PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Τουρμπίνα K04 από S3 σε 207 1,6Τ?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
roufosk2 (kostas)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 GT

Ένταξη: 09 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 63

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 00:07:49    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Τουρμπίνα K04 από S3 σε 207 1,6Τ? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω στην κατοχη μου μια μεταχιρισμενη τουρμπινα απο audi a3 s3 (το προιγουμενο μοντελο),και θα ηθελα να μαθω αν κανει σε 207 gt???????
Οι πληρωφοριες μου λενε οτι ειναι κ04 δηλαδη 2 σταδια μεγαλιτερη απο την δικη μας(κ03-κ03s-κ04).βγαζει κοντα στα 300 αλογακαι την χρισημοποιουν για αναβαθμηση τα a3 με τα 150 αλογα αλλα χρειαζονται και μπεκ που τα περνουν και αυτα αυτουσια απο το s3.οριστε και μερικες φωτο.

http://img21.imageshack.us/my.php?image=25004.jpg
http://img21.imageshack.us/my.php?image=25005.jpg
http://img21.imageshack.us/my.php?image=25006.jpg
http://img21.imageshack.us/my.php?image=25007.jpg
http://img21.imageshack.us/my.php?image=25009.jpg


ακουω αποψεις!!!!!!!!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 09:33:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Χωρίς να είμαι ο καταλληλότερος να σου απαντήσει θα σου πω την γνώμη μου. Πρώτο κακό είναι η πολλαπλή εξαγωγής που χρειάζεσαι καινούργια, μετά σίγουρα πρέπει να αλλάξεις την εξάτμισή σου, μετά πρέπει να σκεφτείς αν συμφέρει να αλλάξεις την τουρμπίνα του 207 γιατί, καλά είναι τα άλογα αλλά παίζει να αποκτήσεις και πολύ lag. Και βεβαίως είναι και άλλα....


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 11:18:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κοινώς το αμάξι θα γίνει εντελώς μόνο για τις ευθείες και αυτό είναι τραγικό....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 11:28:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...αρχισαμε... Laughing

δεν ξερω τι επιπτώσεις θα εχει στις χαμηλες rpm η απουσια twinscroll...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 15:31:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
κοινώς το αμάξι θα γίνει εντελώς μόνο για τις ευθείες και αυτό είναι τραγικό....


...είπε και ο 1ος κοντρακιας. Cool

Οπως ειπε κι ο μανθος,δν βρισκω το λογο να αφαιρέσει κανείς μια τουιν σκρολ τουρμπινα για μια κοινη.
Ηδη το αυτ/το συμπεριφερεται σαν ατμοσφαιρικο 2ιλιτρο στα χαμηλά,πραγμα που θα χασει με μια κοινη τουρμπινα.

Εαν ψηνεσαι τοσο πολυ για την εξτρα δυναμη,αφου βαλεις προγραμμα ι/κ,εξατμιση και δεις οτι δν σου φτανει, δοκιμασε τη λυση που βγηκε για τα μινι με το "big turbo" kit.

Προσωπικα δν εχω αποψη περι τουτου,αλλα περιμενουμε αλλα θυματα του εξωτερικου να το δοκιμασουν ωστε να δουμε και μεις αν δουλευει!


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
isim (Ιωαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


208 Allure

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 334

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 15:59:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ειμαι ο ειδικος για μιλησω επι του θεματος... Θα συμφωνησω με τους προηγουμενους. Αλλα και θα προσθεσω οτι κανατε λαθος επιλογη, αν θελατε αμαξι με 300 αλογα ας περνατε ενα EVO ή ενα IMPREZA STi... Την ταπεινη μου γνωμη λεω, μη πεσετε να με φατε Smile Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 16:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν δεν εχεις χρηματα για evo και impreza και εχεις στο αιμα σου το μικροβιο της βελτιοσης οχι 207 θα πειρακσεις, και uno θα κανεις 300 αλογα!!! Wink


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 16:32:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καποια στιγμη οταν αρχησουν να σπανε τουρμπινες θα γινει κ αυτο...οσο για την αποδοση ολοι γκρινιαζεται που τραβαει χαμηλα κ ψοφαει ψηλα...με αυτην την τουρμπινα θα γινει το αναποδο...παρτε αποφαση τι θελετε απο το αμαξι... Wink
οσο για τα evo κτλ ασε αυτοι που τα περνουν τα κανουν 600-900 κ παει λεγοντας...οι εποχες δεν αλλαζουν αντι για punto starlet 300 αλογα τωρα θα χουμε 207-corsa που το corsa εχει γινει ηδη δλδ Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 16:35:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1!!! ΕΤΣΙ ΕΙΝΑΙ!!!!!!


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
alkone (alex)
Μέλος
Μέλος


207 GT

Ένταξη: 17 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 108
Τόπος: Earth

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 18:59:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν και συμφωνω με τους προλαλησαντες περι lag,twin scroll,θυσιαζεις αρπαγμα στα χαμηλα, μοντες για να κουμποσει κλπ!Δν πας σε καποιον σοβαρο τουρμπινα μηπως και μπορει να σου βγαλει κανενα υβριδιο με παντρεμα φτερωτης κλπ απο την κο4?? Απο οσο εχω ακουσει ,εχουν φτιαξει κανα 2 παιδια την μαμα κο3 του GT με φτερωτη απο κο3s!Αν διαβαζουν ας μας πουνε και οι ιδιοι καλυτερα λεπτομερειες για το ολο εγχειρημα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 20:13:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπορεις να πας σε εξατμησα κ να σου φτιαξει ενα πλακακι να κουμπωσει η τουρμπινα στην γνησια πολλαπλη εξαγωγης.κ αφου βαλεις μεγαλυτερη τουρμπινα λογικο ειναι να τουρμπιζει πιο ψηλα κ οχι απο τις 1800.αλλα οταν κρατας μεχρι τον κοφτη 1.4 σταθερο,για πιο λογω να θες δυναμη κ κοντα 40 κιλα ροπης απο τις 1800 στροφες?κ πως θα το οδηγεις μεσα στην πολη?ειπαμε οτι τα γαλλικα,οπως κ το 207,ειναι κορυφαια στο στριψιμο αλλα δε παει να πει οτι δε ψαχνουμε να δυναμωσουμε κ το μοτερ μας...κ στο μονο πραγμα που εχω κολησει για το "big turbo" του μινι κουπερ ειναι γιατι δε ξερω κατα ποσο μας παιρνει ο χωρος για την τουρμπινα εκει μπροστα.να θυμησω οτι στις αρχες που βγηκε η μιλτεκ για μινι κουπερ κ τις κουμπωνανε στα 207,εκαιγαν τους προφυλακτηρες κ καπο γιατι δεν εβγαινε σωστα το dp.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 20:57:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσείς θέλετε να το πάτε 300 άλογα.

Τα εντόσθια του, τα ρωτήσατε αν θέλουν να δουλεύουν στα 300 άλογα?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 21:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πιστεύω ότι όποιος το δοκιμάσει πέρνει τρελό ρίσκο και φυσικά έχει στο νου του πάντα και το ανάλογο κόστος...
Στέλιοοοοοοοοο που είσαι?Γύρισες από Βόλο για να μας πεις τις εντυπώσεις σου από το 207 RC με την [/b]μεγαλύτερη τουρμπίνα?
Ναι ναι ναι μια χαρά διαβάζουν τα μάτια σας...οπότε συνιστώ λίγη υπομονή...



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 21:08:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οταν βλεπεις οτι καποιοι μεσα σε ενα χρονο βαζουμε οτι υπαρχει πανω,παει να πει οτι ειμαστε ετοιμοι για ολα.... Twisted evil εγω προσωπικα δεν εχω κανενα προβλημα,αν βγει κιτακι με μπιελες κ πιστονια να τα βαλω,αρκει ομως να υπαρχουν κ τα υπολοιπα πανω στο αμαξι μου(τουρμπινες,μπεκ,αντλιες κτλ κτλ.)τωρα αν καποιος δεν ειναι διαθεσιμος να μπει σε τετοια διαδικασια,δε το συζηταμε καθολου.ενα 1ο σταδιο κ αυτο μονο απο ατομο με πειρα για να εχει ησυχο το κεφαλακι του,κ ειμαστε τυχεροι που εχουμε ενα τετοιο ατομο εδω περα. Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Απρ 2009, 21:14:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βάγγο και εγώ ρε φίλε υπέρ είμαι αλλά λέω να μην βιαζόμαστε για να γίνει και σωστή και καλή δουλειά.Το βασικό είναι να αποφύγουμε όσο μπορούμε τα πολλά πειράματα



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 00:26:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βαγγο εχει δικιο σ αυτο ο κωστας...να μη γινουμε πειραματοζωα..ας κανουμε λιγο υπομονη να δουμε τι μπορει να κανει αυτο το μοτερ και μετα πρατουμε αναλογως..ηδη αρχιζουν να βγαινουν νεα στη πιατσα οπως αυτο που ειπε ο κωστας με το παιδι απο βολο...ας μη βιαστουμε γιατι θα ειναι κριμα να παθει κατι το αυτοκινητο απο βιαστικες κινησεις! Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 00:31:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πάντα η αρχη ειναι δυσκολη...
ακομα και τα 106 που εχουν αρκετα ανεκτικο μοτερ σε βελτιώσεις τα πρώτα χρόνια που ειχαν αρχισει να "πειράζονται"-"βελτιώνονται... (με πειραματα) εσπαγαν/δεν δουλευαν κλπ κλπ...

γενικώς σε ολο το "κολποσχέδιο" της βελτίωσης υπάρχει ρισκο, και ενδεχόμενο στραβης.
αυτο δεν σημαίνει οτι "δεν αςσχολουμαστε και το αφηνουμε μαμα"
αυτό σημαίνει οτι πρέπει "να το εχουμε κατα νου" το ενδεχόμενο στραβης, και πριν μπουμε στην διαδικασια της βελτίωσης να εχουμε τα διαθέσιμα χρηματα ΚΑΙ για την στραβη και επίσης "να εχουμε κατα νου" επί του προκείμενου = μεγαλυτερη τουρμπίνα, οτι αυτη δεν πάει "μόνη της" (προκειμένου να γίνει σωστη δουλεια...)

εγω πάντως "ανυπομονω να δω "δυνατα" (και ιδανικα μαζι και στριφτερα) 207, αρκεί να μην ειναι "Κυριακη βόλτα-Δευτερα συνεργείο..." Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 00:51:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
πάντα η αρχη ειναι δυσκολη...
ακομα και τα 106 που εχουν αρκετα ανεκτικο μοτερ σε βελτιώσεις τα πρώτα χρόνια που ειχαν αρχισει να "πειράζονται"-"βελτιώνονται... (με πειραματα) εσπαγαν/δεν δουλευαν κλπ κλπ...

γενικώς σε ολο το "κολποσχέδιο" της βελτίωσης υπάρχει ρισκο, και ενδεχόμενο στραβης.
αυτο δεν σημαίνει οτι "δεν αςσχολουμαστε και το αφηνουμε μαμα"
αυτό σημαίνει οτι πρέπει "να το εχουμε κατα νου" το ενδεχόμενο στραβης, και πριν μπουμε στην διαδικασια της βελτίωσης να εχουμε τα διαθέσιμα χρηματα ΚΑΙ για την στραβη και επίσης "να εχουμε κατα νου" επί του προκείμενου = μεγαλυτερη τουρμπίνα, οτι αυτη δεν πάει "μόνη της" (προκειμένου να γίνει σωστη δουλεια...)

εγω πάντως "ανυπομονω να δω "δυνατα" (και ιδανικα μαζι και στριφτερα) 207, αρκεί να μην ειναι "Κυριακη βόλτα-Δευτερα συνεργείο..." Wink


Αυτο ακριβως επιζητουμε και μεις Μανθο..να κανουμε ενα συνολο δυνατο και ταυτοχρονα αξιοπιστο,γιατι οι εποχες μας ειναι δυσκολες και δεν υπαρχει χρημα για πειραματισμους και αλχημειες...αν υπηρχε,τοτε ολοι θα ριχναμε χωρις να μας ενδιαφερει αν θα σπασει-χαλασει!

Η αρχη ειναι δυσκολη..συμφωνω..ομως πλεον στα χρονια μας υπαρχει καλυτερη τεχνογνωσια απ οτι στα χρονια που αρχισαν να κυκλοφορουν τα πχ
σαξοραλα,δλδ μας δινουν τη δυνατοτητα να βελτιωσουμε το αυτοκινητο μας χωρις να ρισκαρουμε σε ιδια ποσοστα που γινοταν στο παρελθον..πολλες φορες και καθολου(βλεπε 1ο σταδιο e-tuners)!


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 08:51:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο λεμε.αλλα αν δε δοκιμασει καποιος τοτε πως θα δουμε τις αντοχες του μοτερ?κ το μονο που με φρεναρει μεχρι στιγμης ειναι οτι θελω να περασω 1-2 πραγματακια εγγυηση που δε θα συμφερει να τα κανω εκτος εγγυησης Wink οταν με το καλο φυγει η εγγυηση τοτε προχωραμε.
αλλοι βεβαια θα πουν,θα δωσεις τοσα λεφτα για να φτιαξεις το μοτερ κ κολας στην εγγυηση?λοιπον ενα προβλημα που παρουσιαζεται στα δικα μας σχετικα με το χρονισμα,μου ειπαν οτι τυχεροι ειμαστε που παρουσιαζεται μεσα στην εγγυηση γιατι δε ξερουν ποσο θα χρεωναν για κατι τετοιο εκτος εγγυησης(βεβαια αυτοι που το ειπαν δεν εχουν το μηχανιμα για το χρονισμα κ δεν ηξεραν κατι παραπανω).
παντως οποιος δεν ειναι ετοιμος να του τυχει κατι "στραβο" καλυτερα να παραμεινει στα στανταρ μεχρι στιγμης γιατι το μοτερ μας κ τα ανταλακτικα του ειναι λιγακι ακριβουτσικα.θυμαμαι τοτε με το 106 βρισκαμε μοτερ με 700 ευρω κ τωρα μονο η τουρμπινα μας εχει τα διπλα Laughing τι να πει κ ο manavis που εχει ριξει μια περιουσια πανω στο αμαξι Shocked



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mez (Isidοros)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207 ήταν-κάποτε-Rallye

Ένταξη: 15 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 306
Τόπος: Αθήνα Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 04 Απρ 2009, 10:30:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τροφή για σκέψη....... Εκτός από τα κλασικά PeugeotMini, Twin-scroll τουρμπίνα έχουν και τα 2λιτρα Impreza Sti από Ιαπωνία πλευρά(εντάξει είναι λίγο too much αλλά να μην πούμε και καμιά μαλ***α να περνάει η ώρα!!!!) Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


"It's all about balance"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 21, 22, 23  Επόμενη
Σελίδα 1 από 23

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1745s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on