PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 -''Γρατζουνισμα'' στην αλλαγη 1ης -> 2α σε 207 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
bagosgt (Moderator at O.X)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rallye

Ένταξη: 24 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 3075

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Δεκ 2010, 21:36:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σημερα εμαθα οτι το σασμαν μας δεν εινακ κ κατι καινουριο(σαν κατασκευη).αλλα ειναι αυτο που φορουσε κ το 406(μπορει με καποιες μικροαλλαγες),κ πολλα 106 καποια εποχη τα παντρευαν 406-106.
ακομα εμαθα οτι τα πρωτα μινι κουπερ φορουσαν σασμαν 106,μιας κ ο μηχανικος μου ειχε λυσει κ ειχε επισκευασει.κοιτα να δεις τι μαθαινεις αν πηγαινεις για καφε στον μηχανικο σου Laughing



Μια φορα κ εναν καιρο... http://www.etuners.gr/?s=13&t=261
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 31 Δεκ 2010, 22:23:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΣΑΙ ΡΕ!!!!!!!!!!!!!!!
Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιαν 2011, 06:01:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια σημερα εκανα δοκιμες αφου εβγαλα καθισματα-ρεζερβα κτλ (παρακαλω μην αρχισετε να βριζετε Very happy Very happy Very happy ) και στην αλλαγη 1-2ας γρατζουνισε..την πηρε κανονικα την ταχυτητα αλλα γρατζουνισε!Το αυτοκινητο εχει 11000χλμ αλλα ειναι 2008,να κοιταξω για βασεις σασμαν powerflex και τι κοστος θα εχω περιπου?? Rolling eyes


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιαν 2011, 09:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

chiefjian έγραψε:
Παιδια σημερα εκανα δοκιμες αφου εβγαλα καθισματα-ρεζερβα κτλ (παρακαλω μην αρχισετε να βριζετε Very happy Very happy Very happy ) και στην αλλαγη 1-2ας γρατζουνισε..την πηρε κανονικα την ταχυτητα αλλα γρατζουνισε!Το αυτοκινητο εχει 11000χλμ αλλα ειναι 2008,να κοιταξω για βασεις σασμαν powerflex και τι κοστος θα εχω περιπου?? Rolling eyes


το προβλημα αυτο οτι και να κανεις θα γρατζουναει,πανω απο 4000-4500 στροφες γρατζουναει στανταρ. οποτε αν το κανει αυτο θα πας στη πεζο τσαμπα λεφτα ειναι ολα τα αλλα..
αν θελεις αφου σου το φτιαξουν τοτε βαλε μια καλη βαλβολινη βαλε και μια ενισχυμενη βαση σαζμαν και θα εισαι οκ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Ιαν 2011, 16:52:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το κακο ειναι οτι δεν εχω εγγυηση.... Crying or Very sad


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 30 Απρ 2011, 07:33:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νομίζω ότι αυτό το το τοπικ κάνει για αυτό που θελω να πω γι'αυτό δεν ανοίγω άλλο αν και εγώ εχω 207:)

Πηγα να κάνω προσπέραση από πρώτη σε δευτερα σε ανηφόρα σε έναν που πήγαινε με 10 και η δευτέρα δεν μπήκε πότε..Βασικα μπήκε αλλά έκανε ένα τρελο γκραου και από τότε ψιλόκολλάνε οι ταχύτητες και δεν μπαίνουν εύκολα.Το πρόβλημα εντοπίζεται κυρίως στις 1,3,5, και πιο πολύ στην 5 νομίζω που χθες δεν έμπαινε σχεδόν καθόλου..Καμία ιδέα τι μπορεί να κούρεψα; Παίζει να πάθαμε μεγάλη ζημία;Αυτή η δευτέρα δε παλεύεται...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάϊ 2011, 21:58:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οκ, οι μαλακές βάσεις επιδεινώνουν τις ιδιοτροπίες του σασμάν ειδικά στην αλλαγή 1ης->2ας.
Στο 6άρι διορθώθηκε κάτι ή παλί τα ίδια Question Rolling eyes



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάϊ 2011, 22:07:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εκανα test drive το καινουριο παντως και εχει πολυ καλυτερο σασμαν...και με πολυ ωραια κλιμακωση....αλλα εχει παλι την κλασσικη λαστιχενια αισθηση!Αααα...και 1η σε 2α δεν κανει οπως κανουν τα δικα μας!Πηρα βολτα ενα ρου-σου με 70000κμ και το σασμαν του επαιρνε αλλαγη 1ης 2ας....πως γινεται αυτο τι διαφορα εχει με τα δικα μας..?????
Rolling eyes


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 03 Μάϊ 2011, 22:36:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nομίζω οτι όσο υπάρχουν ντίζες, η λαστιχένια αίσθηση δεν πρόκειται να εξαλειφθεί.
Έκανε κανονική αλλαγή το 6άρι? Καλά ήταν και καινούργιο. Κάποιος που να το έχει καιρό πρέπει να μας πει...
Τα RC απ όσο ξέρω, το ίδιο πρόβλημα έχουν, και η μόνη διαφορά στο σασμάν είναι στο διαφορικό, που δεν παίζει όμως ρόλο στις αλλαγές. Μπορει να φορούσε βάσεις το συγκεκριμένο κ να ήταν προσεγμένο.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
chiefjian (Ηλίας)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Smart CDI

Ένταξη: 04 Νοέ 2010
Δημοσιεύσεις: 220
Τόπος: Aσπρα Σπιτια Βοιωτιας-Χανια Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάϊ 2011, 04:43:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Nομίζω οτι όσο υπάρχουν ντίζες, η λαστιχένια αίσθηση δεν πρόκειται να εξαλειφθεί.
Έκανε κανονική αλλαγή το 6άρι? Καλά ήταν και καινούργιο. Κάποιος που να το έχει καιρό πρέπει να μας πει...
Τα RC απ όσο ξέρω, το ίδιο πρόβλημα έχουν, και η μόνη διαφορά στο σασμάν είναι στο διαφορικό, που δεν παίζει όμως ρόλο στις αλλαγές. Μπορει να φορούσε βάσεις το συγκεκριμένο κ να ήταν προσεγμένο.

Παιζει για το ρου-σου να εχεισ δικιο γιατι το οδηγησα απο σποντα.....οσο φια τισ ντιζες που λες συμφωνω αν και το κουπερ ρ56 εχει φοβεροοοοο σασμαν,εγω καθε φορα που το παιρνω βολτα το λατρευω το σασμαν του....!! Love


It's not the ride...it's the rider!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mathanas 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 rallye 2009

Ένταξη: 08 Φεβ 2009
Δημοσιεύσεις: 343

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάϊ 2011, 09:30:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντως και μενα που δεν ειναι ρου-σου αλλαζει 1 - 2 στο κοφτη χωρις να χει γρατζουνισει ποτε και γενικα ποτε δεν εχει διαμαρτυρηθει σε αλλαγη. Δε βοηθαει για γρηγορες αλλαγες και μου τη σπαει η διαδρομη, ομως αλλαζει κανονικα χωρις διαμαρτυρια απλα δεν εμπνεει για τετοιες αλλαγες....
Απο καινουργιο με τις μαμα βαλβολινες και τωρα που χει total και παλι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάϊ 2011, 15:37:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Noμίζω οτι οι περισσότεροι πλέον έχουμε περιοριστεί και προσαρμοστεί σε σχετικά γρήγορες και όχι γρήγορες αλλαγές. H Powerflex, οι βαλβολίνες κλπ, απλώς βελτιώνουν την κατάσταση... ειδικά η βάση.



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Μάϊ 2011, 15:58:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Noμίζω οτι οι περισσότεροι πλέον έχουμε περιοριστεί και προσαρμοστεί σε σχετικά γρήγορες και όχι γρήγορες αλλαγές.


+1!

Γενικά δεν είχα πρόβλημα και εγώ με την αλλαγή σε δευτέρα, αλλά δεν είχα κάνει νομίζω μέχρι τώρα τόσο hardcore αλλαγή 1ης-2ας.
Είναι και ψιλο σπάνιο να προσπερνάς με αλλαγή από 1η σε 2α.
Συνήθως θα έχεις μια 2α μέσα και θα πηγαίνεις για 3η.

Γενικά δε κάνω και πατήματα από στάση..Αυτά τα λίγα που έχω κάνει ήταν εν κινήσει.

Τώρα που πραγματικά χρειάστηκα να κάνω γρήγορη αλλαγή δε μπήκε ποτέ..

Έτυχα σε ζώο που ανέβαινε βουνό με στροφές και 10 χλμ και πέρασα σε στροφή (ανοιχτή!) και έπρεπε να το κάνω μπαμ μπαμ..Smile)

Το παρακολουθώ λιγάκι τώρα το κιβώτιο μετά το "γκράου" και νομίζω ότι τρώει μερικά κολλήματα αν πάω να κουμπώσω αργά μια ταχύτητα (ταξί mode).

Στο πιο γρήγορο την παίρνει πιο εύκολα. Είδωμεν..Ελπίζω να μη το σακάτεψα..!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 21 Μάϊ 2011, 00:56:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά συνεχίζει και μου κάνει νερα..Έχει αποκτήσει μια δυσκολία γενικά το κιβώτιο και το εντοπίζω κυρίως σε 1η,3η,5η.
Μερικές φορες για παράδειγμα η τρίτη σκαλώνει και δε μπορεί να μπει καθόλου.Σα να βρίσκει σε τοίχο.Αφήνω και ξανάπατάω συμπλεκτη, δοκίμαζω ξανά και μπαίνει αφού εχω ρήξει ένα καντήλι πρώτα. Και επίσης εχω την αίσθηση ότι γρατζουναει περισσότερο τώρα.Τα κολληματα τα τρώει πιο πολύ στις αργές αλλαγές.Στις γρήγορες είναι πιο δεκτικό..

Καμία ιδέα ρε παιδιά;Θέλει αναγκαστικά κατέβασμα το κιβώτιο τώρα ή παίζει κ να είναι κάτι πιο απλό; Μήπως και γλιτώσουμε τη 300αρού από το κατέβασμα..Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2011, 22:55:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για το θεμα αλλαγη 1η-2η, εχω τεραστιο θεμα, το εχω αφηγηθει σε αλλο τοπικ παλιοτερα, εν ολιγοις,

με το που πηρα το αμαξι εκανε θορυβο και δεν επαιρνε γρηγορα 2α,

μετα απο ταλαιπωρια και δυο αλλαγες σαζμαν(μια ανακατασκευη και ενα ολοκαινουριο απο γαλλια), το προβλημα παραμενει, με αποτελεσμα στην γρηγορη αλλαγη 1η-2η να γρατζουναει,
και να κανει θορυβο παντα, βεβαια ειναι πολυ χαμηλος, τον ακους μονο στο ρελαντι και σταματαει οταν πατησεις συμπλεκτη.

οποτε οτι στησιματα εχω κανει ειναι 2ες ρολαριστες, μην μας μεινει και στο χερι...

το δευτερο σαζμαν αλλαχτηκε στις 3.500 χιλ. τωρα το αμαξι εχει 51.000 και κατα αλλα δεν αντιμετωπιζω καποιο αλλο προβλημα

οσο για το γεγονος οτι βασιζεται στο σαζμαν του 4406 ειναι αληθεια.

επισης ειναι απαραδεκτο το γεγονος οτι

α. το αμαξι δεν βγαινει 6-ταχυτο

β. οτι δεν μπορεις να μακρυνεις την 5η και να κρατησεις και το cruise control


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2011, 22:58:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mitsos 306 έγραψε:

α. το αμαξι δεν βγαινει 6-ταχυτο



βγαινει πλεον


1491263 569803449762728 1642393627 o
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 22 Μάϊ 2011, 23:01:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mitsos 306 έγραψε:

β. οτι δεν μπορεις να μακρυνεις την 5η και να κρατησεις και το cruise control

Και αυτό γίνεται πλέον!



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
mitsos 306 (ΔΗΜΗΤΡΗΣ)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


207 rallye (2009) & 205 1.1 (1990)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2009
Δημοσιεύσεις: 234
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 08:29:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και δεν ζητουσα ενα τσουβαλι λιρες...


Εμπειρία είναι αυτό που κερδίζεις, όταν δεν κερδίζεις αυτό που θέλεις...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
mechanic (Θανασης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 05 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 1594
Τόπος: Ελλαδα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 09:26:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ironman02 έγραψε:
Τελικά συνεχίζει και μου κάνει νερα..Έχει αποκτήσει μια δυσκολία γενικά το κιβώτιο και το εντοπίζω κυρίως σε 1η,3η,5η.
Μερικές φορες για παράδειγμα η τρίτη σκαλώνει και δε μπορεί να μπει καθόλου.Σα να βρίσκει σε τοίχο.Αφήνω και ξανάπατάω συμπλεκτη, δοκίμαζω ξανά και μπαίνει αφού εχω ρήξει ένα καντήλι πρώτα. Και επίσης εχω την αίσθηση ότι γρατζουναει περισσότερο τώρα.Τα κολληματα τα τρώει πιο πολύ στις αργές αλλαγές.Στις γρήγορες είναι πιο δεκτικό..

Καμία ιδέα ρε παιδιά;Θέλει αναγκαστικά κατέβασμα το κιβώτιο τώρα ή παίζει κ να είναι κάτι πιο απλό; Μήπως και γλιτώσουμε τη 300αρού από το κατέβασμα..Sad



xreiazesai opos kai dipote allagi sygxronize... Rolling eyes
alla i aitia pou sou prokalei to provlima einai i kaki rythmisi, i topothetisi (sigoura eloxevei lathos stin oli egkatastasi) kai o epilogeas sou den einai metadidei sosta tin kinisi sto sasman, ayto einai kai i aitia pou sou exei faei ta sygxronize kai tha synexisei na sta troei oses fores kai an ta allakseis (an den to ftiakseis).

px se filou 207 pou o anthropos den kserei grigori allagi ti simainei,
stin arxi den empaine kala 1i 3i 5i afou tous zitise na rythmisoune tis ntizes, meta den empaine kala 2a 4i Very happy opou kai tou stypise kai ta sygxronize 2as kai 4is.
egine episkevi kai allaxtike genika oloklriro to moxliko systima, apo tote exei isos to poio oraio (gia peugeot Very happy ) se aisthisi sasman.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ironman02 (Giorgos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 1.6T Rallye (2009)

Ένταξη: 29 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 1284
Τόπος: Λονδίνο, Αγγλία

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Μάϊ 2011, 10:07:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

mechanic έγραψε:
ironman02 έγραψε:
Τελικά συνεχίζει και μου κάνει νερα..Έχει αποκτήσει μια δυσκολία γενικά το κιβώτιο και το εντοπίζω κυρίως σε 1η,3η,5η.
Μερικές φορες για παράδειγμα η τρίτη σκαλώνει και δε μπορεί να μπει καθόλου.Σα να βρίσκει σε τοίχο.Αφήνω και ξανάπατάω συμπλεκτη, δοκίμαζω ξανά και μπαίνει αφού εχω ρήξει ένα καντήλι πρώτα. Και επίσης εχω την αίσθηση ότι γρατζουναει περισσότερο τώρα.Τα κολληματα τα τρώει πιο πολύ στις αργές αλλαγές.Στις γρήγορες είναι πιο δεκτικό..

Καμία ιδέα ρε παιδιά;Θέλει αναγκαστικά κατέβασμα το κιβώτιο τώρα ή παίζει κ να είναι κάτι πιο απλό; Μήπως και γλιτώσουμε τη 300αρού από το κατέβασμα..Sad



xreiazesai opos kai dipote allagi sygxronize... Rolling eyes
alla i aitia pou sou prokalei to provlima einai i kaki rythmisi, i topothetisi (sigoura eloxevei lathos stin oli egkatastasi) kai o epilogeas sou den einai metadidei sosta tin kinisi sto sasman, ayto einai kai i aitia pou sou exei faei ta sygxronize kai tha synexisei na sta troei oses fores kai an ta allakseis (an den to ftiakseis).

px se filou 207 pou o anthropos den kserei grigori allagi ti simainei,
stin arxi den empaine kala 1i 3i 5i afou tous zitise na rythmisoune tis ntizes, meta den empaine kala 2a 4i Very happy opou kai tou stypise kai ta sygxronize 2as kai 4is.
egine episkevi kai allaxtike genika oloklriro to moxliko systima, apo tote exei isos to poio oraio (gia peugeot Very happy ) se aisthisi sasman.


Ευχαριστώ για την απάντηση Mech! Το υποπτεύθηκα αυτό είναι η αλήθεια, αλλά έτσι όπως τα λές και να αλλάξω τα συγχρονιζέ πάλι θα αποκτήσω το ίδιο πρόβλημα μετά..?

Δηλαδή τι πρέπει να φτιάξω για να μην το ξαναπαρουσιάσει? Πρέπει να αλλαχτεί ολόκληρο το μοχλικό σύστημα που αναφέρεις? Αν μπούν τα ίδια πράγματα πάνω δε θα το ξανακάνει? Έχει τελειώσει και η
εγγύηση και θα πάει ο κούκος αηδόνι με όλα αυτά..Sad Σκέφτηκα μήπως το αφήσω έτσι πρός το παρών και όταν πάω για δίσκους κτλ να το κοίταγα, αλλά ρε γα**το θα αργήσει πολύ ο δίσκος..Sad

Στου φίλου που αλλάχτηκαν όλα αυτά ξέρουμε πόσο πήγε το κόστος? Μου ήρθε εντελώς απρόσμενα αυτή η ζημιά τώρα.. Και το σασμάν = υψηλό κόστος Sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Μετάδοση Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Επόμενη
Σελίδα 6 από 8

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1641s (PHP: 77% - SQL: 23%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on