PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

"ΤΣΙΜΠΙΜΑ"ΛΑΔΙΟΥ
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
kostas207rc (kostakis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 RC 1.6T

Ένταξη: 02 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 2071
Τόπος: Αθήνα-Καρδίτσα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 16 Νοέ 2008, 14:06:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εξαρτάται και πόσο το ζορίζεις όμως και αν τα χλμ σου ειναι εντός η εκτός πόλης



Sex,πούδρα,πτυσσόμενο κρεβάτι και χρησιμοποιημένες πετσέτες για λίγες μέρες μόνο 15e
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 12:05:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Προσφατα μου αναψε το chech oil engine...
Για να μην τα πολυλογω..ειχα κανει 9000 χλμ και εκει που το πηγαινα μου ειχαν βαλει τα fucks..
Το παω ειχε καψει περιπου 1,5-2 λιτρα..
Να πω οτι τα ειχα αλλαξει στα 15,000 και τωρα εχω 24,000...μεχρι τα 15 δεν ειχε χρειαστει να συμπληρωσω σταγονα..
Τεσπα πηγα σε ενα αλλο εξουσιοδοτημενο και μου ειπε ο μηχανικος οτι μεχρι τις 5.000 ειναι αδικαιολογητο να καψει εστω και μια σταγονα..Απο εκει και περα λεει σε ολους τους πελατες να τα ελεγχουν συχνα..
Βεβαια αυτος βαζει τα shell που λεει σαφως ανωτερα απο τα fucks που ομως τα χρεωνει 20 ευρω το λιτρο..και οτι τα fucks ειναι πολυ πιο απλα και δικαιολογημενα εχω χασει αυτα τα λιτρα...
Οποτε συμφωνησαμε να τα βρω μονος τα shell helix 5-30 και να παω εκει να τα βαλουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 12:26:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Έλα που σε εμένα έκαψε 500ml -1L στα πρώτα 5000km .. και από τότε σχεδόν ούτε σταγόνα ! Βέβαια τα αλλάζω 5 βία 7km οπότε ίσος να μην προλαβαίνω να δω και πολλά, παίρνε από την λέσχη TOTAL που λέει και ο κατασκευαστής !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 13:16:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Puzzle έγραψε:
Προσφατα μου αναψε το chech oil engine...
Για να μην τα πολυλογω..ειχα κανει 9000 χλμ και εκει που το πηγαινα μου ειχαν βαλει τα fucks..
Το παω ειχε καψει περιπου 1,5-2 λιτρα..
Να πω οτι τα ειχα αλλαξει στα 15,000 και τωρα εχω 24,000...μεχρι τα 15 δεν ειχε χρειαστει να συμπληρωσω σταγονα..
Τεσπα πηγα σε ενα αλλο εξουσιοδοτημενο και μου ειπε ο μηχανικος οτι μεχρι τις 5.000 ειναι αδικαιολογητο να καψει εστω και μια σταγονα..Απο εκει και περα λεει σε ολους τους πελατες να τα ελεγχουν συχνα..
Βεβαια αυτος βαζει τα shell που λεει σαφως ανωτερα απο τα fucks που ομως τα χρεωνει 20 ευρω το λιτρο..και οτι τα fucks ειναι πολυ πιο απλα και δικαιολογημενα εχω χασει αυτα τα λιτρα...
Οποτε συμφωνησαμε να τα βρω μονος τα shell helix 5-30 και να παω εκει να τα βαλουν...


Ρε μη λετε χαζομαρες! Rolling eyes
Το απολυτως λογικο ειναι να καψει λιγο λαδακι κατα το ρονταρισμα μεχρι να παρουν τη θεση τους τα ελατηρια κ να πατησουν καλα!Το ανησυχιτικο ειναι οταν περασει η περιοδος του στρωσιματος κ τοτε καιει λαδια ο κινητηρας!Ολα αυτα φυσικα,αν μπαινουν τα σωστα λαδια,γιατι αν οχι τοτε.... Rolling eyes


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 31 Δεκ 2008, 14:01:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα με αλλαγές κάθε 10.000χλμ όπως μπαίνουν βγαίνουν(castrol edge 5w-30 Χαραλαμπάκης 13€/λ για τα επίσημα μέλη.) Βέβαια έκανα στρώσιμο by Mitsos χαλαρά 700-800χλμ 1/2-2/3 του γκαζιού μέχρι 3.000-3.500rpm αλλαγή λαδιών, μέχρι 2.500χλμ στροφάρισμα μέχρι κόφτες με 3/4-4/5 του γκαζιού ξανά αλλαγή λαδιών και μετά με το θείο Τάκη κρυφή και Ο.Χ Laughing και αλλαγές λαδιών κάθε 10.000χλμ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
gregkozani (Gregory)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιαν 2009, 22:15:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σήμερα στον ελέγχο εμένα έκαψε 500ml στα πρώτα 4700km ...παιδιά ο δείκτης είναι για κλάματα ο μηχανικός πήγε σε φως και πλάγια για να το δει καθαρά Confused

Έχει επεξεργασθεί από τον/την gregkozani στις Σαβ 10 Ιαν 2009, 10:30:21, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Ιαν 2009, 22:21:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

gregkozani έγραψε:
Σήμερα στον ελέγχο εμένα έκαψε 500ml στα πρώτα 4700km ...παιδιά ο δείκτης είναι για κλάματα ο μηχανικός πήγε σε φως και πλάγια για να το δει καθαρά Confused
χαχα, γνωστό απο παλιά! Εγώ τον έχω βάψει με ασημί σπρέυ φωτιάς Laughing Laughing



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Scotty308 (Σωτηρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


308 1.6T Tuned by "Salex"

Ένταξη: 28 Νοέ 2008
Δημοσιεύσεις: 335
Τόπος: Αθηνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 00:13:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το check oil Ποτε αναβει ?? στα 2 λιτρα παρα κατι?? το εχει τσεκαρει κανεις??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
gregkozani (Gregory)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rally

Ένταξη: 16 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 38
Τόπος: Kozani

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 10 Ιαν 2009, 10:27:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
gregkozani έγραψε:
Σήμερα στον ελέγχο εμένα έκαψε 500ml στα πρώτα 4700km ...παιδιά ο δείκτης είναι για κλάματα ο μηχανικός πήγε σε φως και πλάγια για να το δει καθαρά Confused
χαχα, γνωστό απο παλιά! Εγώ τον έχω βάψει με ασημί σπρέυ φωτιάς Laughing Laughing
θα το βάψω και εγώ Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
ayrton 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


207 RC

Ένταξη: 19 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 300

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2009, 11:43:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε παιδια εκει που ελεγα οτι ολα οκ με τα λαδια μετα τα 10.000χλμ και αρχισα να το παταω καλα, τσεκαρα σημερα τα λαδια και ειδα το εξης. απο τα 11.500 που αλλαξα τα λαδια εχω τωρα 14.600 και εχει καψει 250ml. βεβαια δεν το παω και πολυ συντηριτικα Laughing 220 τελικη, αποτομα ρεπριζ κ.λπ. μετα τα 10.000 που το ειχα τσεκαρει ειχε καψει ελαχιστα(και ειχα πει σε φιλο σε αλλο post να μην ανυσηχη και ανυσηχω εγω τωρα)τι να πω. Τα 250ml στα 3.100χλμ που μου εκαψε μεταξυ 11.500 και 14.600 ειναι οκ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
giannis27 (Σερραίος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 rc !!

Ένταξη: 18 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 1033
Τόπος: serres

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 28 Μάρ 2009, 18:26:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κ μένα μου έκανε ακριβώς το ίδιο !μέχρι τις 10.000χιλιόμετρα δεν έκαψε ούτε σταγόνα κ περίπου στα ίδια χιλιόμετρα με σένα μου έκαψε κάπου στα 300-400ml .το συμπλήρωσα κ μέχρι τώρα 19,500χιλιόμετρα δεν μου έχει κάψει λάδι!ελπίζω να παραμείνει έτσι!


those who can Do
those who can't teach or that they think..............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1467s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on