PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - Ψυγείο λαδιού 1.6 16v
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 13:08:30    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτές οι ψύκτρες απο rc kai gti κανουν δοθλεια??μπαινουν κιόλας??


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 13:55:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα δικα μας τα μοτερ παιρνουν την ψυκτρα από τα saxoralla. Για να μπεις ομως απαιτειται πολλαπλης εξαγωγης από ραλι.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 14:11:44    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστώ Νικόλα βασικά αυτό με τα χταπόδια το κατάλαβα.. ε ρε γα**το όλο προβλήματα είμαστε... να μην έχουμε λεφτά να πεταξουμε πάνω κάνα μοτέρ απο evo και την τετρακίνηση.... Laughing Laughing Laughing Laughing αλλα εμείς πάλι θα τα φτιάχναμε!!!! α0χα0χ0α0χ0α0χ0α


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 14:53:27    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για κοιτάξτε λίγο αυτό!!!!!!!!!!!!

http://www.car.gr/parts/view/1346097/ αμα θέλει κανείς να το τσιμίσει και ειναι καλό γιατι εγώ τώρα μαζευω άλλα πράγματα


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 14:58:06    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά να ρωτήσω και κάτι άλλο βαζουμε αυτό πχ απο επάνω που πόσταρα και στους ακροδέκτες βάζουμε αυτό το οποίο λογικά το τοποθετούμε μπροστά στο προφυλακτήρα κάπως και συμπληρώνουμε λαδάκι όσο χρειάζεται για να έχουμε την κατάλληλη πίεση λαδιού αποτι κατάλαβα απο όσα ειπε ο Στέλιος αφού μετρήσουμε πρώτα με μανόμετρα!! ε?

Η χρειάζεται και κάτι άλλο?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:02:16    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βρήκα και αυτό...

http://www.carevolution.gr/veltiotika-proionta-aytokiniton?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=246&category_id=424


http://www.carevolution.gr/veltiotika-proionta-aytokiniton?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=247&category_id=424


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:02:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν διαβασεις προσεκτικα τις προηγουμενες σελιδες, θα καταλαβεις οτι το ψυγειο λαδιου ριχνει την πιεση με οτι συνεπαγεται αυτο. Η ψυκτρα του ραλι δεν δουλευει με λαδι αλλα με παραφλου από το ψυγειο του αυτοκινητου.


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:07:45    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Α ναι ρε Νίκο βασικά το διάβασα αλλά το ξέχασα μπερδεύτικα βασικά...

Δέν υπάρχει τρόπος να αναπληρώσουμε αυτήν την πίεση?? Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:10:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

LIONHEART έγραψε:
Α ναι ρε Νίκο βασικά το διάβασα αλλά το ξέχασα μπερδεύτικα βασικά...

Δέν υπάρχει τρόπος να αναπληρώσουμε αυτήν την πίεση?? Crying or Very sad


Τροπος υπαρχει αλλα οι μηχανικη του Psclub ισως μπορουν να σε διαφωτισουν περισσοτερο Cool

Παντως με την ψυκτρα του ραλι θα εισαι μια χαρα. Ουτε να μπλεξεις ουτε τιποτα. Παιρνεις μια κομπλε καπου στα 80-90 ευρω εχει μεταχειρισμενη, την κουμπωνεις και ξεμπερδευεις.

Απλα θελει και κανα δουλιτσες ακομα, οπως να μετακινηθει η τωρινη βαση του φιλτρου. Wink


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:12:55    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nαι το διάβασα παραπάνω άρα βάζουμε την ψυκτρα την ενώνουμε με τα κολάρα και τέλος (σχετικό αυτό)

thanks Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikolas206gti (Nikos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 16V Gti (2005) Kitcar

Ένταξη: 10 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 1974
Τόπος: Πύργος-Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:14:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω ειμαι περιεργος να δω τι γινεται με το raceland χταποδι. Η ιδια η raceland μου ειχε πει οτι δεν την παιρνει. Αλλα το θεμα ειναι, που το 4 γινεται 1 ?? Cool

Αν γινεται πανω ακριβως στο φιλτρο, τοτε δεν προκειται να μπαινει. Αλλα θα δουμε τι μπορει αν γινει Laughing


Κυνηγώντας τα Saxoralla με Φ.Π.Ε. (Όχι Φλάτζα. Πρόγραμμα. Εκκεντροφόροι) - E-tuners !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:43:21    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και εγώ που θα πάω μελοντικά για ss έχω περιέργεια την παιρνει δεν την παιρνει? Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 15:46:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

RACELAND NO
SS δε ξερουμε...

αν ξαψετε παλια ποστ κουζμαν που ειχε χταποδι ss ισως βρειτε απαντηση αν και νομιζω οτι φοραγε ψυκτρα 106 αυτος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 16:05:42    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πολύ πολύ βάζω ss για 106 Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 16:40:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για οσους βαζουν ψυκτρα παντως,μου φαινεται οτι ταιριαζει η ψυκτρα απο τα Clio RS 197/200 η οποια ειναι σχεδον διπλασια σε ογκο απο την ραλλοψυκτρα και εχει ιδιο παχος και πασο με αυτην του 106 απλα την διαπερνα μεγαλυτερη ποοσοτητα υγρου.
Αν βεβαιωθω οτι οντως ειναι ετσι,τοτε χαλαρα αξιζει να δωσει καποιος την διαφορα χρηματων και να παρει μια τετοια για το αναλογο ωφελος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 17:46:33    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τον πο**τη* άμα θέλω όλα τα βρίσκω!!!
Λοιπόν παιδια ότι χταποδάκι και να φοράτε η ψύξτρα μπαίνει!!!
ΠΩΣ???
Με αυτό εδώ!!

http://www.dp-engineering.nl/random/handleidingen/oiliefilter%20verplaatsen/oil%20filter%20relocation.html


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
LIONHEART 
Μέλος
Μέλος


PEUGEOT 206 1.6 GTI

Ένταξη: 24 Σεπ 2010
Δημοσιεύσεις: 159
Τόπος: ΑΘΗΝΑ-ΚΕΡΑΤΣΙΝΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 17:49:24    Θέμα δημοσίευσης: GTI Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικά μπερδέυτικα... Crying or Very sad αυτός το είχε ψηλά και το έβαλε σαν και εμας η μαλ***α είπα?? Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 07:43:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Για οσους βαζουν ψυκτρα παντως,μου φαινεται οτι ταιριαζει η ψυκτρα απο τα Clio RS 197/200 η οποια ειναι σχεδον διπλασια σε ογκο απο την ραλλοψυκτρα και εχει ιδιο παχος και πασο με αυτην του 106 απλα την διαπερνα μεγαλυτερη ποοσοτητα υγρου.
Αν βεβαιωθω οτι οντως ειναι ετσι,τοτε χαλαρα αξιζει να δωσει καποιος την διαφορα χρηματων και να παρει μια τετοια για το αναλογο ωφελος.
Πότε θα το δεις;



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
takis_206 (takis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


peugeot 206

Ένταξη: 05 Ιαν 2010
Δημοσιεύσεις: 848
Τόπος: chania

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2011, 16:46:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχει βαλει καποις ψυκτρα λαδιου που να μπορει να βαλει φοτος αυτη τη στιγμη???η ψυκτρα διαφερει απο σαχο-ραλλυε?
to κερατο μου το διφορο αν ηξερα τι μανικη ειναι να μπει θα την πετουσα και θα την πατουσα με το κλαρκ μετα!


Πλησιάζει ο καιρός για διακοπές... ρεύματος, νερού, τηλεφώνου..!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 22 Σεπ 2011, 00:02:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν είναι μανίκι, απλά είπαμε μακρυά από άμπαλλους μηχανικούς και, με πορδές αυγά δε βάφονται Cool

Ίσως να φταίνει και τα 140 άλογα σου, γι αυτό και δε μπαίνει η ψύκτρα... είναι για πιό λίγα άλογα! Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κινητήρας Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1372s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on