PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Fulda...εντυπωσεις?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 02:37:05    Θέμα δημοσίευσης: Fulda...εντυπωσεις? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω 207cc και μετα απο πολλες κακοτοπιες μετα απο 1.5 χρονο που εχω το αμαξι(ενα καρουμπαλο,σκισιμο στο δευτερο..και ενα μπαταρισμενο) σκεφτομαι να αλλαξω ολη τη τετραδα να εχω το κεφαλι μου ησυχο..
Εκτος αν βρω 2 μεταχειρισμενα continental Που φοραει απο τη μανα του..
H διασταση ειναι 205/45/17 και αυτο που κυριως αναζητω ειναι η ανεση..εννοω δεν θελω πολλα χτυπηματα λογω οροφης...
Καθως εψαχνα βρηκα αυτα
http://ssl.delti.com/cgi-bin/reifenbestellen.pl?typ=R-118745&dsco=37
Μου ειπε ο Τασος το γνωστο βουλκανιζατερ να τα βαλω και τα εχει 150 ευρω..βεβαια δεν ρωτησα αλλου γιατι πριν λιγο επαθα τη ζημια και ειμαι με ρεζερβα ασφαλειας..
Εψαξα λιγο και ειδα οτι τα φορανε πολυ και σε bmw και τυποι που πανε λιμανακια κτλ και ειναι καταενθουσιασμενοι..
Γενικα ειδα και σε 4 τροχους και autotriti οτι ειναι πολυ καλο λαστιχο..
Εχει κανεις αποψη αλλιως σκεφτομαι παλι τα sportcontact 2...
Σας ευχαριστω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 03:22:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσο για τα Fulda δεν ξέρω κανένα να τα φοράει οπότε δεν εκφέρω γνώμη.Βάλε τα sportcontact3 ακούγετε από πολλούς σα πάρα πολύ καλό λάστιχο. Εάν τα βρείς βέβαια. Και το TOYO Τ1-R έχω ακούσει οτι είναι καλό και είναι και αρκετά οικονομικό. Εγώ βέβαια δεν αλλάζω τα PZero Nero με τπτ ειδικά μετα το ΣΚ που δούλευε απίστευτα με 2C και τέρμα βροχή, δεν ξέρω όμως αν ταιριάζουν στον χαρακτήρα του CC ΑΑά! και αυτό το risk of ice σπαστικό είναι τελικά Laughing

Να ξέρεις βέβαια οτι ακόμα και το ίδιο λάστιχο(ίδια μάρκα, τύπος) σε διαφορετική διάσταση έχουν τελείως διαφορετική απόδωση καθώς και σε διαφορετικά αυτοκίνητα,για να μην αναφέρω και το οδηγηκό στύλ. Οπότε αφού ακόμα δεν υπάρχει κάποιος με CC που να άλλαξε λάστιχα και να πεί εντυπώσεις μάλλον βαδίζεις σε άγνωστα μονοπάτια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
smoki (Spyros)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 07 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 410

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 04:45:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
ΑΑά! και αυτό το risk of ice σπαστικό είναι τελικά Laughing


Γιατι ρε συ? εμενα μαρεσε πολυ που απο τους 5 βαθμους και κατω αναβει μονο του καλοριφερ και που εμφανιζε το risk of ice στους 2. Νοιαζεται το αμξι μου για μενα Smile Smile Smile


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
thief (Αντώνης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Civic 1.6 Sport & Peugeot 406 1.8 SV

Ένταξη: 11 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 04:58:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ προτιμώ το www.camskill.co.uk στο οποίο βρίσκω διάφορα ελαστικά σε καλές τιμές. Σε χαμηλή τιμή έχει τα toyo T1R, τα οποία είναι νομίζω πολύ καλά για τη δουλειά που λες ότι τα θες (να μην κοπανάνε - είναι μαλακά) αλλά και έχουν πολύ καλές επιδόσεις σαν ελαστικά. Προσωπικά θα παραγγείλω όπου να 'ναι τα Kumho Ecsta KU31 για το Honda μου, 205/45-17. Κάπου 270 ευρώ σύνολο και πολύ καλές κριτικές όπου κι αν κοίταξα.

Το μόνο θέμα με το μαγαζί είναι το πόσο φρέσκα ελαστικά θα παραλάβεις. Έχω μιλήσει με άτομο που πήρε DOT 2008 αλλά και με άτομο που πήρε DOT δεκέμβρη 2005, αν και η αλήθεια είναι πως πήρε ένα σχετικά σπάνιο slick ελαστικό για την πίστα. Τους πήρα τηλέφωνο το πρωί χθες και μου είπαν ότι δε μπορούν να ξέρουν τι θα πάρω γιατί έχουν στοκ 15.000 ελαστικά και δε σημειώνουν τα DOT. Αν και για 270 ευρώ που θα δώσω, νομίζω μπορώ να συμβιβαστώ με DOT του 2007 ή και τέλος του 2006, μιας και είναι σαφώς εντός των προβλεπόμενων ορίων αποθήκευσης του κατασκευαστή.


Th|eF
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 08:12:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σκεφτομουν μηπως παρω μια τετραδα καινουργια continental σαν αυτα που εχω και κρατησω τα 2 τα καλα που μου εχουν απομεινει για ωρα αναγκης..
Απ την αλλη ελεγα μηπως παρω 2 τωρα καινουργια και τα βαλω μπροστα και μετα οταν μπορεσω να βαλω αλλα 2 γιατι μου εκατσαν πολλες στραβες αυτες τις μερες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 09:55:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια εχω βρει σε καλη τιμη τα pirelli pzeronero αλλα μου ειπαν οτι ειναι σκλητα πανω στο δικο μου αμαξι..
Και ειμαι μεταξυ των continental που εχω αλλα πλεον δεν τα εμπιστευομαι..θεωρω οτι καρουμπαλιαζουν και σπανε ευκολα..
Επισης σε toyo t1r
michellin exalto 2
Μαλλον σε αυτα..αλλα τι να προτιμησω απο θεμα μαλακοτητας..με νοιαζει πολυ το θεμα της οροφης..προς το παρων δεν τριζει ιδιαιτερα αλλα φοβαμαι με ενα σκληρο λαστιχο μη γινει κουδουνιστρα..
Η αληθεια ειναι προς το παρων οτι τις καλυτερες τιμες τις εχω σε toyo και τα pirelli me 600 ευρω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 11:09:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα Τ1Ρ και τα αυτά που ειχες ειναι μ@λακά και μιας και θες ανεση επελεξε κάτι από αυτα και πρόσεχε να χεις καλή πίεση μέσα (οσο προτίνει ο κατασκευαστής)
αν εισαι "καφρος" και πέφτεις σε λακουβες όπως να ναι, οτι λάστιχο και να βάλεις με το 205/40αρι προφίλ δεν υπάρχει περίπτωση να "σωθείς".
μπορείς να βάλεις και 205/45-17 που ειναι πιο "ψηλό"


τα πιρελλι και τα εξαλτο ειναι πιο σκληρα (στα πλαινά εννοώ) και δεν στα προτινω για CC ιδίως αφου δεν σε ενδιαφερει το "στριψιμο"


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
sakis206t (sakis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 206 xs 1.4 8v

Ένταξη: 09 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 55
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 11:19:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα εξαλτο δεν θα τα εβαζα με τιποτα εχο ακουσει πολλες ασχημες κριτικες για τα συγκεκριμενα λαστιχα απο ατομα που τα φορουσαν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 11:32:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
τα Τ1Ρ και τα αυτά που ειχες ειναι μ@λακά και μιας και θες ανεση επελεξε κάτι από αυτα και πρόσεχε να χεις καλή πίεση μέσα (οσο προτίνει ο κατασκευαστής)
αν εισαι "καφρος" και πέφτεις σε λακουβες όπως να ναι, οτι λάστιχο και να βάλεις με το 205/40αρι προφίλ δεν υπάρχει περίπτωση να "σωθείς".
μπορείς να βάλεις και 205/45-17 που ειναι πιο "ψηλό"


τα πιρελλι και τα εξαλτο ειναι πιο σκληρα (στα πλαινά εννοώ) και δεν στα προτινω για CC ιδίως αφου δεν σε ενδιαφερει το "στριψιμο"


204/45/17 φοραω Μανθο..
Τα pirelli που τα βρηκα σε καλη τιμη 600 να τα αποκλεισω δηλαδη?
Να κοιταξω μονο για continental και toyo t1r?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 11:53:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξερει κανεις τη διαφορα toyo proxes 4 kai toyo t1r?

Αν διαβασα καλα το 4 ειναι για ποιο all around και το t1r για πιο σπορτ...
Σημερα μονος που ρωταω μονος που απανταω..εχω χαζεψει απο το πρωι..!!
Συγγνωμη παιδια για τη ζαλαδα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
lionking(t) (anestis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 1.6 (16v) GT (2007)

Ένταξη: 25 Ιούν 2007
Δημοσιεύσεις: 257
Τόπος: Βέροια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:08:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα SportContact2 τα αντικατεστησαν με το 3 απο οτι μου φαινεται,και αν βρεις θα ειναι σε στοκ.Εγω ατο GT φοραω το 3 σε διασταση 215/45/17,ειμαι πολυ ευχαριστημενος και επιτελους το αυτοκινητο σταματησε να κανει σαν κουδουνιστρα.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:14:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puzzle έγραψε:
Τα pirelli που τα βρηκα σε καλη τιμη 600 να τα αποκλεισω δηλαδη?



Μην τα βγαζεις έξω από το παιχνίδι μιας και πολύ καλό λάστιχο είναι και εσύ που δεν έχεις αισθητήρες πίεσης μπορείς να τα δουλεύεις λίγο πιό χαμηλά και να έχεις και την άνεσή σου. Φαντάσου ότι εγώ βάζω 38 με 40psi στα μπροστινά και δεν παραπονιέμαι οπότε εσύ με 34 μία χαρά θα είναι. Και η τιμούλα καλή είναι στείλε ένα π.μ στον mikerrgp που είναι ο Λαστιχάς μας (σλουρπ σλουρπ Μιχαλάκι σλουρπ κανα 888 για το φίλο σου) να σου πεί και αυτός την γνώμη του.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:21:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

lionking(t) έγραψε:
Τα SportContact2 τα αντικατεστησαν με το 3 απο οτι μου φαινεται,και αν βρεις θα ειναι σε στοκ.Εγω ατο GT φοραω το 3 σε διασταση 215/45/17,ειμαι πολυ ευχαριστημενος και επιτελους το αυτοκινητο σταματησε να κανει σαν κουδουνιστρα.


Φυσικά και σταμάτησε αφού μεγάλωσες το προφίλ του 215*0.45=96,75mm, ενώ 205*0.45=92,25mm και φυσικά μάκρυνες και λίγο. Βέβαια αφού έφτασα να τρώω τα γράμματα από τα Pirelli και με τις πιέσεις που δουλεύω η λύση σου απλά απορρίπτεται για μένα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 12:44:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puzzle έγραψε:
Ξερει κανεις τη διαφορα toyo proxes 4 kai toyo t1r?

Αν διαβασα καλα το 4 ειναι για ποιο all around και το t1r για πιο σπορτ...
Σημερα μονος που ρωταω μονος που απανταω..εχω χαζεψει απο το πρωι..!!
Συγγνωμη παιδια για τη ζαλαδα!!!


σωστό και το 4 το χα ξεχασει...
και μάλλον ακόμα πιο ταιριαστό σε εσενα από το Τ1Ρ


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 13:05:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα μετα απο ολοημερη ζαλαδα και πολυ βοηθεια απο το Μιχαλη κατεληξα στα toyo t1r...
Δεν ξερω Μανθο αν ειναι καλυτερα τα proxes 4 απλα λιγο που εψαξα σε ξενα forum ολη ελεγαν οτι σαφεστατα προτιμουν το t1r οχι ομως οτι το αλλο δεν ειναι καλο..
Αυριο που θα τα βαλω θα σας πω εντυπωσεις μιας και δεν υπαρχουν και πολυ με cc που να εχουν αλλαξει λαστιχα..
Ελπιζω μονο να μην γινει κουδουνιστρα το τουτου αν και ο Μιχαλης μου τα συνεστισε ανεπιφυλακτα..
Και μονο που εχει ασχοληθει τοσο και με βοηθησε ηθελα να παω εκει..
Τον ευχαριστω και επισημα απο εδω μεσα!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thief (Αντώνης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Civic 1.6 Sport & Peugeot 406 1.8 SV

Ένταξη: 11 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 13:15:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε τι τιμή τα βρήκες αν επιτρέπεται;


Th|eF
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 13:17:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλοφόρετα και περιμένουμε εντυπόσεις!! Πάντος έχω να πώ ότι τα conti2 και στο CC του Stazzy έχουν σκάσει κανά 2 φορές (με μπαλώματα και κορδόνια είναι) και δεν του αρέσουν και πάρα πολύ, ακόμα στο jetta gt του αδερφού μου 225/45-17 δεν μπορώ να πώ οτι θα τα ξανέβαζε αλλά τουλάχιστον δεν έχουν σκάσει ακόμα Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 13:31:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ευχαριστω..
Προσπαθω να προσεχω οσο μπορω..
Αλλα δεν γινεται ολο και καποια λακουβα θα φαω...
Αποτελεσμα 1 με μπαλωμα αλλα απο καρφι,
1 αχρηστο με καρουμπαλο απο λακουβα, αλλαχτηκε με μεταχειρισμενο..
Και εχτες αλλο 1 σκισμενο..ειμαι με ρεζερβα...
Να πω οτι ειμαι ευχαριστημενος δεν γινεται..Και δεν θα τα εβαζα ξανα..
Αλλα επειδη δεν εχω και εμπειρια ισως ημουν και ατυχος τι να πω..
Περιμενω να δω τα καινουργια μου τωρα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 20:33:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικα σημερα τοποθετησα τα toyo t1r...
Επι της ευκαιριας να ευχαριστησω και απο εδω μεσα το Μιχαλη για ολη του τη βοηθεια..Φυσικα εκει τα εβαλα...Καταπληκτικο παιδι..
Ακομα ειναι πολυ νωρις για εντυπωσεις οποτε θα τα περπατησω και θα σας πω μιας και ειμαι απο τους πρωτους cc που αλλαζω λαστιχα..
Μια πρωτη αποψη...δεν μου φαινονται πολυ πιο σκληρα απο τα contιnental..
Τα υπολοιπα..ακομα το λαστιχο γυαλιζει οποτε ειδωμεν τις υπολοιπες μερες..
Σας ευχαριστω ολους και ελπιζω να τα ευχαριστηθω τα λαστιχακια μου..
Καλη χρονια σε ολους!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
stazzy (Stathis)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207cc 1.6T (2008)

Ένταξη: 28 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 120
Τόπος: Βύρωνας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 20:49:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Jim207GT έγραψε:
Καλοφόρετα και περιμένουμε εντυπόσεις!! Πάντος έχω να πώ ότι τα conti2 και στο CC του Stazzy έχουν σκάσει κανά 2 φορές (με μπαλώματα και κορδόνια είναι) και δεν του αρέσουν και πάρα πολύ, ακόμα στο jetta gt του αδερφού μου 225/45-17 δεν μπορώ να πώ οτι θα τα ξανέβαζε αλλά τουλάχιστον δεν έχουν σκάσει ακόμα Laughing


Ναι οκ, σκάσανε αλλά νομίζω ήταν η κακιά στιγμή, ή μάλον οι κακιές στιγμές και το μάτι. Razz Έχω πατήσει καρφιά, βίδες αλλά το μεγάλο μου πρόβλημα είναι οι βαλβίδες. Το παπαράκι που μπαίνει στη βαλβίδα στραβώνει από τη μέσα μεριά και χάνει αέρα από τη βαλβίδα. Μου έχει συμβεί 4 φορές στο μπροστά αριστερό και μια φορά στον πίσω αριστερό τροχό. Ο λαστιχάς που το πάω λέει ότι δεν γίνεται αυτό χωρίς να έχει παίξει ανθρώπινο χέρι. Στη δουλειά παρκάρω σε υπόγειο γκαράζ (οπότε 12 ώρες την ημέρα φυλάσσεται) και στο σπίτι σε πιλοτή σε θέση που δε φαίνεται από το δρόμο (9 ώρες).
Ή είμαι καραγκιόζης και στραβώνει η βαλβίδα από τις λακούβες που κεντράρω, ή είμαι απλά γκαντέμης.

Έχει τύχει σε κανένα άλλο;

Στάθης
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1577s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on