PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Ελαστικά για GT/Rallye/RC 17" 205/40,205/45,215/40
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 81, 82, 83  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2009, 21:24:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
afieromeno sto jim207gt

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s684p0


Χμμ καλό φαίνετε!! Και τιμούλα super. Διάβασα οτι είναι ένα κλικ πιο κάτω από 888 αλλά δεν τρώγονται με τίποτα και είναι ανώτερα στο βρεγμένο.

Επίσης κοιτάω και τα Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec
και τα Bridgestone Potenza RE-01R. Απο διάφορα forum γράφουν διθύραμβους για το Dunlop ενω πολύ κοντά και το Potenza. Με λίγο ψάξιμο 130$ το ένα τα βρήκα αλλά και τα δύο είναι 84load ενώ τα Pirelli που φοράω είναι 88XL δεν ξέρω κατα πόσο επιρρεάζει αυτό. Επίσης περιμένω και το Μιχάλη για τα Toyo R1R. Πολύ σπαζοκεφαλιά αυτά τα λάστιχα βρε παιδί μου. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 27 Φεβ 2009, 21:46:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ta en logo z212 σε διαφορα φορουμ γραφουν οτι ειναι ανωτερα απο παραντα και κατωτερα απο 888

δηλδη οτι πιο σκληροπηρυνικο σε πολτικο ελαστικο...
στελιος τον βελπω να παραγγελνουμε ετραδα αν θελει να πατησει με τη gt28 κατω το αμαξι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 13:52:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δυσκολευομαι πολυ να πιστεψω οτι τα hankook ειναι τοσο καλα... Δεν μου γεμιζει το ματι η hankook...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 14:02:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Arvas έγραψε:
Δυσκολευομαι πολυ να πιστεψω οτι τα hankook ειναι τοσο καλα... Δεν μου γεμιζει το ματι η hankook...


Είναι απλά άψογα Laughing
Κάνε ένα google search και διάβασε τι λένε όσοι τα βάλανε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 14:06:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μωρε κατι ψιλοδιαβασα αλλα μου φαινεται απλα δυσκολο απο μια τετοια εταιρια.. Βεβαια δεν αντιλεγω οτι μπορει να ειναι εκπληκτικα που απ' οτι φαινεται ειναι... στο νερο να δουμε τι θα κανουνε... (γιαννενα που ειμαι φοιτητης λεμε βρεχει 10 μηνες το χρονο)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 14:39:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
volvos έγραψε:
afieromeno sto jim207gt

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s684p0


Χμμ καλό φαίνετε!! Και τιμούλα super. Διάβασα οτι είναι ένα κλικ πιο κάτω από 888 αλλά δεν τρώγονται με τίποτα και είναι ανώτερα στο βρεγμένο.

Επίσης κοιτάω και τα Dunlop Direzza Sport Z1 Star Spec
και τα Bridgestone Potenza RE-01R. Απο διάφορα forum γράφουν διθύραμβους για το Dunlop ενω πολύ κοντά και το Potenza. Με λίγο ψάξιμο 130$ το ένα τα βρήκα αλλά και τα δύο είναι 84load ενώ τα Pirelli που φοράω είναι 88XL δεν ξέρω κατα πόσο επιρρεάζει αυτό. Επίσης περιμένω και το Μιχάλη για τα Toyo R1R. Πολύ σπαζοκεφαλιά αυτά τα λάστιχα βρε παιδί μου. Laughing


μην σκας HANKOOK RS2 Z 212 HANKOOK R S2 Z212 HANKOOK RS 2 - 215/45R17 91Y XL
http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m12b0s664p4064

καλυτερα 45 λεω εγω...με το 40 θα υποφερεις....σκεψου να βαλεις κ αναρτηση Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 14:53:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ενδιαφερουσα θα ηταν μια τετραδα για βρεγμενα τρακντει...
...αν και στα νερα με τα συμβατικα ημισλικ...
...ειναι πιο... διασκεδαστικό...Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 15:27:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ενδιαφερουσα θα ηταν μια τετραδα για βρεγμενα τρακντει...
...αν και στα νερα με τα συμβατικα ημισλικ...
...ειναι πιο... διασκεδαστικό...Laughing Laughing Laughing


και για καθημερινα καλα θα ταν Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 15:46:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο οτι βλεπω παντως τα dunlop ειναι αρκευα καλυτερα και πολλοι ειναι αυτοι που προτιμουν τα eagle f1..
Στα τεστ...
http://www.tirerack.com/tires/tests/chartDisplay.jsp?ttid=107
δεν τα παει και πολυ καλα... παρεπιπτοντως τα eagle f1 asymetric τα πανε θαυμασια και στο βρεγμενο ταπεινωνουν κοσμο...
http://www.tirerack.com/tires/tests/chartDisplay.jsp?ttid=101
βεβαια τα συγκρινουν με κατωτερα αλλα ακομα και συγκρινομενα με το πρωτο τεστ παλι καλυτερα βγαινουν (και στα 2 τεστ ειναι το ιδιο αυτοκινητο..)
Αυτο βεβαια που δεν γνωριζουμε ειναι το ποσο αξιοπιστα ειναι τα τεστ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Φεβ 2009, 21:11:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απεχουμε καπως σε διασταση απο το 225-45
κ απο το την BMW E90 325i Coupe που τα δοκιμασαν ειδικα δεν εχουν επαφη με το 207 σε αναρτηση διαταξη βαρος μεταδοση...οποτε μην το περνεις κατα γραμμα σε ενα 207 μπορει να ναι πολυ διαφορετικα τα νουμερα Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2009, 02:16:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

G.B. Question


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2009, 23:08:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pantos salex νομιζω οτι πρεπει να τον πεισω να βαλει 215-40-17
βημα πολυ κοντα μαμα
κοπανημα λιγο παραπανω
και παραπανω πελμα μπας και πατησει κατω με τα 300- που θελει να βγαλει

το ερωτημα ειναι παραντα ή τ1ρ αφου εχουν ιδια τιμη

καλα ειδατε τιμη ?κατω απο 300 στο σπιτι σου !!! δεν υπαρχει αυτο το πραμα

ΣΤΕΛΙΟ ΑΚΟΥΣ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 02 Μάρ 2009, 23:53:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω θα εβαζα παραντα και θα προσεχα λιγο παραπανω γενικώς για τυχον νερα σε τυφλες στροφες......


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 00:14:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως προσανατολίζομαι σε 215/45-17 στα άνοθεν semi-slick-δρομου. Λογικά θα έχουν πολύ σκληρά πλαινά οπότε δεν θα χάσω σε στροφές και θα ηρεμίσω και λίγο από το κοπάνιμα ακόμα ας μακρύνει και λίγο δε με χαλάει ισα ισα.

Βέβαια και τα parada σε τέτοια τιμή είναι δέλεαρ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Arvas (Dimitris)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 207RRRRRRRRRCccccc

Ένταξη: 15 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 320
Τόπος: Αθήνα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 02:53:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
απεχουμε καπως σε διασταση απο το 225-45
κ απο το την BMW E90 325i Coupe που τα δοκιμασαν ειδικα δεν εχουν επαφη με το 207 σε αναρτηση διαταξη βαρος μεταδοση...οποτε μην το περνεις κατα γραμμα σε ενα 207 μπορει να ναι πολυ διαφορετικα τα νουμερα Wink

Ασφαλως δεν αντιλεγω η διαφορα ειναι χαοτικη αλλα σιγουρα μπορουν να βγουν συμπερασματα για το τι κανει το καθε λαστιχο...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:42:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχη και ενα αλλο θεματακι μιας κ εχω 215...στην μαμα μας ζαντα καθεται καλυτερα το 205...ειναι αλφαδι
το 215 μαγουλιαζει λιγο αυτο δεν ειναι κ τοσο καλο για τα πλαινα ε? Rolling eyes
απο την στιγμη που θα πας 215 ειδη πας σε παραπανω κοπανιμα...τραβαει σε ανωμαλιες κτλ παραπανω γιατι πατας παραπανω δρομο...το να πας σε και σε 40 θα το κανει πιο χαλια σε αυτο...βεβεα για κοντρες πιστες κτλ καλυτερα να μικρινεις παρα να ψηλωσεις

το 215-40 ειναι 2% too fast 603.8 διαμετρο
το 215-45 ειναι 1,5% too slow 625.3 διαμετρο

μαμα διαμετρο 616.3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:47:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για αμαξια 200+αλογα θεωρω οτι ειναι επιβεβλημενο ναμακρυνεις το βημα ειδικα απο τη στιγμη που δε παιζει το κρουζ με πιο μακρυα 5η...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:56:40    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
υπαρχη και ενα αλλο θεματακι μιας κ εχω 215...στην μαμα μας ζαντα καθεται καλυτερα το 205...


ψιλοασχετο... αλλα μιας και συζητατε για 215... πουλάει στις αγγελίες ο 206kwn μια πολυ ομορφη 7,5" χ 17 (οκ δεν ειναι "διακριτική" ουτε μοτοσπορτ σε λοοκ αλλά για τον ας πουμε "ψιλοκυριλε" χαρακτηρα GT και λιγότερο του rc... ιδίως για όσους με μεταλλικα χρώματα θεωρω οτι ταιριαζει πολυ - εννοείτε μακρια από λευκα/κοκκινα ραλλυε...) σε σουπερ λεφτα... Wink


πάντως... το 207 gt του jim207gt tuned by salex... που οδηγησα χωρίς μάλιστα το μπλοκε, με σωστή πίεση στα μαμα και αρκετα δουλεμενα... 205/45-17 πζερο μια χαρα παταγε στις στροφες... (δεν εκανα κανιβαλισμους βεβαια...)


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:57:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συμφωνώ με Τάκη, απλά πρέπει να βρούμε λάστιχο με σκληρά πλαινά να ισοφαρίσεις το "μαγούλιασμα".
Γκουρού τα Hankook τι λένε από πλαινά γνωρίζουμε τίποτςςς

Η όπως το σκεφτομαι να πάω σε μία lightweight 17χ7,5 17χ8 άν χοράει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάρ 2009, 19:59:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

99% χωραει... οριακα... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, ... 81, 82, 83  Επόμενη
Σελίδα 2 από 83

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,173s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on