PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Τριγμοί στο εσωτερικό peugeot 207 1.4 95ps

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gogoulos (George)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 78

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιαν 2009, 14:34:36    Θέμα δημοσίευσης: Τριγμοί στο εσωτερικό peugeot 207 1.4 95ps Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπέρα σε όλους.
ο πιο γνωστός τριγμός ειναι στο πορτ-μπαγκάζ,αυτο λύθηκε βάζοντας vectro στην κλειδαριά.
το πρόβλημα ειναι αλλου τώρα,στα τζάμια ίσως και γενικά στην πόρτα του συνοδηγου.απο οτι καταλάβα όμως απο τον ήχο ειναι στο τζάμι.ένας λεπτός σπαστικός ήχος σαν να βρίσκει τζάμι με τζάμι.
υποθέτω ότι ίσως φταει που έβαλα μεμβράνες στα τζάμια+ανεμοθραύστες.
αλλα και χωρις αυτά τον κάνει πάλι τον θόρυβο.
τι λέτε?????????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dimkeras (Δημοσθένης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

e-tuned

Ένταξη: 18 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 1515
Τόπος: Λευκάδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Ιαν 2009, 17:42:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα.

Σχετικά με τριγμούς δες εδώ :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11578

κι εδώ :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14532

κι εδώ :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14946

κι εδώ :
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14947

και θα βρείς πολλά Wink


Vroum-vroum!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gogoulos (George)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 78

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Ιαν 2009, 16:32:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η μόνη λυση ειναι λαδακι στα σφουγκαρακια που κλεινει το παραθυρο.
καποια αλλη λυση???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
FASTER DRIVER (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


207 GT

Ένταξη: 05 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 10

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιαν 2009, 09:51:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gogoulos έγραψε:
η μόνη λυση ειναι λαδακι στα σφουγκαρακια που κλεινει το παραθυρο.
καποια αλλη λυση???



Το ιδίο πρόβλημα μάλλον έχω και εγώ (η δεύτερη παραμπομπή πιο πάνω είναι δικιά μου).

Στην αρχή νόμιζα ότι έτριζε το ταμπλό αλλά μετά από μια δοκιμή στον δρόμο με έναν φίλο διαπίστωσα ότι αν πιέζα λίγο την επένδυση της πόρτας στο σημείο που βρίσκεται το ηχείο ο τριγμός σταμάταγε.
Το ηχείο έπαιζε κανονικά αρά το πρόβλημα δεν είναι το ηχείο άλλα η επένδυση που πρέπει να βγεί για να ελεγθεί.

Έχω βάλει και εγώ μεμβράνες αλλά για να μπουν ξεκούμπωσαν λίγο την επένδυση οπότε μπορεί από εκεί να προκλήθηκε το πρόβλημα.

Δεν εχω βρεί ακόμα τον χρόνο για να ελέγξω την επένδυση όταν το κάνω θα ενημερώσω.
Αν θες πιέσε λίγο την επένδυση στο σημείο του ηχείου (όχι πάνω στο ηχείο βέβαια αλλα κοντά) για να δεις αν σταματάει ο τριγμός.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Ιαν 2009, 19:59:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gogoulos κουμποτους ανεμοθραυστες εχεις? μεσα στην τσιμουχα κ ακουμπαει παραθυρο ανεμοθραυστης?μαλλον ακουμπανε αυτα τα 2 με ενα μικρο κενακι...εμενα παντως ακομα σφυνονουν καλα κ δεν ακουω τπτ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gogoulos (George)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης




Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 78

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Ιαν 2009, 21:43:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλησπερα.τελικα ναι απο τα ηχεια ακουγετε ο θορυβος.επειδη οταν εβαλα μεμβρανες και το ξεκουμπωσαν καπου εχει κενα μεταξυ ηχειου και ταπετσαριες.τι να κανω???????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 31 Ιαν 2009, 22:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gogoulos έγραψε:
καλησπερα.τελικα ναι απο τα ηχεια ακουγετε ο θορυβος.επειδη οταν εβαλα μεμβρανες και το ξεκουμπωσαν καπου εχει κενα μεταξυ ηχειου και ταπετσαριες.τι να κανω???????????

σε κανα σερβις σε καποιον που ξερει να ανοιξει κ να το κλεισει σωστα ...λογικα θα φτιαξει αν δεν εσπασε τπτ απο μεσα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εσωτερικό και Αμάξωμα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1032s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on