PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 THP KW Variant3
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:36:53    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 207 THP KW Variant3 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδη διαβασα πως το 207 φοραει μπουκαλες 47mm ή 51mm, πηγα σε ενα φιλο αναρτησα για να διαπιστωσω ποιες φοραει το δικο μου (και να λυσω και ενα προβλημα θορυβου). Τελικα το δικο μου φοραει μπουκαλες παχους 51mm, οποτε εχω την επιλογη της KW Variant3. Στο προηγουμενο μου αυτοκινητο ειχα φορεσει την Variant2 και ομολογω πως το κρατημα ηταν κορυφαιο, αλλα κοπαναγε. Η Variant3 νομιζω πως το θεμα κραδασμων το διαχειριζεται καλυτερα, οποτε σκεφτομαι να την τοποθετησω. Εχει κανεις αποψη επι του θεματος?

PS: Ευχομαι καλη χρονια σε ολους.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 13:44:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

na pas με λιγοτερο λεφτα στο κυρλακιτση να φτιαξεις μια αναρτηση

να κανεις και λιγο υπομονη μεχρι να πετυχετε το καταλληλο σεταπ π[ου θες (δυσκολο με τη μια θελει δοκιμες οσο καλος και αν ειναι? ο κυρλακιτσης...)

και να τελειωνει το θεμα

προσωπικα δεν εχω τις καλυτερες των εντυπωσεων απο την 3 και τη 2.
μια χαρα για ολ αραουντ χρηση αλλα σε αυτα τα λεφτα χτυπας αναρτησεις που θες να ειναι και για πιστα θες να αποδιδει η ρυθμισιμοτητα τους θες γενικα πολλα πραματα παραπανω απο μια απλη κοιλοβερ και εκει τα βρισκουν σκουρα........
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 16:31:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μια χαρα αναρτιση ειναι....
Το Θεμα ειναι ποιος να τι ρυθμισει...????


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 17:22:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σιγα την προφλεξ ρε Νικο... Laughing Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 18:14:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nik_marin έγραψε:
Μια χαρα αναρτιση ειναι....
Το Θεμα ειναι ποιος να τι ρυθμισει...????

Κι εγω νομιζω πως την Variant2 που φορουσα δεν μπορεσε κανεις να τη ρυθμισει σωστα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 18:15:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν μπορεσεις να την παρεις απ εξω ομως γιατι εδω ζητανε οτι θελουν Laughing
ειδικα τωρα με την λυρα αγγλιας να ναι σχεδον ευρω βολευει

http://www.kw-suspension.co.uk/kw-product-list.php?md=167

995 λιρες + μεταφορικα+ τοποθετηση...αρκετα λιγοτερα απο τα 1800ευρω τοποθετημενη που θελει ο τροχοσ α.ε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis23 (AKIS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Fabia RS DSG etuned

Ένταξη: 01 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 579
Τόπος: SALONICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 18:55:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως αν την παρω τελικα απο το φιλαρακι μου θα μου βγει γυρω στα 1500€ τοποθετημενη κομπλε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 19:00:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ELA ALEKO POSOOOOOOOOOOOOO????????? Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 19:33:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από ρυθμιζόμενη ανάρτηση ακόμα στο αμάξι δεν ξέρω. Αλλά στα μηχανάκια μόνος την ρύθμιζα ρε μαγγες, αυτό είναι και το νόημα της ρυθμιζόμενης αλλίως το θέλω εγώ και αλλιώς ο κάθε μηχανικός που τάχα τα ρύμθιζε. Το οδηγικό μου στυλ απαιτούσε τελείως διαφορετική ρύθμιση, στα χέρια μου έγραφε Σέρρες 1.27 και μέγαρα 1.06(με πολιτικά λάστιχα) το καβάλαγε άλλος και δεν μπορούσε ούτε 200μ να κάνει. Μία τέτοια ανάρτηση θα ήθελα και για το 207 μου να μου δίνει την δυνατότητα να το φέρω εκεί που θέλω. Και άν κατάλαβα καλά από αυτά που λέει ο Τάκης και μου έχει ξανα πεί αυτή η ανάρτηση ΔΕΝ είναι η KW Var3.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:11:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

hot bits???ειναι και επισκευαζομενη... Wink


www.apr.gr

Bacci,γαϊδουρια,εκκεντροφόροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:20:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σιγουρα καλυτερη απο τη kw με δοχεια αζωτου κορυφαια σπεκς

αλλα εχω αρχισει να εχω αμφιβολιες για την αποτελεσματικοτητα και αυτης... Crying or Very sad

επισης επειδη ειναι μαλαισιανη και εκει πληρωνουν σε δολαρια το οποιο εχει ανεβει αυτο το καιρο φοβαμαι οτι θα εχει ακριβυνει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:48:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ η 3 εχει ξεχοριστο δοχειο ρε παιδια...οταν ρωτησα δεν ειχε πεσει κριση...κ την ειχα βρει κ 1700 αλλα φαρμακειο κ παλι....τωρα ισως την δινουν κ 1500
τεσπα εγω μαλλον εχω 47 mm οποτε βγαινει μονο η kw 2 και τοτε μου χε πει αν θυμαμαι καλα 1500 ο φθηνοτερος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 20:52:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kaταρχην καντε ενα τοπικ με κοιλοβερ για 207 δεν εχει νοημα για καθε μια να ανοιγουμε ξεχωριστο

αυτο με το 47-51 δε το καταλαβαινω?
αλλαζουν τα στηριγματα?
αλλαζουν οι βασεις τους?
τι μας νοιαζει τη διαμετρο εχει το εμβολο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Ιαν 2009, 21:02:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
kaταρχην καντε ενα τοπικ με κοιλοβερ για 207 δεν εχει νοημα για καθε μια να ανοιγουμε ξεχωριστο

αυτο με το 47-51 δε το καταλαβαινω?
αλλαζουν τα στηριγματα?
αλλαζουν οι βασεις τους?
τι μας νοιαζει τη διαμετρο εχει το εμβολο?


απ οτι καταλαβα ειναι η πατουρα που καθετε το αμορτισερ στην βαση του ακρου...αλλα ειναι 47 mm και αλλα 51mm
υπαρχη τοπικ με coil over

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=14276
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 14:48:44    Θέμα δημοσίευσης: 207 - KW Variant3 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά πήρα σήμερα τον Πουπάκη τηλέφωνο για να ρυθμίσουμε το αμάξι επειδή γενικά από όταν έβαλα την ΚW3 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και μου είπε ότι φταίνε τα ελατήρια και πρέπει να τα αλλάξουμε. Κόστος 500Ε Crying or Very sad . Πέρα από τα λεφτα που είναι πάρα πολλά είναι δυνατόν να θέλουν αλλαγή τα ελατήρια σε aftermarket ανάρτηση για να στρίβει όπως πριν?


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 15:13:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Theo_207RC έγραψε:
Παιδιά πήρα σήμερα τον Πουπάκη τηλέφωνο για να ρυθμίσουμε το αμάξι επειδή γενικά από όταν έβαλα την ΚW3 δεν είμαι καθόλου ευχαριστημένος και μου είπε ότι φταίνε τα ελατήρια και πρέπει να τα αλλάξουμε. Κόστος 500Ε Crying or Very sad . Πέρα από τα λεφτα που είναι πάρα πολλά είναι δυνατόν να θέλουν αλλαγή τα ελατήρια σε aftermarket ανάρτηση για να στρίβει όπως πριν?


απ οτι ξερω ο πουπακης την kw3 αν την βαλεις σ αυτον δεν την φερνει με τα κανονικα ελατηρια που την βγαζει ,αλλα με πιο σκληρα...
ειναι αποψη του οτι τα κλασικα που βγαζει,πεφτουν μαλ**α για το αμαξι μας
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Theo_207RC (Θοδωρής)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207 RC by E-tuners

Ένταξη: 29 Ιαν 2009
Δημοσιεύσεις: 171
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 29 Σεπ 2010, 15:46:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό μου είπε κι εκείνος αλλά να δώσω 500Ε δεν παίζει με τίποτα. Είναι πολλά και δεν τα έχω κιόλας. Την ανάρτηση την πήρα μεταχειρισμένη και αυτός που μου την έβαλε, την έβγαλε απλά από το Rallye, μου την έβαλε και έκανε ευθυγράμμιση. Δεν ασχολήθηκε παραπάνω με το αμάξι μου. Με ένα πιο "σωστό" ρύθμισμα δεν θα φτιαχτεί λογικά η κατάσταση?


Πάνω απ' την ατμόσφαιρα υπάρχει η τουρμπόσφαιρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
xalkiadakhs 207gt (xristoforos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 26 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 645

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Σεπ 2010, 02:26:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Theo_207RC έγραψε:
Με ένα πιο "σωστό" ρύθμισμα δεν θα φτιαχτεί λογικά η κατάσταση?


και βεβαια...και με καμια 100αρια ευρωπουλα σε βενζινη να το δοκιμαζεις!!! Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Σεπ 2010, 09:18:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ελατηρια εχει πανω τωρα ξερεις?
επισης τι ρυθμίσεις σου δινει η εν λογω αναρτηση?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 30 Σεπ 2010, 15:37:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
τι ελατηρια εχει πανω τωρα ξερεις?
επισης τι ρυθμίσεις σου δινει η εν λογω αναρτηση?


αυτα που δινει η kw μωρε σετ ολη την αναρτηση εχει...απλα ο πουπακης βαζει αλλα απο μονος του
υψος,βυθιση,επαναφορα....ολα μονα τους


*για να την βγαλεις μονο με ρυθμισεις...θα πρεπει αυτος που την εβαλε πρωτη φορα να ταν τελειως ασχετος...γιατι εσυ θες πολυ διαφορα να δεις...οχι λιγο
αλλιως θα δωσεις 150 βγαλε βαλε ξανα.....κ αμα κανεις μια τρυπα στο νερο θα ξερεις οτι θα θες αλλα 500 για ελατηρια...καλο?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την android στις Πεμ 30 Σεπ 2010, 15:41:25, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 1 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1249s (PHP: 78% - SQL: 22%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on