PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - F1 GOODYEAR
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 22:26:46    Θέμα δημοσίευσης: 206 - F1 GOODYEAR Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ti pistevete?
to exete dokimasei?
mou prothathike apo gnosto lastixa kai mallon ekei tha katalikso me zanta oz chrono kai 195/50/15 ola mazi sta 960 euro an thelo superlegera(to skeftome trela)-1020euro....perimeno apopseis gia to elastiko vasika pou anaferete ston titlo oso gia zantes mallon tha pao se superleggera logo texnologias kai mikrou varous......


to thema ine oti diavasa sto http://www.karlis.gr/ellastika/popup/eagle-f1-3gsd.htm oti to elastiko ine slick alla to thema ine oti afto mallon simenei oti tha xaso apo prosfisi sto vregmeno dromo kai tha xano poli goma an spiniaro.....exo dikio Question Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
GIANNIS206 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 RC

Ένταξη: 07 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1168
Τόπος: Σέρρες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 22:38:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολύ καλό λάστιχο!Το φορά ο Poliths και του αρεσει πολύ!Το είδα και εγώ σε βρεγμένο με την κούλα και πήγαινε πολύ καλά!
χωρίς ζάντες πόσο κοστίζει?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 22:54:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το λαστιχο δεν ειναι σλικ, εχει τεχνολογια σλικ αλλα ειναι πολυ καλο και στο βρεμενο.. σε πολλα τεστ το εχουν σαν το λαστιχο με τις υψηλοτερες συνδιασμενες επιδοσεις στον κοσμο αυτη τη στιγμη..!! Μονο μουφα δεν πρεπει να ναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 23:05:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το φορούσα εδώ και καιρό στο 106. Μια χαρά είναι το λάστιχο, και ΄σε γλιστερό δρόμο και στο βρεγμένο. Αλλά αν το σκίσετε σε καμιά γερή ανάβαση, θα φύγει πολύ λάστιχο γιατί είναι μαλακή η γόμα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 23:13:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως στο εξωτερικο σε κατι βαθμολογιες που του δωσαν ενω στο S02 & S03 της bridgestone δινανε γυρω στο 6.5 και 7.5 αντιστοιχα βαθμολογια για τη φθορα, το goodyear πηρε πανω απο 8.. που σημαινει οτι συμβιβαστικα με την αποδοση που δινει κραταει καλα (απο αποψη φθορας)..

Καλη φαση..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Μάϊ 2003, 23:56:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

diladi lete oti sto thema fthoras tha ine kalo?dioti afto pou thelo ine na bgazei arketa xiliometra to lastixo den to mporo afto to pragma sinexeia opos me ta mama pou ta pira kai sta 25 ante na katsoune mexri ta 30 xiliades xiliometra...an ine na skao kathe xrono kamia katostara (Xines) gia lastixa ta piasame ta money mas.......

efxaristo gia tis gnomes....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 09:24:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν νομιζω οτι υπαρχει λαστιχο υπερ-υψηλων επιδοσεων που να βγαζει πανω απο 25.000 χιλιομετρα...

Ειναι δηλαδη σχετικα καλο, για τη μαλακοτητα του.. Δηλαδη δεν μπορεις να συγκρινεις touring λαστιχο με λαστιχο επιδοσεων γιατι η χιλιομετρικη ανθεκτικοτητα τους ειναι μερα με τη νυχτα αλλα και η αποδοση τους επισης διαφερει μερα με τη νυχτα.. Το καλο ισως ειναι οτι ακομα και στα τελειωματα ενα πολυ καλο υπερ-ηψηλων επιδοσεων λαστιχο, κραταει πολυ καλυτερα απ'οτι θα κραταγε ενα touring στη μεση της ζωης του, αλλα και παλι η ζωη του ειναι ασυγκριτα μικροτερη απο ενα touring λαστιχο που μπορει να κραταει και 40.000 χιλιομετρα...

Επισης εχει και σχεση με το χρονο.. δηλαδη ακομα και χιλιομετρα να μην εχεις το λαστιχο φυσιολογικα θα ξεραινεται με την παροδο του χρονου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
alxdr74 (αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 307 1.4 XS

Ένταξη: 11 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 491
Τόπος: GREECE

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 09:33:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

GIANNIS206 έγραψε:
Πολύ καλό λάστιχο!Το φορά ο Poliths και του αρεσει πολύ!Το είδα και εγώ σε βρεγμένο με την κούλα και πήγαινε πολύ καλά!
χωρίς ζάντες πόσο κοστίζει?
Επισης οι ζαντες ποσο κοστιζουν? το offset ειναι καταλληλο για το 206? και εαν ειναι ευκολο και τι πλατος εχει η ζαντα! Smile




Peugeot...The drive of your life
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
glf (Νίκος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106 16v rallye

Ένταξη: 01 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 1323
Τόπος: Κοζάνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 09:39:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
Παντως στο εξωτερικο σε κατι βαθμολογιες που του δωσαν ενω στο S02 & S03 της bridgestone δινανε γυρω στο 6.5 και 7.5 αντιστοιχα βαθμολογια για τη φθορα, το goodyear πηρε πανω απο 8.. που σημαινει οτι συμβιβαστικα με την αποδοση που δινει κραταει καλα (απο αποψη φθορας)..

Καλη φαση..


Η δική μου εμπειρία δεν συμβαδίζει με αυτά...
Μιλώντας καθαρά και μόνο για τη φθορά από σκληρή χρήση, τα S-03 (που φορούσα πριν τα F1) έχουν σκληρότερη γόμα. Αυτό σημαίνει ότι δεν σκορπίζουν λάστιχο στις στροφές σαν το F1 (στην πρώτη ανάβαση που τα έκανα τα F1 έκλαγα τα λεφτάκια που έδωσα!). Ενώ με τα S-03 είχα βγάλει 1,5 χρόνο με αλύπητη χρήση που περιελάμβανε πολλές πολλές αναβάσεις στην Καστανιά, λίγους γύρους μέσα στο Αιγίνιο !!! και μια δεξιοτεχνία στην Κοζάνη. Στην Καστανιά το S-03 είναι πιο ΣΤΑΘΕΡΟ από το F1 (πιο σκληρά πλαϊνά το S-03 και επίσης τα "κυματιστά τακούνια" του F1 πρέπει να παραμορφόνωνται προς τα πλάγια όταν στρίβεις με πολλά, ένιωθα μια μικρη αβεβαιότητα).
Για μένα το S-03 είναι καθαρά ημιαγωνιστικό λάστιχο ενώ το F1 έχει μια μαλακή γόμα που δουλεύει βέβαια στην Ελλάδα και καλύπτει πάρα πολύ κόσμο με τον καλύτερο τρόπο. Έχει και ωραία σχεδίαση Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 10:42:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το τελευταίο καιρό παίζει πολύ διαφήμιση στην τηλεόραση με το συγκεκριμένο ελαστικό. Όντως απο αισθητικής πλευράς έχει πολύ όμορφη σχεδίαση(θυμίζει το TOYO Proxes και το Yokohama) αλλά αυτό που μας ενδιαφέρει πιο πολύ είναι οι επιδόσεις...
Ακόμα καλύτερα θα ήταν να ύπήρχε κάποιος φίλος απο το club που να το είχε δοκιμάσει... Wink
Το F1 το έχει ο αδερφός ενός φίλου μου στην Celica και έχει πολύ καλές εντυπώσεις εν' τω μεταξύ και η διάσταση 205/50 R15 που έχει,βοηθάει αρκετά έτσι ώστε να ξεδιπλώσει τη χάρη του στο δρόμο.
Επειδή έχω πάει αρκετές φορές βόλτες με το φίλο μου(παίρνει καμιά φορά τη Celica) έχω διαπιστώσει πως έχει αρκετά καλά κρατήματα,σταθερότητα και στα φρεναρίσματα... απίστευτο!(εχω κάτσει συνοδηγός και εχω νιώσει αρκετές φορές την αδρεναλίνη να κυλάει άφθονη στα πόδια μου...) LaughingLaughingLaughingLaughingLaughingLaughing
Πρέπει να έχει και αρκετά καλή γόμα γιατί ο φίλος μου έχει μία τάση να χρησιμοποιεί αρκετά το χειρόφρενο... LaughingLaughingLaughing


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 11:27:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και επειδή το ξέχασα πρίν...
nik7 έγραψε:
dioti afto pou thelo ine na bgazei arketa xiliometra to lastixo den to mporo afto to pragma sinexeia opos me ta mama pou ta pira kai sta 25 ante na katsoune mexri ta 30 xiliades xiliometra...an ine na skao kathe xrono kamia katostara (Xines) gia lastixa ta piasame ta money mas.......

Φίλε Nik εδώ είσαι λάθος... Καλύτερα να σκάς 100 χήνες κάθε δύο χρόνια ή έστω ανα 25-30 χιλιάδες χλμ. έτσι ώστε να έχεις κάποιο καλό ελαστικό που να κρατάει παρά να παίζεις με το κίνδυνο... Wink Στο λέω γιατί εγώ με τα δικά μου τα σαπουνολάστιχα(λέγε με PIRELLI 3000) έχουν ξεπεραστεί τα όρια τους(έχουν φάει γλύστρες... Confused).Και όπως σωστά λένε οι φίλοι απο εδώ,ασχέτως τα χιλιόμετρα που έχεις κάνει, πως πολλοί παράγοντες επιρρεάζουν την κατάσταση των ελαστικών μας... Γι αυτό καλύτερα να δώσω τις χήνες για να προχωράω σίγουρος παρά να με ψάχνουν... Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
nik7 (Νικολάκης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) Quiksilver (2002)

Ένταξη: 18 Μάρ 2003
Δημοσιεύσεις: 451
Τόπος: Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 18:15:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nai mick206 alla to thema ine oti ego kano kathe xrono toulaxiston 25000 fetos evgala 26500 kai tou xronou me vlepo gia perissotera......ara?ti na kano den ta mporo afta ta 100xiliarika ego toulaxiston kai san foititis den tha vgeno pera....

simera piga apo ton karli pou ine konta stin sxoli mou kai mou ipe oti ftores den exei oti san elastiko ine panalafro kai oti den exei kanena provlima (ixous...ktl ktl)oso gia ta mikra (tipou rallye kai 206 kai alla)ine oti kalitero giati den kovei sxedon katholou sta mpam akoma kai stin arxi pou ipoithete prepei na figei i proti goma......
emena diladi mou ipe oti akoma kai me tin zanta tha do poli mikres diafores sta mpam......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 20:05:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ειχα ρωτησει για τα toyo proxes 1s 195/55/15 και μου ειπαν 380 τα 4.
τα continental premium contact πανε 460.

Ξερει κανεις ποσο πανε αυτα τα goodyear;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
overgr (Σταύρος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 206 1.6 (16V) CC (2002)

Ένταξη: 21 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 248
Τόπος: Παπάγου, Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Μάϊ 2003, 23:40:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
continental premium contact πανε 460


Ναι, έμεινα τόσο ικανοποιημένος που θα τα αγοράσω ξανά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 15:56:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik7 έγραψε:
nai mick206 alla to thema ine oti ego kano kathe xrono toulaxiston 25000 fetos evgala 26500 kai tou xronou me vlepo gia perissotera......ara?ti na kano den ta mporo afta ta 100xiliarika ego toulaxiston kai san foititis den tha vgeno pera....
Καταλαβαίνω οτι δέν είσαι για να σκας 100 χήνες κάθε δύο χρόνια για λάστιχα(χώρια τις ασφάλειες,το service κτλ κλτ Sad ).Ποιός είναι άλλωστε; Για το θέμα χρήσης και καταπόνησης των ελαστικών απο εμάς και απο τις καιρικές συνθήκες που επικρατούν χρειάζεται πολύ συζήτηση. Εσύ ξέρεις (και κρίνεις) καλύτερα για τα λάστιχά σου.Εσύ τα φοράς.

Γιωργος77 έγραψε:
Ξερει κανεις ποσο πανε αυτα τα goodyear;

Θα περάσω αύριο απο έναν λαστιχά που φέρνει Goodyear(είναι στον Πειραιά).Θα ρωτήσω και θα σου πώ γιατί τα ζαχαρώνω και εγώ(μετά το καλοκαίρι φυσικά!). Wink


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 17:38:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περιμένω με πολυ ενδιαφερον mick206.ευχαριστω προκαταβολικα. Εγω θα τα αλλαξω μεχρι τελος του μηνα γιατι παιζει ταξιδακι!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Μάϊ 2003, 18:39:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άν μπορείς πές μου τη διάσταση που έχεις ή που θέλεις για να ξέρω τί θα του πώ. Wink
Υπάρχουν μικρές διαφορές τιμών ανάμεσα στα ελαστικά 14'' και 15''.
Εκεί που εκτινάσσεται η τιμή στα ύψη είναι στο προφίλ! Εγώ (για μένα)θα τον ρωτήσω για 185/60 R14. Οπότε καλό θα ήταν να ξέρω την διάσταση που σε ενδιαφέρει.
Γιωργος77 έγραψε:
ευχαριστω προκαταβολικα.

Τίποτα.Να 'σαι καλά! Μην ξεχνάς πως εδώ είμαστε "όλοι για έναν και ένας για όλους". Wink Θα κάνω που θα κάνω το κόπο να ρωτήσω.γιατί να μήν ρωτήσω και για σένα που ενδιαφέρεσαι; Wink
Γιωργος77 έγραψε:

Εγω θα τα αλλαξω μεχρι τελος του μηνα γιατι παιζει ταξιδακι!

Άντε με το καλό Smile


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Γιωργος77 (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206 1.6 16V XS

Ένταξη: 21 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 54
Τόπος: ΑΘΗΝΑ - ΨΥΧΙΚΟ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Μάϊ 2003, 16:51:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η διασταση που θελω ειναι 195/55/15". Ιδια με τα εργοστασιακά.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
PoLiThS (Νικόλας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Cabriolet 1.6 Full (2001)

Ένταξη: 15 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 841
Τόπος: Κατηχώρι Πορταριάς Βόλος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 00:46:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αισίως κλείνω 8 μηνες συμβίωσης με τα Goodyear F1 GD-D3.
Εν ολιγοις... Πολύ καλο λάστιχο ανεξερέτου οδοστρόματος πλήν χιονιού !
Λέω το χιονιού γιατι ας πούμε το Avon ZV1 που είχα ή το Bridgestone RE 720 παλιότερα είχαν την δυνατότητα να περπατήσουν λιγακι χιόνι ενώ το F1 αδυνατεί !

Στεγνό : Μαλακό λαστιχο με ικάνα σκληρό σκελετό Καλή ακρίβεια στις στροφές Πολύ ομαλές αντιδράσεις. ΠΟΛΥ καλό φρενάρισμα και πολύ καλό κράτημα στις στροφές.

Βρεγμένο : ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΜΑΚΡΑΝ ! σε ΟΛΑ και εννοώ σε ΟΛΑ


Η παραπάνω συγκριση έγινε με τα λάστιχα που φορούσα

Goodyear GT2 175/65/14 79Τ (εργοστασιακή τοποθέτηση)
Bridgestone RE 720 185/60/14 82H
Bridgestone RE 720 195/50/15 82H
Michelin Excalto 195/50/15 82H
Avon ZV1 195/50/15 82V
Goodyear F1 GS-D3 195/50/15 82V


Φθορές: Τηρουμένων των αναλογιών οδήγησης (ΤΕΖΑ) και του μέρους που μένω (βλέπε Πηλιο - Πορταρια) απο άποψη αντοχής ειναι μακράν καλυτερα των RE720 Excalto λίγω κάτω απο τα GT2 και ZV1


Επίλογος: Κατ εμε πάντα το πλέον καλό λάστιχο που φόρεσα με ικανά αποθέματα ελκτικής και πλευρικής πρόσφυσης με πολύ καλή συμπεριφορά ειδικά στο βρεγμένο, ζεστένεται εύκολα, και ακόμα και στο δικό μου που είναι 1400cc δείχνει να δένει αρμονικά.. Περιμένω τώρα να ρυθμίσω γωνία Camber σε -1 με -1,5 μοιρα για να δώ εκεί συμπεριφορά

Τα πίσω ελαστικά είναι σε άριστη κατάστασηγ παρ'ολα τα χειρόφρενα για αυτό η επόμενη αλλαγή ελαστικών θα αφορά ΜΟΝΟ τα 2 μπροστά με ιδίου τύπου και διάστασης ελαστικά.

Μέχρι τώρα έχω κάνει 15,000km




Le Tavernier....

Η Κουλαρα Ποτε δεν πεθαίνει δεν την σκιάζει φοβέρα καμια.. μονο λίγο καιρο ξαποσταίνει και ξανα προς τα γκαζια τραβα τραβα τραβα και ξανα προς τα γκαζια τραβααααα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
mick206 (Πράσινος Ninja)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.1lt tequila-line

Ένταξη: 06 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 1302
Τόπος: Άλφα Κένταυρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Μάϊ 2003, 03:55:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΝΕΑ απο το μέτωπο για τιμές στo F1!!!! Smile
Πήγα σήμερα στο μαγαζί και ρώτησα... Smile
Λοιπόν έχουμε και λέμε...
Για διάσταση 185/60 R14 πάει στα 325Ε... Δέν είναι άσχημα Wink Εσείς τί λέτε;
Τώρα για διάσταση 195/50 R15 πάει στα 340Ε... Πιστεύω πως είναι καλούτσικη και αυτή...
Γιωργος77 έγραψε:
Η διασταση που θελω ειναι 195/55/15

Δυστυχώς φίλε Γιώργο δέν μπηκα καθόλου στο νετ το μεσημερι και βλέπω τώρα τη διάσταση που θέλεις. EmbarassedRolling eyesConfused
Μήπως ήρθε ο καιρός να περάσεις το προφίλ του ελαστικού σου στο 50άρι;; Twisted evilTwisted evilTwisted evil
Λέμε τώρα! Rolling eyesRolling eyesRolling eyes
Όποιος ενδιαφέρεται ας στείλει π.μ και πάμε μαζί μία βόλτα απο εκεί... Wink
Δέν του είπα τίποτα για την ύπαρξη του club μας και πιθανόν άν έχουμε ανταπόκριση κόσμου και του το πούμε υπάρχει πιθανότητα να μας κόψει και τίποτα... Wink Σωστόοοοοοοοοοοοοοοςςςςςς; Laughing
Το μαγαζί είναι στο Πειραια και λέγεται Κεκεράκης
Υ.Γ:Να υπενθυμίσω πως δέν κάνω διαφήμηση στο συγκεκριμένο κατάστημα ούτε έχω κάποια οφέλη απο τυχών πωλήσεις του ελαστικού αυτού.


Είναι πολύ ωραία η αίσθηση του να πιστεύεις πως ζεις σε μια μικρή Αυστραλία με τόσα καγκούρια που κυκλοφορούν...
Achtung achtung!! Ζουν ανάμεσά μας! Ich bin αλύπητοι und ανελέητοι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,152s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on