PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αμορτισερ με H&R ελατήρια.
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 09:35:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μήπως θα μπορούσε κάποιος να μου πει τι σημαίνουν οι ενδείξεις?? Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad Sad


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 10:51:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ta koni κοκκινα ειναι καλη τιμη.
Να ξερεις οτι και αυτα ρυθμιζονται αλλα οχι οπως τα κιτρινα απο επανω,αλλα πριν τα τοποθετησεις μπορει ο μαστορας να τα ρυθμισει.
Εχει αν δεν κανω λαθος τρεις επιλογες,μαλακο,μεσαιο σκληρο.
Πχ αν επιλεξεις μαλακοκαι τα βαλεις,μετα αν θες αλλη ρυθμιση,πρεπει να τα ξαναβγαλεις να τα ρυθμισεις σκληρα πχ.
Αυτο ειναι λιγο χρονοβορο και κοστιζει,αλλα εχεις αυτη την επιλογη.
Φιλος τα εχει βαλει σε seicento και τα εχει στη μαλακη ρυθμιση και το αμαξι καραταει πολυ καλα και συναμα δεν κοπαναει.
Ελπιζω να βοηθησα λιγο.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 10:57:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον sps .
Είμαι ανάμεσα σε Bilstein και ΚΟΝΙ κίτρινα. Απλά δεν ξέρω τι σημαίνουν οι ενδείξεις στο αμορτισερόμετρο που μου μέτρησε τα αμορτισέρ .

Παράθεση:
Οι ενδείξεις ήταν : 65% μπροστά αριστερά και 62% μπροστά δεξιά, 75% πίσω δεξιά και 72% πίσω αριστερά. Χρειάζονται αλλαγή τα αμορτισέρ? Αυτός μου είπε πως ναι .



Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
teoman (Τεό)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


C230 Sport Coupe Kompressor

Ένταξη: 19 Αύγ 2002
Δημοσιεύσεις: 2143
Τόπος: Jurassic Park

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 11:14:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Ευχαριστώ για το ενδιαφέρον sps .
Είμαι ανάμεσα σε Bilstein και ΚΟΝΙ κίτρινα. Απλά δεν ξέρω τι σημαίνουν οι ενδείξεις στο αμορτισερόμετρο που μου μέτρησε τα αμορτισέρ .

Παράθεση:
Οι ενδείξεις ήταν : 65% μπροστά αριστερά και 62% μπροστά δεξιά, 75% πίσω δεξιά και 72% πίσω αριστερά. Χρειάζονται αλλαγή τα αμορτισέρ? Αυτός μου είπε πως ναι .


Η απόσβεση που κάνουν τα αμορτισέρ πρέπει να είναι.Για να είναι καλά πρέπει το αποτέλεσμα να πλησιάζει το 100%.Τα δικά σου είναι μάλλον στο μέτριο...


Ότι αξίζει πονάει... Και είναι δύσκολο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 11:49:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάποιος, κάπου, κάποτε, σε κάποιο topic, είχαν αναφερθεί αποτελέσματα αμορτισερομετρήσεων και τι σημαίνουν αυτές......

Δε θυμάμαι όμως που (alzheimer γαρ...).

Για κάτσε να κάνω ένα searching.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 12:12:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αχ ρε Ady για βρες να δούμε τι γίνεται Smile Smile Smile


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 12:17:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εφτασεεεεε !!!!

Κατ' αρχήν θα διαβάσεις πάρα πολλά στο topic http://www.206club.gr/forum/viewtopic.php?t=135&postdays=0&postorder=asc&start=120

Svstouk έγραψε:
Ξεφεύγω από το θέμα σας γιατί αλλιώς θα έπρεπε να ανοίξω καινούριο topic για τα αμορτισέρ και δεν το ήθελα. Confused

Εκεί που λέτε που είμαι και αλλάζω λάστιχα, παρατηρώ ότι το εμπρός δεξί αμορτισέρ έχει γύρω του "νερό". Το κοιτάει ο λαστιχάς μου, και δεν ήταν σίγουρος αν ήταν νερό ή λάδι.

Mad Αφού μου φόρεσε τα καινούρια λάστιχα, μου μετράει τα αμορτισέρ στο αμορτισερόμετρο.

Evil Σημειώστε τιμές απόσβεσης:

Εμπρός αριστερό : 47% Shocked
Εμπρός δεξί : 54%
Πίσω αριστερό : 53%
Πίσω δεξί : 56%

Εντωμεταξύ, άλλο αμορτισέρ φαινόταν να έχει πρόβλημα, κι άλλο βγήκε τελικά! Evil

Κατά τον λαστιχά μου, αυτές οι τιμές δεν δικαιολογούνται σε αυτά τα χιλιόμετρα. Confused

Έχω κάνει 22000 χλμ με αυτά τα αμορτισέρ με τα μισά από αυτά τα χλμ να είναι εκτός πόλης. Μέχρι τώρα δεν μου έχει ξανατύχει αμορτισέρ να τα έχει φτύσει πριν τα 60.000 χλμ. Crying or Very sad

Καπάκι φεύγω, πάω στην αντιπροσωπεία μου, όπου και έκλεισα ραντεβού για την Πέμπτη το μεσημέρι να τα μετρήσουν με το δικό τους αμορτισερόμετρο, και να δούμε ΑΝ θα μπορέσουν να μου τα περάσουν στην εγγύηση. Evil

Μου ήρθε στο νου ο Mίλτος, που είχε πει ότι τα μαμίσια αμορτισέρ είναι οριακά αποδεκτά και οριακά ποιοτικά. Μίλτο, είχες για ακόμη μία φορά δίκιο! Confused

Να σημειώσω ότι δεν καταπονώ τα αμορτισέρ μου άσκοπα και γενικά προσέχω τα πάντα, από μικρές λακούβες, μέχρι φρεάτια και σαμαράκια.

konstantinos έγραψε:
Μπορείς σε παρακαλώ να μας πείς τι είναι αυτά τα ποσοστά ?

Svstouk έγραψε:
Όπως σημειώνω, είναι τιμές απόσβεσης κραδασμών. Γενικά, έχει να κάνει με τη λειτουργία του αμορτισέρ, σε τι ποσοστό αποσβαίνει τους κραδασμούς.

Όπως μου είπε ο λαστιχάς μου, ποτέ η συγκεκριμένη τιμή δεν είναι 100%. Λογικά κάποιος σκέφτεται ότι ένα αμορτισέρ που λειτουργεί τέλεια, θα πρέπει να έχει τιμή απόσβεσης 100%. Λάθος! Κατά τον λαστιχά μου, μια τέτοια τιμή θα σήμαινε ότι το αμορτισέρ είναι κούτσουρο Shocked .

Η φυσιολογική τιμή απόσβεσης για τα καινούρια αμορτισέρ είναι (κατά τον λαστιχά μου επαναλαμβάνω, γιατί δεν είμαι ειδικός) γύρω στο 65-68% για τα εμπρός και γύρω στο 60% για τα πίσω.

Αν κάποιος ξέρει κάτι διαφορετικό, ας μας το πει για να ξέρω μήπως με δουλεύει ο λαστιχάς μου (αν και το ψιλοαποκλείω, γιατί είναι παιδικός μου φίλος)

Svstouk έγραψε:
Έχουμε και λέμε :

Εμπρός δεξί : 43%
Εμπρός αριστ. : 45%

Πίσω δεξί : 37%
Πίσω αριστ. : 36%

ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ : Όλα τα αμορτισέρ έχουν ΜΕΤΡΙΑ επαφή με το δρόμο.

Τάδε έφη το αμορτισερόμετρο της αντιπροσωπείας.

Τη Δευτέρα στις 10 έχω ραντεβού για την αντικατάστασή τους, μέσα στα πλαίσια της εγγύησης. Wink

Δεν με χάλασε! Wink

chatasos έγραψε:
Φυσιολογική τιμή δεν υπάρχει γιατί εξαρτάται από τα αμορτισέρ (και από το αμορτισερόμετρο από ότι βλέπω). Γι'αυτό καλό είναι να τα μετράμε όταν είναι καινούργια και όταν θέλουν αλλαγή στο ίδιο αμορτισερόμετρο για να βλέπουμε την διαφορά.

65% απόσβεση μπορούν να έχουν κάποια μέτρια αμορτισέρ από άποψη σκληρότητας, ή κάποια σκληρά που έχουν όμως μαλακώσει με την χρήση.
Ενδεικτικές τιμές, από ότι γνωρίζω, παίζουν από 80% για σκληρά μέχρι 50% για μαλακά.

Svstouk έγραψε:
Στην εκτύπωση της αντιπροσωπείας, δίπλα από την απόσβεση των αμορτισέρ υπάρχει μια μπάρα που λειτουργεί ως επεξήγηση και χαρακτηρισμός της απόσβεσης. Συγκεκριμένα, για τα εμπρός,

η από 100% μέχρι 55% απόσβεση χαρακτηρίζεται ως "ΚΑΛΟ",
από 55%-35% "ΜΕΤΡΙΑ" και
από 35% και κάτω "ΚΑΚΟ"

Για τα πίσω, οι τιμές διαφοροποιούνται.

100%-45% "ΚΑΛΟ"
45%- ~25% "ΜΕΤΡΙΑ"
και από εκεί και κάτω.....καταλαβαίνετε.. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:09:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ πολύ Ady αν και τώρα έχω μπερδευτεί αρκετά γιατί σκέφτομαι μήπως με κοροϊδεύει αυτός και μου λέει πως χρειάζονται αλλαγή ... πως με 65 και 70% ??????????????
Δεν είναι λογικό... επιμένει δε να μου πουλήσει Bilstein !!! Δεν είμαι σίγουρη για τα Bilstein γιατί ξέρω πως είναι πολύ σκληρά αμορτισέρ.. όσοι φίλοι μου έχουν βάλει τους έρχονται να τα πετάξουν γιατί μέσα στην πόλη δεν τα αντέχουν .
Δεν ξέρω τι να κάνω και δεν υπάρχει καμία αντικειμενική γνώμη Confused


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:11:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Το σήκωσε το ανεβοκατέβαζε μπροστά και ακουγόταν απλώς ένα τρίξιμο που οφειλόταν στο ζαμφόρ (τι είναι αυτό?) και είπε πως θα φύγει..
Το βάλαμε στο αμορτισερόμετρο και θέλω τη γνώμη σας . Οι ενδείξεις ήταν : 65% μπροστά αριστερά και 62% μπροστά δεξιά, 75% πίσω δεξιά και 72% πίσω αριστερά. Χρειάζονται αλλαγή τα αμορτισέρ? Αυτός μου είπε πως ναι .
Δεν ξέρω όμως , τα ποσοστά τι δείχνουν ? Confused


Ζαμφόρ είναι η αντιστρεπτική ράβδος.

Ούτε εγώ ξέρω τι ακριβώς μετράνε στα αμορτισερόμετρα, και με ποιο τρόπο βγαίνουν αυτά τα νούμερα.Οι εξηγήσεις που δόθηκαν είναι αόριστες.

Πιστεύω όμως ότι πολλοί χρησιμοποιούν τα αποτελέσματα αυτά για να σε πείσουν να αγοράσεις καινούργια αμορτισέρ.

Να φανταστείς,όπως έχει γραφτεί και παλιότερα εδώ, ένα αγωνιστικό 106, πρωταθλητής στο ενιαίο, με ανάρτηση Proflex του 1.5 εκατ, είχε βγει άχρηστο Shocked στο αμορτισερόμετρο.

Καλύτερα να κρίνεις εσύ αν χρειάζεσαι καινούργια αμορτισέρ....


Έχει επεξεργασθεί από τον/την BTS στις Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:29:27, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Ady (Αδριανός)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2001)

Ένταξη: 03 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 1468
Τόπος: Αθήνα - Ν. Ερυθραία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:15:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Ευχαριστώ πολύ Ady αν και τώρα έχω μπερδευτεί αρκετά γιατί σκέφτομαι μήπως με κοροϊδεύει αυτός και μου λέει πως χρειάζονται αλλαγή ... πως με 65 και 70% ??????????????
Δεν είναι λογικό... επιμένει δε να μου πουλήσει Bilstein !!! Δεν είμαι σίγουρη για τα Bilstein γιατί ξέρω πως είναι πολύ σκληρά αμορτισέρ.. όσοι φίλοι μου έχουν βάλει τους έρχονται να τα πετάξουν γιατί μέσα στην πόλη δεν τα αντέχουν .
Δεν ξέρω τι να κάνω και δεν υπάρχει καμία αντικειμενική γνώμη Confused

Μου βρωμάει ο τύπος....

Αν εξαιρέσουμε τον ήχο που ακούς, την ανάρτησή σου πως την αισθάνεσαι ;

Μερικές φορές (αν όχι όλες) ο καλύτερος κριτής είναι ο οδηγός.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:35:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Δεν είναι λογικό... επιμένει δε να μου πουλήσει Bilstein !!! Δεν είμαι σίγουρη για τα Bilstein γιατί ξέρω πως είναι πολύ σκληρά αμορτισέρ.. όσοι φίλοι μου έχουν βάλει τους έρχονται να τα πετάξουν γιατί μέσα στην πόλη δεν τα αντέχουν .
Δεν ξέρω τι να κάνω και δεν υπάρχει καμία αντικειμενική γνώμη Confused


Τα έχουμε ξαναπεί. Όλοι επιμένουν να μας πουλήσουν Bilstein διότι είναι πανάκριβα. Όχι πως δεν είναι καλά αμορτισέρ, το αντίθετο, αλλά υπάρχουν πολύ καλύτερες value for money λύσεις.

Δεν είναι όλα τα Bilstein σκληρά. Υπάρχουν τα μαύρα που είναι απευθείας αντικατάστασης και τα Sport αν θυμάμαι καλά, που πάλι είναι για μαμά ελατήρια,απλώς είναι λίγο πιο σπορτίφ. Από τα Sprint και μετά, σκληραίνουν αρκετα και θες και το ανάλογο ελατήριο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:51:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπόν ο Πέτρος στον Χοϊμέ μου είπε 550 ευρώ τοποθετημένα ρυθμισμένα και ευθυγράμμιση για τα Bilstein. Εγώ νόμιζα πως τα Bilstein είναι μόνο ένας τύπος σε κίτρινο χρώμα. Όταν ρώτησα χθές ένα κατάστημα αυτό μου είπαν . Μου είπαν για τα μαύρα αλλά πως είναι πολύ μαλακά.
Η τιμή είναι καλή?
Για τα ΚΟΝΙ κίτρινα 510 ευρώ τοποθετημένα.


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 13:57:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επίσης ρώτησα για τον τύπο των Bilstein και μου είπε για το 206 βγάζει μόνο τον τύπο Sprint .


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 14:40:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

vassop26 έγραψε:
Λοιπόν ο Πέτρος στον Χοϊμέ μου είπε 550 ευρώ τοποθετημένα ρυθμισμένα και ευθυγράμμιση για τα Bilstein. Εγώ νόμιζα πως τα Bilstein είναι μόνο ένας τύπος σε κίτρινο χρώμα. Όταν ρώτησα χθές ένα κατάστημα αυτό μου είπαν . Μου είπαν για τα μαύρα αλλά πως είναι πολύ μαλακά.
Η τιμή είναι καλή?
Για τα ΚΟΝΙ κίτρινα 510 ευρώ τοποθετημένα.


Aρχίζω και ακούω μεγάααλες τιμές και δεν μ'αρέσει

Bάσω, έχω βρεί προμηθευτή που δίνει (χωρίς τοποθέτηση) τα κόκκινα Koni με 400 ευρώ! Το ίδιο νομίζω και ο Danielos



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 14:47:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Bάσω, έχω βρεί προμηθευτή που δίνει (χωρίς τοποθέτηση) τα κόκκινα Koni με 400 ευρώ! Το ίδιο νομίζω και ο Danielos


Τα κόκκινα μου τα δίνει ατοποθέτηστε ο δικός μου 368 ευρώ. Άλλαξα όμως γνώμη γι'αυτά. Θα πάρω ή τα κίτρινα ή τα Bilstein. Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στα κίτρινα ....
Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να δώσω το τηλέφωνο και το όνομα . Αυτός προμηθεύει ελατήρια , αμορτισέρ ,αξεσουάρ κλπ....


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 14:48:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Bάσω, έχω βρεί προμηθευτή που δίνει (χωρίς τοποθέτηση) τα κόκκινα Koni με 400 ευρώ! Το ίδιο νομίζω και ο Danielos


Τα κόκκινα μου τα δίνει ατοποθέτηστε ο δικός μου 368 ευρώ. Άλλαξα όμως γνώμη γι'αυτά. Θα πάρω ή τα κίτρινα ή τα Bilstein. Όλοι οι δρόμοι οδηγούν στα κίτρινα ....
Αν ενδιαφέρεται κάποιος μπορώ να δώσω το τηλέφωνο και το όνομα . Αυτός προμηθεύει ελατήρια , αμορτισέρ ,αξεσουάρ κλπ....
Για τα κίτρινα έχει κάποια τιμή από τον δικό σου?


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 15:19:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλά, μάλλον μιλάνε όλοι με τιμές τιμοκαταλλόγου... Laughing

Κoni Κόκκινα 368
Κoni κίτρινα 490
Bilstein Sprint 490



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 15:19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Oι τιμές για τα Bilstein είναι τσιμπημένες.....

Για τα Koni, μέτριες.

Σε Sachs & De Carbon έχουμε βρει πολύ καλύτερες τιμές.
Για De Carbon μπορούν να σου πουν άλλοι. Για τα ποιοτικότατα Sachs Advantage που έβαλα σε 106, 260E με τοποθέτηση. Hard to beat this....

Πάντως εκτίμηση μου είναι ότι τα κόκκινα ΚΟΝΙ θα δουλέψουν καλύτερα από τα κίτρινα, δεδομένου ότι κρατάς τα εργοστασιακά ελατήρια.

Ότι και να βάλεις, μην ξεχάσεις να μας πεις εντυπώσεις, για να ενημερώσουμε την database!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vasso (Βάσω)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XS (2002)

Ένταξη: 09 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 395
Τόπος: Fortaleza - Brasil (Νέα Σμύρνη)

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 15:28:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BTS έγραψε:
Πάντως εκτίμηση μου είναι ότι τα κόκκινα ΚΟΝΙ θα δουλέψουν καλύτερα από τα κίτρινα, δεδομένου ότι κρατάς τα εργοστασιακά ελατήρια.


Δεν έχω εργοστασιακά ελατήρια αλλά τα H&R. Τα έχω τοποθετημένα από την ημέρα που το πήρα από την αντιπροσωπεία.


Fortaleza !!

Ο ήλιος καίει .....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
BTS (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Λουλακί Κατερπίλαρ

Ένταξη: 30 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1148

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάϊ 2003, 16:15:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vasso έγραψε:
BTS έγραψε:
Πάντως εκτίμηση μου είναι ότι τα κόκκινα ΚΟΝΙ θα δουλέψουν καλύτερα από τα κίτρινα, δεδομένου ότι κρατάς τα εργοστασιακά ελατήρια.


Δεν έχω εργοστασιακά ελατήρια αλλά τα H&R. Τα έχω τοποθετημένα από την ημέρα που το πήρα από την αντιπροσωπεία.


Σωστά, το γράφεις και στον τίτλο...
....άρχισαν οι παρενέργειες της ζέστης... Rolling eyes Embarassed

Η&R τρίποντα έτσι;
Οκ, τότε μάλλον μπορείς να παίξεις και με τα κίτρινα ΚΟΝΙ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 2 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3615s (PHP: 91% - SQL: 9%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on