PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - 207 1.6 automatic ήχος "zzzzzz" στο σασμαν!!!

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207GT (KOSTAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 207 1,6 automatic

Ένταξη: 11 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2008, 00:27:30    Θέμα δημοσίευσης: 207 - 207 1.6 automatic ήχος "zzzzzz" στο σασμαν!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια εχω παρει εδω και 3 εβδομαδες το 207 το αυτοματο.Ειναι και αυτο δυνατο αυτοκινητο οχι βεβαια οπως το gt που ειχα αλλα να μπω στο θεμα μου.Μηπως ξερει κανεις να μου απαντηση στο εξης ερωτημα:Γιατι οταν βαλω D αρχιζει ενα ζ ζ ζ ζ απο κατω ερχετε πιστευω απο το σασμαν.Ξερεις κανεις κατι γιαυτο???Ρωτησα εδω και μου ειπαν οτι ειναι φυσιλογικο αλλα δεν ξερουν να μου εξηγισουν το γιατι και τι το κανει.Tourista φιλε μου και οποιος αλλος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!Σας ευχαριστω πολυ Very happy


PEUGEOT 207 ΧΑΝΙΑ,ΚΡΗΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 02 Νοέ 2008, 08:22:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι φυσιολογικός ο θόρυβος αυτός και ακούγεται από της ηλεκτροβαλβίδες του κιβωτίου που είναι επάνω στο υδραυλικό μπλόκ. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kostas207GT (KOSTAS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


PEUGEOT 207 1,6 automatic

Ένταξη: 11 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 70
Τόπος: ΧΑΝΙΑ ΚΡΗΤΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 05 Νοέ 2008, 21:08:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Touristas έγραψε:
Είναι φυσιολογικός ο θόρυβος αυτός και ακούγεται από της ηλεκτροβαλβίδες του κιβωτίου που είναι επάνω στο υδραυλικό μπλόκ. Wink
Σε ευχαριστω πολυ φιλαρακι για μια ακομη φορα!!!!


PEUGEOT 207 ΧΑΝΙΑ,ΚΡΗΤΗ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos papas (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 AUTO, 2008

Ένταξη: 24 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 01:26:06    Θέμα δημοσίευσης: Re: 207 1.6 automatic ζζζζζζζζζζ στο σασμαν!!! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

kostas207GT έγραψε:
Παιδια εχω παρει εδω και 3 εβδομαδες το 207 το αυτοματο.Ειναι και αυτο δυνατο αυτοκινητο οχι βεβαια οπως το gt που ειχα αλλα να μπω στο θεμα μου.Μηπως ξερει κανεις να μου απαντηση στο εξης ερωτημα:Γιατι οταν βαλω D αρχιζει ενα ζ ζ ζ ζ απο κατω ερχετε πιστευω απο το σασμαν.Ξερεις κανεις κατι γιαυτο???Ρωτησα εδω και μου ειπαν οτι ειναι φυσιλογικο αλλα δεν ξερουν να μου εξηγισουν το γιατι και τι το κανει.Tourista φιλε μου και οποιος αλλος γνωριζει κατι ας με βοηθησει!Σας ευχαριστω πολυ Very happy


Αγαπητε φιλε, την ιδια απορια ειχα και εγω. Ευτυχως την απαντησε ο φιλος τουριστας.
Εχω παρατηρησει και κατι που κανει τωρα τελευταια.
Οταν στριβω το τιμονι νιωθω οτι κατι σαν να "γδερνει - βρισκει" ακριβως κατω απο τα ποδια μου. ! Τι στο καλο ειναι δεν εχω ιδεα! Question Δεντο κανει σε ολη την διαδρομη του τιμνιου παρα σε ορισμενα σημεια. Ξερει κανεις ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 01:28:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έχεις πατάκια που δεν κουμπώνουν στο πάτωμα μήπως;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos papas (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 AUTO, 2008

Ένταξη: 24 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 02:01:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αγαπητε δεν εχει σχεση με πατακια (αν εκανες χιουμορ ειναι εξαιρετικο). Η αισθηση που εχω ειναι οτι καθως στριβω το τιμονι κατι βρισκει καω απο την καροτσα του αμαξιου και το νιωθω ακριβως στα ποδια του οδηγου! Ασε που μου την εχει ψιλοδωσει με τον κουβα. Το πηρα για την γυναικα μου, εξου και το αυτοματο και καινουργιο.
Εγω εχω μια γιαγια 518i εχει κανει 345.000 χλμ και δεν εχω τετοια ζητηματα. Δεν τριζουν τα φρενα, δεν κινηται το οχημα μετα απο φρεναρισμα και να αγουγεται το χαρακτηριστικο τριξιμο απο τα τακακια πανω στις δισκοπλακες, δεν τραβαει δεξια κλπ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 02:06:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όχι, δεν έκανα καθόλου χιούμορ. Very happy Όταν το είχα πρωτοπάρει το αμάξι, έφαγα τρελό σκάλωμα, γιατί και εγώ ενώ έστριβα το τιμόνι ένιωθα να χτυπάει κάτι στα πόδια μου. Αμέσως μου μπήκαν σενάρια για χτυπημένα αμάξια και επισκευασμένα, κρεμαγιέρες κτλ. Laughing Τελικά ήταν το λαστιχένιο πατάκι που σκάλωνε στην κολόνα του τιμονιού. Τσέκαρέ το.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos papas (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 AUTO, 2008

Ένταξη: 24 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 24 Δεκ 2008, 02:18:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΜΕΓΑΛΕ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ! ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.... ΘΑ ΠΑΘΩ ΗΤΤΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ . ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ..... ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΟΔΗΓΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ (ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ) ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΖΕΡΑ....

Edidet by Touristas.
γραφε με μικρα σε παρακαλώ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos papas (nikos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 AUTO, 2008

Ένταξη: 24 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 6
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Δεκ 2008, 03:15:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos papas έγραψε:
ΜΕΓΑΛΕ ΘΑ ΜΕ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ ! ΕΧΕΙ ΓΟΥΣΤΟ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ.... ΘΑ ΠΑΘΩ ΗΤΤΑ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ . ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΣΚΕΨΕΙΣ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΓΩ..... ΚΑΘΩΣ ΤΟ ΟΔΗΓΑ Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΠΟΥ ΕΧΕΙ 3 ΜΗΝΕΣ ΔΙΠΛΩΜΑ. ΟΧΙ ΟΤΙ ΤΟ ΕΧΕΙ ΚΟΠΑΝΗΣΕΙ (ΘΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΛΕΓΕ) ΑΛΛΑ ΔΙΟΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΩ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΝΑ ΤΟ ΜΑΘΩ. ΕΝ ΤΩ ΜΕΤΑΞΥ ΚΑΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑ ΓΙΑ ΤΟ ΘΟΡΥΒΟ ΣΤΟ ΠΟΡΤ ΜΠΑΓΚΑΖ. ΚΑΙ ΕΓΩ ΝΟΜΙΖΑ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ Η ΕΤΑΖΕΡΑ....

Edidet by Touristas.
γραφε με μικρα σε παρακαλώ


Sorry για τα κεφαλαια. Εκ παραδρομης & ενθουσιασμου!
Αδερφε, τελικα αυτο ηταν! Το πατακι ευρισκε στην κολονα του τιμονιου! Σε ευχαριστω. Με γλιτωσες απο ψυχοφαρμακα!


Καλός ο κουβάς? Της γυναίκας μου της αρέσει πάντως, διότι αφενός είναι δικός της και αφετέρου είναι αυτόματος, ανάβουν μόνα τους τα φώτα όταν σκοτεινιάζει κλπ... Τσ, τσ, τσ τι λες ρε παιδί μου....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1294s (PHP: 82% - SQL: 18%) - SQL queries: 13 - GZIP enabled - Debug on