PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Βενζίνες & Shell V-Power Racing 99+
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
DimiP 
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


Peugeot 206xt,Μazda 3MPS,Peugeot 207GT

Ένταξη: 16 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 5257
Τόπος: Πειραιάς

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2004, 11:05:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ποσο εχει η ΕΚΟ100?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 23 Φεβ 2004, 12:04:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

DimiP έγραψε:
ποσο εχει η ΕΚΟ100?


Πέτρος έγραψε:

εγω βαζω ΕΚΟ 100 και ενδεικτικα σας λεω μερικες τιμές που την εχω βρει σε βενζιναδικα της περιοχης...


0,971
0,963
0,961
0,957
0,913!!


Ταδε εφη Πετρος!!! Wink


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 14:08:44    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά καλό θα ήταν να έκαναν τα περιοδικά και ένα τεστ για τις λεγόμενες 95αρες και 98αρες βενζίνες για να μάθουμε τι γίνεται και με αυτές. Γιατί καλές και άγιες οι 100αρες αλλά αν κάνεις πολλά χλμ κάθε μέρα δεν συμφέρουν (εκτός αν στις πληρώνει άλλος Wink ).

Δηλαδή η 95+ της Εκο, η Vpower και οι super plus από ΕΛΙΝ, CYCLON, AEGEAN, JET OIL... να καταλάβουμε τι ψάρια πιάνουν ...


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
FRAPEOLE (ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ)
Μέλος
Μέλος


S2000/206 1,6 16V XS

Ένταξη: 19 Αύγ 2003
Δημοσιεύσεις: 118
Τόπος: Θεσ/νικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 15:01:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αντωνη συμφωνω απολυτα.

Εχω δοκιμασει ολες της 100αρες εκτος απο την shell που ειναι πανακριβη, και εχω καταλειξει εδω και 5 μηνες βαζω απο το ιδιο Jetoil, συπερ αμολυβδη με 0,73 και ειμαι πολλη ευχαριστημενος.

Δυστηχως παιζει ρολο και το εκαστοτε βενζιναδικο και τα συμπερασματα ειναι λιγο δυσκολα..

Παντως και εμενα η BP μου εδεινε την καλυτερη αισθηση...


ROTAX 125-και τα μυαλα.......................
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 15:36:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

FRAPEOLE έγραψε:
Αντωνη συμφωνω απολυτα.

Εχω δοκιμασει ολες της 100αρες εκτος απο την shell που ειναι πανακριβη, και εχω καταλειξει εδω και 5 μηνες βαζω απο το ιδιο Jetoil, συπερ αμολυβδη με 0,73 και ειμαι πολλη ευχαριστημενος.

Δυστηχως παιζει ρολο και το εκαστοτε βενζιναδικο και τα συμπερασματα ειναι λιγο δυσκολα..
Παντως και εμενα η BP μου εδεινε την καλυτερη αισθηση...


Ετσι είναι Γεράσιμε και σίγουρα άλλο 0,70 και άλλο 0,95 το λίτρο δεν το καταλαβαίνουμε αλλά είναι 85 δρχ. διαφορά στο λίτρο Exclamation Exclamation


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Φεβ 2004, 22:29:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

TONY PAP έγραψε:
Τελικά καλό θα ήταν να έκαναν τα περιοδικά και ένα τεστ για τις λεγόμενες 95αρες και 98αρες βενζίνες για να μάθουμε τι γίνεται και με αυτές. Γιατί καλές και άγιες οι 100αρες αλλά αν κάνεις πολλά χλμ κάθε μέρα δεν συμφέρουν (εκτός αν στις πληρώνει άλλος Wink ).

Δηλαδή η 95+ της Εκο, η Vpower και οι super plus από ΕΛΙΝ, CYCLON, AEGEAN, JET OIL... να καταλάβουμε τι ψάρια πιάνουν ...


Έχει γίνει test μεταξύ V-Power, Racing, Ultimate και Kinitron100 από τους 4Τ...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Baphomet (Πέτρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Citroen C4 1.6 (16V) VTR (2007)

Ένταξη: 06 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 4616
Τόπος: Αθήνα - Γαλάτσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 26 Φεβ 2004, 09:07:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
TONY PAP έγραψε:
Τελικά καλό θα ήταν να έκαναν τα περιοδικά και ένα τεστ για τις λεγόμενες 95αρες και 98αρες βενζίνες για να μάθουμε τι γίνεται και με αυτές. Γιατί καλές και άγιες οι 100αρες αλλά αν κάνεις πολλά χλμ κάθε μέρα δεν συμφέρουν (εκτός αν στις πληρώνει άλλος Wink ).

Δηλαδή η 95+ της Εκο, η Vpower και οι super plus από ΕΛΙΝ, CYCLON, AEGEAN, JET OIL... να καταλάβουμε τι ψάρια πιάνουν ...


Έχει γίνει test μεταξύ V-Power, Racing, Ultimate και Kinitron100 από τους 4Τ...


του οποιου τα αποτελεσματα αναφερονται μολις μια σελιδα πριν. από που εκει προήρθε και το σχολιο του TONY PAP... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
elias (Ηλίας)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


Peugeot 206 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 05 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 357
Τόπος: Λάρισα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 08:45:50    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πΕτΡοS έγραψε:
Στο 4Τ έχει συγκριτικο τεστ και των 3 βενζινών με αποτελέσματα ακρως ενδιαφεροντα.
.
.
βενζίνες δοκιμής: EKO kinitron 100, bp ulitmate 100, V-power racing 99, bp unleaded
.
.
.

Έχει γίνει κανένα τεστ μεταξύ V-power 95 και BP 95 ?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
netblaster (Γιώργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (16v) XS (2005)

Ένταξη: 14 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 1763
Τόπος: Αθήνα-Άλιμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 26 Απρ 2004, 18:56:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν υπαρχει λογος συγκρισης αυτων των δυο βενζινων!!! Η 95αρα ΒΡ ειναι μια απλη 95αρα, χωρις προσθετα και λοιπα χημικα που εχει η VPower!!! Και το εχω ξαναπει, επειδη το γνωριζω απο πρωτο χερι (και το εχω δει και με τα ματια μου), ολες οι απλες 95αρες της αγορας ειναι ΙΔΙΕΣ!!! Μια καλη συγκριση σε πιο "φθηνες" βενζινες θα ηταν VPower-EKO 95+ (η οποια εχει κατι προσθετα...)!!! Αληθεια, την εχει δοκιμασει κανενας???


Photobucket
Δεν έχει σημασία πόσο γρήγορο αυτοκίνητο έχεις, αλλά πόσο γρήγορα μπορείς να το πας!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
TONY PAP (Aντώνης)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


206 1,6 16V 5θ

Ένταξη: 22 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 556
Τόπος: Μοσχάτο

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 27 Απρ 2004, 07:58:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παράθεση:
EKO 95+ (η οποια εχει κατι προσθετα...)!!! Αληθεια, την εχει δοκιμασει κανενας???


Την χρησιμοποιώ και είμαι πολύ ευχαριστημένος. Smile


TONY PAP
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
smaraghi 
Μέλος
Μέλος


Peugeot 206 1.1 color line

Ένταξη: 07 Μάϊ 2004
Δημοσιεύσεις: 117
Τόπος: ΡΟΔΟΣ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Ιούν 2004, 18:19:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κύριοι, χαλαρώστε, μην το ζαλίζετε Roll eyes άλλο, ότι πληρώνεις παίρνεις Exclamation


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
king207cc (vangelis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207cc 1.6T (2009)

Ένταξη: 10 Μάρ 2009
Δημοσιεύσεις: 1997
Τόπος: gotham city

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 26 Δεκ 2009, 17:29:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.enet.gr/?i=news.el.article&id=85793 άρα είναι σαν να βάζεις πλέον ΑVIN, είναι αυτο που λέγαμε όλες οι βενζίνες φτιάχνονται εδώ. το ίδιο ισχύει και με την ΒP που την αγόρασαν τα ελληνικά πετρέλαια. Βέβαια σαν Ελλάδα που ήμαστε εμείς θα συνεχίσουμε να τις πληρώνουμε σαν SHELL και BP.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
vansak (ANTONIS)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207 1.6 GT 2009

Ένταξη: 28 Αύγ 2009
Δημοσιεύσεις: 91

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Ιούλ 2010, 19:21:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ΗΠΑ και Καναδά κυκλοφόρησε vpower με νεα καθαριστικά τύπου nitrogen enriched (εμπλουτισμένο άζωτο σημαίνει αυτό αν δεν κάνω λάθος), και το αξιοσημείωτο είναι (κατα τα λεγόμενα της εταιρείας) ότι καθαρίζει τις βαλβίδες εισαγωγής ΚΑΙ σε βενζινοκινητήρες αμεσου ψεκασμού όπως φαίνεται στο

http://www.shell.us/home/content/usa/products_services/on_the_road/fuels/shell_vpower/about_vpower/

Αν καποιος μαθει κατι για ενδεχόμενη διαθεσιμότητα σε Ευρώπη ή και Ελλάδα ακόμη, χρησιμο θα είναι να μας το αναφερει.

Η shell hellas μετά την εξαγορά απο τη motor oil δεν έκλεισε, απλά μετονομαστηκε σε coral A.E. και θα υπαρχει για 5 τουλάχιστον χρονια.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Σεπ 2011, 09:22:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φαίνεται καλή σαν προσφορά...



Προσφορές Shell

Από την Πέμπτη 15 Σεπτεμβρίου τα πρατήρια Shell και η κάρτα Smart Club προσφέρουν στους πελάτες τους με αγορά 30 λίτρων Shell V-Power Racing ή Shell V-Power ή Shell V-Power Diesel ένα μπλοκ εκπτωτικών κουπονιών για αγορές:

Κωτσόβολος: Έκπτωση 8% σε όλες τις λευκές συσκευές, μικροσυσκευές, A/C και συσκευές ήχου και 4% έκπτωση σε όλα τα προϊόντα multimedia και κινητής τηλεφωνίας, με αγορές αξίας 249 ευρώ και άνω.

NotosGalleries: Δωροεπιταγή αξίας 10 ευρώ για αγορές άνω των 60 ευρώ σε επιλεγμένα προϊόντα ένδυσης, υπόδησης και καλλυντικών.

ΙΚΕΑ αεροδρομίου: Κουπόνι αξίας 5 ευρώ με αγορές από το κατάστημα ΙΚΕΑ αεροδρομίου αξίας 200 ευρώ.

PizzaFan: Έκπτωση 50% στην επόμενη παραγγελία.

SterCinemas: Έως και 2,5 ευρώ έκπτωση στο εισιτήριο, στην επόμενη επίσκεψη στα Ster Cinemas.

AllouFunPark: Εκπτωτικό κουπόνι αξίας 4 ευρώ στο ημερήσιο πάσο διασκέδασης στην επόμενη επίσκεψη.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nsne (ioannis)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106gti

Ένταξη: 03 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 116

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 28 Νοέ 2011, 16:23:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εχω ακουσει περιπτωση φιλου με 106rallye,χρησιμοποιωντας vpower racing,μετα απο λιγο χρονικο διαστημα να εχει προβλημα με τα σωληνακια βενζινης(τα οποια αλλαξε).εχετε ακουσει τιποτα παρομοιο?


no pain-no gain
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Νοέ 2011, 18:40:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ασχετο εντελως...Απλα σαπισαν απο πολυκαιρια ή κακη ποιοτητα αν του τα αλλαξαν καποτε.

Επι σειρα πολλων ετων χρησιμοποιουσα την συγκεκριμενη βενζινη στο 1300αρι μου χωρις κανενα απολυτως προβλημα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
nsne (ioannis)
Μέλος
Μέλος


peugeot 106gti

Ένταξη: 03 Οκτ 2009
Δημοσιεύσεις: 116

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 29 Νοέ 2011, 20:00:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

μου φανηκε παραξενο και σε εμενα γι αυτο και ρωτησα


no pain-no gain
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kourlis (Γιάννης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 RC

Ένταξη: 03 Ιαν 2008
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Κολωνός - Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Ιαν 2012, 23:22:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

netblaster έγραψε:
ολες οι απλες 95αρες της αγορας ειναι ΙΔΙΕΣ!!!


Φίλε Γιώργο τι εννοείς ότι όλες είναι ίδιες???
Προφανώς όλες οι βενζίνες βγαίνουν από την ίδια γραμμή παραγωγής και με τις ίδιες προδιαγραφές είτε από την Μοτορόιλ είτε από τα ΕΛΠΕ...
Κάθε εταιρία εμπορίας όμως έχει τις δικές της δεξαμενές στις οποίες αποθηκεύει το καύσιμο... Σ' αυτές τις δεξαμενές λοιπόν η κάθε εταιρία προσθέτει στις βενζίνες της τα δικά της πρόσθετα, οπότε δεν θα έλεγα ότι όλες οι βενζίνες είναι ίδιες... Confused


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3 ... 9, 10, 11
Σελίδα 11 από 11

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,2245s (PHP: 35% - SQL: 65%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on