PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Εξαγωγή για 206 GTI 2,0lt

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:16:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Λοιπον...
Το 206 με το 2λιτρο και τα 136 παιρνει το εξης συστημα της Devil.


Το τμημα μετα το χταποδι δεν ειναι υποχρεωτικο,απλα καταργει τον καταλυτη(προκαταλυτης απο οτι καταλαβα). Idea
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:20:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το πρωτο κομματι εχει 800 αν θυμαμαι καλα που το κοιταγε μανθος
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:46:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτο ειναι 4-2-1*
εχει και 4-1
το εβαλε ο Νασσος
αν δεν κάνω λάθος και το μαμα του 206 rc 4-1 ειναι (αλλα δεν το σκέφτομαι γιατι θα πρέπει να καταργήσω το μοχλικό των ταχυτήτων και να βάλω ντιζες... και αναγκαστικά και τον πυργολεβιε...πραγμα που δεν το θέλω με τιποτα)

*εκτός και αν το πρώτο κομμάτι ειναι ουτως η άλλωτο ιδιο και απλά διλέγεις με τι θα "συνεχίσεις", αλλα μου φαίνεται λιγο περίργο αυτό.... Confused


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:47:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nomizv οτι αργυρης ελεγε οτι ειναι 4-2-1
δεν ειμαι σιγουρος για rc
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 11:52:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καταφρακτος επανειλημμενα μου χει πει οτι ειναι 4-1 το δικο του


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 12:00:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στο συγκεκριμενο εικονιζομενο της Devil,το 1ο κομματι ειναι ιδιο,το 2ο ειναι προαιρετικο.
Η Supersprint απο την αλλη δινει πιο μακρυ χταποδι.
Η τιμη του ειναι περιπου στα 650Ε για το Devil απο οτι θυμαμαι(συμπεριλαμβανεται και το downpipe) και κανενα 150αρι φθηνοτερα χωρις το dp.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 21:49:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχουν προ-καταλύτη και δεν νομίζω πως είναι και ότι καλύτερο να βγάλετε των καταλύτη.
Το χταπόδι του RC 4 – 1 είναι.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 09:20:13    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδιά το σκέφτομαι για εξάτμιση για το κάμπριο 2.0
Ερώτηση είτε με ντέβιλ είτε με σούπερσπριντ,
Αν βάλω όλο το σύστημα είμαι νόμιμος για ήχο, καυσαέρια και αν ναι πως το αποδεικνύω στο όργανο ? ( καυσαέρια η κάρτα καυσαερίων με καλύπτει ή θέλω και κάτι άλλο (τι λέω λχ στο " Την έβγαλες πριν βάλεις εξάτμιση?")
Επίσης εκτός από ήχο τι κερδίζω ?
Υπάρχει κάτι που χάνω??
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 08:35:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα ο ηχος δεν εχει καμια σχεση,ειτε παρεις Supersprint ειτε Devil,και οι δυο εταιριες εχουν εγκριση τυπου για τα συστηματα που δινουν που σημαινει οτι απο θορυβο καλυπτουν πληρως τα νομιμα επιπεδα και σε περιπτωση που αλλαξεις και τον καταλυτη με δικο τους,περνας κανονικα ΚΤΕΟ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
206xs (Χρήστος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Chevrolet Cruze 1.8 Auto (2009)

Ένταξη: 13 Σεπ 2002
Δημοσιεύσεις: 259
Τόπος: Αθήνα - Σεπόλια

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2008, 20:35:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

φώτο και πληροφορίες για το σύστημα της devill που βρήκες Question γιατί εγώ στο ίντερνέτι όσο έχω ψάξει μόνο τη σούπερσπρίντ έχω δει να δίνει πλήρες σύστημα με χταπόδι. Cool Το ότι τα συστήματα αυτά καλύπτουν όρια ήχου ρύπων το ξέρω και εγώ το θέμα είναι όμως σου δίνουν κάποιο χαρτί που μπορεί να πείσει το βλαχο- όργανο που ψήνεται να σε πάει αυτόφωρο μονο γιατί βλέεεπω φοράμμε εξάτμιση ίιιχα Evil
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 22 Οκτ 2008, 12:02:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εχω ενα pdf της Devil στο σπιτι που τα εχει ολα αναλυτικα για καθε μοντελο.
Συντομα απο οτι μου ειπαν μεσα στον Νοεμβριο θα ξανανεβασουν την γκαμα για τα αμαξια στο site τους οποτε θα τα βρειτε εκει.

Οσο για τον θορυβο,δεν χρειαζεται να πεισεις τον βλαχο ρε,εκτος απο τα πιστοποιητικα TUV που εχουν,επισης δεν ακουγονται καθολου και επισης μπορεις να του πεις οτι δεν ειναι εξατμιση απλως διακοσμητικη μπουκα. Smile
Ετσι και αλλιως χωρις ντεσιμπελομετρο,παπ***α θα μετρησει το γιδι. Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31099
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 15:40:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στέλιο η τιμή του devil από το άλλο τόπικ ειναι πραγματικά σουπερ...
Απλά κάπου στο βάθος του μυαλού μου ειχα ενα μοτερ από τροπέτο RC να κουμπώσει πάνω κλπ κλπ...
Το ερώτημα ειναι "τότε" (αν και όταν) κάνω τετοια μοτεροκινηση τo συγκεκριμένο devil θα κάνει για το rc ή θα πρέπει να πάρω αλλη εξάτμιση (πχ μαμα RC χταπόδι και σωλήνες μεσαια κλπ κλπ) ουτως η άλλως??

(μεταξυ μας η αλλαγη μοτερ θα κάνει ενα σκασμο λεφτα... οπότε οκ... θα χω δώσει στην χειρότερη ακόμα 300~350 για το 4-1... ε να πάει να γαργαληθεί... Laughing Laughing)


επίσης στο συγκεκριμένο devil χταπόδι "κουμπώνει" ο μαμα καταλύτης?

θα δουμε λες καμια διαφορά από πλευρας απόδοσης με μαμα μοτερ και μαμα καταλύτη ή "ψιλοπράγματα"?

ελευθερος καταλύτητς θα μπει πολυ αργοτερα ισως οταν ο μαμα χαλάσει (εχει 87000)... = πολλλυυυυυυ αργότερα γιατι πλέον τα χιλιόμετρα που κάνει το 206 ειναι ελάχιστα...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 06 Φεβ 2009, 18:24:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μην τρεφεις ψευδαισθησεις ρε...
Ξερεις οτι σαν ΦΠΕ μαζι με το χταποδι θα πας οριακα 150-155,οχι παραπανω.

Τωρα το τροπετο RC μην το σχολιασω,ξερεις...Το δινεις και παιρνεις RC κατευθειαν.

Απλα τα χρηματα ειναι καλα αναλογικα με αυτο που παιρνεις,βεβαια εννοειται οτι για να το εκμεταλλευτεις πληρως θελει και καταλυτη και αλλαγη απο εκει και πισω με κατι πιο ελευθερο.
Κοινως στο συνολο το 1000αρικο θα το φτασεις αν εισαι εντελως μαμα την παρουσα στιγμη.
Κρινωντας ομως απο αυτα που εχω δει σε youtube οσο αφορα ΦΠΕ EW μοτερ,δεν ειναι και ασχημο καθως μεχρι τις 6500 εχει σεβαστη δυναμη.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1078s (PHP: 67% - SQL: 33%) - SQL queries: 14 - GZIP enabled - Debug on