PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Group buy σκάστρες VAG TFSI για 1.6Τ (150/175)
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 17:08:55    Θέμα δημοσίευσης: Group buy σκάστρες VAG TFSI για 1.6Τ (150/175) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξεκινώ το θέμα επειδή πολλοί φίλοι μου ζητούν σκάστρα VAG από αυτοκίνητα με κινητήρα 2.0TFSI, που μπαίνει στους 1.6Τ αντικαθιστώντας το βύσμα.

Ο σκοπός είναι να δούμε πόσοι ενδιαφέρονται για τέτοιες σκάστρες, ώστε να μπορέσουμε να τις αγοράσουμε σε καλύτερη τιμή λόγω της ομαδικής προσφοράς.

Στην προσφορά θα προσθέσουμε τα βύσματα που χρειάζονται (VAG / Peugeot), έτσι ώστε να διαμορφωθούν ολοκληρωμένα πακέτα αναβάθμισης γιατί οι περισσότερες εργοστασιακές σκάστρες θα έχουν σε λίγο καιρό.

Πληροφοριακά, η σκάστρα του group vag που μας ενδιαφέρει είναι η τελευταία διαθέσιμη, που ταιριάζει σε:
1. Audi S3 2.0TFSI
2. Seat Leon Cupra 2.0TFSI
3. VW Golf GTI 2.0TSI
4. Skoda Octavia V RS 2.0TFSI


Από όσο θυμάμαι η τιμή λιανικής κυμαίνεται από 35 εως 50Ε αναλόγως με την αντιπροσωπεία. Η μπρίζα vag μαζί με τα πινάκια κοστίζει γύρω στα 7 με 8 ευρώ. Θα παραθέσω τα part numbers αργοτερα.

Ξεκινώ τις συμμετοχές!

- salex - 2 σκάστρες
- kostastrd
- fynos
- Jim207GT


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
power (Κώστας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 GT

Ένταξη: 03 Φεβ 2007
Δημοσιεύσεις: 455
Τόπος: Δράμα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 17:12:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θελω και γω μια


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 18:01:42    Θέμα δημοσίευσης: Re: Group buy σκάστρες VAG TFSI για 1.6Τ (150/175) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

- salex - 2 σκάστρες
- kostastrd
- fynos
- Jim207GT
- power


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 18:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν ειναι και γινει κατα το φλεβαρη
ειμαι μεσα κ γω...
οχι οτι την εχω τοσο αναγκη αλλα καλο θα ταν να υπαρχη Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
notis1313 (notis)
Μέλος
Μέλος


Citroen saxo vts

Ένταξη: 02 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 185

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 18:55:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο να σε ρωτησω?απο ηχο αυτη η σκαστρα ειναι τα ιδια με την δικια μας?και αν ναι ταιριαζει πανω σε αυτην ο ανταπτορας της Forge???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Scotty308 (Σωτηρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


308 1.6T Tuned by "Salex"

Ένταξη: 28 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 335
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 19:22:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο λεω να βαλω και εγω , μια και με φοβισε το παιδι που διαλύθηκε η σκαστρα του ..τωρα για ποια ..θα μου προτινεις εσυ μια , να κανει "οφορφο" θορυβο , να μην θελει μετατροπες να μπαινει "κουτι" ( ενταξυ για το καλωδιο ,ειπαμε), να μην εχει επιβαρυνση στην αποδοση , και να ειναι αξιοπιστη για πολα κμ ..δεν με ενδιαφερει το κοστος ..θελω την καλυτερη Wink Laughing Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 14:43:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο Στελιος θα κανονησει τιμες για επισημα και μη επ. μελη στο αμεσο μελλον Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 14:52:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

k εγω ειμαι μεσα.θελω κ εγω μια.αλλα νομιζω οτι κουπρα κ S3 μονο εχουν την ιδια.για το γκολφ δε ξερω αλλα το καινουριο οκταβια(το εχει ενας φιλος) του εχει τρυπησει 3 φορες(του την αλλαζουν εγγυηση ομως Laughing ).τελος παντων οποια κ να παρουμε πιστευω θα ειναι μια χαρα για τα δικα μας.



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
notis1313 (notis)
Μέλος
Μέλος


Citroen saxo vts

Ένταξη: 02 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 185

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 15:47:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο να σε ρωτησω ή οποιον αλλον ξερει?απο ηχο αυτη η σκαστρα ειναι τα ιδια με την δικια μας?και αν ναι ταιριαζει πανω σε αυτην ο ανταπτορας της Forge???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
isim (Ιωαννης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


208 Allure

Ένταξη: 10 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 334

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 19:16:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και εγω μια, salex σε κανα μηνα τα λεμε και απο κοντα Wink (ή και λιγοτερο...)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 11 Ιαν 2009, 19:19:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο υπολόγιζε και εμένα



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 09:30:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλώ ΤΕΧΝΙΚΕΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ στο σχετικό τόπικ.
ΟΧΙ εδω.
Εδω αποκλειστικά οτι αφορα το group buy.


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 12:44:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στελιο,οι σκαστρες θα ειναι οπως λεμε στο χωριο μου plug n' play?Αν ναι,θελω και εγω μια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 18:53:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

+1 και για μένα Στέλιο plzzz
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 22:19:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπάρχει πρόβλημα με τις μπρίζες προς το παρόν. Δεν μπορούμε να τις βρούμε μέσω της Peugeot... γμτ.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 12 Ιαν 2009, 23:11:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

salex έγραψε:
Υπάρχει πρόβλημα με τις μπρίζες προς το παρόν. Δεν μπορούμε να τις βρούμε μέσω της Peugeot... γμτ.


δεν υπαρχουν η δεν μπορουμε σαν κωδικους κτλ?
καπου ειχες πει για μια σκαστρα κανονικη που βγαινει για τα vw αυτη αν μπει σε μας καταργουμε τελιως την δικη μας κ δε θα χουμε ποτε προβλημα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 03:58:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΑΦΗΣΤΕ ΡΕ ΤΑ ΤΕΧΝΙΚΑ ΓΙΑ ΤΑ ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΑ ΤΟΠΙΚ!
ποσες φορες θα το πω!!


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 22:54:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η πρίζες έρχονται Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 13 Ιαν 2009, 23:10:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Η πρίζες έρχονται Wink


ωωωωωωωωω! Respect!


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 14 Ιαν 2009, 14:56:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο, επειδή έχω ηδη την σκάστρα VAG, και θα την τοποθετήσουμε όταν ανέβω Αθήνα προσεχώς για να "αγριέψεις" το Rallye μου, φρόντισε σε παρακαλώ για μια πρίζα για μένα... Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κατάλογος Προϊόντων & Συνεργατών Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 1 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3786s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on