PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Συντήρηση air-condition
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2009, 19:53:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
πιθανόν να το έχετε παρατηρήσει και αλλοι γιατί έγω και στα δύο 206 που είχα, όταν απενεργοποιείται το air condition, ο αέρας που βγαίνει από τους αεραγωγούς έχει μια κάπως βαριά οσμή... Μόνο κατα την απενεργοποίηση και όχι κατά τη συνεχή λειτουργία του A/C ή του αέρα. Θέλει κάποιο καθαρισμό-απολύμανση?

Πήγα επιτέλους για τη λεγόμενη "συντήρηση".
Ο τυπάς μου άλλαξε φιλτρο καμπίνας (επρεπε γτ είχε γίνει χωματερή εκει πάνω) και έβαλε απολυμαντικό σπρέι στους αεραγωγούς. Η οσμή σχεδόν εξαφανίστηκε αλλά με το αναλογο κόστος...
15€ φιλτρο, 20€ σπρει, 5€ εργασία...=αστα να πανε!

Παρατηρουσα το μπουκαλι με το απολυμαντικο, ελεγε οτι επαρκει για δυο χρήσεις στις οδηγίες. Με βλεπω του χρόνου να κανω μονος μου την απολύμανση. Καπου θα πωλειται αυτο το σπρει


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Ιούλ 2009, 23:55:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχει Summer check in στην peugeot με 39 ευρώ συντήρηση και συμπλήρωση φρέον και 20% έκπτωση στα ανταλλακτικά a/c... μέχρι 31 Σεπτεμβρίου...



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
birbilakos (Βασίλης)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 1.4(8V) Roland Garros (2003)

Ένταξη: 13 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 03 Αύγ 2009, 11:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
abaleo έγραψε:
πιθανόν να το έχετε παρατηρήσει και αλλοι γιατί έγω και στα δύο 206 που είχα, όταν απενεργοποιείται το air condition, ο αέρας που βγαίνει από τους αεραγωγούς έχει μια κάπως βαριά οσμή... Μόνο κατα την απενεργοποίηση και όχι κατά τη συνεχή λειτουργία του A/C ή του αέρα. Θέλει κάποιο καθαρισμό-απολύμανση?

Πήγα επιτέλους για τη λεγόμενη "συντήρηση".
Ο τυπάς μου άλλαξε φιλτρο καμπίνας (επρεπε γτ είχε γίνει χωματερή εκει πάνω) και έβαλε απολυμαντικό σπρέι στους αεραγωγούς. Η οσμή σχεδόν εξαφανίστηκε αλλά με το αναλογο κόστος...
15€ φιλτρο, 20€ σπρει, 5€ εργασία...=αστα να πανε!

Παρατηρουσα το μπουκαλι με το απολυμαντικο, ελεγε οτι επαρκει για δυο χρήσεις στις οδηγίες. Με βλεπω του χρόνου να κανω μονος μου την απολύμανση. Καπου θα πωλειται αυτο το σπρει


Υπάρχει κάπου αυτό το σπρεί;

Και από που/πως το βάζεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
silencer_000 (Ad)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 15 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 40

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 04 Αύγ 2009, 01:29:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απολυμπαντικό sprey για το aircondition αυτοκινήτου (για μικροβια και μυρωδιά) έχουν τα μαγαζία αυτοκινήτων, το πράκτικερ πχ.
Δεν ξέρω μόνο αν λέμε το ίδιο και αν της αντιπροσωπείας είναι πιο αξιόπιστο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Ιούλ 2010, 22:53:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκεφτόμουνα μιας και είμαστε καλοκαίρι να πάω για μια συντηρηση στον κλιματισμό μιας και έχω αρκετά χρόνια να κάνω και μάλιστα σκέφτομαι για το summer check up που έχει η peugeot.

Παράθεση:
PEUGEOT AFTER SALES “SUMMER CHECK-UP”

Υποδεχτείτε το καλοκαίρι με κέρδος και ασφάλεια!

Η Lion Ελλάς AE, Γενική Αντιπροσωπεία Αυτοκινήτων Peugeot και αυτό το καλοκαίρι φροντίζει τους κατόχους αυτοκινήτων Peugeot, καθώς με το πρόγραμμα «Peugeot Summer Check-Up» προσφέρει ένα πλήρες πακέτο εποχιακού ελέγχου και συντήρησης του συστήματος κλιματισμού και του αυτοκινήτου στο πλαίσιο των Θερινών Ελέγχων Peugeot. Το πρόγραμμα Θερινού Ελέγχου Peugeot “Summer Check-Up”, περιλαμβάνει : • Δωρεάν τεχνικό έλεγχο 15 σημείων • Δωρεάν έλεγχο κλιματισμού • Βιολογικό καθαρισμό του συστήματος κλιματισμού, με κόστος 39€ • 20% έκπτωση σε ανταλλακτικά και εργασία για οποιαδήποτε επέμβαση χρειαστεί στο σύστημα κλιματισμού • 20% έκπτωση στα αξεσουάρ και ποδήλατα Peugeot Όλοι όσοι επωφεληθούν του προγράμματος «Peugeot Summer Check-Up», θα συμμετέχουν σε κλήρωση με δώρο 10 ποδήλατα Peugeot. Με μία επίσκεψη σε έναν από τους Εξουσιοδοτημένους Επισκευαστές Αυτοκινήτων Peugeot έως τις 30 Ιουλίου 2010, ο ιδιοκτήτης αυτοκινήτου Peugeot μπορεί να απολαύσει … τη φροντίδα που αξίζει το αυτοκίνητo


Μέσα στα 40 ευρώ όμως είναι και η συμπλήρωση φρέον ή θα αλλάζουν και άλλα που μπορεί να μη χρειάζονται και μετά θα ζητάνε μαλιοκέφαλα;

Επίσης στα ίδια χρήματα έχουν και τα fit n go service για τον κλιματισμό...

Έχει κανείς ιδέα ποιον να προτιμήσω;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 07 Ιούλ 2010, 20:41:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

abaleo έγραψε:
abaleo έγραψε:
πιθανόν να το έχετε παρατηρήσει και αλλοι γιατί έγω και στα δύο 206 που είχα, όταν απενεργοποιείται το air condition, ο αέρας που βγαίνει από τους αεραγωγούς έχει μια κάπως βαριά οσμή... Μόνο κατα την απενεργοποίηση και όχι κατά τη συνεχή λειτουργία του A/C ή του αέρα. Θέλει κάποιο καθαρισμό-απολύμανση?

Πήγα επιτέλους για τη λεγόμενη "συντήρηση".
Ο τυπάς μου άλλαξε φιλτρο καμπίνας (επρεπε γτ είχε γίνει χωματερή εκει πάνω) και έβαλε απολυμαντικό σπρέι στους αεραγωγούς. Η οσμή σχεδόν εξαφανίστηκε αλλά με το αναλογο κόστος...
15€ φιλτρο, 20€ σπρει, 5€ εργασία...=αστα να πανε!

Παρατηρουσα το μπουκαλι με το απολυμαντικο, ελεγε οτι επαρκει για δυο χρήσεις στις οδηγίες. Με βλεπω του χρόνου να κανω μονος μου την απολύμανση. Καπου θα πωλειται αυτο το σπρει

Ξερεικανεις που βρισκεται το φιλτρο καμπινας σε 307 φαισλιφτ?Ειχα δει σε ενα σκοντα οτι ηταν απο κατω αριβως πισω απτο ντουλαπακι του συνοδηγου.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
alexandros 207 Rallye (alexandros.K)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


207 Rallye

Ένταξη: 23 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 1353
Τόπος: Ιωαννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2010, 13:35:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

grey_fox έγραψε:
Σκεφτόμουνα μιας και είμαστε καλοκαίρι να πάω για μια συντηρηση στον κλιματισμό μιας και έχω αρκετά χρόνια να κάνω και μάλιστα σκέφτομαι για το summer check up που έχει η peugeot.

Παράθεση:
PEUGEOT AFTER SALES “SUMMER CHECK-UP”

Υποδεχτείτε το καλοκαίρι με κέρδος και ασφάλεια!

Η Lion Ελλάς AE, Γενική Αντιπροσωπεία Αυτοκινήτων Peugeot και αυτό το καλοκαίρι φροντίζει τους κατόχους αυτοκινήτων Peugeot, καθώς με το πρόγραμμα «Peugeot Summer Check-Up» προσφέρει ένα πλήρες πακέτο εποχιακού ελέγχου και συντήρησης του συστήματος κλιματισμού και του αυτοκινήτου στο πλαίσιο των Θερινών Ελέγχων Peugeot. Το πρόγραμμα Θερινού Ελέγχου Peugeot “Summer Check-Up”, περιλαμβάνει : • Δωρεάν τεχνικό έλεγχο 15 σημείων • Δωρεάν έλεγχο κλιματισμού • Βιολογικό καθαρισμό του συστήματος κλιματισμού, με κόστος 39€ • 20% έκπτωση σε ανταλλακτικά και εργασία για οποιαδήποτε επέμβαση χρειαστεί στο σύστημα κλιματισμού • 20% έκπτωση στα αξεσουάρ και ποδήλατα Peugeot Όλοι όσοι επωφεληθούν του προγράμματος «Peugeot Summer Check-Up», θα συμμετέχουν σε κλήρωση με δώρο 10 ποδήλατα Peugeot. Με μία επίσκεψη σε έναν από τους Εξουσιοδοτημένους Επισκευαστές Αυτοκινήτων Peugeot έως τις 30 Ιουλίου 2010, ο ιδιοκτήτης αυτοκινήτου Peugeot μπορεί να απολαύσει … τη φροντίδα που αξίζει το αυτοκίνητo


Μέσα στα 40 ευρώ όμως είναι και η συμπλήρωση φρέον ή θα αλλάζουν και άλλα που μπορεί να μη χρειάζονται και μετά θα ζητάνε μαλιοκέφαλα;

Επίσης στα ίδια χρήματα έχουν και τα fit n go service για τον κλιματισμό...

Έχει κανείς ιδέα ποιον να προτιμήσω;


γνωμη μου ειναι να πας στην Peugeot
με τα ιδια χρηματα σου προσφερουν περισσοτερα
και εχει και εκπτωση

οσο για το αν κανουν συμπλήρωση φρέον ή θα αλλάζουν και άλλα
ρωτησε τους δεν ειναι ντροπη
Wink

ΥΓ το αρθρο που το βρηκες?
στο site της peugeot δεν το ειδα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
grey_fox (Giwrgos)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


206cc 1.6

Ένταξη: 27 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 52
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2010, 14:18:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Eδώ το βρήκα το άρθρο.
http://www.peugeot.gr/news/inside.php?id=229&year=2010

Εμένα είπαν ότι γίνεται έλεγχος 15 σημείων του αυτοκινήτου, έλεγχος του κλιματισμού και βιολογικός καθαρισμός του κλιματισμού με 40 ευρώ. Από 'κει και πέρα ότι άλλο χρειάζεται σε ρωτάνε, δηλαδή αν θέλει συμπλήρωση το φρέον ή αντικατάσταση πόσο πάει στο περίπου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
reselie (Τασος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1.6 GTI (8/2003)

Ένταξη: 07 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 635
Τόπος: Aθηνα / Λαμία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Ιούλ 2010, 14:32:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δημιουργια κενου στο συστημα και γεμισμα φρεον πληρωσε 35ευρω περιπου ( ισως εκανε και τιποτα αλλο δεν ρωτησα...!)


θα μου κλασεις την μιση θεσσαλια σε στρουγκες τιμονιερη της φακης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 16:13:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηγα να ανοιξω το Α/C προχθες και τιποτα!!
Οταν παταω το κουμπι να γυρισει απο το καλοριφερ στο αιρκοντισιον δεν κανει τπτ Crying or Very sad
Ουτε καν ανεβαινουν οι στροφες του ρελαντι...
Παιζει να τελειωσε το φρεον?απο που το βλεπω αυτο?
Παιζει να ειναι τπτ ηλεκτρολογικο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 18:20:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Πηγα να ανοιξω το Α/C προχθες και τιποτα!!
Οταν παταω το κουμπι να γυρισει απο το καλοριφερ στο αιρκοντισιον δεν κανει τπτ Crying or Very sad
Ουτε καν ανεβαινουν οι στροφες του ρελαντι...
Παιζει να τελειωσε το φρεον?απο που το βλεπω αυτο?
Παιζει να ειναι τπτ ηλεκτρολογικο?


Εγώ έπαθα αυτό. Πέρυσι τον Αύγουστο, δούλευε κανονικότατα, ακόμη και σε πολύ μεγάλες ζέστες. Το βάζω κατά τον Οκτώβριο να κάνω τη λεγόμενη "συντήρηση", αλλά έβγαζε αν όχι ζεστό, αέρα σε θερμοκρασία περιβάλλοντος. Το άφησα και είπα να το φτιάξω όταν πιάσουν ζέστες.

Ευτυχώς το δικό μου, το έλεγξε και απλά είχε χάσει φρέον, χωρίς να υπάρχει διαρροή κάπου στο σύστημα. Μου συμπλήρωσε φρέον και μου είπε να ξαναπάω όταν αρχίσουν οι υψηλές θερμοκρασίες. Φρέον συν βιολογικός καθαρισμός συν εργασία κτλ, 50 ευρώ. Εντυπώσεις; Αν και το'χω χρησιμοποιήσει πολύ λίγες φορές, στην αρχή σαν να μην έβγαζε τόσο πολύ κρύο ή τουλάχιστον, όπως έβγαζε όταν τελευταία φορά το είχαν ελέγξει στην Peugeot (πέρισυ ή πρόπερσυ). Με τις επόμενες χρήσεις, μου φάνηκε πώς άρχισε να παγώνει καλύτερα. Θα ξαναπάω μέσα στη βδομάδα να μου πούνε πώς τους φαίνεται.

Τώρα, για το αν ήταν φυσιολογική η απώλεια στο φρέον (χωρίς να υπάρχουν διαρροές στο σύστημά μου), μου είπε ότι αν είναι παλιό το αμάξι, είναι πιθανό κάτι τέτοιο, ειδικά αν έχει να συμπληρωθεί φρέον κανά 2 χρόνια.

Εσύ όταν το βάζεις μπροστά, ακούς το τσικ που κάνει όταν ξεκινά να δουλεύει ο κομπρέσσορας; Αν όχι, πας αρχικά για έλεγχο κομπρέσσορα, ειδάλλως, έχεις απώλεια φρέον από διαρροή. Αν είσαι τυχερός και είναι η φυσιολογική απώλεια με το χρόνο, είσαι οκ, αν υπάρχει αλλού η διαρροή όμως, τρέχα γύρευε. Μου είπαν ότι στη δεύτερη περίπτωση, θα πληρώσεις πολλά για να ανακαλύψεις πού στο καλό είναι η διαρροή και για να τη φτιάξεις.


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 20:54:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Idea Έχετε πάντα στο μυαλό σας ότι (σύμφωνα με οδηγίες Peugeot):
"Θέτετε σε λειτουργία το σύστημα αιρκοντίσιον για 5 ως 10 λεπτά, μία ή δύο
φορές το μήνα, ώστε να διατηρείται σε άψογη κατάσταση λειτουργίας"

Μην το κλείνετε δλδ τον Σεπτέμβρη και το ξαναανοίγετε τον Ιούνιο, γιατί δεν...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 20:57:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:
[ Εσύ όταν το βάζεις μπροστά, ακούς το τσικ που κάνει όταν ξεκινά να δουλεύει ο κομπρέσσορας; Αν όχι, πας αρχικά για έλεγχο κομπρέσσορα, ειδάλλως, έχεις απώλεια φρέον από διαρροή. Αν είσαι τυχερός και είναι η φυσιολογική απώλεια με το χρόνο, είσαι οκ, αν υπάρχει αλλού η διαρροή όμως, τρέχα γύρευε. Μου είπαν ότι στη δεύτερη περίπτωση, θα πληρώσεις πολλά για να ανακαλύψεις πού στο καλό είναι η διαρροή και για να τη φτιάξεις.


Φοβαμαι οτι πρεπει να εχει να κανει με τον κομπρεσσορα...οταν παταω το κουμπι να αλλαξει απο καλοριφερ σε αιρ κοντισιον δεν κανει το χαρακτηριστικο ηχο και δεν ανεβαινουν ουτε καν οι στροφες στο ρελαντι,κοινως, δεν δουλευει Crying or Very sad
Φρεον αλλαξα περυσι,αλλα σιγουρα δεν παιζει να ειναι υγρα,γιατι δεν βγαζει καν αερα Confused
Ο κομπρεσσορας ειναι ακριβος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 21:29:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Ο κομπρεσσορας ειναι ακριβος?
700 καινούριος, 200 με 300 μεταχειρισμένος Crying or Very sad



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
TopGear (Χρήστος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 8V (2000) no more

Ένταξη: 03 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 993
Τόπος: Pole Position

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 21:44:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σου δώσανε την απάντηση...Περαστικά. Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


My main problem with the Porsche 992 Turbo S is that I cannot afford it.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Ιούν 2011, 21:59:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ας ευχηθω λοιπον να μην την φαω απο κομπρεσσορα Mad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιούν 2011, 06:20:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TopGear έγραψε:

Αν είσαι τυχερός και είναι η φυσιολογική απώλεια με το χρόνο, είσαι οκ, αν υπάρχει αλλού η διαρροή όμως, τρέχα γύρευε. Μου είπαν ότι στη δεύτερη περίπτωση, θα πληρώσεις πολλά για να ανακαλύψεις πού στο καλό είναι η διαρροή και για να τη φτιάξεις.


Βάζουν φάρμακο με χρώμα στο φρεον και εκεί που χάνει αφήνει το συγκεκριμένο χρώμα. Υπάρχουν βέβαια και περιπτώσεις που η συγκεκριμένη τακτική δεν έχει αποτελέσματα.


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
greenpug106 (Κωνσταντίνος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 Gti, PT51, etuned

Ένταξη: 24 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 897
Τόπος: Κύπρος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιούν 2011, 06:22:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Πηγα να ανοιξω το Α/C προχθες και τιποτα!!
Οταν παταω το κουμπι να γυρισει απο το καλοριφερ στο αιρκοντισιον δεν κανει τπτ Crying or Very sad
Ουτε καν ανεβαινουν οι στροφες του ρελαντι...
Παιζει να τελειωσε το φρεον?απο που το βλεπω αυτο?
Παιζει να ειναι τπτ ηλεκτρολογικο?


Δεν μπορείς να δεις από μόνος σου αν χρειάζεται αναπλήρωση το φρεόν.
Ενώνουν τα μηχανήματα τους οι ειδικοί και βλέπουν τις βαλβίδες αλλά και την πίεση στο σύστημα και κατά πόσο μπορεί να μπει και άλλο αέριο.


Γκαράζ
Peugeot 106 GTi 150+ ίππους etuned
Audi A4 TFSi SLine Special Edition 250+ ίππους etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιούν 2011, 08:26:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Πηγα να ανοιξω το Α/C προχθες και τιποτα!!
Οταν παταω το κουμπι να γυρισει απο το καλοριφερ στο αιρκοντισιον δεν κανει τπτ Crying or Very sad
Ουτε καν ανεβαινουν οι στροφες του ρελαντι...


Ακριβώς τα ίδια συμπτώματα είχα και εγώ στο δικό μου.
Το πήγα στον Κόνδωρα και διαπίστωσαν ότι είχε χαθεί ολόκληρο το φρέον, χωρίς να έχει βλάβη ο συμπιεστής και χωρίς εμφανείς διαρροές.
Τοποθέτησαν φρέον και όλα καλά.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Ιούν 2011, 09:13:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δεν υπαρχει φρεον στο συστημα ο κομπρεσσορας δεν παιρνει μπρος για να μην καει..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6  Επόμενη
Σελίδα 4 από 6

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3982s (PHP: 87% - SQL: 13%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on