PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κολλημένος διακόπτης φλας
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 19:11:23    Θέμα δημοσίευσης: Κολλημένος διακόπτης φλας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και ξαφνικά χτες ο διακόπτης για τα φλας αποφάσισε να "κολλήσει".

Βγάζοντας φλας για δεξιά, το φλας δεν σβήνει (τις περισσότερες φορές) όταν επανέρχεται το τιμόνι στην ευθεία. Για αριστερά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Επίσης και σε ευθεία, που και που (ιδίως σε λακούβες), ανάβει μόνο του το δεξιό φλας.
Για να σταματήσει το φλας να αναβοσβήνει πρέπει να πιέσω ελάχιστα τον διακόπτη προς την μεριά που ανάβει το δεξιό φλας (προς τα πάνω δηλαδή).

Τελικά χρειάζεται αλλαγή ο διακόπτης? Ή μήπως υπάρχει πρόβλημα με την πλεξούδα? Ξέρεις κανείς το κόστος επισκευής (γίνεται?) ή αντικατάστασης?

ΥΓ: Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα αρχίσουν να με βρίζουν (και με το δίκιο τους) αυτοί που ακολουθούν γιατί τους μπερδεύω.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 20:32:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν ξέρω πως ακριβώς είναι ο διακόπτης στο 206 αλλά τα περισσότερα αυτοκίνητα έχουν ένα σύστημα με δυο πλαστικά με ελατήρια (ένα πάνω και ένα κάτω) κι μια προεξοχή στον κορμό του τιμονιού. έτσι ώστε όταν αυτό επαναφέρει να σπρώχνει τα ελατηριάκια και να γυρίζει κι ο διακόπτης στη θέση του.

Αν όντως είναι έτσι και ο διακόπτης σου δεν έχει ζημιά τότε ίσως να είσαι εντάξει αν αλλάξεις αυτό το εξαρτηματάκι.




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
zzzleepy (Μαύρος Χέλωνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 06 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1289
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 20:37:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μάλλον ένα από τα δυο πλαστικά να έχει σπάσει γι'αυτό και έχεις πρόβλημα μόνο στο δεξί φλας.

Στο παλιό μου αυτοκίνητο αν έβγαζα το κάτω πλαστικό καπάκι είχα πρόσβαση στο λεβιέ του φλάς και αυτό το εξάρτημα ήταν στη βάση του.
Αν ξέρεις πως να βγάζεις το διακόπτη του φλας (δεν το έχω ψάξει ακόμα στο 206) ή κάποιος γνωστός σου, ρίξε μια ματιά πριν πας στην ύστατη λύση της αντικατάστασης...

Στο παλιό μου αμάξι κάπου εκεί κοντά ήταν και το ρελέ της κόρνας και όταν έστριβα αριστερά το αμάξι κόρναρε!!!! Very happy




Για όλο τον κόσμο είσαι κάποιος... για κάποιον είσαι όλος ο κόσμος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 16:45:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatassos έγραψε:
Και ξαφνικά χτες ο διακόπτης για τα φλας αποφάσισε να "κολλήσει".

Βγάζοντας φλας για δεξιά, το φλας δεν σβήνει (τις περισσότερες φορές) όταν επανέρχεται το τιμόνι στην ευθεία. Για αριστερά δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα.
Επίσης και σε ευθεία, που και που (ιδίως σε λακούβες), ανάβει μόνο του το δεξιό φλας.
Για να σταματήσει το φλας να αναβοσβήνει πρέπει να πιέσω ελάχιστα τον διακόπτη προς την μεριά που ανάβει το δεξιό φλας (προς τα πάνω δηλαδή).

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ; ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ;
LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Τι μου θύμισες ρε Τάσο!!! Smile
Άν θυμάσαι είχα κια εγώ το ίδιο πρόβλημα με το αριστερό φλάς(άναβε μόνο του!! ShockedShockedShocked )
Ρίξε και μία ματιά σε αυτό το topic που είχα ανοίξει:
http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=701&highlight=%f6%eb&dc%f2
Θα πάθεις πλάκα με την λύση! Διάβασε και θα καταλάβεις... Wink
Άν πάντως δείς πως συνεχίζει καιρό αυτή η ιστορία μάλλον θα καταλήξεις στη λύση του Φίλιππου(fpug)

chatassos έγραψε:
ΥΓ: Όχι τίποτα άλλο, αλλά θα αρχίσουν να με βρίζουν (και με το δίκιο τους) αυτοί που ακολουθούν γιατί τους μπερδεύω.

Σε καταλαβαίνω γιατί και εγώ έτσι ακριβώς ένιωθα... Rolling eyes Confused
Δέν είναι και λίγο να ακούς μπινελίκια απο τον οποιοδήποτε! Confused
Εκτός και άν είσαι στα @$χ!δια σου... Laughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Μάϊ 2003, 10:09:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οπότε μάλλον πάω για αντικατάσταση του διακόπτη... Evil Evil


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2003, 05:41:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatassos έγραψε:
Οπότε μάλλον πάω για αντικατάσταση του διακόπτη...

Όπως θα είδες απο το topic μου σε εμένα σταμάτησε απο μόνο του. Rolling eyes Shocked
Ήμουν τυχερός.Τώρα άμα βλέπεις οτι συνεχίζεται η κατάσταση αυτή
και σε ενοχλεί πήγαινε για αντικατάσταση του.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγες μέρες... όσο εκνευριστικό και να 'ναι... Rolling eyes
Ίσως να είσαι και εσύ τυχερός μέσα στην ατυχία σου και να γλυτώσεις τα extra χρήματα για να το φτιάξεις Wink
Εμένα απο τότε που μου έτυχε αυτό το πρόβλημα και σταμάτησε δεν μου ξαναπαρουσιάστηκε (χτυπάω ξύλο) Smile


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
ofitzis (Γιώργος)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 307 1.6 (16V) XSi (2003

Ένταξη: 25 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: Aθήνα-Μελίσσια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2003, 09:51:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο δικό μου συμβαίνει το εξής κουφό...
Αν έχω αναμμένο δεξί φλας και η επαναφορά γίνει απότομα-γρήγορα (πχ ξεπαρκάρισμα) με την επαναφορά σβήνει το δεξί φλας και άκουσον άκουσον ανάβει μόνο του το αριστερό... Shocked Confused
Το ανάποδο δεν συμβαίνει.Είναι καρατσεκαρισμένο και συμβαίνει κατά κανόνα (το λέω για να μην σκεφτείτε ότι παίζει στην επαναφορά να το πατάω εγώ κατά λάθος) Πάντως το έχω συνηθίσει και η κίνηση για να σβήσω το αριστερό γίνεται μόνη της... Laughing
Εγώ ευτυχώς όμως είμαι εντός εγγύησης και θα το πάω εντός των ημερών...


I may be slow
but I am in front of you!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Μάϊ 2003, 12:36:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ofitzis έγραψε:
Στο δικό μου συμβαίνει το εξής κουφό...
Αν έχω αναμμένο δεξί φλας και η επαναφορά γίνει απότομα-γρήγορα (πχ ξεπαρκάρισμα) με την επαναφορά σβήνει το δεξί φλας και άκουσον άκουσον ανάβει μόνο του το αριστερό... Shocked Confused
Το ανάποδο δεν συμβαίνει.Είναι καρατσεκαρισμένο και συμβαίνει κατά κανόνα (το λέω για να μην σκεφτείτε ότι παίζει στην επαναφορά να το πατάω εγώ κατά λάθος) Πάντως το έχω συνηθίσει και η κίνηση για να σβήσω το αριστερό γίνεται μόνη της... Laughing
Εγώ ευτυχώς όμως είμαι εντός εγγύησης και θα το πάω εντός των ημερών...
Μαλλον οι επαφες του διακοπτη εσωτερικα θα "φαγωθηκαν" οποτε θελεις και καινουργιο, αλλα αφου εισαι στην εγγυηση κανενα προβλημα!




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Μάϊ 2003, 16:28:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
chatassos έγραψε:
Οπότε μάλλον πάω για αντικατάσταση του διακόπτη...

Όπως θα είδες απο το topic μου σε εμένα σταμάτησε απο μόνο του. Rolling eyes Shocked
Ήμουν τυχερός.Τώρα άμα βλέπεις οτι συνεχίζεται η κατάσταση αυτή
και σε ενοχλεί πήγαινε για αντικατάσταση του.
Εγώ πάντως θα σου πρότεινα να περιμένεις λίγες μέρες... όσο εκνευριστικό και να 'ναι... Rolling eyes
Ίσως να είσαι και εσύ τυχερός μέσα στην ατυχία σου και να γλυτώσεις τα extra χρήματα για να το φτιάξεις Wink
Εμένα απο τότε που μου έτυχε αυτό το πρόβλημα και σταμάτησε δεν μου ξαναπαρουσιάστηκε (χτυπάω ξύλο) Smile


Μία σταματάει (φτιάχνει) - μία ξεκινάει (χαλάει).....
Μου έχει σπάσει τα νεύρα...Evil Evil
Σήμερα δεν έλεγε να φτιάξει κιόλας.

Του δίνω διορία μία εβδομάδα ακόμα (είναι μακρυά και το επόμενο service). Αν δεν φτιάξει, πάει για τον κάδο των αχρήστων...


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nemo (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 CC ROLAND GARROS

Ένταξη: 29 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 55
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάϊ 2003, 21:59:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ofitzis έγραψε:
Στο δικό μου συμβαίνει το εξής κουφό...
Αν έχω αναμμένο δεξί φλας και η επαναφορά γίνει απότομα-γρήγορα (πχ ξεπαρκάρισμα) με την επαναφορά σβήνει το δεξί φλας και άκουσον άκουσον ανάβει μόνο του το αριστερό... Shocked Confused
Το ανάποδο δεν συμβαίνει.Είναι καρατσεκαρισμένο και συμβαίνει κατά κανόνα (το λέω για να μην σκεφτείτε ότι παίζει στην επαναφορά να το πατάω εγώ κατά λάθος) Πάντως το έχω συνηθίσει και η κίνηση για να σβήσω το αριστερό γίνεται μόνη της... Laughing
Εγώ ευτυχώς όμως είμαι εντός εγγύησης και θα το πάω εντός των ημερών...


Akrivos to idio simbainei kai se mena! Pano pou elega oti mono se mena simbainoun auta brika kai sinadelfo!!!

Ego to pao aurio gia allagi tis monadas pou brisketai sto timoni kai perilambanei ola ta xeiristiria....
Entos eggiisis panta...


nEmO
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2003, 07:55:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρατήρησα και κάτι ακόμα.....
Το πρόβλημα παρουσιάζεται σε μεγάλο βαθμό τα μεσημέρια. Λέτε να έχει σχέση με την ζέστη?
Χτες το βράδυ και σήμερα νωρίς το πρωί δεν εμφανίστηκε Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2003, 08:22:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Παρατήρησα και κάτι ακόμα.....
Το πρόβλημα παρουσιάζεται σε μεγάλο βαθμό τα μεσημέρια. Λέτε να έχει σχέση με την ζέστη?
Χτες το βράδυ και σήμερα νωρίς το πρωί δεν εμφανίστηκε Rolling eyes Rolling eyes Rolling eyes

Δεν αποκλείεται....
Κάποια ψυχή, κάποτε, είχε πει :

konstantinos έγραψε:

..... απλά κάποια καλώδια - ενώσεις είχαν γίνει αλοιφή με αποτέλεσμα να ανάβει το αριστερό flash όποτε γούσταρε. Αλλαγή μοχλού - διακόπτες και τέλος. Στην ερώτησή μου "τι φταίει?" η απάντηση αποστωμοτική "οι υψηλές θερμοκρασίες του εσωτερικού του αυτοκινήτου το καλοκαίρι.."



Τσαφ...τσουφ...τσαφ...τσουφ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2003, 15:43:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Λέτε να έχει σχέση με την ζέστη?

Τί να πώ! Rolling eyes Σηκώνω τα χέρια ψηλά! Rolling eyes
Εμένα μου είχε τύχει Δεκέμβρη μήνα...
Απο την άλλη όμως μπορεί αυτο,όντως να το έπαθες με τη ζέστη
και να βλέπεις τώρα τα αποτελέσματα... Rolling eyes

chatasos έγραψε:
Χτες το βράδυ και σήμερα νωρίς το πρωί δεν εμφανίστηκε Rolling eyesRolling eyesRolling eyes

Αυτό είναι καλός οιωνός... Wink
Λίγο ακόμα υπομονή... Cool


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nemo (ΧΡΗΣΤΟΣ)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 CC ROLAND GARROS

Ένταξη: 29 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 55
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Μάϊ 2003, 20:52:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mick206 έγραψε:
chatasos έγραψε:
Λέτε να έχει σχέση με την ζέστη?

Τί να πώ! Rolling eyes Σηκώνω τα χέρια ψηλά! Rolling eyes
Εμένα μου είχε τύχει Δεκέμβρη μήνα...
Απο την άλλη όμως μπορεί αυτο,όντως να το έπαθες με τη ζέστη
και να βλέπεις τώρα τα αποτελέσματα... Rolling eyes

chatasos έγραψε:
Χτες το βράδυ και σήμερα νωρίς το πρωί δεν εμφανίστηκε Rolling eyesRolling eyesRolling eyes

Αυτό είναι καλός οιωνός... Wink
Λίγο ακόμα υπομονή... Cool


Μετά από τη σημερινή επίσκεψη στο συνεργείο η βλάβη στα φλας λύθηκε μετά από αντικατάσταση της μονάδας ελέγχου που βρίσκεται στην κολώνα του τιμονιού και περιλαμβάνει όλα τα χειριστήρια....


nEmO
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2003, 13:59:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα που έχει κρυώσει ο καιρός, η κατάσταση έχει βελτιωθεί αρκετά. Αλλά και πάλι 1-2 φορές την ημέρα θα μου την κάνει την ιστορία.
Οπότε σίγουρα πάω για επισκευή/αντικατάσταση, απλά το τρενάρω λιγάκι μήπως μπορέσω και το συνδυάσω με το επόμενο service.


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Μάϊ 2003, 21:16:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απ' ότι βλέπω δέν την γλυτώσατε... Sad
Φαίνεται μόνο εγώ ήμουν ο τυχερός...
Κρίμα να φεύγουν τσάμπα λεφτά για βλάβες που αυτοί που φταίνε
λιγότερο είμαστε εμείς... Sad


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2003, 10:55:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα έγινε η αντικατάσταση του διακόπτη. Μισή ώρα δουλειά.

Πρέπει όμως να βγει ολόκληρο το τιμόνι και ο αερόσακος, γιατί ο διακόπτης βρίσκει στα αριστερά του ταμπλό όταν πας να τον βγάλεις. Επίσης βγαίνουν και 5-6 φύσες που είναι κάτω από το τιμόνι.

Κόστος εργασίας : 13.84 (με ΦΠΑ) (κοστίζει 3 ευρώ παραπάνω όταν έχει airbag Shocked)
Κόστος διακόπτη : 47.91 (με ΦΠΑ)


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2003, 11:09:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Σήμερα έγινε η αντικατάσταση του διακόπτη. Μισή ώρα δουλειά.

Πρέπει όμως να βγει ολόκληρο το τιμόνι και ο αερόσακος, γιατί ο διακόπτης βρίσκει στα αριστερά του ταμπλό όταν πας να τον βγάλεις. Επίσης βγαίνουν και 5-6 φύσες που είναι κάτω από το τιμόνι.

Κόστος εργασίας : 13.84 (με ΦΠΑ) (κοστίζει 3 ευρώ παραπάνω όταν έχει airbag Shocked)
Κόστος διακόπτη : 47.91 (με ΦΠΑ)


Ωραία, τώρα θα μπορώ να σε ακολουθώ ήρεμος Laughing Very happy Very happy


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2003, 11:11:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:

Ωραία, τώρα θα μπορώ να σε ακολουθώ ήρεμος Laughing Very happy Very happy


Γιώργο, ακριβώς όπως τα λες είναι.
Όταν δεν μπορείς να περάσεις κάποιον, τον ακουλουθείς. Twisted evil Twisted evil


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Ιούν 2003, 11:25:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
pezomania έγραψε:

Ωραία, τώρα θα μπορώ να σε ακολουθώ ήρεμος Laughing Very happy Very happy


Γιώργο, ακριβώς όπως τα λες είναι.
Όταν δεν μπορείς να περάσεις κάποιον, τον ακουλουθείς. Twisted evil Twisted evil


Μην παίρνουμε αέρααα!!! Φρόνιμα!!!! Γιατί για να βγάλεις τις ροδιές από τον ουρανό σου στοιχίζει ένα σωρό λεφτά (εννοώ ότι θα σε περάσω από πάνω και θα σου σπινιάρω κι' όλας Cool ) Evil Evil


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2616s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on