PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 rallye θορυβος στον κινητηρα
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 21:08:36    Θέμα δημοσίευσης: 207 rallye θορυβος στον κινητηρα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΠΑΙΔΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ!ΕΧΩ ΤΟ 207 RALLYE 15 MHNEΣ Κ ΚΑΠΟΙΕΣ ΦΟΡΕΣ (ΤΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΕΣ ΑΠΟ ΑΥΤΕΣ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟ) ΑΚΟΥΓΕΤΑΙ ΕΝΑΣ ΜΕΤΑΛΛΙΚΟΣ ΘΟΡΥΒΟΣ Ο ΟΠΟΙΟΣ ΑΥΞΑΝΕΤΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΥΞΗΣΗ ΤΩΝ ΣΤΡΟΦΩΝ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ.ΘΑ ΤΟΝ ΠΕΡΙΕΓΡΑΦΑ ΣΑΝ ΚΡΟΤΑΛΙΣΜΑ ΣΑΝ ΠΙΡΑΚΙΑ ΣΑΝ ΝΤΙΖΕΛ...Ο ΘΟΡΥΒΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ RESTART ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ, ΜΠΟΡΕΙ Κ ΟΧΙ.ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΝ ΑΥΞΗΣΩ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ (ΜΕ ΠΟΝΑΕΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΥΟΣ Ο ΚΙΝΗΤΗΡΑΣ ,ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΜΟΥ), ΜΠΟΡΕΙ Κ ΟΧΙ.
ΠΙΣΤΕΨΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ ΘΕΜΑ ΛΙΠΑΝΤΙΚΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΠΕΙΤΑ ΑΠΟ ΑΛΛΑΓΗ ΛΑΔΙΩ ΑΠΟ 5W30 SHELL ΣΕ 0W30 AMS ΕΚΑΝΕ 15 ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΑΚΟΥΣΤΕΙ ΞΑΝΑ.
ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΕΣ ΜΕΡΕΣ ΜΑΛΙΣΤΑ ΠΑΝΩ ΣΕ ΣΤΡΟΦΗ ΕΝΩ ΕΙΧΑ ΠΑΤΗΜΕΝΟ ΤΟ ΓΚΑΖΙ ΕΚΑΝΕ ΕΝΑ ΘΟΡΥΒΟ Κ ΤΑΥΤΟΧΡΟΝΑ ΚΟΜΠΙΑΣΜΑ-ΣΚΟΡΤΣΑΡΙΣΜΑ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 21:41:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καταρχίν καλως ήρθες στη παρέα μας. Θα σε παρακαλούσα να γράφεις με μικρά Ελληνικά ρίξε μιά ματια: http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=6860
Και γράψε 2-3 πράγματα να σε γνωρήσουμε και μείς εδώ:http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=59&postdays=0&postorder=asc&start=3660

Στο πρόβλημά σου τώρα, εμένα μου κάνει ένα πολύ εντονο μεταλικό θόρυβο όταν το έχω πολλές μέρες ακίνητο, μάλλον αδειάζει η κεφαλή από λάδι και ακούγοντε τα υδραυλικά ωστήρια τών βαλβίδων. Το αφήνω στο ρελαντί 2-3 λεπτά και όλα επανέρχοντε στα φυσιολογικά.
Τώρα για το κόμπιασμα πάνω στη στροφή, μήπως ήταν το ESP??
Άν όχι τότε κοίτα οποσδήποτε πρώτα τα μπουζί σου (υπάρχει και ανάλογο topic) και κατα δεύτερο τους πολλαπλασιαστές σου, έχουν ανφερθεί μερικά κρούσματα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 21:52:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προχθες λειτουργησε κανονικα το πρωι,εκανε 2 χλμ το αφησα για 2 περιπου ωρες κ το εκανε μετα τον θορυβο.Δεν μπορει σε ενα βραδυ να μην αδειαζει απο λαδι και να αδειαζει σε 2 ωρες,μπορει??
Το κομπιασμα δεν ηταν απο το esp γιατι με τα χλμ που ειχα κ στον συγκεκριμενο δρομο δεν τιθεται θεμα απωλειας της προσφυσης.Τωρα για πολλαπλασιαστες κ μπουζι δεν ξερω...
Το αυτοκινητο εχει 19000 χλμ κ γενικα αρχιζει να με δυσαρεστει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 22:03:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μάλλον μπουζί είναι τότε ή στην χειρότερη οι πολλαπλασιαστές, εγγύηση έχεις οπότε μην χολοσκάς. Η Peugeot λέει άλλαγμα μπουζί στα 40.000 αλλά τα κομπιάσματα ξεκίνησαν από τα 25.000 τελικά στα 29.000 τα άλλαξα και υσήχασα. Οπτικά μιά χαρα δείχναν αλλά το διάκενο είχε πάει περίπατο....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 22:28:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο θορυβος ομως που εκανε οταν εκανε το κομπιασμα ηταν ενα "τσακ" συσχετιζεται με τα μπουζι η τους πολλαπλασιαστες?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 00:11:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panoskar έγραψε:
Ο θορυβος ομως που εκανε οταν εκανε το κομπιασμα ηταν ενα "τσακ" συσχετιζεται με τα μπουζι η τους πολλαπλασιαστες?


Bασικα αν πατησες πολυ το γκαζι κ εκανε οχι ενα τσακ αλλα αρκετα μαζι,τοτε παιζει να ειναι κακη βενζινη κ σε συνδιασμο με μπουζι να το επιασε ο knock sensor!
Οσο για τον ηχο που κανει το πρωι,ειναι τα ωστηρια οπως ειπε ο jim.ειναι μεχρι να ζεσταθουν!Ολα ετσι κανουν,μην ανησυχεις... Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 08:49:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η καδένα είναι που κάνει θόρυβο.
Θέλει αλλαγή ο τεντοτήρας της ο οποίος λειτουργεί με λάδι.
Έχει βγει ανανεωμένος για αυτό το θόρυβο που κάνει η καδένα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
zafirius (Zaf)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Le Mans

Ένταξη: 31 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 34
Τόπος: Χαλάνδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 09:44:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα.

Το ίδιο πρόβλημα έχω και εγώ μάλλον, αλλά σε rc.

Κάνει ένα συνεχόμενο κρρρρρ ανάμεσα στις 4-5000 στροφές.

Το περίεργο είναι ότι το κάνει και ζεστό.Δεν μιλάμε για κρύο, με το που ακουμπήσω γκάζι αρχίζουν τα κροταλίσματα.

Το δικό μου το έχω 3 μήνες και 4500χλμ.

Αύριο πάω στην peugeot.

Άιντε για να δούμε.

Τα λέμε.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 09:48:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Η καδένα είναι που κάνει θόρυβο.
Θέλει αλλαγή ο τεντοτήρας της ο οποίος λειτουργεί με λάδι.
Έχει βγει ανανεωμένος για αυτό το θόρυβο που κάνει η καδένα.


Αργυρη αλλος ηχος ειναι αυτος που λεει..η καδενα ακουγεται συνεχεια,τα ωστηρια μονο οταν ειναι κρυο..


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 15:40:10    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

recife_rallye έγραψε:
Touristas έγραψε:
Η καδένα είναι που κάνει θόρυβο.
Θέλει αλλαγή ο τεντοτήρας της ο οποίος λειτουργεί με λάδι.
Έχει βγει ανανεωμένος για αυτό το θόρυβο που κάνει η καδένα.


Αργυρη αλλος ηχος ειναι αυτος που λεει..η καδενα ακουγεται συνεχεια,τα ωστηρια μονο οταν ειναι κρυο..

Όχι και η καδένα ακούγεται όταν είναι κρύο και μετά σταματάει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 18:43:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1.Το κομπιασμα-τσακ που εκανε ηταν ενα αλλα ,αν προσθεσω κ το γεγονος οτι 10 χλμ πριν ειχα βαλει βενζινη ισως να εχει σχεση η κακη ποιοτητα.Γενικοτερα τροφοδοσια-αναφλεξη μαλλον η αιτια
2.το κκκρρρ που περιεγραψα δεν μου ακουγεται οτι ειναι τα ωστηρια γιατι αυτα ακουγονται παντα οταν ειναι κρυος ο κινητηρας αλλα οχι τοσο εντονα.Η καδενα που λετε, ισως να εχετε δικιο.Δεν ξερω, δεν ημουν μαθημενος απο προβληματα κ μου κακοφαινονται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 19:39:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Η καδένα είναι που κάνει θόρυβο.
Θέλει αλλαγή ο τεντοτήρας της ο οποίος λειτουργεί με λάδι.
Έχει βγει ανανεωμένος για αυτό το θόρυβο που κάνει η καδένα.

Τι εννοεις οτι εχει βγει ανανεωμενος τεντωτηρας????
Δεν θα επρεπε να μας εχουν ειδοποιησει???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 29 Δεκ 2008, 20:09:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Η καδένα είναι που κάνει θόρυβο.
Θέλει αλλαγή ο τεντοτήρας της ο οποίος λειτουργεί με λάδι.
Έχει βγει ανανεωμένος για αυτό το θόρυβο που κάνει η καδένα.


Πια μοντέλα έχουν το παλιό ? (χρονολογίες)
Είναι δαπάνη μέσα στην εγγύηση ? αν όχι τι κόστος έχει ?
Μπορεί να προκαλέσει καμία δυσλειτουργία ή και φθορά της αλυσίδας ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 08:36:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι κάποιο ανταλλακτικό που δημιουργεί πρόβλημα και δεν το κάνουν όλα τα μοτέρ. Επειδή όμως άρχισαν κάποια να κάνουν θόρυβο (όχι μόνο Ελλάδα) και επειδή το μοτέρ και τα περιφερειακά του θα εξελίσσονται συνέχεια απλά άλλαξαν λίγο των τεντωτήρα τις καδένας.
Οπότε δεν υπάρχει λόγος για ανάκληση ή οτιδήποτε άλλο. Αν το δικό σου κάνει κάποιο θόρυβο το πας να το δούνε. Αν θέλει τετνωτήρα θα τον αλλάξουν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
panoskar 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 rallye

Ένταξη: 03 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 29

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 22:27:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε περιπτωση που ειναι ο τεντωτηρας,διαπιστωνεται,αντικαθισταται ευκολα ,η θα το 'παρκαρω ' για κανενα μηνα στο συνεργειο?
Παιδια οπως κ να εχει εχω αρχισει να ξενερωνω με την Peugeot.Στο swift-ακι που ειχα πριν τις 160000 χλμ δεν πατησα το ποδι μου στο συνεργειο για βλαβη κ με το 207 απο την δευτερη μερα...
Θα πω τον πονο μου τωρα...Το προσεχω περισσοτερο απο μενα..Ειναι σε γκαραζ.Δεν εχει μια γρατζουνια,το ζεσταινω,το κρυωνω,δεν το πολυ-ζοριζω.Να σκεφτειτε οτι αν δεν σηκωσει θερμοκρασια λαδιου πανω απο 70 δεν ξεπερναει το στροφομετρο τις 2500rpm..Δουλευει σε επαρχιακους δρομους, χωρις λακουβες,χωρις μποτιλιαρισματα.Τι αλλο να κανω?????????????????????????????????????????????
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 23:46:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ξαναπάρεις Japan ...

Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα, για το τι κάνει ή δεν κάνει το 207 σου θα το συγκρίνεις με τα υπόλοιπα 207 εδώ στο φόρουμ που έχει και φιτ μπακ . . .
Νομίζω ότι καταπιέζεσαι υπερβολικά με την χρίση που του κάνεις . . . το ξέρω δεν είναι εύκολο είναι το καινούριο σου απόκτημα ! Ίσος να το χαρείς περισσότερο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 30 Δεκ 2008, 23:59:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panoskar έγραψε:
Σε περιπτωση που ειναι ο τεντωτηρας,διαπιστωνεται,αντικαθισταται ευκολα ,η θα το 'παρκαρω ' για κανενα μηνα στο συνεργειο?
Παιδια οπως κ να εχει εχω αρχισει να ξενερωνω με την Peugeot.Στο swift-ακι που ειχα πριν τις 160000 χλμ δεν πατησα το ποδι μου στο συνεργειο για βλαβη κ με το 207 απο την δευτερη μερα...
Θα πω τον πονο μου τωρα...Το προσεχω περισσοτερο απο μενα..Ειναι σε γκαραζ.Δεν εχει μια γρατζουνια,το ζεσταινω,το κρυωνω,δεν το πολυ-ζοριζω.Να σκεφτειτε οτι αν δεν σηκωσει θερμοκρασια λαδιου πανω απο 70 δεν ξεπερναει το στροφομετρο τις 2500rpm..Δουλευει σε επαρχιακους δρομους, χωρις λακουβες,χωρις μποτιλιαρισματα.Τι αλλο να κανω?????????????????????????????????????????????
Σε καταλαβαίνω, το προσέχω κ εγώ σε γενικές γραμμές, κ το ίδιο θα αισθανόμουν αν άρχιζε να πετάει προβλήματα. Έχουμε ξαναπεί κάπου ότι είναι κάποια κομμάτια τα οποία είναι απο κακή παρτίδα, ή έχουν συναρμολογηθεί κάπως γρήγορα και πρόχειρα, το δικό μου πχ μέχρι στιγμής δεν μου έχει παρουσιάσει το παραμικρό 15000κμ και μάλλον το προσέχω λιγότερο απο εσένα. είναι θέμα τύχης. Τουλάχιστον ελπίζεις ότι ότι είναι να βγάλει, θα στα βγάλει όσο είσαι εντός εγγύησης. Αλήθεια τι προβλήματα σου έχει βγάλει??



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207.Rallye (Chronis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 00:45:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

panoskar έγραψε:

Παιδια οπως κ να εχει εχω αρχισει να ξενερωνω με την Peugeot.Στο swift-ακι που ειχα πριν τις 160000 χλμ δεν πατησα το ποδι μου στο συνεργειο για βλαβη κ με το 207 απο την δευτερη μερα...
Θα πω τον πονο μου τωρα...Το προσεχω περισσοτερο απο μενα..Ειναι σε γκαραζ.Δεν εχει μια γρατζουνια,το ζεσταινω,το κρυωνω,δεν το πολυ-ζοριζω.Να σκεφτειτε οτι αν δεν σηκωσει θερμοκρασια λαδιου πανω απο 70 δεν ξεπερναει το στροφομετρο τις 2500rpm..Δουλευει σε επαρχιακους δρομους, χωρις λακουβες,χωρις μποτιλιαρισματα.Τι αλλο να κανω??????????????????????????????



Σε καταλαβαινω απολυτα..Το χω 16 μηνες..απ τα πρωτα λευκα που ηρθαν Ελλαδα. Και απ την δευτερη μερα ειχα προβληματα. Ακουγοταν ο διακοπτης του συμπλεκτη οταν τον παταγα στην νεκρη διαδρομη. Οπως μου ειπαν ετσι κανει σε ολα, τον αλλαξαν κ συνεχιζει...Α, μου εκαψαν και το πατακι, και την μοκετα με την λαμπα στην προσπαθεια τους να το φτιαξουν! Ετριζε η κλειδαρια του ντουλαπιου του συνοδηγου. Αλλαχτηκε ολοκληρο κ κανει τα ιδια..Ακουγα ενα τσικ τσικ απο το παραθυρακι του συνοδηγου..τον λαδωσαν κ κανει τα ιδια. Μετα απο 3 μηνες σε κακο οδοστρωμα ετριζε ολο το ταμπλο. Πριν λιγο καιρο δεν αναβαν τα φωτα φρενων. Αλλαχτηκε ολοκληρο το πεταλ φρενων μαζι με τον διακοπτη. Ξεγυμνωσα και το καθισμα του οδηγου γιατι στην δεξια πλευρα χτυπαγε ενα σιδερο..Ειχε ειπαν ξεβιδωθει κατι...Αλλαξα τον διακοπτη του τιμονιου για φωτα, υαλοκαθαριστηρες, ηχοσυστημα κλπ γιατι μου ειπαν οτι ειχε ψιλοσπασει Απο τοτε με καθε στροφη προς τα δεξια ακουγεται και ενας ηχος απο την κολωνα του τιμονιου..Τον εχω αλλαξει 2 φορες και κανει το ιδιο..Για να μην θυμηθω οτι στην αρχη το ειχαν βαλει το τιμονι στραβα!! Εκει να δειτε γελια..και κλαματα...Τωρα στα 19.000 χλμ σε καθε λακουβα, ανωμαλια κλπ κοπαναει ολο. ηχοι απο παντου..Το ηχειο του συνοδηγου μπουκωνει στα μπασα, αλλα αν το παω και λυσουν την πορτα μετα χαθηκαμε..Ακομη και οταν ειναι μισανοιχτα τα παραθυρα κανουν τσικ τσικ..Αυτες τις μερες ακουω και εγω ενα δευτερο κροταλισμα που δεν ειναι της καδενας. Καναμε αμαν να συνηθησουμε τον πρωτο!! Σκεφτομαι να αλλαξω τα σκληρα Ρzero οχι επειδη δεν ειμαι ευχαριστημενος, καθε αλλο, αλλα οτι ειναι πολυ σκληρα κ κανει το αμαξι κουδουνιστρα στην πολη..

Και το προσεχω οπως εσυ..μεχρι 2.500 στροφες!!! Μαλλον θελει σκισιμο...να δικαιολογει τουλαχιστον τις ζημιες!!

Συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα και εγω ηθελα να τα πω ολα αυτα σε καποιους που καταλαβαινουν και που ζουν με το ιδιο αυτοκινητο..


Έχει επεξεργασθεί από τον/την 207.Rallye στις Τετ 31 Δεκ 2008, 00:49:22, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 00:49:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδικές ασθένειες Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
207.Rallye (Chronis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 30 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 00:55:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασθενειες..αλλα οχι παιδικες μιας και το 207 κυκλοφορει απο το καλοκαιρι του 2006..

Το θεμα ειναι γιατι εγω που εσκασα 18 χιλιαρικα, που δεν ειναι κ λιγα, να εχω να κανω με ελαττωμματα του αρχικου σχεδιασμου, της παραγωγης, της συναρμολογησης και την "επαγγελματικοτητα" των συνεργειων......
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Επόμενη
Σελίδα 1 από 10

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2091s (PHP: 70% - SQL: 30%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on