PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - ρεζερβουαρ....ειναι 50 λιτρα;;
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
sakis_rc (sakis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 28 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 58

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Αύγ 2010, 18:07:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kos_argyris έγραψε:
Δηλ. κατανάλωση 4,1lt στα 100 χιλ. Γιατί δε γίνεται? Άμα έχεις την αντοχή να πηγαίνεις για 1200χιλ. με 50-60 χιλ/ώρα, 5η ταχύτητα και cruise γίνεται
χαρα στην αντοχη του τοτε...εγω εκανα με 2 ντεποζιτα 1200χμ ταξιδιαρικα με α/c παντα και ειμαι υπερχαρουμενος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Manavis207Gt (Giannis)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος




Ένταξη: 14 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 370

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Αύγ 2010, 22:52:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με φουλαρισμενο ρεζερβουαρ απο Ορεστιαδα για διακοπες στη Χαλκιδικη,και με μια ντουλαπα πραγματα (οικογενειακες διακοπες) οταν φτασαμε ειχα ενα τεταρτο ακομη και τη ρεζερβα !!!!!Πορεια με 150 χλμ και cruize,και με 18 αρες.......
Υπερικανοποιημενος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wink Wink



Powered By POWER BOOST SERVICE
http://www.youtube.com/watch?v=IeW0EOscXMA
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 21:35:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα γίνονται! Μόνο του σπανού τα γένια δεν γίνονται! Smile




ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 01 Σεπ 2010, 22:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα κοιτάξω να το διατηρίσω όσο πιο χαμηλά γίνεται αν και λιγο δύσκολα.
Εγώ το είχα χωρίς a/c πάντως.

Και μιας και είναι thread για το ρεζερβουάρ, μπορείς άνετα να υπολογίσεις και το πόσα λίτρα θα σου πάρει όταν πάς για φουλάρισμα γιατι μάλλον το ρεζερβουάρ είναι αρκετά συμμετρικό σε χωρητικότικα. Αφού είναι δηλαδή 50 λίτρων, αν η βελόνα είναι στην μέση ακριβώς μπορείς να ξέρεις οτι θα πάρει 25 λίτρα και αντίστοιχα διαιρείς και τα υπόλοιπα (12,5 λιτρα το 1/4, 6 και κάτι το 1/8 κλπ). Με άλλα αυτοκίνητα δεν μπορούσα να ξέρω με τόση άνεση πόσα λίτρα θα έπερνε. Πάντα είχα μια απόκλιση 5 λίτρων περίπου.


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
sotos 207Gt (Σωτηρης.... ...mobile repairman...)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207Gt 900hp by Αισωπος racing power...

Ένταξη: 16 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1056
Τόπος: Αργοστολι Κεφαλονια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 16:13:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν πηγαινεις οικονομικα με 120-130χλμ/ω και γεμισεις θα δεις τρελλη αυτονομια.
Εχω δει μεχρι και 740 και μαλιστα τα εχω κανει κιολας αλλα μονο με cruise..



Στις τρεις αυτοκτονιες η μια δωρο.....Ελλας στο μεγαλειο σου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 17:51:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Manavis207Gt έγραψε:
Με φουλαρισμενο ρεζερβουαρ απο Ορεστιαδα για διακοπες στη Χαλκιδικη,και με μια ντουλαπα πραγματα (οικογενειακες διακοπες) οταν φτασαμε ειχα ενα τεταρτο ακομη και τη ρεζερβα !!!!!Πορεια με 150 χλμ και cruize,και με 18 αρες.......
Υπερικανοποιημενος !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Wink Wink

που χαθηκες ρε γιανναρε εσυ???κ εμενα σε εθνικη,η ανοιχτα κοματια,χωρια κανιβαλιες,ειναι αρκετα οικονομικο Cool αλλα με κανιβαλιες(γιατι ολο κ καποιος θα σε πριζωσει στο δρομο) αστα να πανε... Crying or Very sad



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sasasj (Σάκης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 LEMANS Νο0715

Ένταξη: 25 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 339
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 21:46:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι ρε συ bagosgt! Τι πράγμα είναι αυτό; Πάντα κάποιος ή κάτι θα μας κάνει να το πατήσουμε παραπάνω και το κακό είναι οτι συνήθως παρακατω είναι στημενοι οι μπάτσοι! Confused Confused


ΠΩΛΕΙΤΑΙ 207 LEMANS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Σεπ 2010, 23:23:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

sasasj έγραψε:
Ναι ρε συ bagosgt! Τι πράγμα είναι αυτό; Πάντα κάποιος ή κάτι θα μας κάνει να το πατήσουμε παραπάνω και το κακό είναι οτι συνήθως παρακατω είναι στημενοι οι μπάτσοι! Confused Confused

ναι,κ αν δεν ειναι οι μπατσοι,τοτε θα ειναι η γυναικα διπλα να σε γκρινιαζει που εκαψες ολη την βενζινη με ενα πατημα Crying or Very sad



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2011, 01:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν ξερω αν γραφω σε σωστο σημειο, αλλα το δικο μου trip computer εχεις 3 σειρες ενδειξεων με 3 πληροφοριες η καθεμια, στην 1η η ενδειξη ένα σου λεει για ποσα χιλιομετρα εχω βενζινη ακομα το οποιο απο τη στιγμη που θα αναψει το λαμπακι βενζινης σταματαει να λεει, ειναι φυσιολογικο ή το κανει για να μου σπασει τα νευρα και να παω να του βαλω


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Driver ///M (Άρης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 1.4 90hp sport

Ένταξη: 16 Νοέ 2009
Δημοσιεύσεις: 829

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2011, 15:38:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

marios_207_GT έγραψε:
δεν ξερω αν γραφω σε σωστο σημειο, αλλα το δικο μου trip computer εχεις 3 σειρες ενδειξεων με 3 πληροφοριες η καθεμια, στην 1η η ενδειξη ένα σου λεει για ποσα χιλιομετρα εχω βενζινη ακομα το οποιο απο τη στιγμη που θα αναψει το λαμπακι βενζινης σταματαει να λεει, ειναι φυσιολογικο ή το κανει για να μου σπασει τα νευρα και να παω να του βαλω

Φυσιολογικό είναι γιατί κι εμένα μου το κάνει, αλλά ταυτόχρονα είναι και ηλίθιο γιατί τότε είναι που χρειάζεται πραγματικά να ξέρει κανείς πόσα περίπου χιλιόμετρα του μένουν ακόμα!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Gotcha (George)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

F20 πετρέλης

Ένταξη: 06 Ιούν 2009
Δημοσιεύσεις: 813

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 16 Σεπ 2011, 15:45:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε σεις μην αφηνετε το αμαξι με τοσο λιγο βενζινη μεσα(λαμπακι). Θα σας κλασει η τρομπα

EDIT: σε αυτο που λετε, εμενα αν μου αναψει συνεχιζει και λεει ποσα εχω ακομα (περιπου 60 κμ υπολογιζε). Η δικια μου οθονη πολλαπλων ειναι διαφορετικη απο τις περισσοτερς φωτος που εχω δει. (Δεν εχω αυτη με τα 2 trip) μοντελο 6/09
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
marios_207_GT (Μάριος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT STOCK

Ένταξη: 03 Ιούλ 2011
Δημοσιεύσεις: 788
Τόπος: Περιστέρι, Αττική

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Σεπ 2011, 01:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
ρε σεις μην αφηνετε το αμαξι με τοσο λιγο βενζινη μεσα(λαμπακι). Θα σας κλασει η τρομπα

EDIT: σε αυτο που λετε, εμενα αν μου αναψει συνεχιζει και λεει ποσα εχω ακομα (περιπου 60 κμ υπολογιζε). Η δικια μου οθονη πολλαπλων ειναι διαφορετικη απο τις περισσοτερς φωτος που εχω δει. (Δεν εχω αυτη με τα 2 trip) μοντελο 6/09


1,2 φορες το εχω αφησει με λαμπακι, κι αυτο για 10km λόγω το οτι βαζω μονο σε ενα βενζιναδικο, τελος παντων, συμφωνω οτι ειναι μεγιστη μακακια το να μην στα λεει εκει που το χρειαζεσαι, του αδελφου μου το EOS με της περσινες απεργιες ειχε γραψει 0km ο υπολογιστης Confused


Μάριος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 17 Σεπ 2011, 16:23:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Gotcha έγραψε:
ρε σεις μην αφηνετε το αμαξι με τοσο λιγο βενζινη μεσα(λαμπακι). Θα σας κλασει η τρομπα

EDIT: σε αυτο που λετε, εμενα αν μου αναψει συνεχιζει και λεει ποσα εχω ακομα (περιπου 60 κμ υπολογιζε). Η δικια μου οθονη πολλαπλων ειναι διαφορετικη απο τις περισσοτερς φωτος που εχω δει. (Δεν εχω αυτη με τα 2 trip) μοντελο 6/09


Αν ανοίξετε την intank αντλία χαμηλής θα δείτε ότι δέν έχει θέμα ακόμα και με λαμπάκι αναμμένο.
Πρέπει πραγματικά να φτάσει σε πολύ χαμηλά επίπεδα(έτοιμο να ξεμείνει) το καύσιμο για να δημιουργηθεί πρόβλημα.

Υ.Γ. Το δικό μου trip computer μετράει αντίστροφα ακόμα και άν ανάψει λαμπάκι και συνεχίζει να δείχνει μέχρι τα 30km για το βενζινάδικο. Από εκεί και κάτω χρειάζεται γέμισμα. Σε περίπτωση ανάγκης όμως, έχω κάνει κάποια χιλιόμετρα με το δείκτη τέρμα κάτω και την ένδειξη να έχει μηδενίσει αλλά παρ'αυτά έφτασε στο βενζινάδικο με το κεφάλι ψηλά. Razz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 29 Οκτ 2011, 13:24:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με ένα ντεποζιτό 636χλμ ! ! ! ! ! ! ! Τελικά πρέπει να είναι 2600-2900rpm για να μην καιει σε ταξίδι!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Globalzero (Γιάννης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 Rallye (1st stage)

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 134
Τόπος: Θεσσαλονίκη-Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 11:42:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω το εχω στο 115Km/h και 3150 rpm.μια χαρα απο καταναλωση κανω 140Κμ καστορια -βεροια και μετα θεσσαλονικη χωρις να πεσει μια γραμμη..


e-tuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
N207r (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 Rallye f/l

Ένταξη: 21 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 567
Τόπος: Xylokastro

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 30 Οκτ 2011, 14:35:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το καλυτερο που εχω δει μετα απο γεμησμα με 5η κ 60/70 κμχ σταθερη ειναι 4,5..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pipis (Spiros)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 GT 5D

Ένταξη: 28 Ιαν 2011
Δημοσιεύσεις: 294

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Φεβ 2012, 16:42:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδιά τα 207 έχουν φίλτρο βενζίνης?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Φεβ 2012, 22:17:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οχι,εχουν κατι "φιλτρακια" σα σιτες,πανω στα μπεκ κ αυτα καθαριζουμε Wink



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SαλιγκαρAKIS (Σάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 rallye f/l 150άρι (few years ago)

Ένταξη: 15 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 2534
Τόπος: Troll City

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2012, 14:36:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pipis έγραψε:
Ρε παιδιά τα 207 έχουν φίλτρο βενζίνης?


Εννοείται πως έχουν, απλώς είναι εμβαπτιζόμενο στο ρεζερβουάρ και ενσωματωμένο στην αντλία χαμηλής πίεσης.

Μπορείς να το καθαρίσεις αν βγάλεις την intank αντλία, αλλά δεν γνωρίζω αν δίδεται ανταλλακτικό.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Μάρ 2012, 15:27:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SαλιγκαρAKIS έγραψε:
Pipis έγραψε:
Ρε παιδιά τα 207 έχουν φίλτρο βενζίνης?


Εννοείται πως έχουν, απλώς είναι εμβαπτιζόμενο στο ρεζερβουάρ και ενσωματωμένο στην αντλία χαμηλής πίεσης.

Μπορείς να το καθαρίσεις αν βγάλεις την intank αντλία, αλλά δεν γνωρίζω αν δίδεται ανταλλακτικό.


υψηλης εχω ακουσει εγω και δεν καθαριζεται. Πρεπει να αλλαχτει ολη η αντλια.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 2 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1545s (PHP: 79% - SQL: 21%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on