PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 How to: Τοποθέτηση σκούπας σε 106 Gti
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 14:32:57    Θέμα δημοσίευσης: 106 How to: Τοποθέτηση σκούπας σε 106 Gti Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το συγκεκριμένο άρθρο το είχα γράψει στα αγγλικά πριν καιρό.

Βάζω προσωρινά τις φωτογραφίες του μέχρι να γράψω και τα λόγια στα Ελληνικά.

Αφαιρούμε τη βίδα που δείχνει το βελάκι για να ελευθερωθεί η μπαταρία









Ελευθερώνουμε το κλιπ με ένα κατσαβίδι
Και όπως φαίνεται πιο κάτω αφαιρούμε και την μπαταρία αλλά και το μαμά φίλτρο




Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την greenpug106 στις Παρ 20 Φεβ 2009, 17:09:38, 4 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 14:35:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μένουν τα κομμάτια που φαίνονται πιο κάτω



εδώ βλέπετε τα κομμάτια που βγήκαν μέχρι τώρα



Τώρα μπορούμε να καθαρίσουμε και την περιοχή κάτω από την μπαταρία με λίγο νερό και σφουγγάρι.





Αφαιρούμε τις βίδες που σημειώνονται με κόκκινο βελάκι



η βίδα που σημειώνεται πιο κάτω είναι ορατή μόνο αν σκύψουμε κάτω από τον προφυλακτήρα. Την αφαιρούμε και αυτή






Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την greenpug106 στις Παρ 20 Φεβ 2009, 17:13:23, 3 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 14:38:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τώρα αυτό το τελευταίο κομμάτι είναι λιγάκι δύσκολο να βγει. Δοκίμασα να το τραβήξω πάνω αλλά δεν ερχόταν. Τελικά το έσπρωξα προς τα κάτω και βγήκε. Προσέχετε να μην κάνετε ζημιά στις γραμμές του ραδιατέρ.



πιο κάτω βλέπετε τι έχει αφαιρεθεί μέχρι τώρα.



Βάλτε τη σκούπα να δείτε πως κάθετε και αν υπάρχει τίποτα που εμποδίζει.
Ορισμένες έχουν ΄μικρή επαφή με τη γωνιά της μηχανής και χρειάζονται λίγο ρίνισμα. Εμένα φαινόταν μια χαρά.



Πιο κάτω προσπαθώ να δω που θα βάλω το λαδάκι για το τιμόνι.
Βρήκα αυτή την κλίση χρήσιμη και βολική. αφού το μάρκαρα με το μπλε μαρκαδόρο το τρύπησα και το βίδωσα.







τώρα είμαστε έτοιμοι για την εφαρμογή της σκούπας.
Εγώ αποφάσισα να την στερεώσω με αυτά τα zip ties. Άλλοι τη βιδώνουν αλλά λόγω της κίνησης της μηχανής στις ψηλές στροφές πολλές φορές σπάζουν οι σκούπες. Αν δεν τα σφίξετε και πάρα πολύ αυτά δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα. Δεν χρειάζονται οποιεσήποτε τρύπες. Υπάρχουν έτοιμες εκεί αλλά πάρτε μεγάλα zip ties διότι έχουν κάποια διαδρομή μέχρι να δώσουν γύρο.



Πιο κάτω βλέπετε το τελικό προϊόν.
Τα άσπρα zip ties αντικαταστάθηκαν αργότερα με μαύρα Smile
Επίσης στερεώθηκε η σκούπα τόσο στην πεταλούδα όσο και στο σωληνάκι το μαύρο (breather).




Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned


Έχει επεξεργασθεί από τον/την greenpug106 στις Τρι 19 Οκτ 2010, 06:49:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 20 Φεβ 2009, 17:25:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η σημερινή κατάσταση της μηχανής είναι όπως πιο κάτω μετά από ένα καθαρισμό και την πρόσθεση ακόμη 1-2 προϊόντων




Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάρ 2009, 22:35:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μπραβο ρε φιλε....................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Μάρ 2009, 21:47:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλά όλα αυτά αλλα ξέρεις τι βλέπω και σκέφτομαι

έχεις "σιλικονατο" σωλήνα ok?

η μηχανή πάει μέσα έξω συνεχεια αυτή η δύναμη οι κραδασμοί που πάνε ??? η σωλήνα λυγίζει συνεχεια???
γτ με το μεταλλικό σωλήνα πάει μέσο έξω συνεχεια και απορροφάται εκεί η δύναμη έτσι πως ???


Έχει επεξεργασθεί από τον/την NemesisUltra στις Σαβ 07 Μάρ 2009, 00:09:51, 2 φορές συνολικά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 08:23:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

NemesisUltra έγραψε:
όλα αυτά αλλα ξέρεις τι βλέπω και σκέφτομαι

έχεις "σιλικονατο" σωλήνα ok?

η μηχανή πάει μέσα έχω συνεχεια αυτή η δύναμη οι κραδασμοί που πάνε ??? η σωλήνα λυγίζει συνεχεια???
γτ με το μεταλλικό σωλήνα πάει μέσο έχω συνεχεια και απορροφάται εκεί η δύναμη έτσι πως ???


Ο σιλικονάτος σωλήνας πράγματι μειώνει τους κραδασμούς.

Αν έχεις μεταλλικό μην το στερεώσεις το κουτί πολύ σφικτά στην μετώπη


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Μάρ 2009, 08:27:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλυτερος σωληνας για την αποροφηση των κραδασμων της μηχανης ειναι ο εργοστασιακος σπιραλ που εχουν τα 16βαλβιδα.
Αλλιως σε κατι αντιστοιχο aftermarket.
Στο σαξο που ειχα δοκιμασει τετοιο σωληνα οπως ο παραπανω στη φωτο την επομενη μερα η σκουπα ηταν σπασμενη.
Η σκουπα κανονικα βιδωμενη στη μετωπη και οχι πιασμενη με τιρε απ.
Αντιθετα μετα με το εργοστασικο σπιραλ και ενα κομματι ακομα δουλευε ρολοι.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Μάρ 2009, 00:13:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγώ έχω πάρει την green αλλα θα τη βάλω αύριο η κυριακή και σκέφτομαι να βάλω ένα "σιλικονατο" σαν τον εργοστασιακό απλά aftermarket να είναι σαν ελατήριο και να βάλω στη μετόπη κανονικά τι σκούπα βιδωτή αλλα από μέσα να βάλω ένα λάστιχο πλάτi η σιλικόνη για "κραδασμικοτιτα"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
LIONKING (βασιλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


saxo vts 1.6 (16v) 02"

Ένταξη: 05 Μάϊ 2006
Δημοσιεύσεις: 371

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Μάρ 2009, 02:26:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν και το εχω αλλαξει το κολαρο το εργοστασιακο με σιλικονης δεν εχει καμια διαφορα και αν ειναι καλη η σκουπα αντεχει και στο βιδωμα,να αφησεις και 1 ποντο απο τη μετωπη και να βαλεις λαστιχακια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 07 Μάρ 2009, 09:26:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδιά ολα καλά αυτά που λέμε και βελτίωση του αέρα με τι σκούπα αλλα το θέμα είναι να αντέχει μέσα στη μηχανή.....

όταν με το "σιλικονατο" η μηχανή πάει και έρχεται δεν είναι καλή λύση γιατί θα σπάσει απλή λογική καλο θα ήταν τοποθέτηση όπως είπαν προηγούμενοι φίλοι παρόμοιο με τον εργοστασιακό σπιραλ

δεν το λέω επειδή είμαι ισχυρογνώμονας απλά είναι λογική και το έχω πάθει δυο φορες με σπασμένες σκούπες και είναι κρίμα γιατί κοστίζουν και χαλιόμαστε όταν δίνουμε 100 euro και τι βλέπεις σπασμένη το θέμα είναι να αντέχει για πολύ

ευχάριστο για τις φωτό είναι ήδη στη συλλογή μου για σκούπα 106 και τοποθέτηση xaxxa
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Μάρ 2009, 04:01:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια σας παιδια ειμαι καινουριος στο forum παρολο που σας παρακολουθω καιρο και παιρνω ιδεες. ειπα να γραφτω να αλλαξουμε καμμια γνωμη μηπως βοηθησω στο θεμα στηριξης. βλεπω μερικοι εχουν προβλημα και επειδη εγω απο την πρωτη στιγμη που εβαλα στο δικο μου δεν ειχα. (ο μηχανικος μου ειναι αστερι) εχω να σας προτεινω οπως ειπε το παλικαρι με το σαξο στη φωτο για να μην χαλανε και τα σπιραλ και να μην σπανε οι σκουπες. να βαλετε λαστιχακια και γωνιες μπροστα εκει που βιδωνει στη μετωπη. φωτο δεν ξερω πως μπαινουν να σας δειξω. μιχαλη και οποιος ενδοιαφερεται αν θελει να του στειλω με e-mail. θα σωθεις για παντα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάρ 2009, 23:42:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικα τα καταφερα παιδια και τις εβαλα. ειναι πολυ ευκολο θα χρειαστειτε 2 λαστιχακια, 6 παξιμαδια γιατι εχουν πανω κατω πασο και 2 γωνιες για την στερεωση στην μετωπη. απο αριστερα οπως βλεπουμε χρησιμοποιησαμε την εργοστασιακη βαση και δεξια καναμε μια. φυσικα για την δικια μου σκουπα που ειναι της simota μου ηρθε κουτι γιατι εχει της τρυπες που ενωνεται το πανω με το κατω μερος. σε αλλες σκουπες δεν ξερω αν ταιριαζει αλλα σιγουρα θα σας βοηθησει αν κανετε κατι και σκεφτειτε καμμια πατεντα. να προσεξετε σε 2 φωτο σαν δειχνω πως ειναι κανονικα και το περιθωριο δηλαδη πως οταν τραβιεται πισω απο τη μηχανη οταν το πλακωνεται. επισης φαινεται στην ενωση της σωληνας με την σκουπα οτι μπορει και μπαινοβγαινει και ετσι βοηθαει και αυτο για να μην σπασει


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάρ 2009, 00:14:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δειτε το και ολοκληρο





αυτη ειναι ιδια αλλα δεν ειναι δικια μου και φαινεται ενας αλλος τροπος για να την στηριξετε

http://img242.imageshack.us/my.php?image=dsc000521ey6.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2009, 19:08:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε 10000 μπράβο έχω να σου πω!!

ήταν τόσο απλό αλλα που να το σκεφτείς........

έχω εδώ και 15 μέρες τι καινούργια σκουπα και δεν βρίσκω τρόπο να τι βάλω!!

θα παω να πάρω βίδες παξιμάδια και γωνιές να το κάνω είναι τόσο απλό χάχα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
groupN (Μπαμπης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 106 rallye 16v

Ένταξη: 18 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 252
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 02:04:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω φιλε δεν κανει τιποτα εγω απλως το εδειξα γιατι το ειχα σαν υποχρεωση γιατι το φορουμ με εχει βοηθησει τοσο πολυ και επρεπε να το ανταποδωσω. το μπραβο πρεπει να παει στον μηχανικο μου στην χαλκιδικη που εβαλε τα λαστιχακια, τον ηλια. την σκουπα την εβαλε το παληκαρι που μου την πουλησε οπως να'ναι και οταν το ειδε ο μηχανικος μου γελουσε. μου ειχε πει οτι θα σπασουν οι γωνιες οπως και εγινε και το πηγα μετα και μου εβαλε τα λαστιχακια

http://www.imageshack.gr/files/yzk9gwa13w1liw51z2ad_thumb.jpg


Έχει επεξεργασθεί από τον/την groupN στις Δευ 30 Μάρ 2009, 17:28:15, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 29 Μάρ 2009, 21:59:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

groupN έγραψε:
ευχαριστω φιλε δεν κανει τιποτα εγω απλως το εδειξα γιατι το ειχα σαν υποχρεωση γιατι το φορουμ με εχει βοηθησει τοσο πολυ και επρεπε να το ανταποδωσω. το μπραβο πρεπει να παει στον μηχανικο μου στην χαλκιδικη που εβαλε τα λαστιχακια, τον ηλια. την σκουπα την εβαλε το παληκαρι που μου την πουλησε οπως να'ναι και οταν το ειδε ο μηχανικος μου γελουσε. μου ειχε πει οτι θα σπασουν οι γωνιες οπως και εγινε και το πηγα μετα και μου εβαλε τα λαστιχακια



μπάμπη φιλε αύριο πρωί πρωί θα παο να πάρο 4 κομμάτια γωνιές να έχω παξιμαδάκια βίδες και λαστιχάκια σήμερα το μελέτησα και ida ότι είναι καλύτερα έτσι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 20:39:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εύγε αδερφε... πολυ καλη πατεντα... Worthy Clapping
δυστυχως σε εμενα δεν γινεται αυτο μαλλον επειδη εχω την green την μεγαλη και δεν εχει αυτακια δεξια και αριστερα για να βαλω τα λαστιχακια.
4 αποριες (sorry Embarassed ) ...
α)σε αυτη την photoγραφια τι ειναι αυτο το στρογγυλο που δεν το εχω εγω? β) τι φιλτρο φορας αν επιτρεπεται?
γ)ποσο πηρες την σκουπα?
δ)η φουσκιτσα η μαυρη και η σωληνα η αλουμινενια ηταν μαζι με την σκουπα οταν την αγορασες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 21:32:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μακριά από τις μεταλλικές σωλήνες απορροφάνε τι θερμοκρασία καλύτερα "σιλικονατες"

η green όχι ότι είμαι ειδικός όπως αλλα παιδιά αλλα είναι πολύ καλύτερη σκούπα από αυτή μπορείς να την πιάσεις με τα λαστιχάκια

εγώ πήρα ένα green φιλτράκι πολύ καλά λόγια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
yokagyla (Γιώργος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 106 kid μετατροπη Gti=τραβέλι

Ένταξη: 06 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 224

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 13 Απρ 2009, 22:13:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιχαλη τα λαστιχακια αυτα απο που τα πηρες ρε συ και πως ειναι? σαν ενα κομματι λαστιχο και στην μεση εχει σπιρωμα για να βιδωσει η βιδα? αυτο το στρογγυλο πραγμα τελικα τι ειναι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φτιάξε το μόνος σου Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1677s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on