PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Μαγικός συνδυασμός στο trip computer

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 11:35:34    Θέμα δημοσίευσης: Μαγικός συνδυασμός στο trip computer Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχω δει σε Seat Leon του 2001 ότι πατώντας ένα συνδυασμό κουμπιών στην κεντρική κονσόλα του αυτοκινήτου, σου δείχνει στο trip computer δεδομένα όπως οι πραγματικές στροφές λειτουργίας του κινητήρα, η πραγματική ταχύτητα, οι εκπομπές καυσαερίων κ.α. Exclamation . Μου έχει πει φίλος ότι έχει δει το ίδιο σε Opel Astra OPC (το μοντέλο που κυκλοφορεί τώρα) Question . Συμπερασματικά, κάτι ανάλογο θα γίνεται και στο Rallye μου (γιατί όχι!). Ξέρει κανείς το "μαγικό συνδυασμό" μπας και γλιτώσουμε την αγορά του software από telematica;

Υ.Γ. Ο συνδυασμός αυτός ενδεχομένως να είναι από κουμπιά άσχετα με το trip computer, όπως του κλιματισμού ή του ηχοσυστήματος και ίσως να πρέπει να μείνουν για λίγα seconds πατημένα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sakis206t (sakis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 xs 1.4 8v

Ένταξη: 09 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 55
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 12:32:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιο αυτο αλλα τωρα τρεχα γυρευε να βρεις συνδιασμους
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 12:36:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν παίζει τέτοιο πράγμα εξ όσων γνωρίζω.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ghost Dog (John Φυστίκης)
Ταμίας
Επίσημο Μέλος

206 wRC + 2008 allure 1.2 puretech 130

Ένταξη: 18 Ιούν 2002
Δημοσιεύσεις: 5423
Τόπος: Μερικεεές στροφές μπροστά...(\στη χωρα που γεννηθηκε ο πολιτισμος)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 12:42:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν γινεται κατι τετοιο στα γαλλικα..... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gio_rallye (Γιωργος)
Μέλος
Μέλος


peugeot 207 rallye 1.6T

Ένταξη: 04 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 148
Τόπος: patras - argyroupolis

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 17:23:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και σιγα καθε φορα μη καθομαστε να ψαχνουμε το σωστο κουμπι... ασε μην αλλαξουμε και καμια χαρτογραφηση κινητηρα καταλαθος.. Laughing Laughing , χουμορ-χουμορ, παντως ουτε εγω νομιζω να γινεται..


ολα μεσα!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
gregkozani (Gregory)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 13 Δεκ 2008, 20:18:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gio_rallye έγραψε:
και σιγα καθε φορα μη καθομαστε να ψαχνουμε το σωστο κουμπι... ασε μην αλλαξουμε και καμια χαρτογραφηση κινητηρα καταλαθος.. Laughing Laughing , χουμορ-χουμορ, παντως ουτε εγω νομιζω να γινεται..
Καλό θα ήταν ....................λες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Δεκ 2008, 12:06:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά αυτό πάντως γίνεται και σε cosra opc φίλου μου είναι κάτι σαν κρυφό μενού όπως του είπαν από την αντιπροσωπεία



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Δεκ 2008, 13:52:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι γίνεται, στα peugeot δεν γίνεται. Razz


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 02:45:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε πουληστε τα ντε τα διαολεμενα και παρτε opel....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 06:10:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και στο Astra το 1.6 παίζει αυτό.
Έχει 3-4 οθόνες info. Για εμάς όμως μάλλον παίζει μόνο με σύνδεση στην OBDII θύρα + Κινητό ή PC.

Στάθης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MHTSOS90 (Δημήτρης)
Μέλος
Μέλος


206 1,6 (16v)xs

Ένταξη: 06 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 166
Τόπος: Αιγαλεω

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Ιαν 2009, 02:45:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτο που λετε το εχω δει και σε Hyundai επισης σου βγαζει ολες τις αλιθινες τιμες που κρατα ο εγκεφαλος,(αν το λεω και καλλα δεν ειμε και ειδικος),οπως τα χιλιομετρα που εχει κανει το αυτοκινητο (πιθανων να εχει κατεβασει τα χιλιομετρα ο προηγουμενοσς ιδιοκτιτις ετσι βρισκεις τα αλιθηνα χιλιομετρα που εχει κρατιση ο εγγεφαλος τουλαχιστον σε Hyundai).Πιστευω οτι κατι πρεπει να γινετε και με τα peugoulinia μας.Αν και εγω δεν θα πειραζα κατι αν δεν ειμουν 100%σιγουρος ποτε δεν ξερεις.


ΣΠΕΡΝΩ ΡΑΓΕΣ ΜΕ PEUGEOT 206!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
vama51 (Basilis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 RC Overload

Ένταξη: 25 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 123
Τόπος: Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Ιαν 2009, 09:45:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα από την επιλογή Silence στο στέρεο δεν βγάζει κάτι άλλο.Έχω προσπαθήσει ότι μπορείτε να φανταστείτε.Εμένα μου την σπάει που ο κλιματισμός δεν έχει μια επιλογή να ανεβοκατεβαίνουν ταυτόχρονα η θερμοκρασία οδηγού και συνοδηγού.Το Ypsilon το έχει.Και πρέπει να ρυθμίζω ξεχωριστά τις 2 θερμοκρασίες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Ιαν 2009, 15:07:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vama51 έγραψε:
Πέρα από την επιλογή Silence στο στέρεο δεν βγάζει κάτι άλλο.Έχω προσπαθήσει ότι μπορείτε να φανταστείτε.Εμένα μου την σπάει που ο κλιματισμός δεν έχει μια επιλογή να ανεβοκατεβαίνουν ταυτόχρονα η θερμοκρασία οδηγού και συνοδηγού.Το Ypsilon το έχει.Και πρέπει να ρυθμίζω ξεχωριστά τις 2 θερμοκρασίες..


πολλα το εχουν με το που γυρνας του οδηγου να γυρναει κ το 2ο κ αν θες αλλο στο 2ο τοτε γυρνας εκεινο...δεν ειναι κατι δυσκολο παντως...μια συνιθια ειναι Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Gr13 (Chris)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 3008 Allure

Ένταξη: 07 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 729
Τόπος: Ναύπακτος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Φεβ 2009, 22:38:44    Θέμα δημοσίευσης: Μαγικός συνδυασμός στο trip computer Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά όντος αυτο ισχύει στο Astra OPC μου,αλλα στο 207ccT δεν νομίζω και αν δεν το έχω ψάξει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
amafic (tasos)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 31 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: patra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Φεβ 2009, 23:40:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vama51 έγραψε:
Πέρα από την επιλογή Silence στο στέρεο δεν βγάζει κάτι άλλο.



Δηλαδή;


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1115s (PHP: 71% - SQL: 29%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on