PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Βολαν & ελαφρωμενες τροχαλιες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάϊ 2010, 20:01:15    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Βολαν & ελαφρωμενες τροχαλιες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με τις βλακειες,ξεχασα να αναφερω και τα περι βολαν 207...
Με αφορμη μια αλλαγη δισκου,το βολαν απο 207 RC ζυγιστηκε στα 7,6 κιλα.
Μενει να δουμε ποσο περιθωριο εχει για ελαφρωμα και να ξαναζυγισουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάϊ 2010, 20:21:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο μηπως γνωριζεις να μας πεις με την τροχαλια της alta τι παιζετε ακριβως;ρωταω επειδη ειμαι ασχετος περι του θεματος και θα ενδιαφερομουν να μαθω καποια πραγματα....περι αποτελεσματων επειτα βελτιωσης της τροχαλιας...
Alta τροχαλια εχει βαλει ο manabis... Και ειναι οπως μου ειπε απο το mini cooper....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάϊ 2010, 20:25:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χριστοφορε μην σου λεω μπουρδες,δεν εχω ζυγισει την μαμα για να ξερω τι και πως... Sad
Επιασα στο χερι μου μια και οντως ειναι πολυ βαρια που σημαινει,κρινωντας απο αλουμινενια παραπλησιου μεγεθους που εχω δει,οτι η διαφορα σε κινουμενη μαζα τουλαχιστον ειναι μεγαλη,απλα δεν ξερω αν εχει νοημα να πληρωσεις μια επωνυμη οταν με σωστη δουλεια μηχανουργου μπορεις να κανεις μια φτιαχτη με το 1/3 της αξιας της Alta... Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάϊ 2010, 20:43:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστευετε οτι εχει νοημα σε ενα τουρμπο κινητηρα με πανω απο 30κιλα ροπη που ειναι ολα τα 207 πλεον...να εχεις ελαφρυ βολαν?
εχω την εντυπωση οτι ισως του κανει πιο κακο απο καλο ειδικα ψηλα και στα πολλα που σε νοιαζει να κραταει την αδρανεια του
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 20 Μάϊ 2010, 23:07:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξερω ρε Πανο,τι να σου πω...
Η μειωμενη μαζα θεωρητικα δεν εχει καποιες παρενεργειες.
Τωρα αν υποθεσεις οτι λογο μειωμενης μαζας ισως χανει ελαχιστη πιεση,ναι,υπαρχει καποια πιθανοτητα αλλα μιλαμε για μεγεθος του 0,05 bar; Question
Ε,νομιζω οτι περισσοτερα θα κερδισεις απο την αδρανεια σε ολο το φασμα σε σχεση με την μειωμενη πιεση... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάϊ 2010, 21:20:33    Θέμα δημοσίευσης: Βολαν Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βεβαία στα μοτέρ το βολάν υπολογίζεται με βάση όλα τα κινούμενα μέρη του κινητήρα όπως μπιέλες, πιστόνια, στρόφαλος κα. Άρα υπάρχει η πιθανότητα να υπάρχουν κάποιες παρενέργειες στο θέμα ζύγισης του μοτέρ. Επίσης πάντα ο κατασκευαστής προσθέτει και κάποιο επιπλέον βάρος για να γίνει πολύ φιλικό για χρήση εκτός πόλης. Δες τα Honda vti Ελλάδας-Αμερικής που εκτός από τις διαφορές που είχανε σε διαφορά μηχανολογικά μέρη είχαν και βαρύτερο βολάν γιατί στην Αμερική έχουν μεγάλες αποστάσεις εκτός πόλης. Άρα πιστεύω για αρχή θα πρέπει να κινηθούμε στο θέμα αν κάποιο 207 gt εκτός Ελλάδας έχει πιο ελαφρύ βολάν από το εργοστάσιο. Τώρα το πώς θα το βρούμε αυτό δεν ξέρω ίσως αν κάποιος είχε πρόσβαση στους κωδικούς και τους συγκρίνει με Αγγλία για αρχή.
Επίσης προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα υπάρχει κάποιο θέμα έλλειψης πίεσης γιατί στην 3η σχέση για παράδειγμα ο κινητήρας έχει αρκετό φορτίο για να σηκώσει την πίεση που του έχουμε δώσει. Τώρα για 1η και 2η σχέση έτσι και αλλιώς δεν μπορούμε να σηκώσουμε την πίεση που πρέπει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 21 Μάϊ 2010, 22:12:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο οτι εχει φανει τοσα χρονια στα TU,προβλημα ζυγισματος δεν υπαρχει οσο και να ελαφρωθει το βολαν,οποτε λογικα το ιδιο θα ισχυει και στους EP. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάϊ 2010, 00:15:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:

Στελιο μηπως γνωριζεις να μας πεις με την τροχαλια της alta τι παιζετε ακριβως;ρωταω επειδη ειμαι ασχετος περι του θεματος και θα ενδιαφερομουν να μαθω καποια πραγματα....περι αποτελεσματων επειτα βελτιωσης της τροχαλιας...
Alta τροχαλια εχει βαλει ο manabis... Και ειναι οπως μου ειπε απο το mini cooper....



Made from 6061T6 aluminum and weighing in at .65 lbs,the ALTA pulley™ is more then 3 lbs lighter then the stock crank pulley. The ALTA pulley is not under driven and will not affect the life of your engine. The pulley is a redesigned, lighter rendering of the stock crank pulley.

Στο 1/3 της τιμης δε νομιζω να βρεις...Η alta τιν εχει 60$ κ 50$ νομιζω μεταφορικα..Η τοποθετηση δε ξερω ποσο παει κ γι αυτο δεν την εχω παραγγειλει ακομα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάϊ 2010, 07:26:32    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - Βολαν & ελαφρωμενες τροχαλιες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Με τις βλακειες,ξεχασα να αναφερω και τα περι βολαν 207...
Με αφορμη μια αλλαγη δισκου,το βολαν απο 207 RC ζυγιστηκε στα 7,6 κιλα.
Μενει να δουμε ποσο περιθωριο εχει για ελαφρωμα και να ξαναζυγισουμε...
χαχαχαχαχα! να σου πω εγώ? 1,2 κιλά!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 22 Μάϊ 2010, 07:39:17    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 - Βολαν & ελαφρωμενες τροχαλιες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
Pughell έγραψε:
Με τις βλακειες,ξεχασα να αναφερω και τα περι βολαν 207...
Με αφορμη μια αλλαγη δισκου,το βολαν απο 207 RC ζυγιστηκε στα 7,6 κιλα.
Μενει να δουμε ποσο περιθωριο εχει για ελαφρωμα και να ξαναζυγισουμε...
χαχαχαχαχα! να σου πω εγώ? 1,2 κιλά!

Ζυγισμενο με την σακουλα μαζι ή χωρις; Laughing Laughing Laughing

Ακομα προσπαθω να δω την φατσα της θειας στα κασερια οταν εσκασε μυτη ο στραγαλάς για να ζυγισει τον στροφαλο του Clio του... Laughing Laughing Laughing

ParisMcridis έγραψε:

Στο 1/3 της τιμης δε νομιζω να βρεις...Η alta τιν εχει 60$ κ 50$ νομιζω μεταφορικα..Η τοποθετηση δε ξερω ποσο παει κ γι αυτο δεν την εχω παραγγειλει ακομα.

Οταν εβλεπα παλιοτερα τιμες,δεν την ειχα βρει κατω απο 80-90Ε και αυτο χωρις ΦΠΑ και μεταφορικα...
Πιθανολογω οτι καποιο μηχανουργειο μπορει να κανει την ιδια δουλεια με κοστος κατασκευης και υλικων,καπου στο 50αρικο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
ParisMcridis (paris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(16v) & 207rc II

Ένταξη: 26 Δεκ 2007
Δημοσιεύσεις: 979

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 11:48:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρηκα αυτη που ειναι ακριβως ιδια με της alta απλα δε το γραφει επανω.
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/MINI-Cooper-R55-08-R56-07-08-09-Lightened-Crank-Pulley-_W0QQcmdZViewItemQQhashZitem3a5ed86d60QQitemZ250699345248QQptZMotorsQ5fCarQ5fTruckQ5fPartsQ5fAccessories
βγαινει στα 63 ευρω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 12:11:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@ Pughell θα ήθελα επίσης όταν θα τοποθετηθεί το ελαφρωμένο βολάν να μας πεις εντυπώσεις στο δρόμο Smile .

Ευχαριστώ


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 13:26:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω;
Τι εντυπωσεις να σας πω ρε απο το 1100 ή απο το XSi; Laughing Laughing Laughing

Αυτος που το εβαλε το φοραει αρκετο καιρο.Ας μας πει μιας και ουτε εγω δεν εχω feedback. Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mrkaza (Παναγιώτης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 24 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 457

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 21 Οκτ 2010, 13:38:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειδα οτι ησουν ο Δημιουργος του Topic και νομιζα οτι ηταν δικο σου ... αν και μου εκανε εντυπωση turbo ο pughell ??? :D

Οποτε απλα ζαλισε τον "Λιγο" να σου πει εντυπωσεις Smile ή ακομα καλλιτερα να της γραψει εδω αν ασχολιτε

Ευχαριστω


Αν τα γράφω κάπως ακαταλαβίστικα συγνώμη αλα είμαι δυσλεκτικός και τα κάνω μαντάρα στον γραπτό λόγο Sad

Οχι I/C δεν αλάζω ακουτε ??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
totoris (thodoris)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 rallye 2009

Ένταξη: 19 Φεβ 2010
Δημοσιεύσεις: 15
Τόπος: χανια-κρητη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 09:32:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει παρει το ματι μου μου και αυτο εδω....... http://eshop.kanteres.gr/el/virtuemart.html?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=117&category_id=28
χωρις να ξερω τι παιζει βεβαια..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NoDsl 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 26 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 787

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 11:00:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ποσοστό του βάρους που θα αφαιρέσεις απο το βολάν θα πρέπει να αφαιρεθεί απο την τροχαλία για να ισορροπήσει ή αν αφαιρέσεις π.χ 2 κιλά τόσο πρέπει να φύγουν και απο την άλλη πλευρά;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 14:17:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στα 1.2 κιλά που αφαίρεσα εγώ από βολάν δεν έκανα τίποτα άλλο.... pugheeeeeel
Πάντως 1η 2α 3η έχει μία διαφορά, ιδίως 1η 2α...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 22 Οκτ 2010, 20:43:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NoDsl έγραψε:
Το ποσοστό του βάρους που θα αφαιρέσεις απο το βολάν θα πρέπει να αφαιρεθεί απο την τροχαλία για να ισορροπήσει ή αν αφαιρέσεις π.χ 2 κιλά τόσο πρέπει να φύγουν και απο την άλλη πλευρά;

Δεν εχουν καμια απολυτως σχεση τα δυο αντικειμενα μεταξυ τους. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 31 Οκτ 2010, 23:29:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω κάτι λίγο άσχετο με ελάφρωμα....

Ψάχνω να βρω τα αίτια ενός ελαφρού τραντάγματος κατά το "δάγκωμα" του συμπλέκτη σε χαμηλές στροφές στο RC μου όταν ξεκινάω, με πρώτη (το κάνει ασχέτως αν είναι ζεστό ή κρύο), το οποίο απ' ότι φαίνεται δεν οφείλεται ούτε σε βάσεις μηχανής ούτε σε φθαρμένους μπιλιοφόρους ή τίποτα σχετικό, αλλά είναι σαν να δαγκώνει ο δίσκος αρχικά λίγο "μονόπατα". Το έκανε και προτού αλλάξω δίσκο-πλατώ (πριν από 8000 χλμ), και τελευταία έχω την αίσθηση ότι το κάνει λίγο πιο έντονα. Τι μπορεί να παίζει? Συζητούσαμε περι βολάν και "καθαρισμού" του σε τορναδόρο... Δεν είναι και τρομερό πρόβλημα (είμαι ίσως λίγο ψείρας σε κάτι τέτοια) αλλά θα ήθελα να το λύσω καθώς μειώνει την ...απόλαυση της καθημερινής οδήγησης (στο σκίσιμο προφανώς ούτε που του καταλαβαίνεις)!
Laughing


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 01 Νοέ 2010, 19:34:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ πιθανον το διαφορετικο υλικο του δισκου ή καποιο απο τα ελατηρια του... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1296s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 13 - GZIP enabled - Debug on