PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

4πιστονα Galfer για τα επ.μέλη του PSClub.gr

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 11:34:14    Θέμα δημοσίευσης: 4πιστονα Galfer για τα επ.μέλη του PSClub.gr Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος





Από το Γεν. Συνεργείο / Galfer Technical Center: AS Automotive για τα επίσημα μέλη του PSClub.gr ισχύει η παρακάτω προσφορα για κιτ 4πιστονων φρένων Galfer:

κιτ 266mm -> 999ε (ελάχιστη διασταση ζάντας 14")
κιτ 283mm -> 1100ε (ελάχιστη διασταση ζάντας 15")
κιτ 305mm -> 1300ε (ελάχιστη διάσταση ζάντας 17")


το κάθε κιτ περιλαμβάνει:
    2 δαγκάνες galfer by AP για τα κιτ 283mm/305mm ή 2 δαγκανες galfer by wilwood για τα κιτ 266mm

    2 πλακάκια τοποθέτησης δαγκανών

    2 monoblock δισκόπλακες galfer χαρακτες/τρυπητες στα κιτ 283mm/305mm και 2 διαιρουμενες δισκοπλακες galfer χαρακτες/τρυπητες στο κιτ 266mm

    2 σετ τακάκια tuning (κόκκινα)

    2 σωληνάκια υψηλής πίεσης

    υγρα φρενων

    εργασια* τοποθετησης / εξαέρωση (και για την τοποθετηση του 2ου σετ τακακιών οταν χρειαστεί)



φώτο από τις δαγκάνες:

------------------266**---------------- ------------------283------------------ ------------------305------------------


Τελος ανάλογα με τις ζάντες του κάθε αυτοκινητου αν χρειαστεί μπορουν να κατασκευαστουν αλουνιμένιοι αποστάτες ακριβείας.


Επίσης για μαζική αγορά τουλάχιστον 5 κιτ 283mm ή/και 266mm θα ισχυσει "αυτό".


Περισσότερες πληροφορίες για τα φρένα Galfer: http://www.galfer.gr/
και για τα Galfer Technical Centers: http://www.galfertech.gr/



Στοιχεία Επικοινωνίας AS Automotive:
Ανέστης Ψαθας - Σταυρος Μπουντουράκης ΟΕ
Ιωαννίνων και Αργολίδος 33, Γέρακας Αττικης - ΤΚ 15344 - ΤΗΛ/FAX 2106616060 - KIN 6984289835
http://www.as-automotive.gr/ - as@as-automotive.gr



*προς αποφυγη οποιασδηποτε παρεξήγησης, η επιλογη του συνεργείου τοποθέτησης ειναι καθαρά ευθύνη του αγοραστή, και το PSClub δεν φέρει καμμία ευθύνη γι αυτό.
**η φωτο ειναι από την πισω 266 δαγκανα - εμπρός ειναι ιδια απλά δεν εχει τα 2 ασημί μοχλικα στο κέντρο που στην πισω δαγκανα υπάρχουν για τα συρματοσχοινα του χειρόφρενου.



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Πεμ 21 Οκτ 2010, 19:35:57, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 12:12:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μπορουμε να εχουμε μια τιμη χωρις εργατικά,χωρις αποστατες,χωρις,χωρις,χωρις....

Μια τιμη πακετου δηλ για μας που ειμαστε απο μακρια και θελουμε μονο το σετ του προιοντος.

Ευχαριστω.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 12:18:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

@Memsound
Έχεις αφήσει το γόνατο εκεί να περάσω να το πάρω. Α και μπορούμε να περάσουμε για περισσότερες info από εκεί εεεεεε.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 12:39:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kane έγραψε:
Μπορουμε να εχουμε μια τιμη χωρις εργατικά,χωρις αποστατες,χωρις,χωρις,χωρις....

Μια τιμη πακετου δηλ για μας που ειμαστε απο μακρια και θελουμε μονο το σετ του προιοντος.

Ευχαριστω.


δεν νομιζω
αλλα αν θες παρε τηλ και ρωτα
νομιζω οτι η τιμη θα ειναι ιδια Wink

κι αυτο γιατι η galfer εχει σταματησει (ή εστω προσπαθει να σταματησει) την διαθεση των προιόντων της "από 'δω και από 'κει" και την τοποθετηση τους από τον οποιονδηποτε σχετικό ή μη. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την MEMsound στις Παρ 23 Οκτ 2009, 12:43:00, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 12:40:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

iceage έγραψε:
@Memsound
Έχεις αφήσει το γόνατο εκεί να περάσω να το πάρω. Α και μπορούμε να περάσουμε για περισσότερες info από εκεί εεεεεε.

φυσικα
οποτε θες
η περναω κι εγω να το πάρω και στο φερνω καποια στιγμη
αλλα καλό ειναι τις λεπτομερεις να μην τις κάνω εγω "ραδιο αρβυλα"
συνενοηθείτε Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 12:51:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ μανθο,ευχαριστω.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 14:16:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν εγω εχω δισκους και τακκακια μπορω να βαλω μονο τις δαγκανες για 266;
Προφανως παιρνω και συννενοουμε ε;
Laughing



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 14:25:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαζι με τις δαγκανες θα πρεπει να παρεις και τακακια γιατι τα δικα σου δεν κανουν! Και δεν ξερω και αν ο δισκος εχει το ιδιο φαρδος με το δικο σου! Λογικα πρεπει να ειναι πιο φαρδυς. Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 14:45:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μαλιστα καταλαβα. Mad



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 18:10:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάνος έγραψε:
Αν εγω εχω δισκους και τακκακια μπορω να βαλω μονο τις δαγκανες για 266;
Προφανως παιρνω και συννενοουμε ε;
Laughing


προφανώς και παίρνεις και συνενοείστε για λεπτομέρειες
παρόλα αυτά από τα "λίγα" που ξέρω και που μαζί φαντάζομαι ειναι οτι ο διαιρούμενος δισκος "προέξυψε" για να ταιριάξει το οφφσετ δισκουπλακας/δαγκανας γιατι μαλλον η μαμα 266 δισκόπλανα "δεν"...
το εχω ρωτησει πάντως για το αν μπορεί να μπει απλός δίσκος (και αν ναι τι δισκος και πόσο θα κοστιζει αν αλλαζει η τιμή) και περιμένω απάντηση...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 19:42:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατατοπιστικοτατος.
Αν μαθεις ενημερωσε και μας ετσι για να γνωριζουμε. Wink



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
iceage (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Τον τελευταίο καιρό με 309

Ένταξη: 05 Αύγ 2004
Δημοσιεύσεις: 1165
Τόπος: Serres mode

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Οκτ 2009, 22:40:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή έκανα μία βόλτα από τα παιδιά σήμερα το μεσημέρι. Ακούστε πως έχουν τα πράγματα.
Καταρχίν ρώτησα για 266 δίσκο όχι για άλλη διάσταση.
1ον) Οι δαγκάνες έχουν ακτινική έδραση, οπότε δεν γλυτώνουμε με την καμία το πλακάκι προσαρμογής πάνο στο γόνατο.
2ον)Το πλακάκι περιλαμβάνεται στον κιτ και προορίζεται για το εκάστοτε αυτοκίνητι και την εκάστοτε δισκόπλακα.
3ον)Το κιτ είναι πλήρες όσον αφορά το τι χρειάζεται για την τοποθέτηση.
4ον)Το τακάκι είναι κατηγορίας DS2500 μου είπε ο Ανέστης.
5ον)Κατά πάσα πιθανότητα το κιτ θα έρθει με διαιρούμενο δίσκο και όχι μασίφ
6ον)Θα πάρει στα χέρια το κιτ την άλλη εβδομάδα για να το δούμε από κοντά,κατασκευή και διαστάσεις πιστονιών και αν είναι dust seal
7ον)Ζήτησα αν μπορούμε να μάθουμε την χωρητικότητα της κάθε δαγκάνας σε υγρό φρένων για να υπολογίσουμε τρόμπα(αν και ο Ανέστης ισχυρίστηκε ότι δεν θα χρειαστεί, αλλά κατά την γνώμη μου δεν παίζει τέτοιο σενάριο)

Εις αναμονή για την έλευση κιτ από βδομάδα.


3rioStooges-Motorsport Team

Ιδρυτής Συμφωνικής Ορχήστρας Βορείων Προαστίων...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Νοέ 2009, 19:13:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για οργανωθείτε αν θέλετε:

Αν μαζευτείτε 5 τουλάχιστον η τιμή για το Κιτ των 266mm και 283mm θα γίνει 990ε/κιτ (και περιλαμβανει οτι εχει γραφτεί στο 1ο ποστ).
Για τα 305mm ισχύει οτι εχει γραφτεί στο 1ο ποστ.

Ο Παναγιώτης ειχε πει οτι ενδιαφέρεται (για να μπει η μαμα 15άρα του 206 gti απαιτείται αποστάτης ή 5mm h 10mm - δεν θυμάμαι τι μου ειπε ο Ανέστης)
Κανείς άλλος?

Τα "λιγουρευομαι" κι εγω αλλα αυτή την περίοδο και τουλάχιστον μέχρι τα Χριστουγεννα δεν παίζουν χρήματα με τίποτα ρε γα**το... Confused Evil


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Νοέ 2009, 22:59:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ανεστης ακουει???
να δωσω μια ζαντα Gti 15''
ιντζογλου να στη φερει?
ειναι απλα αδυνατο με τη δουλεια να τη φερω εγω αυτο το καιρο εκτος αν δοκιμασατε καμια.

εγω αν θελει αποστατη ειμαι οφ καθως 5χιλιοστα αποστατη εχω βαλει και δεν....και σε αλλη περιπτωση πρεπει να πεταξω 8ζαντες...(οφσετ κατω απο 17 δε βαζω και 27-10 δε γινεται...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Νοέ 2009, 00:40:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δωσε μου, θα παω μαλλον τριτη. Μεχρι τοτε (λογικα κυριακη απογευμα, μετα απο αγ.αννα) θα περασω να παρω και τον σωληνα.
Γιατι αν δεν παρω σωληνα δεν παω... Για να κολλησω την μπαρα θελω να παω...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Νοέ 2009, 13:26:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχει ενδιαφερον για τα 283 ; αν μπορουμε να μαζευτουμε 4-5 να παρουμε την εκπτωση....


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1504s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on