PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Κιβώτιο ΜΑ
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 12:51:49    Θέμα δημοσίευσης: Κιβώτιο ΜΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παίδες, δεν ανοίγω νέο τόπικ για ευνόητους λόγους, οπότε ρωτάω εδώ μιάς και δε βρήκα απάντηση αλλού:

Πρόκειται να ανακατασκευάσω το σασμάν μου (ΜΑ) τον επόμενο μήνα και μαζί θα βάλω και ένα ΑΤΒ με 14/60 και μακρυά 5η.

Έχω ήδη προμηθευτεί από peugeot το κιτ επισκευής που περιλαμβάνει ΟΛΑ τα ρουλεμάν (7 ή 8 αν θυμάμαι καλά) καθώς και ασφαλειούλες, τσιμουχάκια κλπ.

Έτσι, μιάς και θα γίνει βίδες το σασμάν, τι άλλη βελτίωση μπορεί να γίνει λαμβάνοντας υπόψη ότι χρησιμοποιείται και για καθημερινές μετακινήσεις και χωρίς το κόστος να ξεφύγει υπερβολικά?

Έχω ακούσει για συγχρονιζέ PS και σκληρότερα ελατήρια κόμπλερ. Τα ελατήρια τα έχω βρει στον κόνδωρα με κόστος 9ευρώ το σετ. Δουλεύουν μόνα τους ή είναι ανώφελο και θα καταπονούν περισσότερο τα μαμά συγχρονιζέ?
Ουσιαστικά, απ'όσο γνωρίζω, αυτό που κερδίζεις αλλάζοντάς τα είναι ταχύτερο κούμπωμα-αλλαγή αλλά και σκληρότερο shifting.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 13:17:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα κομπλερακια παρτα.
Συγχρονιζε ομως δεν υπαρχουν πια αλλα ετσι και αλλιως δεν ξερω κατα ποσο αξιζει(για εναν μεσο οδηγο).

Εγω φορεσα home made συγχρονιζε τα οποια ειναι σαφως πιο παχια απο τα μαμα.
Ναι μεν οι αλλαγες ειναι πολυ σφιχτες στο κουμπωμα και ετσι οπως το βλεπω,αν υποθεσουμε οτι τα μαμα συγχρονιζε φθειρονται με Χ βαθμο,αυτα σιγουρα θα αντεξουν τον διπλασιο χρονο(μπρουντζινα κιολας).

Απλα θελει πολυ υπομονη στο στρωσιμο,γλυκες αλλαγες και μαλιστα πολλες αλλαγες.
Εμενα που αρχισαν να στρωνουν,γινεται υποφερτη η κατασταση αλλα την πρωτη εβδομαδα θα σου βγαλει την Παναγια.

Αν αντεξουν ομως τοσο οσο φανταζομαι,χαλαλι η υπομονη.
Ολοιδια συγχρονιζε παντως,εχουν βγαλει 2 χρονιες σε αγωνιστικο και ακομα δεν "παραπονεθηκαν" καν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 13:28:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, όταν λες "κομπλεράκια" εννοείς αυτά τα ελατήρια (με την εξεφτελιστική τιμή των 9ευρώ)?

Και όταν λες στρώσιμο εννοείς για τα ελατήρια???

Ευχαριστώ man! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 13:32:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα κομπλερ αν δεν κανω λαθος τα λενε και φουρκετες.
Απο τιμη δεν ξερω,δεν εχω ιδεα... Sad

Περι στρωσιματος(συγχρονιζε),εννοω οτι θελει πολυ γλυκες(και αργες) αλλαγες μεχρι να ανεβασουν θερμοκρασια και να παρουν τις αντιστοιχες ανοχες τους ωστε να λειτουργουν χωρις προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 13:33:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ε θέλουν προφανώς μερικά heat cycles ώστε να δυναμώσουν. Τα γλυκούλια μου. Razz Razz Laughing Laughing


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 13:54:58    Θέμα δημοσίευσης: Κιβωτιο ΜΑ Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το γνωστο κιβωτιο που φορανε ολα τα 206-106 και τα ''μικρα'' 307

η επιλογη των ταχυτητων γινεται με ντιζες

καλο ειναι να μαζεψουμε ολα τα ποστ εδω για να μη μπερδευεται το πραμα με τα ΒΕ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 14:07:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν θες την προσωπική μου γνώμη, τα ελατήριακια δεν χρειάζεται να τα βάλεις, δεν έχει ιδιαίτερο νόημα. Αντίθετα έχουν σημειωθεί κάποια (πολύ λίγα) περιστατικά που κόψανε το αυτάκι που πατάνε επειδή παραείναι σκληρά.

Αντίθετα, όλα τα λεφτά είναι τα κόμπλερ που δίνει η PS (τα ονομάζουν εδώ συγχρονιζέ αλλά στην ουσία είναι το κομπλερ) με κωδικούς:

82800-08 για το κόμπλερ 1ης-2ας και 82800-11 για 3ης-4ης.

Μπες να τα δεις και στo http://www.peugeotsport-racingshop.com
(Πατάς πάνω στο 106 -> GroupN et GroupA -> PIGNONNERIE BOITE MA COURTE και είναι τα Νο 8 και Νο 10. Το σακουλάκι με τα ελατήρια είναι το Νο 12.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 14:08:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οι φωτογραφίες από τα γρανάζια ενός κιβωτίου ΜΑ

Λειτουργία επιλογής ταχύτητας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 14:20:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TO kit ολο το ειχα στο παλιο σαζμαν

ηταν 2 κομπλερ και μια σακουλιτσα ελατηριακια
δεν υπηρχε κατι αλλο ειχαν καταργηθει ολα
ντινος δεν εχει ουτε αυτα σκεψου

κοστος τοτε λιγο κατω απο 100ευρω

ειχε σκληρυνει τραγικα ο επιλογεας σε σημειο να μη μπαινει 1η με τη ΚΑΜΙΑ καποιες φορες (Ειδικα με τις μη πω βαλβολινες)

απο οσο λενε ολοι το προβλημα ηταν τα ελατηριακια

αρα παρε μονο τα κομπλερ πωλουνται και ξεχωριστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 14:30:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
ειχε σκληρυνει τραγικα ο επιλογεας σε σημειο να μη μπαινει 1η με τη ΚΑΜΙΑ καποιες φορες (Ειδικα με τις μη πω βαλβολινες)


Αυτό στο έκανε το κεντρικό ελατήριο που σκληραίνει πολύ τις εναλαγές.



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 20:33:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΑ σαζμαν

http://i56.photobucket.com/albums/g179/touristas_gr/-1.jpg
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 20:42:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Τα XS φοράγανε σασμάν MA-S

- TU5JP4 INJECTION AND GEARBOX MA AND REAR AXLE HYPOID GEARSET 17 X 64 <- Διαφορικό

- GEARBOX MA/5 S TYPE
PRIMARY SHAFT : 12/12/20/30/37 DTS
1ERE 41DTS(12X41)
2EME 39DTS (20X39)
3EME 38DTS (28X38)
4EME 39DTS(37X39)

Αντίστοιχα το 106 ραλλύ φόραγε:
PRIMARY SHAFT : 12/12/20/30/37 DTS
1ERE 41DTS(12X41)
2EME 39DTS (20X39)
3EME 38DTS (28X38)
4EME 39DTS(37X39)

Για να το κάνουμε ακόμα πιο ενδιαφέρον, στείλε μου αν θέλεις ένα αριθμό πλαισίου με ΠΜ να δούμε τί φοράει και τί όχι.

Θεωρώ πολύ δύσκολο να ΜΗΝ φοράνε σασμάν MA-S.


Από τα αρχεία της Peugeot είναι αυτά που σου λεω ρε.

Με τον αριθμό πλαισίου μπορούμε να δούμε αν φοράει άλλο σετ εκτός MA-S. Ολα τα MA-S είναι ίδια Wink

Αν τα αυτοκίνητα δεν προορίζονταν για XS και βαφτίστηκαν μετά ως XS εγώ δεν το ξέρω...

Π.χ. για το δικό μου αναγράφει:
Trim level LEVEL XS
Engine TU5JP4 INJECTION
Transmission BVM5
Model Year AM 2001
Paint type METALLIC PAINTWORK
Body colour PAINT SIDOBRE GREY
Interior trim type MERLIN CLOTH + "HH" EFKA
Upholstery colour "FW"
Gearbox (Characteristics) UP-RATED MA/S
Badge XS
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NemesisUltra (Μιχάλης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 106 1.6 (16V) BlueRallye

Ένταξη: 21 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 391
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 15 Ιαν 2009, 21:30:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1000 μπραβο φιλεεεε




Θελουμε και αλλο υλικο αν υπαρχει και καποιο βιντεο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
action_peugeot (Τηλεμαχος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


406 V6 24VALVE / 207 thp / 207 hdi

Ένταξη: 06 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 696
Τόπος: Νικαια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 23:31:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλουν κόψιμο μια σπείρα τα τρία ελατήρια που δίνει η Peugeot Sport από τα έξi για να κουμπώνουν σωστά οι ταχύτητες


ACTION SPORT PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΔΕΛΛΑΠΟΡΤΑΣ ΤΗΛ.& ΝΙΚ.
ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ PEUGEOT CITROEN RENAULT DACIA
ΕΥΘΥΓΡΑΜΜΙΣΗ ΦΑΝΟΒΑΦΕΙΟ ΕΛΑΣΤΙΚΑ
ΚΑΥΚΑΣΟΥ 51 ΝΙΚΑΙΑ
2105617306 2105697890
6947123587 Τηλέμαχος
Υγραεριοκίνηση
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 14:34:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:

ΑllienHack, ο τζόγος (πέρα-δώθε) του λεβιέ δεν είναι τυχαίος. Εάν καταφέρεις να εκμηδενίσεις 100% το τζόγο (γίνεται) στην πρώτη γκαζιά η ταχύτητα έχει ξεκουμπώσει από μόνη της!


Ναι αλλα στα 3 γιαπωνεζικα που εχω οδιγήσει ο τζογος ειναι 0%!! στο micra μου με 150.000χλμ χωρις να εχει πειραχτει αλαχτει τιποτα στο σασμαν και ειναι σαν την πρώτη μερα που το πηρα. λες και παιζεις ραλακι στα ηλεκτρονικα!! τι μου λετε τωρα!! των 3 peugeot που εχω οδηγήσει ηταν χαρχαλο απο την πρωτη μερα και οσο παει χειροτερευει (εκτος του ενός που εβαλα ElF TRP) .

Jim207GT έγραψε:
Πάντος για τους έχοντες ΜΑ σασμάν βελτίωση υπάρχει και μάλιστα από τη μαμά peugeot με την ενισχυμένη Ντίζα+ELF TRP= άλλο σασμάν!! Αν δε βάλεις και ένα quickshift ακόμα καλύτερα.


Εβαλα ELF TRP και Οντως η βελτιωση φτανει το 40% !! μεγαλυ διαφορα για αλαγη μονο βαλβολίνων!! αλλα αυτο δεν επρεπε να το εχει στο μυαλο της η Peugeot ? δεν θα επρεπε να εχουν ψάξει τι βαλβολινες ειναι καλυτερες για τα ΜΑ κιβωτια τους? ειδικα οτον η διαφορα στην αισθηση και λειτουργικοτητα ειναι τοσο μεγαλη με τις ELF??
Και τον τζογο δεν τον βελτιώνει καθολου η αλλαγη βαλβολίνων!! δεν γουσταρω να παιζει ο λεβιες μου ρε!! τοσο περιεργο ειναι?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 14:37:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε μπουζούκια ο τζόγος είναι από τον πύρο του λεβιέ όχι από τα σοθικά του σαζμάν. Και φτιάχνετε άμεσα, γρήγορα και πάνφτηνα. Πληροφορίες στον κ. Τourista ή στον κ. Πρόεδρο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 14:43:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

?? σοβαρα? αυτο θα με ενδιέφερε!! καθότι μου την σπαει αυτο το πήγαινε ελα 1-2cm του λεβιέ! θελω στηβαρή αισθηση!!


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 14:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβώς όπως τα λέει ο Jim.

Πάνω στο σασμάν έχει ένα πύρο για το μοχλικό. Το πιο καλό είναι να αντικαταστήσεις αυτόν τον πύρο με καινούργιο χωρίς κόστος (τσάμπα είναι) και τα πέρα δώθε θα εξαφανιστούν (... για κάποιο καιρό).



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 15:10:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρα απ'τον πύρο που λέτε, εγώ μιλάω για τον τζόγο που προέρχεται από το λαστιχένιο μπαλάκι στο κάτω σιδεράκι του παλάτζου που βιδώνεται στον καθρεύτη. Αυτό μπορείς να το αλλάξεις με άλλο από τεφλόν, μετά ο τζόγος μηδενίζεται αλλά οι ταχύτητες ξεκουμπώνουν μόνες τους. Το έκανε ο Γιώργος-iceage που έφτιαξε μοχλικό με ρυθμιζόμενες ντίζες και ball-joints και όπως το βαλε, το έβγαλε.

Jim207GT έγραψε:
...για τους έχοντες ΜΑ σασμάν βελτίωση υπάρχει και μάλιστα από τη μαμά peugeot με την ενισχυμένη Ντίζα...


Αυτή η ντίζα που λες ποιά ακριβώς είναι? Έχεις κάποια φωτό ή σχέδιο?

Απλά καλό θα ήταν να συνεχίζαμε κάπου αλλού μη χαλάμε το θέμα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 15:28:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RoadRunner122 έγραψε:

Αυτή η ντίζα που λες ποιά ακριβώς είναι? Έχεις κάποια φωτό ή σχέδιο?

Απλά καλό θα ήταν να συνεχίζαμε κάπου αλλού μη χαλάμε το θέμα Wink


Ρίξε μιά ματιά εδώ Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Επόμενη
Σελίδα 1 από 7

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1766s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on