PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κιβώτιο ΜΑ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 14:31:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ξερει κανεις το γραναζομα του 20cf12 ? το μονο που ξερω ειναι οτι εχει κ/π 17/64 και ειναι απο saxo 14αρι... τελικα δεν το γλιτωνω το citroen backup... Crying or Very sad


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 17:31:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

12 Χ 41
20 Χ 39
30 Χ 41
37 Χ 39
41 Χ 35
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 17:49:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
12 Χ 41
20 Χ 39
30 Χ 41
37 Χ 39
41 Χ 35


Thumb Left Thumb Left
thanks boss!! για αυτο σου ελεγα προχθες....


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 18:27:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά κάνεις κάποιο λάθος! Ο Ζάχος φοράει 14/64! Laughing


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 18:30:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIO τα γραναζια του παππου που εβαλες φωτο ποσες πιθανοτητες εχουμε να βγαλουν αυξημενο θορυβο?
περα απο αντοχη υπαρχει περιπτωση να μας βοηθησουν και σε πτωση σαλ απο αλλαγη σε αλλαγη λογω πιο αποτομου-βαθιου κοψιματος (ξερω ειπα μαλ***α αλλα λεω μπας...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 18:36:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Περι θορυβου,δεν ξερω...
Εγω με εξαιρεση το πρωτο σασμαν που ειχα κανει στον παππου το 2004 και ακουγοταν λες και περναει Evo gr A,ολα τα υπολοιπα σχεσατα του που φορεσα,δεν σφυριζαν καν...
Τωρα με την νεα κοπη δεν ξερω να σου πω,λογικα ομως θα ειναι κατι υποφερτο. Confused

Οσο για το rev drop,οχι,δεν αλλαζει κατι. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 19:00:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:
Βασικά κάνεις κάποιο λάθος! Ο Ζάχος φοράει 14/64! Laughing
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
τι παπ**ας εισαι!!
αφου δεν ξερεις εσυ... εμενα μου το εβαλε ο μηχανικος μου που "ετρεχε"!!
ειναι ενα υβριδιο μεταξυ XS και XSi... Razz
Αφου το παλικαρι ειχε xsi ρε Γιαννη!! και το πουλησε για το Ζετακι...

επρεπε να τον ειχα "μαζεψει" οταν ειχα την ευκαιρια... τωρα ποτε θα τον ξαναπετυχω.... κριμα.. Sad


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Φεβ 2011, 19:39:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α,και εσυ απο σβερκο ψωνισες,ε; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 10:42:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μιας και συντομα θα λυσω σαζμαν (επρεπε να ειχε γινει καιρο)
καποιες μικρες αποριες περι κ/π σ(Χ)εσεις Very happy
αυτη τη στιγμη εχω σχεσεις απο 206 1,4 16v και 13/61 κ/π
εχω ενα 14/60 αλλα φοβαμε οτι θα μακρυνει πολυ
τωρα με 13/61 κοφτι 8 εχω καπου 205κμ με 205/45/16
να βαλω 13/59
η να βαλω 14/60
και αν υπαρχουν κοντοτερες σχεσεις αυτο θα ηταν ακομα καλυτερο χωρις να πληρωσο τα μαλιοκεφαλα μου!!
ξερει καποιος αν καποιο μοντελο εχει κοντοτερες σχεσεις απο το 206 1,6 16v να της συνδιασω με 14/60?
αν καποιος γνωριζει καποιο συνδιασμο θα με ενδιεφερε
τα φοτα σας οι γνωστες!!!


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 11:30:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σχεσεις δε πειραζεις δεν υπαρχει πιο κλειστο βημα σε πεζο
εκτος αν πας να παρεις ετοιμες σχεσατες που πουλανε μεταχειρ διαφοροι αλλα θελει προσοχη
βεβαια με σχεσατο θα βουηζει δε θα πηγαινεις πανω απο 170 αλλα μεχρι εκει θα εισαι ισως και κολωνα μπροστα απο οτι τωρα...επιλογες ειναι αυτες Laughing

σαζμαν με τιποτα 14.60 για τη χρηση σου...
μονο 13/59 αν σε κουραζει αυτο που εχεις. αν και θα προτεινα να φτιαξεις υποδομη για 8500οφτη οποτε να μακρυνει Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 11:43:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνω με το taki. Στην δικη σου περιπτωση, το 13/59 ειναι μονοδρομος. Χιλιομετρα δεν κανεις γενικα, φορας 16αρες οποτε με το 14/60 θα ξενερωσεις απιστευτα και βλεπω να το ξαναλυνεις αν κανεις κατι τετοιο Cool

Καπου εχει αναφερθει παλιοτερα, οτι οι σχεσεις απο το 206 1.6 gti ειναι καλυτερες Wink Ας το επιβεβαιωσει καποιος παλι.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 12:53:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TA XS META 2004 FORANE IDIES SXESEIS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 12:54:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
TA XS META 2004 FORANE IDIES SXESEIS


Ναι οκ, απλά φοραει σχεσεις απο 1.4 16V Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 13:31:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το ιδιο με του 1,6 16v ειναι και του 1,4 απλα το 1,4 εχει και 16/65 αν θυμαμαι καλα


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 13:34:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
σχεσεις δε πειραζεις δεν υπαρχει πιο κλειστο βημα σε πεζο
εκτος αν πας να παρεις ετοιμες σχεσατες που πουλανε μεταχειρ διαφοροι αλλα θελει προσοχη
βεβαια με σχεσατο θα βουηζει δε θα πηγαινεις πανω απο 170 αλλα μεχρι εκει θα εισαι ισως και κολωνα μπροστα απο οτι τωρα...επιλογες ειναι αυτες Laughing

σαζμαν με τιποτα 14.60 για τη χρηση σου...
μονο 13/59 αν σε κουραζει αυτο που εχεις. αν και θα προτεινα να φτιαξεις υποδομη για 8500οφτη οποτε να μακρυνει Laughing

παναγιωτη υποδομη για 8500 θελει πολυ χρημα και το βασικο εγγεφαλο.


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 13:44:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν εχεις σκοπο να κρατησεις το αμαξι ΓΙΑ ΠΟΛΛΑ χρονια γνωμη μου αρχισε να ψαχνεις για ΒΕ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 13:49:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν το αντεχει η τσεπη μου αυτον τον καιρο !!!
αν και εχω ενα ΒΕ 6αρι με ζημια στην 5η-6η αλλα και παλι ειναι σκετο σαζμαν θελει αρκετα πραγματα


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 08 Μάρ 2012, 18:58:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
TA XS META 2004 FORANE IDIES SXESEIS

Εγω που εχω XS 2002 εχω αλλες σχεσεις?


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Μάρ 2012, 17:19:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ta 1.6 και τα 1.4 16v ειτε xs ειτε gti εχουν ιδιες σχεσεις
τα 5πορτα εχουν τις μακρυες
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 18 Μάρ 2012, 20:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

geo106xs έγραψε:
Pughell έγραψε:
Του αδερφου σου,εκτος και αν το πηρατε μεταχειρο,λιγο χλωμο να φοραει λεπτα ημιαξονια.
Ή το ματι σας μπερδευει ή το εχουν αλλαξει.
Εργοστασιακα παντως το στελεχος ειναι αρκετα πιο παχυ. Smile


Μεταχειρισμενο το πηραμε...τωρα τι εχει κανει ο προηγουμενος δε γνωριζω...παντως για την ιστορια,στο δικο μου το ενα ημιαξονιο ειναι χοντρο ενω το αλλο λιγο πιο λεπτο...με εχει μπερδεψει αυτο το αυτοκινητο! Επισης,συμφωνα με σερβις μποξ,φοραω μικρα πλανητικα και σασμαν με ραλλοσχεσεις.. Confused
Εντιτ: Του αδερφου μου ειναι και τα δυο ιδιο παχος και εχει και abs,αν αυτο εχει σημασια.. Wink

Στο δικο σου λογικα "παντρεψαν" το ενα εκ των δυο και εχεις ενα ημιαξονιο χοντρο και το αλλο ειναι μισο χοντρο και μισο λεπτο. Confused
Δεν μπορω να δωσω αλλη λογικη εξηγηση... Sad

Το ABS δεν εχει σχεση...
Τα ημιαξονια ειναι διαιρουμενα οποτε μπορεις να κανεις σχεδον καθε πιθανο συνδυασμο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 6 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1468s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on