PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Νέο είδος νέφους από τα Ολυμπιακά έργα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 10:29:22    Θέμα δημοσίευσης: Νέο είδος νέφους από τα Ολυμπιακά έργα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα νέο είδος νέφους, που δημιουργείται από τα έργα για τους Ολυμπιακούς Αγώνες, επιβαρύνει τον αττικό ουρανό και κρίνεται επικίνδυνο, σύμφωνα με χθεσινό (06/05) δημοσίευμα της εφημερίδας "Τα Νέα".

Συγκεκριμένα, πρόκειται για τη σκόνη και τα αιωρούμενα σωματίδια από τα έργα για τους Αγώνες του 2004, τα οποία σε πολλές περιπτώσεις ξεπερνούν και τα όρια επιφυλακής της Ε.Ε. Οι περιοχές που βρίσκονται στο "κόκκινο", σύμφωνα με μετρήσεις του Τομέα Επιχειρησιακής Έρευνας του ΕΜΠ και των Πανεπιστημίων Αθήνας και Θεσσαλονίκης, είναι οι Θρακομακεδόνες, η Λυκόβρυση, το Μαρούσι, ο Πειραιάς, το Μοσχάτο, το Νέο Φάληρο και το Παλαιό Φάληρο.

Σε κάποιες από αυτές τις περιοχές μάλιστα, η μέγιστη συγκέντρωση σκόνης έχει φθάσει και τα 97,2 μικρογραμμάρια ανά κυβικό μέτρο, όταν το όριο επιφυλακής τα 46 μικρογραμμάρια και το όριο επιβολής εκτάκτων μέτρων είναι τα 90 μικρογραμμάρια. Παρόλα αυτά, δεν έχουν ληφθεί μέχρι στιγμής μέτρα για την αντιμετώπιση του προβλήματος. Σύμφωνα με τους επιστήμονες, μέτρα που θα μπορούσαν να ληφθούν είναι η μεταφορά του χώματος με σκεπασμένα φορτηγά, το πλύσιμο των τροχών των οχημάτων, η διαβροχή στα εργοτάξια και η κάλυψη των σωρών χώματος με χαλίκι.

Πηγή : autopress.gr


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 10:31:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά δεν μπορούμε να γλυτώσουμε από πουθενά. Αυτοί οι Ολυμπιακοί Αγώνες θα μας πεθάνουν νια ώρα αρχίτερα.

ΥΓ: Τώρα εξηγείται η τόσο σκόνη που βρίσκω στην σκούπα κάθε φορά που την καθαρίζω Shocked Shocked


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pezomania (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206 1.6 16V

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 1231
Τόπος: Mandra

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 10:42:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chatasos έγραψε:
Τελικά δεν μπορούμε να γλυτώσουμε από πουθενά. Αυτοί οι Ολυμπιακοί Αγώνες θα μας πεθάνουν νια ώρα αρχίτερα.

ΥΓ: Τώρα εξηγείται η τόσο σκόνη που βρίσκω στην σκούπα κάθε φορά που την καθαρίζω Shocked Shocked


Καλά που είσαι και εσύ ρε Τασούλη με την σκούπα σου & καθαρίζεις λίγο την ατμόσφαιρα Very happy Wink


Η ΤΕΛΕΙΟΤΗΤΑ ΕΛΚΕΙ ΤΗΝ ΑΤΕΛΕΙΑ ΣΤΗΝ ΕΠΙΦΑΝΕΙΑ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chatasos (Τάσος)
Developer - Administrator
Developer - Administrator
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 1.6 (17V!) GT (2009)

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 2612
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 10:45:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pezomania έγραψε:
chatasos έγραψε:
Τελικά δεν μπορούμε να γλυτώσουμε από πουθενά. Αυτοί οι Ολυμπιακοί Αγώνες θα μας πεθάνουν νια ώρα αρχίτερα.

ΥΓ: Τώρα εξηγείται η τόσο σκόνη που βρίσκω στην σκούπα κάθε φορά που την καθαρίζω Shocked Shocked


Καλά που είσαι και εσύ ρε Τασούλη με την σκούπα σου & καθαρίζεις λίγο την ατμόσφαιρα Very happy Wink


Η σκούπα PS ρουφάει την σκόνη από μακρυά Very happy Very happy Very happy Very happy


Ο φορουμάρχης επέστρεψε παντρεμένος & ανανεωμένος!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 13:59:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσθεσε στην σκόνη και την γύρη που έχει καλύψει τα πάντα και καταλαβαίνεις οτι μιλάμε για αποπνικτική ατμόσφαιρα... (άσε που έχουμε και την αλλεργία...)


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Αλεξ@νδρος (Αλέξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4(8V) XS 4/2004

Ένταξη: 20 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 936
Τόπος: Παλαιό Ηράκλειο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Μάϊ 2003, 18:20:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ενα θα πω ακριβως κατω απο το σπιτι μου γινονται Ολυμπιακα εργα(Πεταλοειδης για ευκολη προσβαση στο Παγκρητιο και την Ε.Ο Ηρακλειου- Χανιων)Η σκονη περναει ακομα και μεσα απο τα Coplam ενω το αυτοκινητο γινεται ασπρο σε 10 λεπτα Γι'αυτο το πλενω μονο οποτε ερχομαι Αθηνα η Χαλκιδικη γιατι δεν αξιζει τον κοπο.Οσο για το τοπιο ?Βασσορα!Oυτε μια φραπεδια στο μπαλκονι δεν μπορεις να απολαυσεις Evil
Κουραγιο σε ενα μηνα Κρητη bye bye.... Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Alex 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (1999)

Ένταξη: 24 Ιούλ 2002
Δημοσιεύσεις: 1037
Τόπος: Αθήνα - Μαρούσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάϊ 2003, 00:31:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ σκονη ρε παιδια.. χαμος γινεται... ειδικα τωρα αυτες τις 3 μερες που φυσαγε κι'ολας εχει γεμισει ο τοπος με ενα ασπρο στρωμα..το βλεπω παντου.. στο αμαξι, σε στατικα αντικειμενα μεχρι και στα ρουχα που βγαζεις στον ηλιο για 2-3 ωρες να στεγνωσουν Shocked ..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάϊ 2003, 08:44:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex έγραψε:
...μεχρι και στα ρουχα που βγαζεις στον ηλιο για 2-3 ωρες να στεγνωσουν Shocked ..


Κάνεις και μπουγάδα Alex;;; Laughing Laughing Laughing
Να σου φέρω κάτι παντελονάκια που έχω για πλύσιμο;;; Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Νέα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1128s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on