PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Αποστατες & Μπουζονια/μπουλονια
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 13:34:49    Θέμα δημοσίευσης: Αποστατες & Μπουζονια/μπουλονια Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δε βρηκα πουθενα τετοιο θεμα οποτε ανοιγω ενα

επιγραμματικα
αποστατες μεχρι 4-5χιλιοστα εμπρος σε 206 δε κανουν αφου τρεμει ολο το αμαξι. κυριοπροβλημα οτι μενουν 2-4χιλιοστα στο χειλακι του μουαγιε που οι αλουμινιου ζαντες ελεω σχεδιου απο μεσα δε κανει για να τις κρατησει.αποτελεσμα να τρεμει το αμαξι εθνικη αρκετα εως πολυ

πισω ειναι οκ αφου εχει μεγαλυτερο χειλακι το μουαγιε και φτανει

μακρυα μπουλονια ισια για να κανουν για αλουμινιου ζαντες δεν υπαρχουν οποτε για να φορεσει τους αποστατες που δοκιμαζω αυτο το καιρο(16χιλιοστα) αναγκαστηκα να παρω μπουζονια

το ερωτημα ειναι οτι τα μπουζονια αυτα οσο και να προσπαθησαμε να τα σφιξουμε με μιχαλη και οτι πατεντες και να καναμε παντα μα παντα
καποια απο αυτα οταν βαγζω ζαντες ειναι χαλαρρωμενα.
οχι πολυ αλλα εχουν παρει μια βολτα.τωρα τη πηραν με τη πιεση να ξεβιδωθει το παξιμαδι?την ειχαν αλλα με τη συσφιξη δε μπορουσαν να παρουν αλλο?? τι κανουμε εδω? ποσο σοβαρο ειναι το θεμα εχει κανεις ιδεα?

υ.γ επισης εχω και παξιμαδια πεζο σπορτ ισια...οτι και να λεμε σε καποια πραγματα ο γαλλος ειναι αλλου. διπλασια τιμη απο εμποριου αλλα απιστευτη ποιοτητα κατασκευης και τρομερη αντοχη


υ.γ. καποθ εχει ενα θεμα με drive για αποστατες αλλα με την αναζητηση να γαμιεται ειναι αδυνατο να το βρω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 15:26:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

κολλα στα μπουζονια βαλατε???εκει που βιδωνει στο μουαγιε...


www.apr.gr

Bacci,γαϊδουρια,εκκεντροφόροι...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 15:52:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

alekoukos106 έγραψε:
κολλα στα μπουζονια βαλατε???εκει που βιδωνει στο μουαγιε...
Wink Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 17:43:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αρε τσαπροπαιδο ποσα ξερεις Laughing

δε ηθελα να βαλουμε κολλα για να μπορω να βγαζω τα μπουζονια οποτε θελω...αλλα δε βλεπω να το γλυτωνω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 19:05:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

locktite οπωσδηποτε.
Απλα Τακη τα μπουζονια ειναι λιγο μλκια γενκως, σφιγγουν ξεσφιγγουν σκουριαζει το σπιρωμα κ δεν βγαινει ευκολα το παξιμαδι, ειναι γενικως λιγο ταλαιπωρια.
Επισης προσοχη καποιες ζαντες πεζω παιρνουν ισιο παξιμαδι και οχι κωνικο.
πχ οι 106 gti παιρνουν ισιο.
Τελος καλο ειναι να παρεις 17αρια παξιμαδια και οχι 19αρια γιατι αν παρεις kosei καποια στιγμη, θελουν 17αρι παξιμαδι


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 09 Νοέ 2008, 21:11:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εδω και 6+μηνες ψανχω ισια μακρυα μπουλονια για να αποφυγω μπουζονια
δυστυχως δε μπορεσαμε οτυε ελλαδα ουτε εξω να βρουμε τιποτα με μιχαλη Evil

τα μπουζονια αγοραστηκαν απο μαριο ο οποιος επεμενε οτι τα συγκεκριμενα αντεχουν παραπανω στο θεμα σκουρια και φρακαρισμα απο λασπες κλπ σε σχεση με σπαρκο και ομπ που ειχε στο μαγαζι////
μπουρδα μου φαινεται αυτο (ασε που τα χρυσοπληρωσα)

ειδωμεν.
παξιμαδια δανειστηκα για αυτες τις μερες αλλα βλεποντας τη ποιοτητα των πεζο σπορτ δε το συζητω για αλλα (ειναι 19αρια ομως)
και απο οσο μου ελεγε ο μιχαλης ειναι τα μονα που αντεχουν οι ροδελες τους απο μεσα και δε σπανε καθε τρεις και λιγο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SaloS (Φίλιππος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 Rallye (2008)

Ένταξη: 23 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: Ηρακλειο Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 16:24:15    Θέμα δημοσίευσης: Αποστατες Μομο σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Hello!!!

Παιδια εχω 207 rallye και του εβαλα αποστατες της Μομο των 2 ποντων και στους 4 τροχους, (δεν εβρησκα πιο μικρους), αλλαξα και τα μπουλονια (πιο μακρια και 19αρια απο 17αρια που ηταν).
Το αμαξι δειχνει πιο φαρδυ και πιο τουμπανο, αν και δεν το εχω χαμιλωσει ακομη.
Στο στριψημο και στη συμπεριφορα δεν ειδα διαφορα, λετε να εχω κανενα προβλημα? το RC ποσο πιο φαρδυ ειναι απο Rallye-GT?

Thanks!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 17:31:00    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποστατες Μομο σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaloS έγραψε:
το RC ποσο πιο φαρδυ ειναι απο Rallye-GT?

Thanks!


στα χαρτια το ιδιο ειναι...δλδ εκανες 40mm μεγαλυτερο το μετατροχιο Shocked
αν θες να δεις διαφορα σε στριψιμο ...βγαλτους απο τον εναν αξονα κ ασε μονο σε εναν Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 17:33:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εεε συγνώμη...
φαρδυνες το μετατρόχιο 4cm και δεν ειδες διαφορά?
Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked Shocked

εισαι σιγουρος οτι το οδηγήσες γρηγορα? Confused Shocked
η απλά το εκανες "βόλτα"?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 17:44:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η μομο εχει και 16αρηδες
τετοιους φοραω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 18:14:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

επειδη εχω ρωτηση πολλους κ ο καθενας μου λεει αλλα...οταν μεγαλωνουμε μετατροχιο η με αλλο οφφσετ ζαντας η με αποστατες...ο αξονας που το κανουμε αυτο εχει περισοτερο κρατημα η λιγοτερο? Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 18:57:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

θεωρητικα περισσότερο αλλα αυτο ειναι λιγο σχετικό...

στο δικό μου οποτε εχω "φαρδυνει" εχω περισσότερη πρόσφυση μεσα στην στροφή και ισως λίγο πιο απότομο ξεκόλλημα μιας και τα χιλιόμετρα ειναι πλέον περισσότερα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 19:06:32    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποστατες Μομο σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

SaloS έγραψε:
Hello!!!

Παιδια εχω 207 rallye και του εβαλα αποστατες της Μομο των 2 ποντων και στους 4 τροχους, (δεν εβρησκα πιο μικρους), αλλαξα και τα μπουλονια (πιο μακρια και 19αρια απο 17αρια που ηταν).
Το αμαξι δειχνει πιο φαρδυ και πιο τουμπανο, αν και δεν το εχω χαμιλωσει ακομη.
Πόσο καιρό έχεις τους αποστάτες?

Όταν κλείσεις χρόνο θέλω να μου πείς την άποψη που θα σου δώσουν τα ρουλεμάν των τροχών εμπρός αλλά και πίσω Rolling eyes



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 20:01:13    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποστατες Μομο σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
SaloS έγραψε:
Hello!!!

Παιδια εχω 207 rallye και του εβαλα αποστατες της Μομο των 2 ποντων και στους 4 τροχους, (δεν εβρησκα πιο μικρους), αλλαξα και τα μπουλονια (πιο μακρια και 19αρια απο 17αρια που ηταν).
Το αμαξι δειχνει πιο φαρδυ και πιο τουμπανο, αν και δεν το εχω χαμιλωσει ακομη.
Πόσο καιρό έχεις τους αποστάτες?

Όταν κλείσεις χρόνο θέλω να μου πείς την άποψη που θα σου δώσουν τα ρουλεμάν των τροχών εμπρός αλλά και πίσω Rolling eyes


μ αυτο το σκεπτικο και ενα αμαξι με 5.5αρες ζαντες αν του βαλεις 7αρες και βγεις 2 ποντους εξω την ακουν....εγω παντως 2μιση χρονια τωρα δεν εχω δει κατι τετοιο κ εχω κανει πανω απο 60000 χλμ ετσι κ συνολο 165000 τα ρουλεμαν
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 20:29:37    Θέμα δημοσίευσης: Re: Αποστατες Μομο σε 207 Rallye Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
μ αυτο το σκεπτικο και ενα αμαξι με 5.5αρες ζαντες αν του βαλεις 7αρες και βγεις 2 ποντους εξω την ακουν....εγω παντως 2μιση χρονια τωρα δεν εχω δει κατι τετοιο κ εχω κανει πανω απο 60000 χλμ ετσι κ συνολο 165000 τα ρουλεμαν
Όταν από 5,5 ίντσες πας στις 7" πλάτος, τότε η μιάμιση ίντσα που είναι επιπλέον, κατανέμεται από 0,75" συμμετρικά στην ζάντα αριστερά και δεξιά ως προς το επίπεδο της διαμέτρου της ζάντας. Ουσιαστικά αυξάνεις το μετατρόχιο 0,75" από κάθε πλευρά αντί 1,5" από κάθε πλευρά αν είναι σωστό και το offset βέβαια, και έχεις σωστότερο πάτημα

Όταν βάζεις αποστάτη, αυξάνεις το μετατρόχιο κατά το μήκος του αποστάτη, μετατοπίζοντας τις ζάντες περισσότερο προς τα έξω, χωρίς να αλλάζει το πλάτος τους όμως για να πατάνε και από την μέσα πλευρά και να αντισταθμίζεται η αλλαγή, όπως στις 7".

Ελπίζω να κατάλαβες έτσι όπως τα έγραψα Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 20:58:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μια χαρα το πες και καταλαβα
αλλα συνιθως βρισκεις μεσα οποτε βγαινει με αλλο οφφσετ πιο εξω για την ακριβια εγω βγηκα εξω 24mm και μπηκα 14mm μεσα...δλδ εγω 5mm πιο εξω οφφσετ
αρα με τα δικα σου λεγομενα ειναι 10mm σε καθε τροχο εξω σαν μετατροχιο Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 21:07:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
μια χαρα το πες και καταλαβα
αλλα συνιθως βρισκεις μεσα οποτε βγαινει με αλλο οφφσετ πιο εξω για την ακριβια εγω βγηκα εξω 24mm και μπηκα 14mm μεσα...δλδ εγω 5mm πιο εξω οφφσετ
Ώπα.

10mm πιο έξω offset!
android έγραψε:
αρα με τα δικα σου λεγομενα ειναι 10mm σε καθε τροχο εξω σαν μετατροχιο Wink
Σύνολο 20mm Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 21:20:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
android έγραψε:
μια χαρα το πες και καταλαβα
αλλα συνιθως βρισκεις μεσα οποτε βγαινει με αλλο οφφσετ πιο εξω για την ακριβια εγω βγηκα εξω 24mm και μπηκα 14mm μεσα...δλδ εγω 5mm πιο εξω οφφσετ
Ώπα.

10mm πιο έξω offset!
android έγραψε:
αρα με τα δικα σου λεγομενα ειναι 10mm σε καθε τροχο εξω σαν μετατροχιο Wink
Σύνολο 20mm Smile


οχι 5mm λεω για το οφφσετ στην ζαντα
γτ αν παρω οφφσετ 45 απο 40 που χω τα νουμερα θα γινουν 19mm μεσα και 19mm εξω απο 14-24 απλα αν το κανω αυτο πρεπει να βρω τροπο να βαλω το αμορτισερ 5mm πιο μεσα Laughing
οκ ηταν ατυχες το παραδειγμα εχω μωλις το μισο μεγαλωμα μετατροχιου απο το παιδι Idea
thanks steve... για τις πληροφοριες Embarassed
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SaloS (Φίλιππος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 207 1.6 Rallye (2008)

Ένταξη: 23 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 17
Τόπος: Ηρακλειο Κρητης

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 21:32:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σας ευχαριστω ολους για τις απαντησεις σας!!!

να σου πω την αληθεια MEMsound πηγενα ψιλοβολτα αν και με το ESP δεν μπορεις να καταλαβεις, σε κοβει με το παραμικρο.

τους αποστατες τους εχω περιπου 3 μηνες Steve, λες δηλαδη να τους βγαλω καλητερα? αμα ειναι να παθω καμια... Sad


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 17 Φεβ 2009, 22:13:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

android έγραψε:
οχι 5mm λεω για το οφφσετ στην ζαντα
γτ αν παρω οφφσετ 45 απο 40 που χω τα νουμερα θα γινουν 19mm μεσα και 19mm εξω απο 14-24 απλα αν το κανω αυτο πρεπει να βρω τροπο να βαλω το αμορτισερ 5mm πιο μεσα Laughing
οκ ηταν ατυχες το παραδειγμα εχω μωλις το μισο μεγαλωμα μετατροχιου απο το παιδι Idea
thanks steve... για τις πληροφοριες Embarassed
Με έχεις καταμπερδέψει Silly Αποφάσισε ποιά είναι τα νούμερα για να βγάλουμε άκρη Laughing
SaloS έγραψε:
τους αποστατες τους εχω περιπου 3 μηνες Steve, λες δηλαδη να τους βγαλω καλητερα? αμα ειναι να παθω καμια... Sad
Να έχεις στο νού σου, άλλο οι αποστάτες, άλλο οι προσθήκες που έρχονται μαζί με την ζάντα για να διορθωθεί το offset και να έρθει στην σωστή τιμή.

Οι προσθήκες που έρχονται μαζί με την ζάντα κάνουν καλό, οι αποστάτες όχι Smile



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενη
Σελίδα 1 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3281s (PHP: 89% - SQL: 11%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on