PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Peugeot 207 Facelift (phase II)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 13:09:54    Θέμα δημοσίευσης: Peugeot 207 Facelift (phase II) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πληροφορίες από ξένα site αναφέρουν facelift για το 207 (phase II) που θα κάνει την εμφάνισή του, τον Ιούνιου του 2009.

Στην εξωτερική σχεδίαση έχουμε να περιμένουμε νέες σχεδιαστικές πινελιές, κάποια νέα σχέδια σε ζάντες και νέα φώτα μπροστά πολύ πιθανόν με την προσθήκη στην γκάμα δυνατότητας για xenon αλλά και φώτα ημέρας.

Σημαντικές θα ναι και οι διαφορές στα μηχανικά μέρη με την προσθήκη του νέου οικολογικού συστήματος start and go, γνωστό μας από αλλα αυτοκίνητα που προσφέρει μείωση σε εκπομπές CO 2, αλλά και μείωση της κατανάλωσης καυσίμου.
Αναμένονται επίσης νέα κιβώτια ταχητύτων, με έντονες τις φήμες για το πολυπόθητο 6αρη αλλά και φήμες για βελτιωμένη απόδοση του rc που πλεον θα ανέρχεται στoυς 200 ίππους. ΜΑΚΑΡΙ!

Πηγή http://www.feline207.net/site/modules/news/article.php?storyid=210




Έχει επεξεργασθεί από τον/την p206Mike στις Τρι 03 Μάρ 2009, 13:24:14, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 13:17:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά αν βγει RC με 6άρι και 200ps, θα βάλω πωλητήριο!!! Razz

Eντάξει, αυτό ήταν λίγο πολύ αναμαινόμενο, αλλά...
αυτό το ΠΡΑΓΜΑ:
http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=9676&Itemid=61
το έχετε δει Question Question Question Puke left



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dikonou 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 08 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 13:50:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί τώρα.... πάνω που πήγαινα να το κλείσω το RC ...Στέλιοοοοο να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο ή όχι?


Αλλαξοπίστησα και Vag-εψα Α3 1.8 Tfsi sportback Fully-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 13:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dikonou έγραψε:
Γιατί τώρα.... πάνω που πήγαινα να το κλείσω το RC ...Στέλιοοοοο να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο ή όχι?


Για τέλος του χρόνου μη πώ αρχές του επόμενου θα έρθει ΑΝ το βγάλουν.
Βέβαια εγώ θα προτειμούσα το υπάρχον για ένα λόγο και μόνο.
"Ποιός περιμένει μέχρι να βγάλει η quaifee μπλοκέ για το 6αρι" Twisted evil Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 14:01:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:

"Ποιός περιμένει μέχρι να βγάλει η quaifee μπλοκέ για το 6αρι" Twisted evil Twisted evil


Ο καμένος Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 14:02:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η αλήθεια είναι ότι και με την οικονομική κρίση καθυστέρηση θα υπάρξει σίγουρα, τώρα δεν ξέρω αν θα ναι και τόσο μεγάλη Δημήτρη.
Ηδη το 308 cc θα καθυστερήσει λίγο...

Από την άλλη παίζει πολύ μα πάρα πολύ διαφήμιση για το 207 τελευταία και πάντου σε τηλεοράσεις ραδιόφωνα .....χαμός...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 15:05:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dikonou έγραψε:
Γιατί τώρα.... πάνω που πήγαινα να το κλείσω το RC ...Στέλιοοοοο να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο ή όχι?

Κάνε λίγο υπομονή να σε κάνω μια βολτούλα σε κανά μήνα περίπου που θα ανέβω και μετά αποφασίζεις...



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Miss 207 GT (Μαριάνα)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 GT (2008)

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 88
Τόπος: Γλυφάδα Αττικής

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 00:40:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λίγο νωρίς δεν είναι ;

Πάντως όλοι έχουν τρελλαθεί στο λανσάρισμα facelift ...
Σε τί αποσκοπεί αυτό σε τέτοιους καιρούς ...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 00:46:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Miss 207 GT έγραψε:
Λίγο νωρίς δεν είναι ;

Πάντως όλοι έχουν τρελλαθεί στο λανσάρισμα facelift ...
Σε τί αποσκοπεί αυτό σε τέτοιους καιρούς ...

Στο να καθυστερούν όσο γίνεται να κατασκευάσουν καινούργια μοντέλα καθώς αυτό κοστίζει, οπότε να τα ρετουσάρουν με σκοπό να ανανεώσουν το ενδιαφέρον του αγοραστικού κοινού.
Κάποιες φορές βέβαια το παρακάνουν...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dikonou 
Μέλος
Μέλος




Ένταξη: 08 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 114

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 09:44:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Dikonou έγραψε:
Γιατί τώρα.... πάνω που πήγαινα να το κλείσω το RC ...Στέλιοοοοο να περιμένω μέχρι τον Ιούνιο ή όχι?

Κάνε λίγο υπομονή να σε κάνω μια βολτούλα σε κανά μήνα περίπου που θα ανέβω και μετά αποφασίζεις...

Μπά πολύ είναι ...... θα το παραγγείλω νωρίτερα... Laughing Laughing Laughing Laughing


Αλλαξοπίστησα και Vag-εψα Α3 1.8 Tfsi sportback Fully-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 14:12:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εαν βγει RC με 200hp και 6αρι τοτε το πουλησα και εγω Very happy αλλα στο side που αναφερει ο φιλος, απο τα λιγα Γαλλικα που γνωριζει φιλος εδω στη δουλεια μου (σκιζομαι στην δουλεια ε? Cool ) δεν ειδε να αναφερει πουθενα για το 207 RC μονο για το 308rcz αναφερει που σκεφτονται να βγει στην παραγωγη (210hp 6αρι σασμαν) μηπως αυτο εννοει?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206Mike (Μιχάλης)
Αντιπρόεδρος
Επίσημο Μέλος

207 RC Lemans & 107 Trendy

Ένταξη: 29 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 14:38:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναφέρονται μέσα στο forum γι αυτό λέμε φήμες...

Εξ άλλου τα 200 και σήμερα για το rc δεν είναι άπιαστα, το σημαντικό είναι το 6άρη....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 14:42:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

p206Mike έγραψε:
Αναφέρονται μέσα στο forum γι αυτό λέμε φήμες...

Εξ άλλου τα 200 και σήμερα για το rc δεν είναι άπιαστα, το σημαντικό είναι το 6άρη....

Άπιαστα δεν είναι, αλλά τα 200 εργοστασιακά πιθανόν να γίνοντα εύκολα 250 μόνο με ένα πρόγραμμα...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 15:52:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρε μανία με το 6άρι... Evil



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 16:13:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσοι έχετε φαγωθεί με το 6άρι όταν βγει με το καλό πάτε και αγοράζετε το σασμάν...γιατί να πουλάτε τα τόσο ωραία αυτοκινητάκια σας....



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alex_vil (Alexandros)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


306 2.0 ΑUTO

Ένταξη: 15 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 3

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2009, 16:41:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207rc έγραψε:
Όσοι έχετε φαγωθεί με το 6άρι όταν βγει με το καλό πάτε και αγοράζετε το σασμάν...γιατί να πουλάτε τα τόσο ωραία αυτοκινητάκια σας....


Καλησπερα,

Μια πληφορια ποθ εχω απο Γαλλια ειναι οτι δεν θα μπει 6αρι κιβωτιο στο 207, αλλα θα το πανε στους 200 ιππους.

Βεβαια αναμονη λιγους μηνες και θα μαθουμε σιγουρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2009, 17:17:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alex_vil έγραψε:
kostas207rc έγραψε:
Όσοι έχετε φαγωθεί με το 6άρι όταν βγει με το καλό πάτε και αγοράζετε το σασμάν...γιατί να πουλάτε τα τόσο ωραία αυτοκινητάκια σας....


Καλησπερα,

Μια πληφορια ποθ εχω απο Γαλλια ειναι οτι δεν θα μπει 6αρι κιβωτιο στο 207, αλλα θα το πανε στους 200 ιππους.

Βεβαια αναμονη λιγους μηνες και θα μαθουμε σιγουρα.

Aν τελικά γίνει κάτι τέτοιο, άραγε θα δούμε μεγαλύτερες τουρμπίνες, πιο ενισχυμένα έμβολα, μπιέλες κ.α? Ή απλά θα αλλάξουν χαρτογράφηση στο RC Question Question Rolling eyes
Η πρώτη περίπτωση ακούγεται ωραία πάντως Exclamation Wink
Βέβαια όπως και να χει, μετα από μια τέτοια κίνηση το RC θα αναρριχηθεί ακόμη ψηλότερα στην κατηγορία του.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 16:21:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλα,αμα δειτε 207 Facelift πριν το τελος της κρισης και νωριτερα απο το 2010,εμενα να με φτυσετε... Cool
Α,και οσο για την "παραπληροφορηση" του τυπου,τιποτα δεν θα διατεθει ακομα,οπως επισης και για το 107 που ειπαν οτι θα αλλαξει. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 16:40:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Καλά αν βγει RC με 6άρι και 200ps, θα βάλω πωλητήριο!!! Razz

Eντάξει, αυτό ήταν λίγο πολύ αναμαινόμενο, αλλά...
αυτό το ΠΡΑΓΜΑ:
http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=9676&Itemid=61
το έχετε δει Question Question Question Puke left


αχαχαχαχα! από εμπρός 207 και από πίσω 206 αχαχαχαχα! Αυτοί στο drive ξέρουν καλό photoshop


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gregkozani (Gregory)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 21:20:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SAKIS-LEMANS έγραψε:
makis106 έγραψε:
Καλά αν βγει RC με 6άρι και 200ps, θα βάλω πωλητήριο!!! Razz

Eντάξει, αυτό ήταν λίγο πολύ αναμαινόμενο, αλλά...
αυτό το ΠΡΑΓΜΑ:
http://www.drive.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=9676&Itemid=61
το έχετε δει Question Question Question Puke left


αχαχαχαχα! από εμπρός 207 και από πίσω 206 αχαχαχαχα! Αυτοί στο drive ξέρουν καλό photoshop
βασικά αν βγάλουν και 205 με μούρη από 207 και κινητήρα (ελαφρύ πράγμα) λέω να το αγοράσω έλεος ρε παιδιά με τις photoshopies τους:lol: Laughing Laughing Laughing


http://www.dallis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 27, 28, 29  Επόμενη
Σελίδα 1 από 29

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,281s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on