PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 -''Γρατζουνισμα'' στην αλλαγη 1ης -> 2α σε 207 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 12:09:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ok min se pairnei apo kato...


Gia arxi pas kai zitas monaxa na sou rytmisoune tis ntizes kai (an den exeis allaksei) na allakseis valvolines.
Kai stin poreia vlepeis pos tha pane ta pragmata.
Mias kai den eisai egkyisi den einai aparaitito na ta kaneis ola mazi. Kai an ekei pou tha to pas kseroune kai gnorizoun ti prepei na kanoun toulaxisto tha stamatiseis na "vriskeis toixo" kathe fora pou allazeis taxytita. Opote me to gratzounisma ton sygxronize an den allazeis tis taxytites grigora tha mporeseis na syziseis arketo kairo mazi tous.
(san na eisai me gkomena pou den poly-goustareis alla tin kratas mexri na vreis kati kalytero... Very happy )
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 12:41:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ωραία..Αυτό θα κάνω. Αν καταφέρω να μη βρίσκω τοίχο θα είναι καλά..Βαλβολίνες έχω αλλάξει οπότε οκ.

Το γα**το είναι ότι πρώτη φορά μου έκανε "γκράου" το κιβώτιο, αλλά φαίνεται ότι ήταν βαρβάτο και ψιλοσακατεύτηκε.Sad Μια φορά και καλή..

Είναι σαν γκόμενα που τη γουστάρεις αλλά έχει σπασμένη μύτη από μαλλιοτράβηγμα! Very happy

Σε περίπτωση που κάνω κάποια στιγμή επισκευή, ξέρεις αν στο φίλο σου αλλάξανε τα εξαρτήματα με τα ίδια? Γιατί αν είναι να αλλάξουν όλο το μοχλικό σύστημα με τα ίδια και μετά να πάθει το ίδιο πρόβλημα δεν έχει νόημα. Τσάμπα λεφτά.. Rolling eyes

Thanks πάντως!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 20:43:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Koita, ti pragmatika allaksane den ksero...
theoritika ta allaksane ola mias kai itan egkiisi, opote isos na lene kai alitheia. me sigouria den mporo na sou apantiso.
Pantos ayto to sasman exei to eksis paradokso....


eno einai teras antoxis, (prin agoraso to lemanaki) eixa kanei kathe filotimi prospatheia se ena test drive na spaso to sasman kai den ta katafera... opote ayto itan kai to teleytaio test oste na paro approval apo ton eayto mou kai na agoraso pezo.
Sta dyo xronia kai kati pou to exo tora pia den exo akousei oute exo niosei "gratzounisma" i kati allo... den kontraro vevaia sxedon pote (kai otan to kano oi allages mou den einai oi poio grigores pou mporo na kano, alla xestika.... Very happy kai na me perasei kapoios allos pou pithanon na tou evgaina ligo mprosta an allaza grigora)
Vevaia otan strivo den skeftomai poso grigrora i arga na allakso taxytita ekei allazo me to rythmo pou allazoume taxytites otan eimaste me to esp ektos kai ta lastixa na tsirizoun synexomena...
Mexri edo ola ok.

Apo tin alli se amaksi filou evgale provima copy paste opos to perigrafeis.
kai to ga**to einai oti to sasman tou itan entaksei alla tin akouse apo tis "lathos theseis" pou edine o epilogeas...
to poio pithano pou paei to myalo mou einai kapoia astoxia (fthino) ylikou
Episis kalou kakou rikse kai mia matia stis vaseis sou oti einai oles ok, kai den exeis kapoia pou na mazevei ypografes...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 21:01:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το γα**το είναι ότι και εμένα μέχρι τώρα δεν είχε κανένα πρόβλημα.

Και εγώ όμως δεν έκανα ποτέ κάφρικες αλλαγές. Μια φορά χρειάστηκε να κάνω, γιατί ήταν λίγο επικίνδυνη η προσπέραση που επιχείρησα και τα είδε όλα..

Μάλλον η "ευαισθησία" θα προυπήρχε, απλά εγώ δε το είχα ζορίσει μέχρι τώρα σε τέτοιο σημείο ώστε να φανεί.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 21:15:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Den thelo na to paikso meta Xriston profitis,
alla ena kainourgio amaksi meta tis 20 protes ores tou strosimatos, prepei na to zoriseis, kai meta tis 30 na to lioseis.
An kati den paei kala pistepse me tha fanei....

An prokeitai gia metaxeiro, ekei den exeis alli epilogi apo to na to zoriseis sto test drive (an exeis dynatotita fysika).

Den ekanes kati lathos, apla isoun ligo atyxos.
Des ayta pou sou eipa kai isos etsi exeis kataferei na glytoseis ta xeirotera (apo oikonomikis apopseos).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 21:49:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
Den thelo na to paikso meta Xriston profitis,
alla ena kainourgio amaksi meta tis 20 protes ores tou strosimatos, prepei na to zoriseis, kai meta tis 30 na to lioseis.
An kati den paei kala pistepse me tha fanei....

An prokeitai gia metaxeiro, ekei den exeis alli epilogi apo to na to zoriseis sto test drive (an exeis dynatotita fysika).

Den ekanes kati lathos, apla isoun ligo atyxos.
Des ayta pou sou eipa kai isos etsi exeis kataferei na glytoseis ta xeirotera (apo oikonomikis apopseos).


Δίκιο έχεις μάλλον. Ίσως έπρεπε να το είχα ζορίσει πιο πολύ..

Μολίς βρώ λίγο χρόνο θα το αφήσω να του ρίξουν μια ματιά να δούμε τι μπορεί να γίνει.

Ευχαριστώ πολύ πάντως για τις συμβουλές Thumb Left
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 11:12:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πέρασα από την αντιπροσωπεία και το κάνανε μια βόλτα και μου είπαν ότι το πρόβλημα απ’ότι φαίνεται είναι από μέσα από το κιβώτιο (ο επιλογέας ή κάτι άλλο) και ότι πρέπει να ανοιχτεί για να δουν περεταίρω τι μπορεί να φταίει. Ρώτησα αν υπάρχει περίπτωση να ρυθμιστούν οι ντίζες ή κάτι άλλο έτσι ώστε να βελτιωθεί λίγο η κατάσταση και ήταν αρνητικοί. Λέει δε μπορεί να γίνει κάτι με αυτά. Θα πρέπει να κατέβει να το δουν.

Ρώτησα και αν με καλύπτει καθόλου η εγγύηση (έχει λήξει εδώ και 3-4 μήνες) και μου είπαν ότι μόνο σε περίπτωση που βγει πολύ μεγάλο το κόστος μπορούν να κάνουν μια αίτηση στα κεντρικά στη Peugeot μήπως και κάνει μια καλή έκπτωση.

Τους είπα ότι θα το σκεφτώ. Λέω να το αφήσω έτσι προς το παρών και στο μέλλον αν χειροτερέψει βλέπουμε..Πολύ φοβάμαι ότι αν τους το αφήσω μπορεί να αλλάξουν κανένα συγχρονιζέ και μετά να ξανακάνει τα ίδια και εγώ εν τω μεταξύ να έχω δώσει κανα 600άρι και να πρέπει να ξανακατέβει μετά.. Τα 2 χρόνια εγγύηση είναι πάρα πολύ λίγα τελικά..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 11:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καλα... επειδη βλεπω οτι εχεις ψιλομπλεξει....

πηγαινε το στην ντακαρ, πες τους οτι εισαι απο εμενα (Θανασης ο μηχανικος που δουλευει στο εξωτερικο με το ασπρο λεμαν) και ζητα τους να σου ρυθμισουν τις ντιζες.
Δεν θα γινει κανα θαυμα, αλλα τουλαχιστο να βελτιωθει η κατασταση, μεχρι να εχεις χρηματα στην ακρη.
και οταν με το καλο εχεις χρηματα ψαξε καπου αλλου να το πας για επισκευη. Το να λες στον πελατη οχι δεν δοκιμαζω την ταδε η τη δεινα λυση που του προτεινεις (γιατι ειναι χρονοβορο/μπελας και αν δεν ξερουν θα κανουν μαλ***α που πρεπει να τη διορθωσουνε μετα) Δεν ειναι επαγγελματικη συμπεριφορα. Γιατι εσυ να πληρωσεις μισο η ενα μηνιατικο σου? γιατι αυτοι βαριουνται η δεν ξερουν να κανουν τη δουλεια τους????





(μην βγει καμια τσουτσου να πει οτι κανω διαφημιση, καποια στιγμη πρεπει να μαθουμε να λεμε τα πραγματα με το ονομα τους... Evil τα εχω παρει ρε φουστη μου, το παληκαρι δεν βρισκει στο δρομο το μηνιατικο του... το δουλευει και θα στερηθει καποια πραγματα απο την καθημερινοτητα του για να φτιαξει κατι που στην πραγματικοτητα ειναι απο το εργοστασιο κατασκευαστικο προβλημα. και οχι γιατι ειναι καβλωμενος φον κουλεμπεργκ που αλλαζει με τους αγκωνες τις ταχυτητες. Γιατι να πληρωνει μαλ***ες αλλωνων?)
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 12:47:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Και το κακό Θανάση είναι ότι οι περισσότεροι κάπως έτσι είναι. Δεν ασχολούνται και απλά προσπαθούν να κάνουν ότι τους βολεύει/συμφέρει περισσότερο.
Μόνο αν ήταν το δικό τους αμάξι θα έκαναν το κάτι παραπάνω.. Έχω επισκεφτεί 2-3 διαφορετικές αντιπροσωπείες τα 2 χρόνια και κάτι που το έχω γιατί από καμία δεν είχα μείνει ευχαριστημένος. Στη μια μου είχαν τραβήξει ένα σωληνάκι και έχανε το ψυγείο νερό και έμεινα στη μέση του δρόμου, στην άλλη μου γρατζουνίσανε τα φανάρια και στη τρίτη μου γρατζουνίσανε το εσωτερικό και είχαν βρει και κάπου μπροστά με τον προφυλακτήρα. Αυτό δείχνει αδιαφορία.
Άσε που δεν έχω ιδέα αν τελικά αλλάξανε αυτά που έπρεπε..

Ευχαριστώ για τη πληροφορία πάντως. Τα καλά πρέπει να τα μοιραζόμαστε! Θα προσπαθήσω να πάω μια βόλτα από εκεί, αλλά μου πέφτει λίγο μακριά και θα πρέπει να κανονίσω να πάρω άδεια μια μέρα. Οι ώρες των συνεργείων δε βολεύουν καθόλου ρε μαμώτο..Έπρεπε να είναι και Σάββατα ανοιχτά! Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 24 Μάϊ 2011, 23:45:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ολες οι αντιπροσωπειες το ιδιο ειναι ...
εγω θεσσαλονικη εγινα μαλλια κουβαρια με την laion...


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 07:45:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
...Τα 2 χρόνια εγγύηση είναι πάρα πολύ λίγα τελικά..


Όταν εγώ το έλεγα αυτό, όλοι έπεσαν και με έφαγαν εδώ μέσα που έκανα επέκταση εγγύησης μαζί με την παραγγελία. Ευτυχώς (για μένα) η εγγύηση μου ισχύει μέχρι το 2013.

Ελπίζω να βγάλεις γρήγορα άκρη με το πρόβλημα και κυρίως με το δυνατότερο χαμηλό κόστος.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 09:40:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα το αφήσω έτσι προς το παρών και βλέπουμε (εκτός αν γίνει κάτι με τις ντίζες και βελτιωθεί λιγάκι). Αν δώ ότι κάποια στιγμή δε παλεύεται θα δικιμάσω να το φτιάξω.

Και εγώ ήθελα να κάνω επέκταση, αλλά η αντιπροσωπεία που το πήρα δεν είχε αυτή την επιλογή. Είχα βρεί μια στο κερατσίνι που έκανε, αλλά φαγώθηκε ο father να το πάρω από τον "γνωστό" ο οποίος μετά από λίγο έκλεισε.. Rolling eyes.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 10:19:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
... να το πάρω από τον "γνωστό" ο οποίος μετά από λίγο έκλεισε.. Rolling eyes.


Ποιος έκλεισε; Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 10:24:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

H peugeot που ήταν πάνω στη Πεντέλης στα βριλήσσια-μελίσσια (δε ξέρω τι πιάνεται). Penteli car center νομίζω λεγόταν.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Vini (Nick)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


*** Groupe PSA ***

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 3374
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Μάϊ 2011, 10:34:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α, ναι. Η εμπορία που ήταν κοντά στην παλιά ναυτική βάση, στα Μελίσια.
Είχα πάει εκεί δυο-τρεις φορές, πριν πολλά χρόνια με το 206.

Παλιά λεγόταν Κανελλής αν θυμάμαι καλά...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάϊ 2011, 17:54:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα με τρελάνει αυτό το κιβώτιο ρε παιδιά..

Σήμερα έτσι ξαφνικά λειτουργούσε απίστευτα καλά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Η τρίτη που σκάλωνε συχνά και γρατζουνούσε, σήμερα έμπαινε πιο γλυκά και απ΄όταν ήταν καινούργιο..

Όλες γενικά έμπαιναν πολύ πιο εύκολα και γλυκά και δε μου σκάλωσε ούτε μια φορά. Λες και πήγε κάποιος με το μαγικό ραβδάκι και το έκανε καλά.

Θα το παρατηρήσω βέβαια από εδώ και πέρα γιατί μπορεί πάλι να "κυλήσει" στα γνώριμα σκαλώματα αλλά μου έκανε τρελή εντύπωση. Τι στο διάολο? Δε καταλαβαίνω..Αν είναι δυνατόν! Μακάρι να μείνει έτσι. Φτού φτού μη το ματιάσω!Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάϊ 2011, 20:39:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κατι με τον δισκο ή με το πλατο λογικα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάϊ 2011, 20:39:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κλασική περίπτωση Peugeot-αυτοίασης Exclamation



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάϊ 2011, 21:07:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακάρι να είναι αυτοίαση! Για να δούμε πόσο θα κρατήσει..! Rolling eyes
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
rallaki-1 (Μike)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 Rallyeee..

Ένταξη: 19 Απρ 2010
Δημοσιεύσεις: 398
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 30 Μάϊ 2011, 21:13:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Θα με τρελάνει αυτό το κιβώτιο ρε παιδιά..

Σήμερα έτσι ξαφνικά λειτουργούσε απίστευτα καλά. Ούτε κολλήματα ούτε τίποτα. Η τρίτη που σκάλωνε συχνά και γρατζουνούσε, σήμερα έμπαινε πιο γλυκά και απ΄όταν ήταν καινούργιο..

Όλες γενικά έμπαιναν πολύ πιο εύκολα και γλυκά και δε μου σκάλωσε ούτε μια φορά. Λες και πήγε κάποιος με το μαγικό ραβδάκι και το έκανε καλά.

Θα το παρατηρήσω βέβαια από εδώ και πέρα γιατί μπορεί πάλι να "κυλήσει" στα γνώριμα σκαλώματα αλλά μου έκανε τρελή εντύπωση. Τι στο διάολο? Δε καταλαβαίνω..Αν είναι δυνατόν! Μακάρι να μείνει έτσι. Φτού φτού μη το ματιάσω!Very happy


Και εμένα μια είναι πάραπολυ καλό και μια είναι χάλια!! Δεν υπαρχει περίπτωση να είναι δίσκος ή κατι παρόμοιο.. Κατι με τις ντίζες παίζει ή κατι με τις βασεις της μηχανής. Απλά κανένας μηχανικός δεν καθεται να ασχοληθει για να το βρει.. Ολοι λένε την μαλ***α τους και μεχρι εκεί. Παντως δεν πιστευω σε καμια περιπτωση πως φταίει το κιβωτιο.
Εμενα μου έχουν ανοιξει το κιβωτιο 3 φορες και μια φορά έγινε αντικατάσταση και ΤΙΠΟΤΑ!


Peugeotναυτης..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 7 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2893s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on