PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Απιστευτη ιστορία με μπουλόνι ασφαλείας σε 207cc
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 14:58:52    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Απιστευτη ιστορία με μπουλόνι ασφαλείας σε 207cc Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το παρακάτω περιστατικό έγινε χθες:
Οδηγούσα στην Εθνική οδό Αθηνών - Λαμίας με κατεύθυνση προς Λαμία. Λίγο πριν την είσοδο της Αττικής οδού και ενώ ήμουν στην αριστερή λωρίδα με 100 - 120 km/h κλατάρει το πίσω δεξιά λάστιχο. Ευτυχώς διατήρησα τον έλεγχο του αυτοκινήτου και κατάφερα να το κάνω δεξιά και να σταματήσω (το ελάστικό διαλύθηκε στην κυριολεξία και για κάποια μέτρα πήγαινα με τη ζάντα!).
Βγάζω λοιπόν τη ρεζέρβα κι ετοιμάζομαι για αλλαγή. Ξεβιδώνω (με δυσκολία) τα 3 μπουλόνια και φτάνω στο ασφαλείας. Βάζω το κλειδί για το ασφαλείας και δοκιμάζω αλλά... τίποτα. Προσπαθούσα επί μιάμιση ώρα. Το μπουλόνι ήταν τόσο πολύ σφιγμένο που δεν κινιόταν με τίποτα.
Αναγκαστικά κάλεσα την οδική βοήθεια. Προσπάθησε και ο τύπος της οδικής βοήθειας με κάτι μεγάλους σταυρούς που είχε αλλά... τίποτα.
Τελικά το φορτώσαμε και το άφησα σε βουλκανιζατέρ.
Το παλεύουν από το πρωί. Έχουν δοκιμάσει τα πάντα. Το μπουλόνι ΔΕΝ ΞΕΒΙΔΩΝΕΙ.
Επόμενη σκέψη είναι να το πάω σε κανα μηχανουργείο.
Καμιά συμβουλή κανείς (εκτός του ότι αν τελικά ποτέ ξεβιδωθεί να πετάξω τα ασφαλείας και από τους τέσσερις τροχούς και να βάλω απλά μπουλόνια);
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 15:32:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θελει λιγοτερο σφυξιμο απο τα αλλα μπουλονια το ασφαλειας..ενα κλικ ομως γιατι μια μερα εγω το χασα...κ πηγαινα με τα 3 Laughing
καλο ειναι που κ που να τα βγαζεις κ να τα ξαναβαζεις...εγω τους ριχνω λιγο αντισκουριακο τα παιζω λιγο μεσα εξω κ τους βαζω κ λιγο γρασακι οταν χρειαστει να τα βγαλω...κ ποτε δεν τα τιγκαρω οσο παν.
δεν εχει καμια τεραστια μανελα να στο βγαλει?μηπως κλοτσαει το καριδακι απο το ασφαλειας κ πρεπει να κολησεις πανω ενα κανονικο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:17:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε συ αντισκοριακο, αφησετο για λιγο και ξαναπροσπαθα...λες να μη βγει? Dizzy2


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:28:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
τα παιζω λιγο μεσα εξω

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Με αεροκλειδο???
Κανονικα καριδακια?(και καμια σωληνα για περισσοτερη δυναμη)
Rolling eyes Rolling eyes


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:38:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ath7 έγραψε:

Κανονικα καριδακια?(και καμια σωληνα για περισσοτερη δυναμη)
Rolling eyes Rolling eyes

Ξέχασες το σημαντικότερο! τη σωλήνα οριζόντια και να χοροπηδάς πάνω Laughing Laughing Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:54:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δε μιλάμε για οποιοδήποτε μπουλόνι. Μιλάμε για το ασφαλείας, το "κλειδί" του οποίου έχει οπές κάποιων χιλιοστών. Πρακτικά αυτό σημαίνει πως αν ασκηθεί μεγάλη δύναμη δεν κοντράρει (φεύγει το κλειδί). Επιπλέον μετά από τόσες προσπάθειες οι οπές έχουν "φαγωθεί" αρκετά.

Πριν από λίγο γύρισα από το βουλκανιζατέρ. Το πάλευαν όλη μέρα με κάθε λογής εργαλείο, σταυρό, κλειδί, πιστόλι κτλ. Αποφασίσαμε αύριο να το πάμε σε μηχανουργείο. Θα δοκιμάσουμε να κολλήσουμε μπουλόνι πάνω στο ασφαλείας και μετά ξεβιδώνοντας το ένα να ξεβιδωθεί και το άλλο. Αν αποτύχει κι αυτό βλέπουμε...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ath7 (Χαρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


corsa B

Ένταξη: 22 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 1180
Τόπος: Περιστερι-Κηπουπολη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:56:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με λιγα λογια εμπλεξες!

Το καλο της υποθεσης ειναι οτι δεν επαθες τπτ ουτε εσυ ουτε το αμξι!
Razz Razz Razz


..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 16:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Δε μιλάμε για οποιοδήποτε μπουλόνι. Μιλάμε για το ασφαλείας, το "κλειδί" του οποίου έχει οπές κάποιων χιλιοστών. Πρακτικά αυτό σημαίνει πως αν ασκηθεί μεγάλη δύναμη δεν κοντράρει (φεύγει το κλειδί). Επιπλέον μετά από τόσες προσπάθειες οι οπές έχουν "φαγωθεί" αρκετά.

Πριν από λίγο γύρισα από το βουλκανιζατέρ. Το πάλευαν όλη μέρα με κάθε λογής εργαλείο, σταυρό, κλειδί, πιστόλι κτλ. Αποφασίσαμε αύριο να το πάμε σε μηχανουργείο. Θα δοκιμάσουμε να κολλήσουμε μπουλόνι πάνω στο ασφαλείας και μετά ξεβιδώνοντας το ένα να ξεβιδωθεί και το άλλο. Αν αποτύχει κι αυτό βλέπουμε...


ναι ετσι τα βγαζουν
εχει τυχη να το δω μπρωστα μου αυτο ενοουσα πιο πανω


ρε μην μουνατε γελακια με τον πονο του παιδιου 2 μερες χωρις αμαξι ειναι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 17:10:07    Θέμα δημοσίευσης: Re: ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΕ ΜΠΟΥΛΟΝΙ ΑΣΦΑΛΕΙΑΣ ΣΕ 207 CC Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:

Καμιά συμβουλή κανείς (εκτός του ότι αν τελικά ποτέ ξεβιδωθεί να πετάξω τα ασφαλείας και από τους τέσσερις τροχούς και να βάλω απλά μπουλόνια);

Στο μηχανουργείο το πιθανότερο είναι οτι θα γίνει η δουλεια, αλλά είσαι σίγουρος ότι θα λύσουν κανονικά τα υπόλοιπα τρία? Μήπως δλδ να δοκιμάσετε να λύσετε και εκείνα μιας και θα είστε στο μηχανουργείο, για να μην ξανατραβιέσαι?
Κάτι άλλο, τα λάστιχα πόσα χλμ είχαν κάνει???



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 17:24:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα υπόλοιπα 3 τα έβγαλα σχετικά εύκολα. Τα λάστιχα έχουν 24.000χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 17:32:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Τα λάστιχα έχουν 24.000χλμ.

Και κλατάρισε στο ασχετο ε! Confused Ευτυχώς που δεν είχες περισσότερα.
...Κάτι τέτοια ακούς και θυμάσαι τις στιγμές που είχες μέσα 200+
Προσοχή παιδιά Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 17:56:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει και το παλιό κλασσικό κόλπο που στις περισσότερες περιπτώσεις το έχω δει να δουλεύει:

Με τα 4 μπουλόνια πάνω στην ζάντα, βάζεις το κλειδί ασφαλείας πάνω στο ανάλογο μπουλόνι και το βαράς 2 φορές δυνατά με βαριοπούλα 5κιλη.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 18:17:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Υπάρχει και το παλιό κλασσικό κόλπο που στις περισσότερες περιπτώσεις το έχω δει να δουλεύει:

Με τα 4 μπουλόνια πάνω στην ζάντα, βάζεις το κλειδί ασφαλείας πάνω στο ανάλογο μπουλόνι και το βαράς 2 φορές δυνατά με βαριοπούλα 5κιλη.


και πιο πολλες φορες ακομα
κανεις οτι κανει το αεροκλειδο πολυ δυνατα σταθερα κ αρεα ετσι....δεν πιστευω να πηγε σε βουλκανιζατερ κ να μην δοκιμασαν τετοιες αλχιμιες Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 18:31:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τίποτα παιδιά, το μόνο που ελπίζω τώρα είναι να γίνει δουλειά αύριο και να βγάλουμε το μπουλόνι και μετα θα φάει πέταμα μαζί με τ' άλλα τρία. Στη θέση τους θα μπει κλασσικό μπουλόνι να καβαλάς πάνω στο μπουλονόκλειδο και να το ευχαριστιέσαι!

Όσο σκέφτομαι τι θα γινόταν αν είχε συμβεί τον περασμένο μήνα στο ταξίδι που έκανα Ιταλία - Αυστρία - Γερμανία - Ελβετία... Μα να μένεις ακινητοποιημένος από ένα κολλημένο μπουλόνι;
Scratch Scratch Scratch
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 18:44:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

[quote="ath7"]
android έγραψε:
Με αεροκλειδο???
Κανονικα καριδακια?(και καμια σωληνα για περισσοτερη δυναμη)
Rolling eyes Rolling eyes


+1

Αν και πλέον είναι μάλλον αργά.

Πάντως άλλη φορά το ασφαλείας θα το ξεβιδώνεις 1ο. Αν το αφήσεις τελευταίο η ζάντα τείνει να γυρίσει διαγώνια πάνω στο μουαγιέ και το ζορίζει ακόμα περισσότερο.
Δοκιμάστε να ξαναβιδώσετε τα άλλα 3 δυνατά και αφού ρίξετε αρκετό wd40 στο ασφαλείας προσπαθήστε με σταυρό και περαστή σωλήνα να το γυρίσετε.

Διαφορετικά βγάζετε τη ζάντα μαζί με το μουαγιέ (από το κεντρικό παξιμάδι) και δουλεύετε από την πίσω μεριά...

Μην ξεχάσεις μετά να ξεπλύνεις καλά τα φρένα με brake cleaner γιατί θα χουν φάει λαδίλα απ'το σπρευ και δεν θα πιάνουν με τίποτα.

Αντίστοιχη μλκία είχα πάθει με έναν κωλοαποστάτη. Χρειάστηκε να αλλάξω λάστιχο και να βάλω τη ρεζέρβα, οπότε έπρεπε να βγει κι ο αποστάτης. Έλα όμως που ένας κοπρίξ την είχε καταβρεί να κατουράει 3 φορές τη μέρα το συγκεκριμένο ζαντολάστιχο Confused Αποτέλεσμα? Ο αποστάτης είχε μπετώσει πάνω στη δισκόπλακα και με τα εργαλεία που είχα μαζί δεν έβγαινε με τίποτα!!! Ήρθε για βοήθεια ένας φίλος και τελικά με μιά σπάτουλα και σφυρί καταφέραμε να τον ξεκολλήσουμε αφού όμως έσπασε πρώτα Twisted evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 05 Φεβ 2009, 19:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από το ασφαλείας ξεκίνησα και αφού είδα ότι με δυσκόλευε ξέσφιξα τα υπόλοιπα και μετά το "ξανάπιασα."

Η ιδέα σου για το κεντρικό παξιμάδι είναι καλή. Αν βγάλω το σηματάκι στο κέντρο της ζάντας έχω πρόσβαση από εκεί;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gregkozani (Gregory)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 00:54:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

climbonice έγραψε:
Από το ασφαλείας ξεκίνησα και αφού είδα ότι με δυσκόλευε ξέσφιξα τα υπόλοιπα και μετά το "ξανάπιασα."

Η ιδέα σου για το κεντρικό παξιμάδι είναι καλή. Αν βγάλω το σηματάκι στο κέντρο της ζάντας έχω πρόσβαση από εκεί;
Σαν μηχανουργος θα πρότεινα όλα τα παραπάνω συν ότι μπορείς να ζεστάνεις λίγο γύρω γύρω από το μπουλόνι με οξυγόνο η οτιδήποτε τέτοιου είδους αφού πρώτα χτυπήσεις με την βαριοπούλα και ζουμπα μια δυο γερές το μπουλόνι στο κέντρο κάλο είναι να το σηκώσεις και να ζεστάνεις από μέσα(ελπίζω να κατανοείς όλο το σκεπτικό) στην εσχάτη ξετρυπημα με μικρότερη αρίδα μετα αριστερόστροφα κολαουζα κλπ κλπ


http://www.dallis.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
IAKOVOS (iakovos)
Μέλος
Μέλος


307CC 1.6 16 V 2007

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 173
Τόπος: ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 07:35:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ειναι ασφαλειας ........τελικα


ΓΙΑ ΟΛΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 08:12:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πωπω τι μου θυμισες..μερες χριστουγεννων και μαλιστα τελευταια μερα της αδειας μου...
ειμαι κεφαλαρι και φευγω στις 12 το βραδυ..ξεκιναω και ανακαλυπτω κλαταρισμενο λαστιχο...παω να το αλλαξω και βλεπω οτι σε αυτο που μπαινει στο ασφαλειας εχει ενα πυρακι που ξεκολλησε και φευγει συνεχεια...με πολυ προσοχη φακους κτλ,και τη σκεψη μη το χασω γιατι την εκατσα εκανα κανα μισωρο να βγαλω τη ζαντα...
Τελικα τις επομενες μερες περασα απο την αντιπροσωπεια και εβαλα 4 κλασικα μπουλωνια να εχω το κεφαλι μου ησυχο...
Παντως τρομερο να μην εχεις αμαξι επειδη δεν μπορουν να σου βγαλουν το ασφαλειας...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
climbonice (Θέμης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 CC 1.6 150hp

Ένταξη: 23 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 127
Τόπος: Νέα Σμύρνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 20:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά το μπουλόνι βγήκε! Το ανέλαβε ο μηχανουργός σήμερα. Χάραξε βόλτες πάνω στο μπουλόνι που είχε κολλήσει και ως δια μαγείας... το ξεβίδωσε. Το καλό της υπόθεσης είναι ότι στη ζάντα δεν έγινε ούτε γραντζουνιά.

Του έβαλα επί τόπου και μια 4άδα καινούρια Pirelli PZero Nero κι έφυγα (με 3 μπουλόνια σε κάθε τροχό αφού τα ασφαλείας τα πέταξα). Τη Δευτέρα αγοράζω και μια 4άδα ΑΠΛΑ μπουλόνια και δε θέλω να ξανακούσω για μπουλόνι ασφαλείας!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1401s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 12 - GZIP enabled - Debug on