε". Η δυναμομέτρηση τον επαλήθευσε αφού το αυτοκίνητο δε μπορούσε να βγάλει πάνω από 87 άλογα!!!
Για τις Devil όμως κόβω το χέρι μου (που λέει ο λόγος). Αν έχει κανείς τα φράγκα αξίζει να βάλει όλο το σετ...


In Rallye I trust (παρόλο που το αποχωρίστηκα)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1375s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on