PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207 - Αμορτισερ για 207 Rallye
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 08:53:20    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Αμορτισερ για 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαλή σας ημέρα

Έχω ενα 207 rallye εδώ και σχεδόν ένα χρόνο . Το μόνο που μου είχε βγάλει ήταν ένα έντονο τρίξιμο που στην αρχή το ερευνούσαμε στη περιοχή της πόρτας του πορτ - μπαγκάζ . Παρά τις γνωστές παρεμβάσεις στη κλειδαριά το πρόβλημα συνέχισε . Ο ήχος ακούγεται σαν να βρίσκουν δυο μέταλα μεταξύ τους μόνο που είναι πιο βαθύς και μπάσος .
Ο επικεφαλής του συνεργείου εδώ στη Θεσσαλονίκη της PEUGEOT το έκανε βόλτα ο άνθρωπος και αποφάνθηκε πως μάλλον είναι το αμορτισέρ του πίσω δεξιά τροχού . Θα περαστεί στην εγγύηση η αλλαγή βέβαια , ωστόσο θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση προς όλους αν κάποιος είχε κάποιο σαφές πρόβλημα ανάλογο . Να σημειώσω με απόλυτη ειληκρίνεια πως ποτέ δεν έχω κακομεραχειριστεί το αυτοκίνητο και δεν το πήγα σε περίεργες διαδρομές ούτε το έσπασα σε καμιά λακούβα. Θα πρότεινε κάποιος γενικότερα αλλαγή των μαμά αμορτισέρ ? Όχι λόγω απόδοσης αλλά λόγω αξιοπιστίας ?

Ευχαριστώ,
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 14:11:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω το Rallaki μου το έχω περίπου 7 μήνες, το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ακριβώς το ίδιο που αντιμετωπίζεις και εσύ δηλαδή τρίξιμο-χτύπημα στο πίσω μέρος, και άρχισε απο τις πρώτες κιόλας μέρες. Σε μένα τουλάχιστον, το πρόβλημα λύθηκε τοποθετώντας μερικές στρώσεις μονωτικής ταινίας στο κάτω μέρος της κλειδαριάς επάνω στο αξονάκι, και λίγο λιπαντικό σπρέι. 7 μήνες τώρα δεν ξανάκουσα τίποτα Exclamation
Τώρα αν έχει να κάνει με τα αμορτισέρ σου, δε ξέρω, αλλα λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Επειδή δουλεύω σε ΚΤΕΟ, έχω τη δυνατότητα να μετράω τα αμορτισέρ μου, και τα δικά μου ακόμη και χαμηλωμένο που είναι, δουλεύουν μια χαρά. Γιατί δε δοκιμάζεις να πας σε ένα Ιδ. ΚΤΕΟ να κάνεις μια μέτρηση, να δεις σε τι κατάσταση βρίσκονται?
Απ΄ την άλλη βέβαια, ούτως ή άλλως δεν θα σε επιβαρύνει η αλλαγή των αμορτισέρ, αφού θα περαστούν εγγύηση, οπότε μόνο σε καλό θα σου βγει η αλλαγή, αφού ακόμη και αν δε λυθεί το πρόβλημα, θα έχεις πίσω καινούργια αμορτισέρ, αντι ενός χρόνου... Wink
Απλά θα πρέπει να απαιτήσεις να αλλαχτούν και τα δύο πίσω αμορτισέρ, καθώς τα αμορτισέρ κάθε άξονα, αλλάζονται πάντα ζευγάρι. Αλλιώς μετά θα έχεις ένα καινούργιο απ τη μια πλευρά και ένα μειωμένης απόδοσης απ την άλλη, πράγμα κακό για την ευστάθεια του αυτοκινήτου...



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MTerry 
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


320 si

Ένταξη: 09 Ιούλ 2008
Δημοσιεύσεις: 243
Τόπος: Λευκάδα-Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 13 Νοέ 2008, 22:46:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
, το πρόβλημα λύθηκε τοποθετώντας μερικές στρώσεις μονωτικής ταινίας στο κάτω μέρος της κλειδαριάς επάνω στο αξονάκι, Exclamation ...

Εγώ ειχα διαβάσει την λύση στο πρόβλημα και μόλις το παρέλαβα το έκανα αμέσως. Πέντε μήνες τώρα δεν ακούγεται τίποτα Very happy (και χαμηλωμένο)
makis106 έγραψε:
θα έχεις πίσω καινούργια αμορτισέρ, αντι ενός χρόνου... Wink
Απλά θα πρέπει να απαιτήσεις να αλλαχτούν και τα δύο πίσω αμορτισέρ, ...

Συμφωνώ και ΠΑΝΤΑ ζευγάρι !


. . .
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2008, 08:40:08    Θέμα δημοσίευσης: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ 207 RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλή σας ημέρα παιδιά

Ευχαριστώ για το τιρ με την αλλαγή και στα δυο πίσω αμορτισέρ , δεν πήγε καν το μυαλό μου .
Τώρα για τον ήχο να στο περιγράψω λίγο να μου πειτε και εσεις την αποψή σας . Σε επαναλαμβανόμενες ανωμαλίες ακούγεται σαν να χτυπούν δυο μαντέμια μεταξύ τους . Βαθύς μπάσος ήχος και ακούγεται πίσω δεξιά και χαμηλά στο αμάξωμα σαν κάτι να έχει ξεβιδωθεί και να χτυπάει από μπόσκα . Μιας και δουλεύεις Μάκη σε ΚΤΕΟ θα μπορούσες λόγω πείρας να προσδιορίσεις ,κατα προσέγγιση πάντα, τί θα μπορούσε να είναι ? Να σας πω δε οτι δεν το κάνει πάντα . Θέλει οπωσδήποτε έντονες επαναλαμβανόμενες ανωμαλίες ή απότομες και δόξα τω Θεώ εδώ στη Θεσσαλονίκη έχουμε εκατομύρια..... Στην εθνική για παράδειγμα δεν ακούω τίποτα τέτοιο .

Ευχαριστώ και πάλι Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2008, 09:17:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Kαζανάκι εξάτμισης ίσως; Η ρεζέρβα σου είναι καλά δεμένη;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
gemilonas (Γιώργος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 207 Rallye

Ένταξη: 13 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 14 Νοέ 2008, 09:42:34    Θέμα δημοσίευσης: ΑΜΟΡΤΙΣΕΡ 207 RALLYE Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι τα έχω τσεκάρει αυτά .
Στο φανοποιείο της αντιπροσωπείας τους έσπασα τα νεύρα . Πάντως για να μην υπάρχει καμιά παρεξήγηση οτι είμαι φαντασιόπληκτος τον ακούν τον ήχο και οι ίδιοι οι της αντιπροσωπείας .
Έτσι τώρα περάσαμε στους τεχνικούς του συνεργείου ....και οψόμεθα . Έχω ένα φόβο μήπως είναι τίποτα ψαλίδια ή συνεμπλόκ αλλά αυτοί διαβεβαιώνουν πως είναι αδύνατον σε αυτοκίνητο με 17000 χλμ να υπάρχει τέτοιο θέμα ....... οψόμεθα .......


ΠΑΝΤΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΤΕΤΟΙΟ !!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nOkpos (Δημήτρης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


peugeot 207 1.6 GT (2009)

Ένταξη: 10 Ιούλ 2005
Δημοσιεύσεις: 1108
Τόπος: ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 10:47:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ρε παιδια για να μην ανοιγω αλλο θεμα τιμη για μια αναρτηση blistein i koni sport χαμηλωματος ποσο παει ? μονο αναρτηση οχι ελατηρια!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
milvas7 (miltos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


207 RALLYE ON LIMITS

Ένταξη: 29 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 492
Τόπος: Aθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 03 Δεκ 2010, 11:00:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

500 με 600 ευρω υπολογισε..


Καθότι γάλλοι στο steering κ έλληνες στο thinking..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
rallyekomotini (panos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 16 Οκτ 2012
Δημοσιεύσεις: 9

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 09 Νοέ 2012, 02:20:29    Θέμα δημοσίευσης: εισαι ωραιος μολις μ ελυσες το μοναδικο προβλημα που ειχα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

makis106 έγραψε:
Εγω το Rallaki μου το έχω περίπου 7 μήνες, το μοναδικό πρόβλημα που αντιμετώπισα ήταν ακριβώς το ίδιο που αντιμετωπίζεις και εσύ δηλαδή τρίξιμο-χτύπημα στο πίσω μέρος, και άρχισε απο τις πρώτες κιόλας μέρες. Σε μένα τουλάχιστον, το πρόβλημα λύθηκε τοποθετώντας μερικές στρώσεις μονωτικής ταινίας στο κάτω μέρος της κλειδαριάς επάνω στο αξονάκι, και λίγο λιπαντικό σπρέι. 7 μήνες τώρα δεν ξανάκουσα τίποτα Exclamation
Τώρα αν έχει να κάνει με τα αμορτισέρ σου, δε ξέρω, αλλα λίγο δύσκολο μου φαίνεται. Επειδή δουλεύω σε ΚΤΕΟ, έχω τη δυνατότητα να μετράω τα αμορτισέρ μου, και τα δικά μου ακόμη και χαμηλωμένο που είναι, δουλεύουν μια χαρά. Γιατί δε δοκιμάζεις να πας σε ένα Ιδ. ΚΤΕΟ να κάνεις μια μέτρηση, να δεις σε τι κατάσταση βρίσκονται?
Απ΄ την άλλη βέβαια, ούτως ή άλλως δεν θα σε επιβαρύνει η αλλαγή των αμορτισέρ, αφού θα περαστούν εγγύηση, οπότε μόνο σε καλό θα σου βγει η αλλαγή, αφού ακόμη και αν δε λυθεί το πρόβλημα, θα έχεις πίσω καινούργια αμορτισέρ, αντι ενός χρόνου... Wink
Απλά θα πρέπει να απαιτήσεις να αλλαχτούν και τα δύο πίσω αμορτισέρ, καθώς τα αμορτισέρ κάθε άξονα, αλλάζονται πάντα ζευγάρι. Αλλιώς μετά θα έχεις ένα καινούργιο απ τη μια πλευρά και ένα μειωμένης απόδοσης απ την άλλη, πράγμα κακό για την ευστάθεια του αυτοκινήτου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
puglover 
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος




Ένταξη: 09 Μάϊ 2010
Δημοσιεύσεις: 485

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 04 Νοέ 2015, 23:09:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψαχνοντας πληροφοριακα για αμορτισερ aftermarket αλλα στα εργοστασιακα επιπεδα,δηλαδη οχι χαμηλωματος κλπ. βρηκα τους παρακατω κωδικους απο διαφορες μαρκες και τα παραθετω για οποιον ενδιαφερεται:

Bilstein B4: 22-183828,22-183835 μπροστα, 19-158969 πισω

Sachs super touring: 313679,313681 μπροστα, 313683 πισω

Kayaba excel g: G339707,G339708 μπροστα, G349020 πισω

Monroe reflex: E7086 μπροστα, Ε7806 πισω

Διαμετρο γονατου ολα 51mm
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sifis23 (οδυσσεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 21 Οκτ 2019
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 01 Νοέ 2019, 15:05:46    Θέμα δημοσίευσης: 207 - Αναρτήσεις για 207 rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα παιδια, εχω ενα 207 rallye 2008 192000κμ
Το οποιο το ειχα αγορασει καινουριο...την αναρτηση δεν την εχω ακουμπησει ποτε ,ειναι η μανισια και τωρα ΑΥΤΟ που θελω ειναι να το κανω λιιιγο χαμηλωτερο και σκληρο οσο η μανισια οταν το αγορασα, ισως και 1-2 κλικ σκληροτερο.Εχετε να προτεινεται κανενα καλο σετ αναρτησεις και ελατηρια γυρο στα 600 700 eyro; Ta bilstein B6 πως σας φαινονται? Ευχαριστω εκ των προτερων παιδια και σοορυ αν εγραψα πολλα Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2019, 11:06:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 700 ευρω παντως, εχεις πολλες επιλογες σε coilover! Ωστοσο με καποιες θυσιες στην ανεση, αλλα την βαζεις και ξεχνας το πως πηγαινε το αμαξι μεχρι προτινως.

Τα κλασσικα φαρδια ελατηρια χαμηλοματος τα ξεχνας για πολλους λογους...

Στη θεση σου, αφου δεν υπαρχουν τρελες απαιτησεις, θα εβαζα την Β6 με τα μαμα ελατηρια του αυτοκινητου, εχει ενα κιτ απ οσο ειδα στο επισημο site της bilstein, με Φ51 καλαμι, θα σφιξει λιγο και θα γινει πιο σταθερο απ οτι ηταν οταν πηρες καινουριο το αυτοκινητο, θα καλυψει πληρως τις αναγκες σου!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sifis23 (οδυσσεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 21 Οκτ 2019
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2019, 19:31:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φιλε μου καλησπερα,καταρχην σ ευχαριστω πολυ που μου απαντησες. Τωρα που ειπες για τα coilover να σου πω την αληθεια τα σκεφτομαι κι εγω, ειμαι σε διλλημα δηλαδη.....να θυσιασω την οποια ανεση ανεση εχω και να το κανω τραπεζι ! Τα GAZ GHA πως σου φαινονται σαν επιλογη? εχεις να προτεινεις κατι καλυτερο?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 02 Νοέ 2019, 23:19:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πολυ καλες οι gaz, τις εχουν δοκιμασει παιδια απο εδω πριν πολλα χρονια, σε 206 ομως και ειχαν μεινει πολυ ευχαριστημενοι! Σαν αρχη λειτουργιας, δεν θα εχουν αλλαξει πολλα για το 207 σου!

Στα 700 που εισαι διατεθιμενος να δωσεις, βαλε κατι παραπανω και παρε την BC, με ανεξαρτητη ρυθμιση υψους και προφορτισης ελατηριων, με ρυθμιστη σκληροτητας επι τοπου ανοιγωντας απλα το καπω, καθως αν βαλεις λιιιγο πιο βαθια το χερι στην τσεπη, περνεις και τα ρυθμιζομενα top mount για ρυθμιση καμπερ!
Στην θεση σου, αν ημουν στην αναζητηση και ειχα τα 700, θα την ειχα βαλει χθες! Very happy

https://www.dcperformance.co.uk/uprated/bc-racing-br-series-coilovers/peugeot/207.html


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sifis23 (οδυσσεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 21 Οκτ 2019
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 05 Νοέ 2019, 23:25:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν τις ηξερα πολυ καλες μου φαινοντα....τωρα για το καμπερομα δεν ξερω δεν με πολυ ψηνει αδερφε θα τρωγονται και τα λαστιχα νομιζω πιο γρηγορα....αυτα τα top mounts ξερεις ποσο εχουν? δεν μπορεσα να τα βρω και επισης αυτα τα χρειαζομαι μονο για το καμπερομα η και για ρυθμιση υψους σκληροτητας?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
christos_99 (Christos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.6 16V GTi + PUG 206 RC

Ένταξη: 14 Νοέ 2012
Δημοσιεύσεις: 431
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 06 Νοέ 2019, 12:42:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα top mount ειναι μονο για καμπερ, δεν παιζουν κανενα ρολο με την σκληροτητα..
Αλλα αφου δεν θελεις κατι τετοιο, τοτε χρησιμοποιεις κανονικα τα μαμα δικα σου top mount.

ΥΓ αν και οταν παρεις την αποφαση να τα αλλαξεις, παρε κι ενα σετακι καινουρια ρουλεμαν για τα top mount, φτηνα ειναι. Κριμα να σου χαλασουν αυριο-μεθαυριο(αν δεν εχουν χαλασει ηδη...) και να ξαναλυνεις την αναρτηση


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sifis23 (οδυσσεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 21 Οκτ 2019
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 07 Νοέ 2019, 00:43:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στειλε λινκ για τα ρουλεμαν αν μπορεις. ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
'Andy'-lag (ΑΝΔΡΕΑΣ)
Moderator
Επίσημο Μέλος

207 RALLYE

Ένταξη: 06 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 1643
Τόπος: Μαζί με τοn ΜΕΜsound στην Endo land...........

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Νοέ 2019, 19:48:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βέβαια οι φωτογραφίες προφανώς είναι ενδεικτικές γιατί το πιάσιμο του άκρου δεν είναι έτσι στα δικά μας. Οπότε δεν ξέρω αν και το top mount θα είναι έτσι για 207. Βασικά σίγουρα δεν είναι έτσι το σχήμα του δικού μας.


I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me.
Your car is your story, So don't let anyone else write the book.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
thasis (thanasis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 14 Δεκ 2014
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Νοέ 2019, 23:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω ρωτησει προσφατα για την bc και δεν δινει top mount για τα 207
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sifis23 (οδυσσεας)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 Rallye (2008)

Ένταξη: 21 Οκτ 2019
Δημοσιεύσεις: 19

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 10 Νοέ 2019, 01:19:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτες τι σας λενε παιδια?


https://www.car.gr/parts/view/23222312-anarthsh-timoni-elathria-chamhlwmatos


https://www.car.gr/parts/view/11230171-anarthsh-timoni-elathria-chamhlwmatos



τις εχει βαλει κανεις να πει εντυπωσεις ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,5516s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on