PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 / 308 1.6Τ - Τροποποίηση Οθόνης πολλαπλών ενδείξεων
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
papadakn (Νίκος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207GT (2007)

Ένταξη: 15 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 38

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 12 Μάρ 2009, 07:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και μια κόπια σε μένα αν δεν είναι δύσκολο...κάτι μπορεί να βγεί με αρκετό ψάξιμο


Μετωρολογικός σταθμός Νέας Κηφισιάς
http://www.locus-delicti.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 13:23:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πείραμα αυτό προχωράει καθόλου?? Γιατί θα είναι απίστευτο άμα γίνει..
Επίσης ένας φίλος με Astra gtc 1.6lt εχει βάλει πρόγραμμα από το εξωτερικό και του έχουν κάνει ακριβώς το ίδιο πράγμα στην οθόνη του δλδ μπορεί να βλέπει σχεδόν τα πάντα όπως θερμοκρ. πιέσεις κα.

Αν μπορεί να φανεί χρήσιμο μπορώ να του πω του παιδιού να στο Φέρει Στέλιο(Salex) να διαβάσεις τον κώδικα μήπως και βγάλουμε κάτι!!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
predator 7 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιούλ 2010, 10:00:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πολυ καλο σαν ιδεα παιδια μακαρι να το καταφερετε μπας και δεν την βγαζουμε πια με τα scan gauge.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιούλ 2010, 23:41:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένα πρόβλημα.

Οι ευχές σας θα γίνουν πραγματικότητα μέσα στις επόμενες ημέρες.

Όντως το scangauge δεν δείχνει πολλά χρήσιμα μεγέθη, αλλά αυτό μπορούμε να το διορθώσουμε.

Προτιμάτε σε iphone να έχετε τις ενδείξεις; Twisted evil


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιούλ 2010, 23:57:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Προτιμάτε σε iphone να έχετε τις ενδείξεις; Twisted evil



Σε sci-phone! Laughing


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 00:59:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κάτι πήρε το αυτί μου για κάτι δοκιμές αύριο! Very happy


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 07:36:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απαπα! Cool


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
SAKIS-LEMANS (Κώστας)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Lemans

Ένταξη: 16 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 1887
Τόπος: Φραπεδονίκη!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 09:05:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αναρωτιέμαι τι έχει σκαρώσει πάλι αυτός ο Στέλιος... Shocked


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
predator 7 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 15:54:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω αναρωτιομουν το αλλο η οθονη του 308gt ειναι ιδια με του απλου? αν ναι μπαινει στο απλο θα δουλεψει η θα εχει προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 17:20:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

predator 7 έγραψε:
εγω αναρωτιομουν το αλλο η οθονη του 308gt ειναι ιδια με του απλου? αν ναι μπαινει στο απλο θα δουλεψει η θα εχει προβλημα.


Μπαίνει, κωδικοποιείται και λειτουργεί κανονικότατα. Είναι έγχρωμη σε σχέση με τις δικές μας, αλλά κοστίζει και μια μικρή περιουσία.

Την έχω δει να δουλεύει στο αυτοκίνητο του Craig στην Αγγλία (το πρωτότυπο της Forge για τους σωλήνες πίεσης), μιας κι εκείνος δουλεύει σε αντιπροσωπεία της Peugeot και το τσίμπησε.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
MAD (Μάκης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE 1.6T

Ένταξη: 14 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 1102

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Ιούλ 2010, 19:36:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
predator 7 έγραψε:
εγω αναρωτιομουν το αλλο η οθονη του 308gt ειναι ιδια με του απλου? αν ναι μπαινει στο απλο θα δουλεψει η θα εχει προβλημα.


Μπαίνει, κωδικοποιείται και λειτουργεί κανονικότατα. Είναι έγχρωμη σε σχέση με τις δικές μας, αλλά κοστίζει και μια μικρή περιουσία.

Την έχω δει να δουλεύει στο αυτοκίνητο του Craig στην Αγγλία (το πρωτότυπο της Forge για τους σωλήνες πίεσης), μιας κι εκείνος δουλεύει σε αντιπροσωπεία της Peugeot και το τσίμπησε.


Ποσο θα κοστιζει δηλαδη? Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
predator 7 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 19 Ιούλ 2010
Δημοσιεύσεις: 5

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιούλ 2010, 11:15:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οντως ποσο κοστιζει? και οταν λες κωδικοποιειται τι εννοεις δεν διχνει τα ιδια απλα σε ενχρωμη?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Νοέ 2010, 13:13:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Όντως το scangauge δεν δείχνει πολλά χρήσιμα μεγέθη, αλλά αυτό μπορούμε να το διορθώσουμε. Twisted evil


Πότε περίπου θα βγεί το προγραμματάκι που λές?? Γιατί δεν θέλω να πάρω το scangauge εφόσον δειχνει πιο λίγα πράγματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
velvet (φιλία)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206 1.1 (2004)

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 49

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Νοέ 2011, 10:58:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι έγινε τελικά με αυτό το προτζεκτ;

Υπάρχει κανένας φανταστικός συνφορουμίτης που έχει κρατήσει όλο το υλικό
(κώδικα, σχεδιαγράμματα, links, whatever!) και θέλει να το μοιραστεί μαζί μου;
Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Downhill (Θανάσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 Gt

Ένταξη: 09 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 256
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Μάρ 2013, 13:48:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τελικά παιδίά πάγωσε αυτό το project? ενδιαφέρον ακούγεται!!


Careful What You Wish You may Regret It
Careful What You Wish You Just Might Get It
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 10:03:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει το project, μόνο που έχει καθυστερήσει λιγάκι λόγω έλλειψης χρόνου.
Είναι στα υπόψιν προς ολοκλήρωση.

Προς το παρόν αρκούμαστε στην τροποποίηση των μηνυμάτων που βγάζει η οθόνη πολλαπλών ενδείξεων.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Downhill (Θανάσης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


308 Gt

Ένταξη: 09 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 256
Τόπος: Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 15 Μάρ 2013, 10:10:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΟΚ ευχαριστω! περιμένουμε νέα!!!


Careful What You Wish You may Regret It
Careful What You Wish You Just Might Get It
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Δεκ 2014, 16:46:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Mε αυτό το πρότζεκτ τι έγινε; Very happy

Μιας και έβαλα και κωδικοποίησα την έγχρωμη στο 308, μου φάνηκε πολύ καλή ιδέα η συγκεκριμένη.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Δεκ 2014, 17:31:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ιδέα δεν υλοποιήθηκε γιατί στο θέμα της οθόνης επικρατεί ένα μικρό χάος ανταλλακτικών στο group PSA.
Είναι πάνω από 5 διαφορετικές οθόνες που μπορεί να μπουν σε αυτές τις πλατφόρμες κι έτσι το να αναλύσουμε και να γράψουμε κώδικα για όλες αυτές απαιτεί χιλιάδες ώρες προγραμματισμού - κάτι που δεν υπάρχει. Δηλαδή φτάσαμε στην πηγή αλλά νερό δεν ήπιαμε γιατί το μπάχαλο που γίνεται εκεί μέσα είναι μεγάλο!

Η πιο απλή και κομψή λύση είναι αυτό που έκανες. Αγοράζεις μια έγχρωμη οθόνη από 308, την βάζεις, παίζει και όλοι είναι ευχαριστημένοι.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 22 Δεκ 2014, 18:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Mε αυτό το πρότζεκτ τι έγινε; Very happy

Μιας και έβαλα και κωδικοποίησα την έγχρωμη στο 308, μου φάνηκε πολύ καλή ιδέα η συγκεκριμένη.
Για βάλε και καμιά φωτό!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2563s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on