PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Λεβιές σε 206cc
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 13:42:14    Θέμα δημοσίευσης: 206 - Λεβιές σε 206cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημερα.

εχω ενα προβληματακι με τον λεβιε μου στο 206CC μου.
Το ειχα αναφερει και σε καποιοο αλλο Thread και μου ειχε απαντησει ο SIdobre οτι μαλλον η λυση ειναι εδώ:



Και εξηγουμε. Ο λεβιες μου ΠΑΙΖΕΙ αρκετα, 1cm+ προς καθε κατευθυνση.. δηλαδη οταν ειναι στην νεκρα (αλλα και σε κοθμπομενη ταχυτητα) τον κουνας πανω κατω δεξια αριστερα .. ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ λειτουργικο το προβλημα αλλα στην αισθηση, νοιωθω τις ταχυτητες μου χαρχαλο.. Confused

οπως δειχνω στην φωτο ο SIDOBRE ειχε πει οτι μαλλον στα σημεια που σημειωσα εκει που πιανουν τα σιδερα εχει λασκα και παιζει, ΑΛΛΑ το πηγα σε μηχανικο και μου ειπε οτι τα τσεκαρε αυτα και δεν ΠΑΙΖΟΥΝ καθολου.. ΠΑΙΖΕΙ ΛΙΓΟ ολοκληρο το συστημα απο το σασμαν , δηλαδη εκει που τα σιδερακια αυτα τερματιζουν και μπαινουν μεσα στο σασμαν λιγο παιζει.. ΑΛΛΑ ΕΙΝΑΙ δυνατον ολοσ ο λεβιες να κανει βολτες τοσο πολυ απο αυτό?

Υπαρχει περιπτωση αν βγαλω την φυσουνα (την δερματινη) του λεβιε να δω κατι μεσα φαγομενο που να εξηγει το παιξημο? Δεν ξέρω πως ειναι κατω απο την φυσουνα ο λεβιες και που κουμπονει.. ειχα δει μια φωτο αλλα δεν την βρίσκω..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 15:35:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι δικαιολογείται Crying or Very sad κι εμένα κάπως έτσι είναι (αρκετό παλάτζο αριστερά-δεξιά) που μετά από αρκετό ψάξιμο αλλά και αντικατάσταση όλων των ντιζών με άλλες με μεταλλικά ακρόντιζα (χωρίς λάστιχο), αυτό συνέχισε.

Το "παίξιμο" προέρχεται από το εσωτερικό του σασμάν (ΜΑ) και υπάρχει λόγος που είναι έτσι ώστε να υπάρχει μιά κάποια ανοχή και να μη σου πετάει τις ταχύτητες με το παραμικρό τράνταγμα.


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 16:18:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι καταλαβαινω τον λογο να παιζει λιγο (οπως ΠΧ στης μανας μου το 206) αλλα σε μενα ειναι χαλια!


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Απρ 2009, 20:30:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ναι καταλαβαινω τον λογο να παιζει λιγο (οπως ΠΧ στης μανας μου το 206) αλλα σε μενα ειναι χαλια!


Άστα, μάλλον καιρός για 1 rebuiltάκι Rolling eyes

Ή ακόμα καλύτερα περίμενε όταν χρειαστείς δισκόπλατο που θα κατέβει ούτως ή άλλως...

Όσους έχω ρωτήσει, εχοντας σαν δεδομένο ότι το μοχλικό δεν έχει μπόσικα, από μέσα μου λένε ότι είναι (απ'τα πιρούνια).


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Μάϊ 2009, 11:11:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δηλαδη οταν αλλάξω δισκο πλατο (καμια 200Ε) να τους πω να ανοιξουν και την χελώνα για rebuild? ποσο θα μου παρουν για ετουτο?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Αύγ 2009, 11:10:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

up!!!

ποσο παει το rebuild ?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 23 Φεβ 2010, 19:57:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εγω παρατηρησα ενα αλλο πραγμα στο 308 cc μου.Καταρχην οι αλλαγες ταχυτητων γινονται μια χαρα.Οταν εχω πεμπτη μεσα ομως και αφησω για παραδειγμα λιγο το γκαζι και ξαναγκαζωσω βλεπω το λεβιε να κουνιεται.Σε καμια αλλη ταχυτητα δεν μου το κανει αυτο ,ουτε στην εκτη.Που μπορει να ωφειλεται ;Το αμαξι ειναι καινουργιο και εχει κανει περιπου 7000 χιλιομετρα.Ευχαριστω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 08:38:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε μου και σε μενα το κανει απο τοτε που εχω το αμαξι και δεν ειχα ποτε προβλημα με σαζμαν οποτε μαλλον ειναι φυσιολογικο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stef80 (stefanos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


BMW 120i msport auto 1016

Ένταξη: 31 Ιούλ 2003
Δημοσιεύσεις: 281
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 14:08:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλακές βάσεις κινητήρα και κυρίως η κάτω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 24 Ιούν 2010, 14:35:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

stef80 έγραψε:
Μαλακές βάσεις κινητήρα και κυρίως η κάτω.


Γενικά είναι μαλακές οι βάσεις, αλλά έχω να δω έντονο κούνημα στον λεβιέ από το 406 μου. Στο 308 και δη με το εξάρι δεν θυμάμαι να κόβει βόλτες ο λεβιές. Μήπως να το κοιτάξεις μπας και έχεις κανένα θεματάκι από το εργοστάσιο;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stefplak 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 29 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 51

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 04 Ιούλ 2010, 16:27:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
stef80 έγραψε:
Μαλακές βάσεις κινητήρα και κυρίως η κάτω.


Γενικά είναι μαλακές οι βάσεις, αλλά έχω να δω έντονο κούνημα στον λεβιέ από το 406 μου. Στο 308 και δη με το εξάρι δεν θυμάμαι να κόβει βόλτες ο λεβιές. Μήπως να το κοιτάξεις μπας και έχεις κανένα θεματάκι από το εργοστάσιο;


Εαν και αργησα να απαντησω τελικα το ειδα και μου ειπαν αυτο που ειπε ο φιλος πιο πανω οτι ο κινητηρας καθεται σε ελαστικες βασεις και καθως κινειται, κινειται και το σασμαν.Προβλημα θα ηταν μου ειπαν εαν επαιζε σε ολες τις ταχυτητες και οχι μονο στην 5η...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Tsairon (nik)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:07:26    Θέμα δημοσίευσης: re Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες εμενα μου βγηκε ο λεβιες απο το κουμπωμα προχθες(τον εβαλα ξανα εννοειται) και απο τοτε με το παραμικρο τραβηγμα βγαινει..θα σκοτωθω καμια ωρα..τι να κανω;


Roland Garros 2004!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:13:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν λες σου βγηκε εννωεις το πανο μερος? η μπαλα?
εγω με τον νικο προσπαθουμενα την βγαλουμε στα δικα μας εδω και μισο χρονο και δε μπορουεμ και εσενα απλα εφυγε?? Sad


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Tsairon (nik)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:20:04    Θέμα δημοσίευσης: re Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πως να στο εξηγησω..Sad
ξερω οτι τα ξερεις αυτα που θα σου πω αλλα πρεπει για να καταλαβεις τι εννοω.λοιπον: ο λεβιες ειναι ενα σιδερο μακρυ που απο τη μια μερια ειναι γυμνο και απο την αλλη(εξωτερικη πλευρα) την μπαλα,σωστα;απο την εσωτερικη μερια που ειναι γυμνο,μπαινει στην υποδοχη του κιβωτιου.ε,εμενα βγαινει συνεχεια απο εκει.με το που αλλαζω απο 3η σε 2α βγαινει κ πλεον αναγκαζομαι να το πιανω απο πολυ χαμηλα,απο το σιδερο.Sad
(οσο για την μπαλα που λες,ο κολλητος μου που ειναι μηχανικος την δικια του την βγαζει συνεχεια κ παιζει!!!-οτι να ναι-)


Roland Garros 2004!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:22:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα απο κει κατω πως σου βγηκε? δεν δενει με κατι εκει? βιδα κτλ? δεν εχω παρατηρησει πως συνδεεται εκει. λογικα σε καποια ντιζα πρεπει να δενει..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:24:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εντελως οτι να ναι... Laughing Laughing Laughing

για οσους την εχετε "σφινωμενη"...

ζεστανετε την με ενα σεσουαρ Laughing και λιγο περιστροφικα/λιγο τραβηχτα θα βγει...

για οσους "σας μπαινοβγαινει" Lol ριξτε μια σταγονιτσα UHU και τοποθετηστε την... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Παρ 04 Φεβ 2011, 16:30:49, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:25:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: re Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Tsairon έγραψε:
πως να στο εξηγησω.. την δικια του την βγαζει συνεχεια κ παιζει!!!-


Εμεις γιατι δεν μπορουμε να την παιξουμε Question Question Question Question Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:25:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εντελως οτι να ναι... Laughing Laughing Laughing

για οσους την εχετε "σφινωμενη"...

ζεστανεται την με ενα σεσουαρ Laughing και λιγο περιστροφικα/λιγο τραβηχτα θα βγει...

για οσους "σας μπαινοβγαινει" Lol ριξτε μια σταγονιτσα UHU και τοποθετηστε την... Wink


μα αυτουνου δεν του βγαινει η μπαλα... απο κατω του βγαινει.. Confused


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:29:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ντροπή... Laughing Laughing Laughing


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Tsairon (nik)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 04 Φεβ 2011, 16:33:30    Θέμα δημοσίευσης: re Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πρεπει δηλαδη να βγαλω το δερμα κτλ;ειναι μ@λ@κι@ ρε γμτ γιατι ουτως η αλλως οι ταχυτητες ειναι σκληρες,η οπισθεν μου βγαζει την πιστη για να μπει κ αν την ζορισω χωρις να προσεξω παλι βγαινει το στιλιαρι!! Dizzy2
Οσο για τον κολλητο μου που την...παιζει Smile Smile Smile ειναι στη Ροδο,εκει δουλευει αλλα ερχεται τακτικα(σχετικα) εδω.Μιας κ ειμαστε ολοι Θεσσαλονικη αν ειναι οταν θα ξαναρθει θα βρεθουμε να σας μαθει πως να την ΠΑΙΖΕΤΕ και σεις!!!!!!!!!!!!


Roland Garros 2004!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1479s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on