PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - rallye 1.6 και κατάλληλο ελαστικό
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 20:34:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
στο 13άρι?
ναι Rolling eyes Rolling eyes τι λεs;;


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 21:04:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω την εντύπωση οτι θα του πέσουν λίγο σκληρα (για την δυναμη του)
αλλά δεν ειναι σιγουρος και ισως κάνω λάθος


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 09:47:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
εχω την εντύπωση οτι θα του πέσουν λίγο σκληρα (για την δυναμη του)
αλλά δεν ειναι σιγουρος και ισως κάνω λάθος
δεν ξερω, ουτε εγω ειμαι σιγουροs Rolling eyes Rolling eyes παλι καποιοs pughell... θα μαs βοηθησει Laughing στελιοοοοοοοο!!!


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 11:58:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν μιλαμε για τα 048,σε soft γομα θα ειναι μια χαρα για δρομισια χρηση,αφου ζεσταθουν εννοειται και αναφερομαι παντα σε στεγνο.
Σε βρεγμενο δεν κανουν καθως κινεισαι σαν κοτα.Οχι οτι δεν τσουλας αλλα ειναι ετοιμα για "παρεξηγηση".
Αν προκειται για πιστα,τοτε medium γομα για να αντεξει.

Σε περιπτωση που μιλαμε για τα Toyo R1R σε 15αρες,εγω δεν θα τις συνιστουσα στο 13αρι καθως παραγινεται απολυτο παρα το γεγονος οτι ειναι μαλ**α λαστιχα γενικα.

Εννοειται οτι σε ολα τα παραπανω σεναρια υπαρχει και η αναλογη στενοπιατελη αναρτηση,ε. Exclamation
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 12:22:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για να εχουμε κ μια ιδεα απο τιμεs τα yok A048 185/55/R14 115E Wink Wink


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 13:01:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ναι,οντως δεν ειναι φτηνα... Sad
Ειναι περι τα 100Ε πανω απο μια τετραδα βολτισια 185/55/14 επωνυμα. Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
denlafkas (dionisis)
Μέλος
Μέλος
Επίσημο Μέλος

207rally2008

Ένταξη: 25 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 170
Τόπος: lefkada

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 13:41:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Ναι,οντως δεν ειναι φτηνα... Sad
Ειναι περι τα 100Ε πανω απο μια τετραδα βολτισια 185/55/14 επωνυμα. Confused
ελπιζω να αξιζουν τον κοπο κ τα χρηματα θα δουμε Rolling eyes Rolling eyes


ola ok
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Giannis_John (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 1.6 (2001)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιούλ 2009, 19:39:35    Θέμα δημοσίευσης: Λαστιχα για 106 Rallye 1.6 Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα σε ολους

Παρακολουθω καιρο το φορουμ χωρις να ειμαι μελος και θα ηθελα να κανω μια ερωτηση για την οποια δεν βρηκα καποια συγκεκριμενη απαντηση.

Θελω να βαλω καινουρια λαστιχα στο Rallye μου. Επειδη δεν κανω και ιδιαιτερα μεγαλες διαδρομες και σιγουρα δεν μου κανουν τα λαστιχα που θελουν χρονο να ζεσταθουν (την εχω πατησει με τα F1, στο 80% των διαδρομων που κανω ειναι σαν να πηγαινω με τις ζαντες γιατι δεν ζεσταινονται με τιποτα) θελω τις προτασεις σας.

Το αυτοκινητο ειναι μαμισιο, φοραει τις σιδερενιες ζαντες και θελω να βαλω την ιδια διασταση 185/55/14.

Δεν με πολυαπασχολει το ποσο χιλομετρα θα μου βγαλουν τα λαστιχα, θελω να ζεσταινονται γρηγορα και να κρατανε φουλ στις στροφες. Τελικες δεν με νοιαζουν για να φοβαμαι μη διαλυσω κανα μαλακο λαστιχο.

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 07 Ιούλ 2009, 23:39:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.camskill.co.uk/products.php?plid=m4b0s403p0
παρε ενα απο αυτα τα πιο επωνυμα σε δεικτη Η ! και εισαι οκ


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
george 205 for ever (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


chevrolet lacetti 1,6& 306 1,4 '00

Ένταξη: 08 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 4
Τόπος: ΚΑΛΛΙΘΕΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 08 Ιούλ 2009, 01:42:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γεια και χαρα.Ειμαι πολυ ευχαριστιμενος που βρησκω αν και σπανια εναν ακομα που εχει τισ ''καλες ''ζαντες ακομα!τα λαστιχα που σου προτινω ανεπιφιλαχτα και αν τα βαλεις θα θες να με βρεις γεια να με ''σκοτωσεις'' αλλα απο την χαρα σου ειναι bridgestone RE 72 δεν εχει καμια σχεσει με το RE 720 ειναι μοντελο του '95 θελει λιγο ψαξιμο για να το βρεις κανει 300+ ευρο και ειναι το μοναδικο της bridgestone στην μικρη κατιγορια ελαστικων που ειναι ΙΑΠΩΝΙΚΑ και οχι ισπανικα,πολωνικα η τουρκικα.δεν εχουν καμια σχεση με την συνιθισμενη σκλιροτιτα τον υπολιπων της μαρκας.η διαστασεις τους δεν ειναι αυτεσ που εχεις βγενουν μονο σε μια διασταση γιατι ειναι λαστιχο που φτιαχτικε σε σινεργασια με την peugeot για τα προταθλιματα τον 106 απο ΄95 εως ΄98 και ειναι ειδικα φτιαγμενα για τις ζαντες σου.Δες αυτο που θα σου πω τορα πρωτα απ ολα και θα καταλαβεις οτι εχω βαλει πολλα ζεβγαρια απο αυτα ειναι 175/60/14 αλλα αν το δεις θα νομιζεις οτι ειναι 185αρι ειναι πολυ μαλακο και εχει απιθανη κατεφθιντικοτιτα και προσφισηδεν θα βρεις σχεδον τιποτα γι αυτα στο διαδυκτιο!!!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
RASTAVIPER (THOMAS)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


TOP FUELER - 106 1.6(16)V

Ένταξη: 23 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 904
Τόπος: JAMAICA

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 08:52:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ένα ψήφος από εμένα για τα S DRIVE.
Είναι το 2ο σετ που βάζω και με έχουν καλύψει απόλυτα μετά τα Potenza 720.


ViPeR RaCiNg 2 > featuring Rallye 106, 1.6, 8V, NOW IN 16V EDITION!
www.tfrc.gr "ΠΟΙΑ ΠΙΣΤΑ,ΠΑΡΑΛΙΑ!"
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
andreaskoudou (Aνδρεας)
Μέλος
Μέλος


Peugeot 106 1.6 8v 4throttle Rallye 1999

Ένταξη: 20 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 141
Τόπος: ΠΑΤΡΑ-ΛΕΙΒΑΔΙΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Ιούλ 2009, 10:42:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδια καμια γνωμη για 185 60 14 (οι γνωστες σε ολλους ραλλοζαντες αλλα οι πιο στενες)?
Toyo R 888 υπαρχει γι'αυτη τη διασταση?

Ευχαριστω


1.6 8v 4-throtlle on fire.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Giannis_John (Giannis)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 Rallye 1.6 (2001)

Ένταξη: 07 Ιούλ 2009
Δημοσιεύσεις: 2

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Ιούλ 2009, 11:04:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
Θελω να βαλω καινουρια λαστιχα στο Rallye μου. Επειδη δεν κανω και ιδιαιτερα μεγαλες διαδρομες και σιγουρα δεν μου κανουν τα λαστιχα που θελουν χρονο να ζεσταθουν (την εχω πατησει με τα F1, στο 80% των διαδρομων που κανω ειναι σαν να πηγαινω με τις ζαντες γιατι δεν ζεσταινονται με τιποτα) θελω τις προτασεις σας.

Το αυτοκινητο ειναι μαμισιο, φοραει τις σιδερενιες ζαντες και θελω να βαλω την ιδια διασταση 185/55/14.

Δεν με πολυαπασχολει το ποσο χιλομετρα θα μου βγαλουν τα λαστιχα, θελω να ζεσταινονται γρηγορα και να κρατανε φουλ στις στροφες. Τελικες δεν με νοιαζουν για να φοβαμαι μη διαλυσω κανα μαλακο λαστιχο.


τελικα μετα απο πολυ ψαξιμο στο φορουμ αποφασισα να βαλω τα toyo proxes cf-1. δεν βλεπω και πολλες επιλογες στα 185/55/14 και αυτο μου φαινεται καλο οπως διαβασα.

αν παω να κανω παπ***α ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΜΕ!

Ευχαριστω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
alekoukos106 (Αλεξανδρος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 106 rallye 1.3

Ένταξη: 26 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 731

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 11 Ιούλ 2009, 11:25:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτα φοραω κι εγω...πολυ καλο λαστιχο,μετριο σε σκληροτητα και πολυ καλο σε βρεγμενο δρομο... Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
rod.runner (Θοδωρής)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.6 (16V) Rallye (1998)

Ένταξη: 02 Δεκ 2008
Δημοσιεύσεις: 17

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 03:07:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος!
Έχει να κάνει με την διάσταση των ελαστικών σε 106 16v.
195/55/14 στη σιδερένια ζάντα του rallye!!
Δεν ξέρω αν το έχει σκεφτεί κάποιος ή ακόμα και να έχει κάνει κάτι τέτοιο,
θα ήθελα την άποψη σας…
Ποιες φαντάζεστε ότι θα είναι οι συνέπειες ή αν υπάρχει κάποιος που έχει δει διαφορές.
Ευχαριστώ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
dhmv2001 (Δημήτρης)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


106 RALLYE

Ένταξη: 03 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 20
Τόπος: ΣΧΗΜΑΤΑΡΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 27 Αύγ 2009, 07:06:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

rod.runner έγραψε:
Ελπίζω να μην είμαι εκτός θέματος!
Έχει να κάνει με την διάσταση των ελαστικών σε 106 16v.
195/55/14 στη σιδερένια ζάντα του rallye!!
Δεν ξέρω αν το έχει σκεφτεί κάποιος ή ακόμα και να έχει κάνει κάτι τέτοιο,
θα ήθελα την άποψη σας…
Ποιες φαντάζεστε ότι θα είναι οι συνέπειες ή αν υπάρχει κάποιος που έχει δει διαφορές.
Ευχαριστώ!


Οταν περσι ρωτησα για να τα βαλω στο δικο μου μου ειπε γνωστος λαστιχας οτι ειναι κινεζικα και δεν ασχοληθηκα καθολου
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pug_rules 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Σεπ 2009, 00:43:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ποια ειναι η αποψη σας για τα Toyo T1R σε 195/55/14; Θα εχει αρνητικες επιπτωσεις το επιπλεον πλατος του ελαστικου;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Σεπ 2009, 07:28:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αρκετη διαφορα στην διασταση σε σχεση με την εργοστασιακη ρε. Confused
Ασε που σε 6αρα ζαντα θα μαγουλιαζει αρκετα...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Σεπ 2009, 09:31:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και ο Τ1Ρ με τα μαλ**α πλαινα δε νομιζω οτι ενδεικνεται για κάτι τετοιο
ισως κάποιο αλλα λάστιχο με πιο σκληρο πλαινό/σκελετο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
pug_rules 
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 21 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 11

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Σεπ 2009, 11:50:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και τι λαστιχο προτεινετε ρε παιδια σ αυτη τη διασταση με δεικτη V; s-drive φοραω τωρα κ δεν θελω παλι το ιδιο.. (GTI εχω με τη μαμα ζαντα) δεν υπαρχουν πολλες επιλογες..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5 ... 18, 19, 20  Επόμενη
Σελίδα 4 από 20

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1944s (PHP: 81% - SQL: 19%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on