PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 09:19:04    Θέμα δημοσίευσης: Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εσεις καθαρίζετε το αμαξι σας? Very happy η έχετε ενθύμιο ακομα την άμμο απο το περσινο καλοκαιρι στην χαλκιδικη? Shocked
Επειδη καλοκαιρι ερχεται και το αμαξι λερώνετε όλο και περισσότερο (@#!$!$ γίνεται με λιγα λογια μεσα) θα μπορουσαμε αν πούμε διάφορα προϊόντα - πατέντες - τεχνικες Shocked που χρησημοποιει ο καθένας για αν καθαρίσει το εσωτερικο. (καθίσματα, ταμπλο, πατακια κ.α.)
π.χ.
spray sonax για τις ταπετσαρίες - καθίσματα: 5 euro απο praktiker συμπέρασμα: μουφαααααα με την μια τελειώνει κ ο λεκες οχι μόνο δεν εφυγε αλλα εκανε και περισοτερα σημαδια με τα χημικα.
(εσεις πως καθαριζετε τις ταπετσαριες σας? ειναι μεγαλος μπελας αν δεν έχεις καλυματα)
spray sonax για ταμπλό: 3.5 euro πρακτικερ, Θεικό... γυαλίζει το ταμπλό πολύ καλα και δεν πιάνει μετα για πόσο καιρο σκόνη! αλλα προσοχή ποτε μην ψεκάζετε μερα μεσημερι με ντάλα ήλιο γιατι θα κολλαει για 10 χρόνια! κ ποτε μην ψεκασετε στα πλαστικα εξω γιατι αντι να γυαλισουν θα γινουν οσο πιο ματ γινετε!!! Very happy Very happy Very happy
κατι σκουπάκια τωρα επαναφορτιζόμενα η με τον αναπτηρα ειναι εντελως χαλια γιατι καιγονται γρηγορα και δεν ρουφανε και πολυ so μπαλαντεζα και σκουπα philips να ρουφαει την σκονη! (μακρια απο τα σκουπακια!)
Αυτα!

ps
και αν μπορει κανεις να μου πει πως καθαρίζει τις ταπετσαριες? Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 09:28:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ταπετσαρίες και καρέκλες με αφρό που καθαρίζουν τα χαλιά!Ρώτα την μαμά σου! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 09:35:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Ταπετσαρίες και καρέκλες με αφρό που καθαρίζουν τα χαλιά!Ρώτα την μαμά σου! Wink


Σωστότατος!Το φοβόμουν πριν το χρησιμοποιήσω αλλά έκανε περίφημα την δουλειά του...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 10:11:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

teoman έγραψε:
GIANNIS206 έγραψε:
Ταπετσαρίες και καρέκλες με αφρό που καθαρίζουν τα χαλιά!Ρώτα την μαμά σου! Wink


Σωστότατος!Το φοβόμουν πριν το χρησιμοποιήσω αλλά έκανε περίφημα την δουλειά του...

Very happy Very happy Very happy Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 10:47:28    Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:

π.χ.
spray sonax για τις ταπετσαρίες - καθίσματα: 5 euro απο praktiker συμπέρασμα: μουφαααααα με την μια τελειώνει κ ο λεκες οχι μόνο δεν εφυγε αλλα εκανε και περισοτερα σημαδια με τα χημικα.
(εσεις πως καθαριζετε τις ταπετσαριες σας? ειναι μεγαλος μπελας αν δεν έχεις καλυματα)
spray sonax για ταμπλό: 3.5 euro πρακτικερ, Θεικό... γυαλίζει το ταμπλό πολύ καλα και δεν πιάνει μετα για πόσο καιρο σκόνη! αλλα προσοχή ποτε μην ψεκάζετε μερα μεσημερι με ντάλα ήλιο γιατι θα κολλαει για 10 χρόνια! κ ποτε μην ψεκασετε στα πλαστικα εξω γιατι αντι να γυαλισουν θα γινουν οσο πιο ματ γινετε!!! Very happy Very happy Very happy
κατι σκουπάκια τωρα επαναφορτιζόμενα η με τον αναπτηρα ειναι εντελως χαλια γιατι καιγονται γρηγορα και δεν ρουφανε και πολυ so μπαλαντεζα και σκουπα philips να ρουφαει την σκονη! (μακρια απο τα σκουπακια!)
Αυτα!
ps
και αν μπορει κανεις να μου πει πως καθαρίζει τις ταπετσαριες? Very happy Very happy Very happy


ρε συ jim!!!
δεν ρωτάς πρώτα???
Mακρυά από SONAX ... μεγάλη απάτη ...
Aπό PRAKTIKER μόνο από: NIGΡΙΝ - ΤURTLE - ARMOR ALL
Οσο για σκουπάκι έχω πάρει αυτό της BLACK'N'DEKER το έχω δύο χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα .... αλλά έκανε και 11.000δρχ .....

Ασχετο αλλά ενδιαφέρον!
Πριν δύο βδομάδες έπεσε στα χέρια μου ένα ΚΑΝΑΔΙΚΟ σαμπουάν αυτοκινήτου με κερί carnauba .... σε δοχείο 2 κιλών .... Αυτός που μου το έδωσε (μαγαζί στην Κατεχάκη) μου το παρουσίασε κλάσεις καλύτερο ακόμη και από τα autoglym ...

Το δοκίμασα ... και έπαθα πλάκα ... καταρχήν μύριζε μέχρι αηδίας νέφτι (το κερί μύριζε έτσι) ενώ το σαμπουάν είχε κερί ορατό ... που ανέμιζε μέσα στο δοχείο ...

Αποτέλεσμα? Ολες οι βρωμιές εξαφανίστηκαν εντελώς, γυάλισμα φανταστικό - καθρέπτης ... Επαθα πλάκα ....

Η φάση είναι ότι αρκεί ένα πλύσιμο το μήνα με ένα μικρό καπάκι σε 10 κιλά νερό. Με αυτό το σαμπουάν με βλέπω να το κρατώ για καμιά δεκαετία ....
Τιμή 15euro ... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alemao (Αριστείδης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 28 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 599
Τόπος: Γλυκα Νερα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 10:48:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το ARMOR ALL είναι το καλύτερο


Top Fuel Racing Club ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 10:58:52    Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
micho έγραψε:

π.χ.
spray sonax για τις ταπετσαρίες - καθίσματα: 5 euro απο praktiker συμπέρασμα: μουφαααααα με την μια τελειώνει κ ο λεκες οχι μόνο δεν εφυγε αλλα εκανε και περισοτερα σημαδια με τα χημικα.
(εσεις πως καθαριζετε τις ταπετσαριες σας? ειναι μεγαλος μπελας αν δεν έχεις καλυματα)
spray sonax για ταμπλό: 3.5 euro πρακτικερ, Θεικό... γυαλίζει το ταμπλό πολύ καλα και δεν πιάνει μετα για πόσο καιρο σκόνη! αλλα προσοχή ποτε μην ψεκάζετε μερα μεσημερι με ντάλα ήλιο γιατι θα κολλαει για 10 χρόνια! κ ποτε μην ψεκασετε στα πλαστικα εξω γιατι αντι να γυαλισουν θα γινουν οσο πιο ματ γινετε!!! Very happy Very happy Very happy
κατι σκουπάκια τωρα επαναφορτιζόμενα η με τον αναπτηρα ειναι εντελως χαλια γιατι καιγονται γρηγορα και δεν ρουφανε και πολυ so μπαλαντεζα και σκουπα philips να ρουφαει την σκονη! (μακρια απο τα σκουπακια!)
Αυτα!
ps
και αν μπορει κανεις να μου πει πως καθαρίζει τις ταπετσαριες? Very happy Very happy Very happy


ρε συ jim!!!
δεν ρωτάς πρώτα???
Mακρυά από SONAX ... μεγάλη απάτη ...
Aπό PRAKTIKER μόνο από: NIGΡΙΝ - ΤURTLE - ARMOR ALL
Οσο για σκουπάκι έχω πάρει αυτό της BLACK'N'DEKER το έχω δύο χρόνια και δεν έχει πάθει τίποτα .... αλλά έκανε και 11.000δρχ .....

Ασχετο αλλά ενδιαφέρον!
Πριν δύο βδομάδες έπεσε στα χέρια μου ένα ΚΑΝΑΔΙΚΟ σαμπουάν αυτοκινήτου με κερί carnauba .... σε δοχείο 2 κιλών .... Αυτός που μου το έδωσε (μαγαζί στην Κατεχάκη) μου το παρουσίασε κλάσεις καλύτερο ακόμη και από τα autoglym ...

Το δοκίμασα ... και έπαθα πλάκα ... καταρχήν μύριζε μέχρι αηδίας νέφτι (το κερί μύριζε έτσι) ενώ το σαμπουάν είχε κερί ορατό ... που ανέμιζε μέσα στο δοχείο ...

Αποτέλεσμα? Ολες οι βρωμιές εξαφανίστηκαν εντελώς, γυάλισμα φανταστικό - καθρέπτης ... Επαθα πλάκα ....

Η φάση είναι ότι αρκεί ένα πλύσιμο το μήνα με ένα μικρό καπάκι σε 10 κιλά νερό. Με αυτό το σαμπουάν με βλέπω να το κρατώ για καμιά δεκαετία ....
Τιμή 15euro ... Wink


Για αυτο τον παραδέχομαι τον νιικολάκη!!! βιβλιοθήκη είναι ο ατιμος! Smile

πες μας μαρκα του σαμπουαν!!! να ψαξω να το βρω εδω πανω!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 11:22:14    Θέμα δημοσίευσης: Re: Περιποίηση - Καθαρισμός εσωτερικού χώρου Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:
πες μας μαρκα του σαμπουαν!!! να ψαξω να το βρω εδω πανω!


χμμμ... το απόγευμα... γιατί δεν το θυμάμαι... Embarassed

αν δεν το βρεις επάνω, κανονίζεις και αγοράζει ο Αντώνης ένα δοχείο και στο φέρνει, ή το αγοράζω εγώ και του το δίνω... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 11:39:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω ειμαστεεεεε !!
επειδη πρεπει να μιλαμε με στοιχεια και εχω δοκιμασει καμια 10ρια διαφορετικα προιοντα, μολις παω σπιτι και δω τις μαρκες και τους τυπους θα επανελθω με ονοματα.
Αυτα που μπορω να πω σαν πρωτη γευση ειναι τα εξης:

- Ενα καλο επαναφορτιζομενο σκουπακι κανει αρκετα καλη δουλεια αρκει να καθαριζουμε το αμαξι 2-3 φορες το μηνα κατ'ελαχιστο και να μην το αφηνουμε να γενησουν τα φιδια που κρυβονται μεσα και μετα να σκεφτουμε να το καθαρισουμε...
Εχω σκουπακι της black&decker το δυνατο το 9.6V και μπορω να πω πως κανει δουλεια. φυσικα δεν συγκρινεται με την ηλεκτρικη σκουπα αλλα για επαναφορτιζομενο ειναι απο τα δυνατοτερα. εχει 2πλο φιλτρο το οποιο μονο αν το δεις θα καταλαβεις το ποσο καλη δουλεια κανει μια και κρατα απιστευτο ογκο σκονης αλλα και αλλων σκουπιδιων. Φυσικα μακρια απο σκουπακια τω 2,3V που συνδεονται στον αναπτηρα -ειναι της πλακας.
- Τα 3d ταπετα της Peugeot αν και λιγο ακριβα μπορουν να δωσουν μια καποια λυση και να μην αφησουν τα χωματα και τις πετρες/αμμο να περασουν στο κατω μερος του πατωματος του 206.
- Αποφευγουμε να καπνιζουμε στο αμαξι γιατι η μαυριλα βγαινει δυσκολα.
Ακομα κι ετσι ομως οταν ταξιδευουμε με ανοικτα παραθυρα (εστω και λιγο) η ροη του αερα, με τον καιρο κανει να μαυριζει η ταπετσαρια ψηλα και στο πλαι πανω απο το κεφαλι μας (εκει που ειναι η χειρολαβη)...αυτο βγαινει μονο με πλυσιμο.
- Το ταμπλω μπορρουμε να το προστατευσουμε απο τον ηλιο (που θα το "καψει"/"ξεθωριασει" με ενα καλαισθητο προστατευτικο για ταμπλω που θα αγορασουμε ετοιμο η θα παραγγειλουμε.
Επισης μπορουμε να το καθαριζουμε και να το φρεσκαρουμε ως εξης:
πρωτα παιρνουμε τη σκονη (πολυ καλη δουλεια κανει το swiffer) και ο,τι αλλο υπαρχει με ενα βρεγμενο (νωπο) πανι, το αφηνουμε να στεγνωσει και στη συνεχεια με ειδικο σπρευ μπορουμε να το γυαλισουμε. ! σχεδον ολα τα σπρευ για πλαστικα/ταμπλω! περιεχουν σιλικονη και αυτο δεν ειναι κατι κακο μια και αν βαλουμε λιγη ποσοτητα και τριψουμε καλα δημιουργειται ενα λεπτο προστατευτικο στρωμα πανω στο πλαστικο που θα απωθησει τη σκονη για λιγο καιρο.
Προσωπικη εμπειρια: θελει 1 φορα τη βδομαδα!

Τα προϊοντα της autoglym φαινεται να ειναι απο τα καλυτερα!
Χρησιμοποιω το υγρο που εχει για περιποιηση ελαστικων (λαστιχα , οχι πλαστικα μερη) και πραγματικα οσο βρωμικη και να ειναι μια ροδα γινεται ΣΑΝ καινουρια. Θα δοκιμασω και τα υγρα που εχει για καθαρισμο ταπετσαριας , στο μελλον.

- Οσον αφορα τα σαμπουαν , αυτα που εχουν κερι καρναουμπα θεωρουνται απο τα καλυτερα (αλλα τωρα εχουν σχεδον ολα).
μετα τη χρηση ενος τετοιου σαμπουαν το νερο γλυστρα ευκολοτερα πανω στη λαμαρινα. Για δυσκολους λεκεδες οπως πισα, εντομα υπαρχουν ειδικα σαμπουαν . θα επανελθω για μαρκες...

- Προσοχη σε οσους τυχον παρασυρθουν και χρησιμοποιησουν κερι η αλοιφη (με κερι) για κερωμα. ΟΣΟ ΣΚΛΗΡΟΤΕΡΟ ειναι το κερι ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΚΑΛΗ προστασια απο συνθηκες περιβαλλοντος προσφερει αλλα και ΤΟΣΟ ΠΙΟ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΗ ειναι η χρηση του. για παραδειγμα θελει αποτυτα καθαρο αμαξωμα (ουτε σκονη) αλλα και γρηγορες αντιδρασεις γιατι θαμπωνει ευκολα... Η καλυτερη λυση ειναι 1 φορα το χρονο ενα μαλακο κερακι και το αμαξωμα γινεται ΣΑΝ καινουργιο . ΠΡΟΣΟΧΗ ! δεν βγαζει ουτε καλυπτει γρατσουνιες και τετοια - απλα ανανεωνει το χρωμα κει περισσοτερο τη γυαλαδα του.

- επισης για οσους εχουν μαυρα πλαστικα (προφυλακτηρες, χερουλια, καθρεφτες) υπαρχει προιον σε μορφη σπρευ που "μαυριζει" εως καλυπτει ελαφρες γρατσουνιες σε τετοιες πλαστικες επιφανιες (θα πουμε μαρκα αργοτερα ειπαμε...) και πραγματικα κανει θαυματα.

τελος να προσθεσω γενικες συμβουλες:
χρησιμοποιειστε οσο πιο μαλακο σφουγκαρι βρειτε για το πλυσιμο του 206 εξωτερικα.
σκουπιστε με τεχνητο δερμα που ειναι και φθηνο αλλα και αρκετα καλο σε ποιοτητα
πλυντε το 206 οχι κατω απο τον ηλιο (για να δροσιζεστε τις μερες του καυσωνα) αλλα σε σκιερο μερος και ν ειναι δυνατον πρωι πριν βγει ο ηλιος η απογευμα, ειναι οι καλυτερες ωρες τωρα το καλοκαιρι.
κατι λιγο ασχετο! καλο θα ειναι οταν πλενουμε το αμαξι μας να ριχνουμε με πιεση νερο και κατω απο τους θολους και μεσα στις ροδες γιατι ειδικα στις πισω μαζευεται πολυ βρωμα/λασπη και πολλα αλλα...

αυτα για τωρα ...αργοτερα οι μαρκες των προιοντων...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 12:21:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

- επισης για οσους εχουν μαυρα πλαστικα (προφυλακτηρες, χερουλια, καθρεφτες) υπαρχει προιον σε μορφη σπρευ που "μαυριζει" εως καλυπτει ελαφρες γρατσουνιες σε τετοιες πλαστικες επιφανιες (θα πουμε μαρκα αργοτερα ειπαμε...) και πραγματικα κανει θαυματα.



αυτό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα!!!!
περιμένουμε πληροφορίες...!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
micho (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 Quiksilver (8V) (2002) (1400)

Ένταξη: 13 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 583
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 21:32:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

κατι λιγο ασχετο! καλο θα ειναι οταν πλενουμε το αμαξι μας να ριχνουμε με πιεση νερο και κατω απο τους θολους και μεσα στις ροδες γιατι ειδικα στις πισω μαζευεται πολυ βρωμα/λασπη και πολλα αλλα...


φίλε δημήτρη καθόλου ασχετο!!! παιδευομασταν ωρες για να βγαλουμε τους θόλους γιατι είχαν πιασει 10 πόντους λάσπη κ δεν βγαινανε με τίποτα!!! Twisted evil Twisted evil Twisted evil ΕΠΙΒΑΛΕΤΑΙ παιδια το πλύσιμο των θόλων!

νίκο μια που αναφερες τον αντωνη! να σου στειλω καμια αρμαθια με νέες αφίξεις! Wink ξερεις εσυ! Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 07:11:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

micho έγραψε:
νίκο μια που αναφερες τον αντωνη! να σου στειλω καμια αρμαθια με νέες αφίξεις! Wink ξερεις εσυ! Very happy



Με κάνεις και κοκκινίζω ... Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

Ευχαριστώ JIM.... Embarassed Embarassed Embarassed

Kαι από μένα ότι θέλεις....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 07:51:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επανερχομαι:

-για ταλαιπωρημενα εξωτερικα πλαστικα χρησιμοποιουσα ! (τωρα ειναι βαμενα) το turtlewax "Black in a Flash". κανει πολυ καλη δουλεια , αρκει να μην ειναι εντελως χαλια τα πλαστικα .
οποιος ενδιαφερεται το λεει και στην 1η ευκαιρια (συναντηση,καφες,κ.λ.π) το φερνω μαζι μου και τα λεμε...
-για τα ελαστικα το Instant Tyre Dressing της Autoglym σε ασπρο πλακε μπουκαλι.
-μια πολυ καλη κρεμουλα (που δεν ανοικει στις αλοιφες-θαυματα αλλα κανει τη δουλεια της για οσους καταλαβαινουν...) για να βγαζουμε γρατσουνιες ελαφρες ειναι η Super Resign Polish της Autoglym.
επισης μπορουμε να τη χρησιμοποιησουμε και σαν γυαλιστικο-ανανεωτικο χρωματος αλλα δεν συνιστω τη συχνη χρηση της. ειναι για ωρα αναγκης και για γρατσουνιες.
-κερωμα: color wax της Νigrin για μεταλλικα χρωματα, απαιχτο!, βγαινει σε διαφορα χρωματα αναλογα το χρωμα του αμαξιου.
-σαμπουαν ακινδυνο για το χρωμα του αμαξωματος χωρις κερι καρναουμπα το Auto shampoo της Nigrin σε κιτρινο μπουκαλι.
-σαμπουαν για δυσκολους λεκεδες (πισσα/λαδια/εντομα/...) το TIP heavy duty Bug and Tar car wash της Turtle wax σε μπλε μπουκαλι.
-για το ταμπλω και τα εσωτερικα πλαστικα το Cockpit Fresh and Shine της Guard. προσοχη στις οδηγιες χρησης.

αυτα χρησιμοποιω και βρισκω πως κανουν αρκετα καλα τη δουλεια τους , αυτο δε σημαινει πως δεν υπαρχουν αλλα και ισως καλυτερα, γιαυτο και η μεγαλη ποικιλια σε τετοια προιοντα.
ολα τα παραπανω τα βρισκει κανεις στο Praktiker (δεν ειναι διαφημιση) καθως και σε αλλα καταστηματα, ομως εκει (στο καταστημα αυτο) τα βρισκεις συγκεντρωμενα και επισης εχει και πολλα αλλα και διαφορετικα αλλα και αλλες μαρκες. Η μεγαλυτερη ποικιλια που εχω δει και οι τιμες ειναι σιγουρα χαμηλοτερες απο οτι σε καταστηματα αξεσουαρ αυτ/των οπου ενα "ελατακι" αρωματικο το πληρωνεις ...$$%^&$$


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 08:18:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
DimiP έγραψε:

- επισης για οσους εχουν μαυρα πλαστικα (προφυλακτηρες, χερουλια, καθρεφτες) υπαρχει προιον σε μορφη σπρευ που "μαυριζει" εως καλυπτει ελαφρες γρατσουνιες σε τετοιες πλαστικες επιφανιες (θα πουμε μαρκα αργοτερα ειπαμε...) και πραγματικα κανει θαυματα.



αυτό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα!!!!
περιμένουμε πληροφορίες...!!!!


Τελικά αυτό ποιο είναι????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 08:52:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Vini έγραψε:
DimiP έγραψε:

- επισης για οσους εχουν μαυρα πλαστικα (προφυλακτηρες, χερουλια, καθρεφτες) υπαρχει προιον σε μορφη σπρευ που "μαυριζει" εως καλυπτει ελαφρες γρατσουνιες σε τετοιες πλαστικες επιφανιες (θα πουμε μαρκα αργοτερα ειπαμε...) και πραγματικα κανει θαυματα.



αυτό με ενδιαφέρει ιδιαίτερα!!!!
περιμένουμε πληροφορίες...!!!!


Τελικά αυτό ποιο είναι????


ρε μεθυσμενος εισαι; ;
για ταλαιπωρημενα εξωτερικα πλαστικα χρησιμοποιουσα ! (τωρα ειναι βαμενα) το turtlewax "Black in a Flash". κανει πολυ καλη δουλεια , αρκει να μην ειναι εντελως χαλια τα πλαστικα . Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 08:56:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:

ρε μεθυσμενος εισαι; ;
για ταλαιπωρημενα εξωτερικα πλαστικα χρησιμοποιουσα ! (τωρα ειναι βαμενα) το turtlewax "Black in a Flash". κανει πολυ καλη δουλεια , αρκει να μην ειναι εντελως χαλια τα πλαστικα . Shocked Shocked Laughing Laughing Laughing Laughing


Embarassed Embarassed Embarassed ΣΥΓΝΩΜΗ Embarassed Embarassed Embarassed
Με πείραξαν τα χθεσινά σουβλάκια .... Rolling eyes Rolling eyes Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 09:34:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Embarassed Embarassed Embarassed ΣΥΓΝΩΜΗ Embarassed Embarassed Embarassed
Με πείραξαν τα χθεσινά σουβλάκια .... Rolling eyes Rolling eyes Wink Wink

Εφαγες και τα τέσσερα ;; Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 09:49:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ady έγραψε:
Vini έγραψε:
Embarassed Embarassed Embarassed ΣΥΓΝΩΜΗ Embarassed Embarassed Embarassed
Με πείραξαν τα χθεσινά σουβλάκια .... Rolling eyes Rolling eyes Wink Wink

Εφαγες και τα τέσσερα ;; Very happy


χαλαρά!!!
... άσε που ήταν χωρίς τζατζίκι ... χωρίς κρεμμύδι ... με μισό ξυλάκι κρέας το καθένα ....μια σταλιά το καθένα ...
Για αυτό ο τύπος με έβγαλε έξω από το μαγαζί ... για να τα περιποιηθεί ... Evil Evil Evil

Και τελικά πλήρωσα και για 4 σουβλάκια ... 11,5 euro ... μήπως πλήρωσα και τα δικά σας τελικά ??? Shocked Shocked Confused Confused

Μετά κατάλαβα την γκάφα .... Embarassed Embarassed Embarassed ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 10:01:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vini έγραψε:
Και τελικά πλήρωσα και για 4 σουβλάκια ... 11,5 euro ... μήπως πλήρωσα και τα δικά σας τελικά ??? Shocked Shocked Confused Confused

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ !!

Οχι μόνο πλήρωσες και τα δικά μας, του έδωσες και τόκο !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 10:04:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ady έγραψε:
Vini έγραψε:
Και τελικά πλήρωσα και για 4 σουβλάκια ... 11,5 euro ... μήπως πλήρωσα και τα δικά σας τελικά ??? Shocked Shocked Confused Confused

Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked ΗΜΑΡΤΟΝ ΡΕ !!

Οχι μόνο πλήρωσες και τα δικά μας, του έδωσες και τόκο !!


σιγά μην σκάσουμε για 11,5 euro ...

η παρέα και η καλή ατμόσφαιρα πάνω από όλα ... και σημασία έχει ότι περάσαμε καλά και γελάσαμε .... Laughing Laughing Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5  Επόμενη
Σελίδα 1 από 5

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2616s (PHP: 88% - SQL: 12%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on