PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποστατες & Μπουζονια/μπουλονια
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Φεβ 2013, 11:53:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια ψαχνω για αποοστατες μαζι με μπουλονια για μαμα ζαντες 207..βρηκα κατι στο car αλλα αν καποιος με 207 μπορει να μου πει απο που τα πηρε για να κανω παραγγελια ακομα καλυτερα..για να ειμαι σιγουρος οτι ταιριαζουν...


tuned by DynoExelixis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nick sapanidis 
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


207 rc

Ένταξη: 20 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 93
Τόπος: ΚΟΖΑΝΗ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Φεβ 2013, 17:21:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανένας ρε παιδιά;οι δυο αποστάτες 20mm μαζί με Μπουλονια στα 120€.
Ετσι μου είπαν εδώ στην περιοχή μου..


tuned by DynoExelixis
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2014, 15:44:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω με τους αποστατες (15mm,μαμά ανάρτηση) δεν εχω καθόλου σταθερό πίσω μέρος,σήμερα τους έβγαλα για δοκιμή,αρκετά πιο σταθερό το πίσω μέρος αλλα πιο πολλά μούτρα,φοβάμαι μήπως φταίει που έκανα τα λάστιχα τράμπα,τα πίσω ειναι αρκετά πιο φαγωμένα απο τα μπροστά αλλα γενικά σε καλή κατάσταση. Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2014, 18:10:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

akis1976 έγραψε:
Εγω με τους αποστατες (15mm,μαμά ανάρτηση) δεν εχω καθόλου σταθερό πίσω μέρος,σήμερα τους έβγαλα για δοκιμή,αρκετά πιο σταθερό το πίσω μέρος αλλα πιο πολλά μούτρα,φοβάμαι μήπως φταίει που έκανα τα λάστιχα τράμπα,τα πίσω ειναι αρκετά πιο φαγωμένα απο τα μπροστά αλλα γενικά σε καλή κατάσταση. Confused


Με esp off μιλαμε?Ειναι ενα κλικ πιο φιλικο με αποστατες και δεν κλωτσαει ο κωλος στα φρενα σχεδον καθολου ,ενω χωρις παιζει αρκετα ειδικα πανω σε στροφη αν χρειαστεις φρενα περνεις μια περιεργη ταλαντωση,στα rc ειναι πιο βελτιωμενο αυτο το κακο λογο πιο σκληρης αναρτησεις ,τα 150αρια το κανουν εντονα κ στην ευθια σε τσαρουχι φρενο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Αύγ 2014, 19:57:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
akis1976 έγραψε:
Εγω με τους αποστατες (15mm,μαμά ανάρτηση) δεν εχω καθόλου σταθερό πίσω μέρος,σήμερα τους έβγαλα για δοκιμή,αρκετά πιο σταθερό το πίσω μέρος αλλα πιο πολλά μούτρα,φοβάμαι μήπως φταίει που έκανα τα λάστιχα τράμπα,τα πίσω ειναι αρκετά πιο φαγωμένα απο τα μπροστά αλλα γενικά σε καλή κατάσταση. Confused


Με esp off μιλαμε?Ειναι ενα κλικ πιο φιλικο με αποστατες και δεν κλωτσαει ο κωλος στα φρενα σχεδον καθολου ,ενω χωρις παιζει αρκετα ειδικα πανω σε στροφη αν χρειαστεις φρενα περνεις μια περιεργη ταλαντωση,στα rc ειναι πιο βελτιωμενο αυτο το κακο λογο πιο σκληρης αναρτησεις ,τα 150αρια το κανουν εντονα κ στην ευθια σε τσαρουχι φρενο

Με esp οn σε πολύ κλειστή στροφή μπαίνει το abs γιατι ο κώλος ταξιδεύει,με esp off πας με ανάποδα...Δεν ξέρω ρε φιλε τι έχει γίνει απο τοτε που έκανα αυτες της 2 κινήσεις το αμάξι άλλαξε,τώρα απλά αν πατήσεις φρένα μέσα στην στροφή εχει φύγει ο κωλος για πλάκα πριν απλά είχες μια τάση δεν ειχε πετάξει σχεδόν ποτέ κωλο,εκτός και αν έτυχε και με το που έκανα αυτες της αλλαγές εκλασε και η ανάρτηση,γιατι το πηγα για full ελενχο πριν καμια εβδομάδα και μου ειπε ο μηχανικός δεν βρίσκει τίποτα εκτός οτι η μπροστά ανάρτηση έχει κλαση η πίσω κρατάνε ακόμα...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Βασίλης - 207 gt (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peogeot 207 gt

Ένταξη: 24 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 18:30:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω πιο μεγάλα μπουλονια για 207 gt που έχω και θέλω να βάλω αποστάτες με μαμα ζάντες? Και αν υπάρχουν τελικά.. Θα με σώσετε αν με βοηθήσετε ψάχνω πολύ καιρό και δεν βρίσκω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 19:36:20    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασίλης - 207 gt έγραψε:
Καλησπέρα παιδιά μήπως ξέρει να μου πει κάποιος που μπορώ να βρω πιο μεγάλα μπουλονια για 207 gt που έχω και θέλω να βάλω αποστάτες με μαμα ζάντες? Και αν υπάρχουν τελικά.. Θα με σώσετε αν με βοηθήσετε ψάχνω πολύ καιρό και δεν βρίσκω.. Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

Πάρε ενα μπουλόνι στο χέρι και πήγαινε,θα τα πληρώσεις χρυσά βέβαια,γιατί απ'οτι ξέρω του έχουν τελειώσει τα φτηνά.
http://www.americat.gr/


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Βασίλης - 207 gt (ΒΑΣΙΛΗΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peogeot 207 gt

Ένταξη: 24 Νοέ 2013
Δημοσιεύσεις: 4

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 20:22:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ευχαριστω αλλα δεν μπορω να παω ειμαι απο κερκυρα..
τι αλλο μπορω να κανω???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
akis1976 (akis1976)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 27 Απρ 2012
Δημοσιεύσεις: 456
Τόπος: Πειραιας

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2014, 20:38:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασίλης - 207 gt έγραψε:
ευχαριστω αλλα δεν μπορω να παω ειμαι απο κερκυρα..
τι αλλο μπορω να κανω???

ψάξε για εξωτερικό,θα σου έρθει και πιο φτηνά,και στην πόρτα σου.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
TeraBite (Γρηγόρης)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 207 1.4 VTi (2008~2015)

Ένταξη: 10 Μάρ 2013
Δημοσιεύσεις: 106

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 09 Μάϊ 2015, 13:59:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρουμε αν παίζει αποστάτης-αντάπτορας από καρέ 4x108 ζάντα σε 5x114.3 αυτοκίνητο, ξέρω τελείως άκυρο αλλά δεν θέλω να τις δώσω τις συγκεκριμένες ζάντες αν μπορώ .Mπορεί να μπεί μέχρι και 20mm αποστάτης λόγω offset...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2015, 05:09:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι αντίστοιχο με αυτά [σε Μ12x1.25] έχει βρει κανείς για πεζουδίσιες ζάντες που δε θέλουν κωνικό παξιμάδι αν βάλεις μπουζόνια στα μουαγιέ?

http://i.ebayimg.com/00/s/MTAxMFgxNjAw/z/9t0AAOxyhS9ThxNO/$_57.JPG

Κοιτούσα ροδέλες για φλατ τρύπες που παίρνουν μέσα [οι ροδέλες] το κλασικό κωνικό παξιμάδι (λίγο τέρατα...) και αυτά της GRAYSTON και σκεφτόμουν ότι δε μπορεί να μη φτιάχνει κανείς το "σωστό" σχήμα....


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2015, 22:57:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Peugeot Sport Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2015, 23:33:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τέτοια είναι?
Αν ναι. μια χαρά (αρκεί να βρω...)


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2015, 09:18:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα PS δεν ήταν (είναι?) ετσι ακριβως
ειναι "κλασσικα" παξιμαδια με ισια την κατω πλευρα (οχι κωνική) και κανουν σε οσες μαμα 206 ζαντες εχω δοκιμασει πχ απο gti 1600 / gti 2,0 / rc


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2015, 12:21:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σαν αυτά?
(χωρίς την "επέκταση" με το κωνικό τμήμα στο κομμάτι που βυθίζεται μέσα στην τρύπα της ζάντας που έχουν τα μαμά μπουλόνια μετά τη ροδέλα)

http://www.part-box.com/products.php?range=134-grayston-peugeot-flat-nuts-with-flat-washers&brand=80-grayston

http://www.demon-tweeks.co.uk/performance/wheel-nuts-bolts/grayston-peugeot-type-wheel-nut


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2015, 14:06:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Nai ola isia eixa kai ego.

konika pou thes eixa parei apo petta
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 28 Αύγ 2015, 16:04:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υποθέτω μια χαρά θα είναι τα ίσια με την ενσωματωμένη ροδέλα σαν GRAYSTON (τα οποία δυστυχώς έρχονται με 19άρι κεφάλι), στο site της PS δε βρήκα καμιά φωτό λίγο που έψαξα.

O Πέττας είναι ο γνωστός που επισκευάζει/βάφει ζάντες?
Είχες βρει τέτοια?



Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 00:12:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά πήρα ένα σετ μαμίσια και τα φτιάξαμε όπως τα ήθελα (*)


(*) special thanks στον 21_Quadra, που εκτός της πολύ ποιοτικής δουλειάς ήταν και ταχύτατος Cool


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 10:08:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδη?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nido (Νίκος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 2.0 RC (2005)

Ένταξη: 10 Δεκ 2004
Δημοσιεύσεις: 662

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 19 Οκτ 2015, 11:26:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από μαμίσια μπουλόνια των 58mm τα κάναμε παξιμάδια για μπουζόνια, βλ. σκιτσάκι πιο πάνω και φωτό (=τελικό αποτέλεσμα).


Curse Of The Traveller
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 10 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1593s (PHP: 74% - SQL: 26%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on