PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - θορυβος στο τιμονι κατα την περιστροφη σε 207 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 14:25:05    Θέμα δημοσίευσης: 207 - θορυβος στο τιμονι κατα την περιστροφη σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα σε ολους

εχω ενα 207 ραλυ 1 χρονο τωρα και απο τη πρωτη μερα παρατηρησα ενα περιεργο θορυβο στο τιμονι οταν ειναι σταματημενο το αμαξι και περιστρεφεις το τιμονι πχ το γυρνασ δεξια και αποτομα αριστερα και ακουγεται αυτος ο ηχος. Το πηγα στην αντιπροσωπεια για ελεγχο και ειπανε οτι δεν ειναι τιποτα κι οτι ετσι κανει οτι ειναι φυσιολογικο. Τυχαια βρηκα ενα αλλο ραλυ στο δρομο ιδιο και ζητησα απτον κατοχο να δοκιμασω και στο δικο του να δω αν οντως κανει τον ιδιο θορυβο... και διαπιστωσα οτι δεν ακουγοτανε τιποτα... Οι μ*****ς στην αντιπροσωπεια φοβαμαι οτι με το που ληξη η εξξυηση θα μου πουνε "φιλε εχεισ προβλημα στο τιμονι κρεμαριερα" η κατι παρομοιο.... Εχει καποιος κατι να σχολιασει περι του θεματος ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 15:06:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14897&start=60

Δες τι ειπαν στον isim αν και δεν νομιζω να ειναι αυτη η απαντηση. Εμενα παντως μου σταματησε οταν το πηγα για αλλαγη λαδιων και μου κανανε μαζι και τον χειμερινο ελεγχο. Οποτε υποθετω πως το πιθανοτερο ηταν να ηθελε συμπληρωμα το υγρο για το υδραυλικο τιμονι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Φεβ 2009, 15:15:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

smoki έγραψε:
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14897&start=60

Δες τι ειπαν στον isim αν και δεν νομιζω να ειναι αυτη η απαντηση. Εμενα παντως μου σταματησε οταν το πηγα για αλλαγη λαδιων και μου κανανε μαζι και τον χειμερινο ελεγχο. Οποτε υποθετω πως το πιθανοτερο ηταν να ηθελε συμπληρωμα το υγρο για το υδραυλικο τιμονι

To τιμόνι δεν έχει υγρά, δεν είναι υδραυλικό, αλλα ηλεκτρικό.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2009, 16:49:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αμαξι πηρα η τηλεκατευθυνομενο ? ηλεκτρικο τιμονι, ηλεκτρικο γκαζι τι αλλο ? καμια κιθαρα εχει ? τι παιζει με το θορυβο ομως /. ? μαλλον μονο το δικο μου το κανει ?? επισης μηπωσ ξερει κανεις αμα γινετε να αλλαξεις τιμονι ? η επειδη ειναι ηλεκτρικο δεν υπαρχει στην αγορα ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2009, 17:01:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φιλε δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο και κατα ποσο θα σε βοηθεισω αλλα το 206 κανει ενα θοριβο μετο που στριβο το τιμονι αλλα ειναι επιδει ειναι υδραβλικο και μπενει η τρομπα. Ισως ειναι κατι παρομιο ανεφ λογου και ετιας.


ΥΓ:παρακαλουντε η φιλη του psclub να μην πεταξουν ντοματες για τυχον μ@@@@α που ειπα! Very happy


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2009, 17:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mario207 έγραψε:
αμαξι πηρα η τηλεκατευθυνομενο ? ηλεκτρικο τιμονι, ηλεκτρικο γκαζι τι αλλο ? καμια κιθαρα εχει ? τι παιζει με το θορυβο ομως /. ? μαλλον μονο το δικο μου το κανει ?? επισης μηπωσ ξερει κανεις αμα γινετε να αλλαξεις τιμονι ? η επειδη ειναι ηλεκτρικο δεν υπαρχει στην αγορα ?

Όταν λες να αλλάξεις τιμόνι, τι ακριβώς εννοείς Question Question Question



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2009, 18:29:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εννοω την ροδα ειδα κατι momo πολυ ωραια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 08 Μάρ 2009, 23:36:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mario207 έγραψε:
εννοω την ροδα ειδα κατι momo πολυ ωραια

Εκτος του ότι δεν ταιριάζει στο ύφος του εσωτερικού του (γνώμη μου), δεν είναι κρίμα να χάσεις τον καλό σου αερόσακο Question αχρείαστος να 'ναι Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 00:08:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο αποψη ασφαλειας δικιο εχεις ετσι ειναι απλα τα αλλα τα τιμονακια μ αρεσουν πιο πολυ γουστα ειναι αυτα !

ακομα δε μπορω να καταλαβω τι θορυβος ειναι αυτος , εχς μπει και σε αλλα που κανοθν κατι παρομοιο αλλα οχι τοσο εντονο .. σε κανεναν δεν κανει κανενα θορυβο ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 01:51:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ετσι απλα για το αρχειο ηλεκτρικο τιμονι δεν σημαινει οτι δεν εχει υγρα αλλα σημαινει οτι η ανλτι του τιμονιου δεν κινηται απο τον ιμαντα του κινητηρα αλα απο ανξαρτητο ηλεκτρικο μοτερ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
mario207 (mario)
Μέλος
Μέλος


207 rallye 1.6

Ένταξη: 15 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 144

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 02:06:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanx gia to info οποτε λογικα θα περνει αλλο τιμονι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 02:06:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Giannis307 έγραψε:
Ετσι απλα για το αρχειο ηλεκτρικο τιμονι δεν σημαινει οτι δεν εχει υγρα αλλα σημαινει οτι η ανλτι του τιμονιου δεν κινηται απο τον ιμαντα του κινητηρα αλα απο ανξαρτητο ηλεκτρικο μοτερ....

Όχι, αυτό που λες είναι υδραυλικό τιμόνι και μάλιστα όπως του 106, δλδ με ηλεκτρική αντλία λαδιού.
Το 207 δεν έχει υδραυλικό τιμόνι, ούτε υγρά, αλλά ηλεκτρικό μοτέρ υποβοήθησης επάνω στην κρεμαγιέρα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 09 Μάρ 2009, 02:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mario207 έγραψε:
thanx gia to info οποτε λογικα θα περνει αλλο τιμονι

Και δεν έχει σημασία αν το τιμόνι είναι ηλεκτρικό ή υδραυλικό για το αν μπορείς να αλλάξεις ή όχι τη στεφάνη του. Κάνεις ότι θες αρκεί να βρείς τιμόνι που να ταιριάζει στην κολώνα.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
coach20 (giorgio)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 22 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Απρ 2009, 22:25:31    Θέμα δημοσίευσης: Re: θορυβος στο τιμονι κατα την περιστροφη Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mario207 έγραψε:
καλησπερα σε ολους

εχω ενα 207 ραλυ 1 χρονο τωρα και απο τη πρωτη μερα παρατηρησα ενα περιεργο θορυβο στο τιμονι οταν ειναι σταματημενο το αμαξι και περιστρεφεις το τιμονι πχ το γυρνασ δεξια και αποτομα αριστερα και ακουγεται αυτος ο ηχος. Το πηγα στην αντιπροσωπεια για ελεγχο και ειπανε οτι δεν ειναι τιποτα κι οτι ετσι κανει οτι ειναι φυσιολογικο. Τυχαια βρηκα ενα αλλο ραλυ στο δρομο ιδιο και ζητησα απτον κατοχο να δοκιμασω και στο δικο του να δω αν οντως κανει τον ιδιο θορυβο... και διαπιστωσα οτι δεν ακουγοτανε τιποτα... Οι μ*****ς στην αντιπροσωπεια φοβαμαι οτι με το που ληξη η εξξυηση θα μου πουνε "φιλε εχεισ προβλημα στο τιμονι κρεμαριερα" η κατι παρομοιο.... Εχει καποιος κατι να σχολιασει περι του θεματος ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
coach20 (giorgio)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 22 Απρ 2009
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Απρ 2009, 22:29:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MHTSOS90 έγραψε:
Φιλε δεν ξερω κατα ποσο ειναι σωστο και κατα ποσο θα σε βοηθεισω αλλα το 206 κανει ενα θοριβο μετο που στριβο το τιμονι αλλα ειναι επιδει ειναι υδραβλικο και μπενει η τρομπα. Ισως ειναι κατι παρομιο ανεφ λογου και ετιας.


ΥΓ:παρακαλουντε η φιλη του psclub να μην πεταξουν ντοματες για τυχον μ@@@@α που ειπα! Very happy



Θα συμφωνήσω με τον φίλο μου γιατί και εμένα μου συμβαίνει ακριβώς το ίδιο πράγμα στο 206 και νομίζω ότι υπάρχει και ένδειξη σε περίπτωση έλλειψης λαδιού για το υδραυλικό τιμόνι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thanos_vt (thanos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 8v(αναμενεται 16ν)

Ένταξη: 09 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 35

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Μάϊ 2009, 20:51:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λοιπον φιλε επειδη το εχω και εγώ αυτο τον ηχο στο 106 ειναι η φουσκα εχει πολυ γρασο και οταν γυρνας το τιμονι τερμα απο την μια μερια και μετα αποτομα απο την αλλη η φουσκα μαζευει το γρασο και το ''πεταει αποτομα κανοντας ενα θόρυβο ασν να ακουγετε ενα ''γκλουπ''
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
egefalos (ALEKOS)
Μέλος
Μέλος


106 rallye 207 rallye 207 rc ll 2010

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 176
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 11 Μάϊ 2009, 21:03:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εμενα το κανει οταν γυρναω το τιμονι δεξια.Του βαλανε στην peugeot λιγο σπρευ απο την ακρη του τιμονιου σταματησε για λιγεσ μερεσ αλλα ξαναρχισε.Μετα ξανα ρωτησα,μου ειπαν οτι ειναι καποια πλεξουδα μεσα,καλωδια δεν καταλαβα καλα κ οτι δεν ειναι τιποτα κ οτι τα ποιο παλλα το κανουν.Δεν ξανασχοληθηκα απλα ακουγεται ενα κρατσ κρατσ κ δεν του δινω σημασια πλεον. Whistling
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sofia78 (sofia)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206 1.4 8v xs (2000)

Ένταξη: 16 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 8

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 09 Ιούν 2009, 14:33:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

χαιρεται ! Το 206 μου (1.4 75, 2000) εκανε ενα εντονο θορυβο οταν εστριβα το τιμονι, μονο οταν ηταν σταματημενο και κρυο. Το πηγα συνεργειο ( κονδωρ) και μου ειπαν οτι εχει διαρροη η κρεμαγιερα και χανει υγρα με αποτελεσμα να δυσλειτουργει το τιμονι και να χαλανε και τα τακακια. Σα λυση μου προτειναν αλλαγη κρεμαγιερας-τακακιων που κοστιζει ομως περιπου 800-900 ευρω Επειδη το αμαξι σκοπευω να το αλλαξω μεσα στον επομενο χρονο, δε θελω να σκοτωθω ομως κιολας σε καμια στροφη προβληματιζομαι. Σκεφτομαι να πηγαινω και να συμπληρωνω υγρα καθε τοσο, να αλλαζω και τακακια και να το παω ετσι

Τι λετε ? Ειναι επικινδυνο αυτο? Να μεινω με την ... τρυπια κρεμαγιερα? Θελει εδω και τωρα αλλαγη? Η μπορω να το τρεναρω ετσι???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kousma (Nikos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 51
Τόπος: ATHENS GOUDI

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Δεκ 2012, 11:59:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά και χρόνια πολλα,εχω ακριβώς το ίδιο πρόβλημα.οταν ειναι ακίνητο το 207 Ράλλυ μου και γυρίζω το τιμόνι δεξιά αριστερά κάνει ενα θόρυβο τάκα τάκα,να σημειώσω οτι την περασμένη βδομάδα με τρακαρε μια απο την δεξιά πλευρά,και επίσης και κάτι άλλο που κάνει ειναι οτι πάλι όταν το στριβω είτε σταματημένο,είτε αν κινήσει σκληραινει λίγο το τιμόνι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Andreasf1 (Ανδρέας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 GT 1.6 (HDi) 110

Ένταξη: 05 Δεκ 2012
Δημοσιεύσεις: 514
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 11 Απρ 2013, 00:00:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με την σειρά μου θα σας πω και εγώ την ιστορία μου..
Το 207 που πήρα ήταν χαμηλωμένο 5,5 πόντους με ελατήρια apex και την μαμά ανάρτηση. Έτσι, πήρα καποια weitec ελατήρια 3 πόντων και τα πήγα σε έναν γνωστό μου να τα περάσει. Βγάζοντας το αμορτισερ απο το αυτοκίνητο είδαμε πως την έχει ακούσει και η πλαστική βάση του ελατηρίου και η βάση με το ρουλεμάν του αμορτισέρ. Την βάση του ελατηρίου την πήραμε απο την πεζώ ενώ στην βάση του αμορτισερ-ρουλεμάν απο μαγαζί έξω. Η βάση-ρουλεμάν του αμορτισέρ μου είπαν πως είναι απο citroen C4 και ότι είναι ίδια με την δικιά μου και ότι δεν θα έχω θέμα.
Τέλος πάντων, περάστηκαν τα ελατήρια μαζί με καινούργιες βάσεις, το αμάξι έγινε σαφώς καλύτερο σε σχέση με πριν ώσπου μετά απο 500 περίπου χλμ το αμορτισέρ έσπασε!!! Shocked Έσπασε ψηλά στο σπείρωμα του καλαμιού του αμορτισέρ την στιγμή που έκανα όπισθεν (ΓΙΑ ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΤΥΧΗ που έπασε εκεί και όχι την ώρα που θα ήμουν πάνω σε κάποια στροφή για παράδειγμα!).
Μου είπαν για αστοχία υλικού του αμορτισέρ που έσπασε γιατί δεν εξηγείται αλλιώς κατά τα λεγόμενα 3-4(ένας εξ αυτών ήταν και στην πεζω)μηχανικών που πήραμε γνώμες..
Τελικά περάσαμε καινούργια αμορτισέρ σήμερα του GT με τις ίδιες βάσεις.

Αυτό που με προβληματίζει είναι ότι ακούω έναν θόρυβο όταν στρίβω το τιμόνι κάποιες φορές και ακούγεται κάτι σαν να "κλωτσάει" το ελατήριο απο το πιατέλο του αμορτισέρ ή κάπως έτσι.. δεν μπορώ να τον περιγράψω κάπως αλλιώς.
Εν το μεταξύ αυτό που παρατήρησα είναι ότι το άλλο αμορτισέρ που βγάλαμε, στο σπείρωμα είναι στραβό για κάποιον δικό του λόγο! :S
Εμένα μου έχουν μπει υποψίες ότι φταίει η βάση-ρουλεμάν που πήραμε απο το εμπόριο.
Υπαρχει τέτοια περίπτωση? Γνωρίζει κάποιος κάτι? Ξέρετε αν όντως ταιριάζει η βάση απο C4 για 207? Κάποια άλλη αιτία ίσως που ακούω αυτόν τον ήχο?

Σας κούρασα το ξέρω.. Ευχαριστώ για την κατανόηση!


Peugeot 2 0 7 | GT HDI |
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1427s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on