PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Απαλλαγή από ηλίθιες ενδείξεις (ηχητικές τε και οπτικές...)

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Sinanai (Κωστής)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) GTi (2006)

Ένταξη: 10 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 5637
Τόπος: Στις "Κάπα" των παλαιών Ε.Ο.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 09:54:15    Θέμα δημοσίευσης: Απαλλαγή από ηλίθιες ενδείξεις (ηχητικές τε και οπτικές...) Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Νωρίς το θυμήθηκα, θα μου πείτε, αφού έχω το αμάξι 4μιση χρόνια και 120.000 χλμ τώρα και θα 'χετε και δίκιο. Αλλά ήρθε η ώρα να πάω ψυχιατρείο... Αν δεν κάνω κάτι με αυτές τις χαζές εμπνέυσεις. Και εξηγούμαι: Όταν μπαίνω σε φουρκέτα και τοποθετώ το αμάξι με χειρόφρενο προφανώς ξέρω ότι το τράβηξα!!! Όταν ανοίγω την πόρτα, προφανώς ξέρω ότι το κλειδί είναι στη μίζα, αφού μόλις οδήγησα!!! Όταν... Όταν... Όταν...

Απ' ό,τι φαντάζομαι, οι λειτουργίες αυτές ελέγχονται από τον εγκέφαλο των αξεσουάρ. Και ρωτώ: Έχει ασχοληθεί κανείς σας με αυτό το θέμα; Είναι κάτι δύσκολο ή κάτι γελοιοδώς εύκολο να απαλλαγώ από αυτούς τους διαόλους; Θα απευθυνθώ σε ηλεκτρολόγο της εμπιστοσύνης μου, αλλά αν υπάρχει "δεδικασμένο" στην υπόθεση, θα 'θελα να το γνωρίζω...


Σβέλτα, μαντόνα, μανιβέλα
φρένο, στραπάτσο, καραμπόλα
μόδα, καβάλα, ντόλτσε βίτα
τρόμπα, φιγούρα, σαχλαμάρα κι άρπα-κόλλα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 13:05:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εντάξει, ενοχλητικές μπορεί να είναι αυτές οι ειδοποιήσεις, σε περιπτώσεις "ιδιαίτερης-αγωνιστικής Exclamation " μεταχείρησης όπως ας πούμε των χειροφρενιών, αλλά χαζές δεν είναι, γιατί... μπορεί να ξέρεις ότι είχες το κλειδί επάνω, αλλά μίλησες με κάποιον, ξεχάστηκες, τα άφησες πάνω, έφυγες, στο φάγανε! Το δε χειρόφρενο, το άφησες λίγο τραβηγμένο και άντε εσύ το κατάλαβες, η κυριούλα αν δεν το ακούσει να φωνάζει δε θα καταλάβει μία... πας λοιπόν πορεία με λίγο τραβηγμένο, αν δεν πάρουν φωτιά τα φρένα σου, τουλάχιστον θα βράσουν και θα γίνουν άχρηστα...

Πάντως αν επιμένεις, πιθανώς να υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις τον βομβητή,οπότε να απαλλαγείς απο τις ηχητικές, όσο για τις οπτικές, λίγο δύσκολο το κόβω, εκτός και αν αποσυνδέσεις πλήρως την οθόνη πολλαπλών ενδείξεων. Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
206kwn (kwstas o butcher)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 206 1.4 (16v) (2006)

Ένταξη: 14 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 1466
Τόπος: balearic islands

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 18 Νοέ 2008, 12:06:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δεν υπαρχει λογος νομιζω να τις απενεργοποιησεις αφου (πιστευω) οτι ειναι πολυ διακριτικες... το μονο σπαστικοο στο 206 ειανι το airbag fault, antipollution fault και το passenger airbag deactivated χωρις να ειναι απενεργοποιημενος ο αεροσακος του συνοδηγου Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
YuGo007 (Antonis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206cc 1.6 (2002)

Ένταξη: 14 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Greece, Pefki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 22:47:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να ρωτήσω και εγώ κάτι, επιδή το αμάξι μου το πήρα μεταχειρισμένο, μου έκανε εντύποση πως και δεν κάνει κανένα ήχο όταν τελειώνει η βενζίνη π.χ. η όταν χρειάζεται service !! παρά μόνο όταν έχεις κλειδί πάνω στη μίζα και τα φώτα αναμμένα !! Έχει κάτι το δικό μου η είναι και στα δικά σας έτσι γιατί δεν είναι το μόνο Peugeot στην οικογένια έχουμε ένα 307 του ’03 και ένα 206 cc του ’04 και τουλάχιστον στην βενζίνη κάνουν όλα ήχο! Το δικό μου γιατί δεν κάνει ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 23:05:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί το δικό σου δεν είναι multiplex Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
YuGo007 (Antonis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206cc 1.6 (2002)

Ένταξη: 14 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Greece, Pefki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 23:16:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τι ειναι αυτο ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 23:29:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι ένα δίκτυο επικοινωνίας ανάμεσα στους διάφορους εγκεφάλους που έχει το αυτοκίνητο π.χ στην κεντρική μονάδα αυτοματισμών (BSI) και στον εγκέφαλο του κινητήρα.
Τι πετυχαίνεις ς με αυτό , λιγότερα καλώδια μιας και δύο μόνο καλώδια για να μεταφέρουν τις πληροφορίες ανάμεσα στους εγκεφάλους είναι αρκετά.
Περισσότερες λειτουργίες ειδικά τώρα με τα τόσα αξεσουάρ κλπ μπλιμπλικια που έχουν τα αυτοκίνητα.
Αυτά έτσι επιγραμματικά για να μπεις στο κλίμα.
Κάπου έχω βάλει και 2 σχέδια για να δεις τις διαφορές να τα βρω που είναι μόνο.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 24 Νοέ 2008, 23:40:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Συνδεσμολογία multiplex μονάδας διακοπτών πίσω από το τιμόνι.


Συνδεσμολογία μόνο του διακόπτη φώτων από αμάξι σαν το δικό σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
COOL ALEXIS (Aleki)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

C3 Cowmooflage

Ένταξη: 10 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 2776
Τόπος: Fathercare

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2008, 01:05:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πειστικό επιχείρημα Shocked


Θέλω ένα και ένα
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
YuGo007 (Antonis)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206cc 1.6 (2002)

Ένταξη: 14 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 50
Τόπος: Greece, Pefki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 25 Νοέ 2008, 03:02:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

σαν ασχετος μπορώ να ρωτησω αν μπορώ με καποιο τροπο να συνδέσω μπιπ με την βενζίνη ? το θεορω το πιο χρήσιμο μπιπ σε ολο το αυτοκίνητο!

edit: μαζι με το μπιπ για τα service !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ηλεκτρικά - Ηλεκτρονικά - Ηχοσυστήματα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3587s (PHP: 55% - SQL: 45%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on