PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ψυγείο λαδιού 1.6 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 23 Σεπ 2011, 22:29:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη προσφατα αλλαξα τις σωληνωσεις του υδραυλικου γιατι ειχαν μικροδιαροες υγρου, εχω να πω πως υπαρχουν τουλαχιστον 3-4 διαφορετικες σωληνωσεις..

οταν πηγα στον ανταλακτικακια και ψαχναμε ... χασαμε την μπαλα... οι περισσοτερες ηταν σαν την δευτερη φωτο με τα πλαστικα βυσματα να μπαινουν μπροστα και να ειναι εμφανη ενω η δικια μου πχ τα εχει πισω και κατω... και δεν φαινονται σαν την πρωτη φωτο..

πεζο... δεν παιζεται.. Confused


παντος μην αγχώνεσαι.. με λιγο ζορι και το καταλληλο εργαλειο μπορεις οντως να τα στριψεις μερικα εκατοστα ωστε να σε βολεψουν...μονο μην τα τσακισεις; καταλαθος..


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Σεπ 2011, 00:13:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια που μιλαμε για λαδια και φιλτρα και ψυκτρες...
μια ερώτηση.

το βυσμα με τα 2 καλωδια που μπαινει στο καρτερ λαδιου αυτο με το μπλε βελακι..



ειναι για την πιεση λαδιου? ή και την θερμοκρασια? στα δικα μας 206 δεξια στο καντραν εχουμε θερμοκρασια λαδιου, απο που την βλεπει αυτην?


Spritmonitor.de LPG
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Σεπ 2011, 06:23:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:

παντος μην αγχώνεσαι.. με λιγο ζορι και το καταλληλο εργαλειο μπορεις οντως να τα στριψεις μερικα εκατοστα ωστε να σε βολεψουν...μονο μην τα τσακισεις; καταλαθος..

ξαναδιαβασε το πιο πανω ποστ μου και θα καταλαβεις οτι οι σωληνες ΔΕΝ λυγιζουν γιατι ακριβος πιο κατω εχει γωνια και αν λυγισει θελει πανω η κατω(οχι δεξια αριστερα),ε αμα κατεβασω η ανεβασω τη σωληνα απο πανω ειναι χαλια,


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 24 Σεπ 2011, 09:06:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
ειναι για την πιεση λαδιου? ή και την θερμοκρασια? στα δικα μας 206 δεξια στο καντραν εχουμε θερμοκρασια λαδιου, απο που την βλεπει αυτην?
Αν το κάρτερ είναι εκεί που είναι το μπλε βελάκι, την π**τσίσαμε φίλε! Sad

Έχεις άλλη μια προσπάθεια!



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 25 Σεπ 2011, 17:33:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η ταπα που δειχνει το μπλε βελακι ειναι αυτη της πιεσης λαδιου στα TU5J4.
Στα JP4 διαβαζει απο εκει που διαβαζει σταθμη/θερμοκρασια/κλπ.

Τακη,τα σωληνακια μια χαρα ευκαμπτα ειναι.Σιγουρα δεν ειναι λαστιχο αλλα τα περνας απο αναμεσα χωρις ιδιαιτερο ζορι.
Ιδιο υλικο με τους σωληνες του a/c ειναι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2018, 18:10:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω σκοπο να βαλω ψυκτρα λαδιου απο 206RC. ΔΕΝ βαζω απο 106 γιατι 1ον δεν υπαρχει αποθεμα σε Γιαννιρη και Αδαμιδη αντιπροσωπια, επιπλεον εχει καταργηθει σαν κωδικος και απο Γαλλια (τελος παραγωγης) , και 2ον δεν βαζω μεταχειρισμενη γιατι δεν εμπιστευομαι οτι θα ειναι καθαρη και δεν θα τραβαω αυτα που ειχε περασει τοτε ο volvos.

Συμφωνα λοιπον με servicebox, το 206RC με 106 Rallye εχουν τον ιδιο ακριβως κωδικο για το φιλτρο λαδιου, επιπροσθετα και σε TU5JP4 με την μετατροπη για φιλτρο λαδιου 106. Επιπλεον εχει τον ιδιο κωδικο και η τσιμουχα εναλλακτη λαδιου (Νο 6 και 15 αντιστοιχα στο σχεδιο), με το 106.
Οποτε θεωρητικα η ψυκτρα απο 206RC παταει ακριβως σε κορμο TU5JP4.





Το μεγαλο προβλημμα, οπως το αντιλαμβανομαι και μονο απ τις φωτογραφιες, ειναι οτι η ψυκτρα του 106 εχει πανω της μεγαλα μαρκουτσια τα οποια φτανουν για να συνδεθουν με το κολαρο που θα ερχεται το κρυο νερο απο το ψυγειο, σε αντιθεση με τα μαρκουτσια της ψυκτρας του 206RC της οποιας ειναι αρκετα κοντα, οπως φαινεται και στις παραπανω φωτο...

Απομενει να βρεθει το ρακορ που θα βιδωσει πανω η ψυκτρα, το κολαρο το ειχα παρει απο προηγουμενη παραγγελια στο antallaktikaonline, στο οποιο υπαρχει και αμεσα διαθεσιμη ψυκτρα για 206RC.



Το ερωτημα ειναι με τι τροπο μπορω να επιμηκυνω τα στενα λαστιχα απο το κολαρο για να φτασουν στην ψυκτρα?
Εαν βαλω μεσα στα στενα λαστιχα απ το κολαρο σφηνες και προσθεσω επιπλεον λαστιχο για επιμηκυνση θα ειναι ασφαλες ή και μονο που θα υπαρχει στενομα εκει μεσα αρκει για να μην δουλευει σωστα?

Οποιαδηποτε διευκρινηση και βοηθεια σε κατι που μου εχει διαφυγει και δεν το εχω αναφερει!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 14 Απρ 2018, 18:31:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα πρότεινα να φτιάξεις διακλάδωση μόνος σου...
Έτσι την έχω κάνει αναγκαστικά στο δικό μου...
Παίρνεις το αυθεντικό κολάρο για τα νερά το κόβεις και προσθέτεις μια μεταλλική κατασκευή με 4 απολήξεις... 2 για το βασικό κολάρο και 2 μικρότερες για τον εναλλάκτη.
Δες εδώ αν μπορείς να καταλάβεις κάτι από τις φωτογραφίες μου...


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 08:21:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω θα εβαζα δυο μεταλλικες μουφες(οσο πιο λεπτες γινεται) και θα ενωνα τα μαμα λαστιχα του διακλαδωτη με σιλικονουχα κολαρα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 08:41:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hellas4x4 έγραψε:
Θα πρότεινα να φτιάξεις διακλάδωση μόνος σου...
Έτσι την έχω κάνει αναγκαστικά στο δικό μου...
Παίρνεις το αυθεντικό κολάρο για τα νερά το κόβεις και προσθέτεις μια μεταλλική κατασκευή με 4 απολήξεις... 2 για το βασικό κολάρο και 2 μικρότερες για τον εναλλάκτη.
Δες εδώ αν μπορείς να καταλάβεις κάτι από τις φωτογραφίες μου...


Δυστυχως φιλε μου, δεν φαινεται κατι απ τις φωτο που ειναι αναρτημενες... Αν εχεις την καλοσυνη να ανεβασεις πιο κοντινες σε εκεινο ακριβως το σημειο...

Pughell έγραψε:
Εγω θα εβαζα δυο μεταλλικες μουφες(οσο πιο λεπτες γινεται) και θα ενωνα τα μαμα λαστιχα του διακλαδωτη με σιλικονουχα κολαρα.


Καπως ετσι το ειχα στο μυαλο μου, απλα φοβομουν εστω αυτο το 1χλστο της μουφας μην ειναι αρκετο για να κανει "δοντι-σκαλοπατι" μεσα και καταστρεψει την ροικοτητα του αντιψυκτικου. Εφοσον δεν υπαρχει θεμα προχωραμε κανονικα! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 10:18:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δοντι θα κανει ετσι και αλλιως αλλά δεν εχεις και πολλες επιλογες οπότε αναγκαστικά το κανεις ετσι. Confused

Τωρα οταν με το καλο τις παρεις τις μουφες στο χερι σου,με μια στρογγυλη λιμα θα φτιαξεις λιγο τις ακρες ωστε να μην κανουν τοσο εντονη ακρη.

Κατι τετοιο ψαχνεις
https://www.ebay.co.uk/itm/barbed-solid-brass-straight-repair-joiner-connector-ALL-SIZES-sent-from-UK-/222264220868
που λογικα θα το βρεις σε καταστηματα με ψυκτικα/υδραυλικα,πψ ΤΕΨΕ ή Ψυκτικη Βορειου Ελλαδος.
Σιγουρα οχι πλαστικα,δεν θα αντεξουν καθολου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 15 Απρ 2018, 21:27:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με ένα ρετάλι χαλκοσωλήνας 15ρας κάνεις μιά χαρά τη δουλειά σου. Πήγαινε σε κάποιον υδραυλικό να σου κόψει με το σωληνοκόφτη 4 κομμάτια 5cm (αν δεν είναι εβραίος θα στα δώσει τσάμπα) και έχεις τις 4 μούφες που χρειάζεσαι!
Εάν βρεις και κάποια κωνική φρέζα γλυκαίνεις τις τομές ώστε να μην κόβει ροή. Επιπλέον μπορείς να τις χτυπήσεις ελαφρά, εσωτερικά, με κάποιο κωνικό εξάρτημα ώστε να εκτονωθεί λίγο το χειλάκι τους και να μην υπάρχει περίπτωση να στο πετάξει. Την εκτόνωση μπορεί να στην κάνει κ ο υδραυλικός απλά θέλει ίσα ίσα. Αγοράζεις και 8 σφιγκτηράκια mikalor και τέλος!


3rioStooges-Motorsport Team
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Hellas4x4 (Antonis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 306 1.6 (16V) Champion (2000)

Ένταξη: 22 Απρ 2017
Δημοσιεύσεις: 630

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 16 Απρ 2018, 19:24:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

christos_99 έγραψε:
Δυστυχως φιλε μου, δεν φαινεται κατι απ τις φωτο που ειναι αναρτημενες... Αν εχεις την καλοσυνη να ανεβασεις πιο κοντινες σε εκεινο ακριβως το σημειο...


Δεν θα μπορέσω σύντομα να το κάνω... Το αμάξι μου αυτό είναι Αθήνα κι εγώ μένω Θεσσαλονίκη αυτή την περίοδο... Rolling eyes
Θα κατέβω πιθανότατα μέσα στον Μάιο... Wink


Live to Fly - Ride to Live

Hellas 4x4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Απρ 2018, 16:08:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιαννη εδωσες ρεστα φιλε.!!! Πραγματικα απιστευτος!! Προσωπικα καταλαβα απολυτα αυτο που εννοεις, αντε να το εξηγησω στο καταστημα... θα με κοιταζει με γουρλομενα ματια και θα λεει τι τον βαζω να μου κανει Shocked Shocked

Ευχαριστω πολυ ολους ολους παιδια, θα επανελθω με φωτογραφικο υλικο οταν το ολοκληρωσω με το καλο! Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Αύγ 2018, 13:55:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μετα απο καιρο επιστρεφουμε στο θεμα! Εχει μπει κανονικα η ψυκτρα λαδιου απο 206RC!!! Τελικα ΤΕΨΕ και ψυκτικη δεν ειχαν καν τετοια μουφα, τους εδειξα την φωτο απ το ebay...
Πηγα σε ενα μαγαζι με υδραυλικα, του εξηγησα τι ακριβως θελω, του εδειξα και την φωτο και μου εκανε 2 κομματια χειροποιητα ακριβως οπως τα ηθελα και μου προτεινατε!!

Η μονη δυσκολια που αντιμετωπισαμε και μας επιασε απροετοιμαστους, ειναι οτι τα κολαρα περνουσαν παρα πολυ κοντα απ το διχαλο και στην 1η δοκιμη κοντεψε να τα λιωσει, οποτε το μονοσαμε με αμυαντοταινια και ολα καλα!

Προσοχη, η αμυαντοταινια μακρυα απ τις ραφες του διχαλου, εμεις δεν ξεραμε κι οταν ειδε φωτο ο πεζοκολασης μου τα χωσε... Πρεπει να την κατεβασω λιγο ακομη απ το πλακακι, αλλα θελει ραμπα γτ απο κατω δεν μου δινει χερι εδω που ειμαι...













Εδω και 2-3 εβδομαδες δουλευει αψογα, δεν εχει μπερδεψει νερα-λαδια και δεν εχουμε απο πουθενα διαροη!!!

Τα αρνητικα ειναι πως εμενα προσωπικα με απογοητευσε σε σχεση με αυτο που πριμενα, ναι μεν το λαδι ερχεται σε θερμοκρασια λειτουργιας γρηγοροτερα, ομως στο παρατεταμενο σκισιμο, 180+χαω (αναθεμα και το 14/60) παλι εχω υψηλες θερμοκρασιες λαδιου 130+...
Ωστοσο μολις αφησω γκαζι και πεσω στα 90-100χαω πεφτει και η θερμοκρασια λαδιου πολυ γρηγορα!!
Βουνο που το ζορισα αρκετα ειναι καταπληκτικη, κραταει σταθερα 110 βαθμους περιπου!
Για αλλους που το τσιτωνουν στις ευθειες δεν ειναι κατι ιδιαιτερο..


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2018, 10:51:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θεωρω πως η κινηση σαν κινηση ειναι καλη,αλλα απ οτι βλεπω απ τις φωτογραφιες λειπει κατι που θα το εκανε πιο αποδοτικο.
Παρατηρω πως δεν εχει ψυκτρες αερος.Δεν ξερω αν βγαινουν μονο ετσι,η ηταν επιλογη σου να βαλεις τετοια.Αν δεν βγαινουν τοτε οκ!
Το σιγουρο ειναι ομως οτι θα ηταν πιο αποδοτικο.
Για την θερμομονωση καλη ειναι η αμιαντοταινια,βαλε και 2 thermal sleeves ομως για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Αύγ 2018, 19:54:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λευτέρη, που είσαι φίλε μου! Το Peugeot θέλει επανέλεγχο και να το κάνουμε πιο πλούσιο, με εραψε 1οσταδιατο σαξοραλλο στα 400Μ... Κλαμα.... Sad

Τα thermal sleeves είναι για το διχαλο? Δώσε περισσότερα info!!

Η ψήκτρα δυστυχώς, απ όσα μοντέλα κοίταξα όλες είναι παρόμοιες, σε διαστάσεις ήταν η μεγαλύτερη που βρήκα από 206RC.!! Και με ψυκτρακια αέρος δεν νομίζω να υπάρχει κάτι που να μπορεί να μπει τόσο εύκολα χωρίς περισσότερη πατέντα ή να υπάρχει μοντέλο psa και renault με τέτοια...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Αύγ 2018, 21:09:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το σεναριο οτι το ψυκτικο υγρο μπορει να μην εχει ιδανικη ροη απο την ψυκτρα,το συζηταμε ή οχι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Αύγ 2018, 15:43:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο εννοείς την αντίσταση που κάνει στην ένωση των κολαρων? Δηλαδή το δόντι στις μουφες που φτιάξαμε, αρκεί για να μην ρέει άνετα το ψυκτικό?? Αν και οι άκρες είναι φαγωμενες, για να ελαχιστοποιηθεί αυτό το φαινόμενο.
Αν γίνουν πιο παχιές μουφες δεν κινδυνεύει να σκίσει τα λάστιχα?? Τι άλλο μπορεί να εμποδίζει?
Τι καλύτερο μπορεί να γίνει??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Αύγ 2018, 16:42:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιθανον να κοβει ροη απο τις ενωσεις,οπως ειπες ρε.Δηλαδη αν οι μουφες που βαλατε ειναι τιποτα γαιδουρια,το ψυκτικο "σκαλωνει" εκει πανω και κοβει πολυ σε ταχυτητα ροης.
Κατι αλλο να εμποδιζει,δεν νομιζω οτι υπαρχει,απλά απο εκει και περα το θεμα ειναι σε τι κατασταση ειναι το μοτερ σου...

Ισως αν στειλεις αερα με καποιον σωληνα πανω στην ψυκτρα; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Αύγ 2018, 11:56:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ισως αν στειλεις αερα με καποιον σωληνα πανω στην ψυκτρα; Question


Μαλλον ηρθε η ωρα τα προβολακια να παρουν ποδι και να μπει η σωληνα Φ100 που λεγαμε, απ την μια για τον παππα κι απ την αλλη για την ψυκτρα! Very happy Very happy


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
Σελίδα 9 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2249s (PHP: 80% - SQL: 20%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on