PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Φορητός Μετρητής Πίεσης
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 09:37:00    Θέμα δημοσίευσης: Φορητός Μετρητής Πίεσης Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επειδή τώρα τελευταία σκέφτομαι να κάνω και εγώ την αγορά αυτή, κοιτούσα τα newsletter που μου έρχονται από το e-shop και στην κατηγορία Gadgets είχε το :

SOLAR POWERED DIGITAL TIRE GAUGE

Αν και στις συγκεκριμένες περιπτώσεις είμαι fun του αναλογικού και όχι του ψηφιακού, για τα 17 ευρώ πιστεύω πως είναι αρκετά τίμια λεφτά.

Για σφάλματα ή απόκλιση δεν γράφει πουθενά, οπότε δείχνει καλό.

Στον αντίποδα βέβαια έρχεται και το οργανάκι της FK το οποίο μπορεί και να συνδεθεί με τρόμπα για να μπορείς να φουσκώνεις και τα λάστιχα διορθώνοντας τις πιέσεις επί τόπου.

Έχει κοιτάξει κανείς το θέμα, αξίζει να δωθούν παραπάνω από 30 ευρώ για ένα οργανάκι πίεσης, είτε αναλογικό είτε ψηφιακό?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 13:00:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πιστευω δεν αξιζει να παρεις κατι που σου λεει μονο πιεση...αντε κ το βαλες ειδες οτι λειπει 2-3-4 psi..παλι σε βενζιναδικο δε θα τρεχεις να βαλεις αερα?
για μενα πρεπει να μπορεις να βαλεις κιωλας ετσι θα ταν το σωστο
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 13:43:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η λογικη ενός τετοιο "μαραφετιου" Laughing
ειναι να μετρας την πίεση με το ιδιο οργανο πάντα
κοινώς σταματας στο βενζινάδικο για αέρα
βάζεις πχ 40 και μετα με το ιδιο συγκεκριμένο οργανάκι κάθε φορα αφαιρείς μέχρι την επιθυμητή ενδειξη και εχεις ενα μπουσουλα σχετικά με τις πιέσεις...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 13:48:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
η λογικη ενός τετοιο "μαραφετιου" Laughing
ειναι να μετρας την πίεση με το ιδιο οργανο πάντα
κοινώς σταματας στο βενζινάδικο για αέρα
βάζεις πχ 40 και μετα με το ιδιο συγκεκριμένο οργανάκι κάθε φορα αφαιρείς μέχρι την επιθυμητή ενδειξη και εχεις ενα μπουσουλα σχετικά με τις πιέσεις...


εγω παλι σταματαω παντα στο ιδιο βενζιναδικο για αερα με ψηφιακο μετρητη.... Laughing
ποσο αξιοπιστο ειναι ενα τετοιο μαραφετι ομως?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sod (BASILHS)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων


PUG 206 1.4 (8v) Βελτιωμενο στα σημεια

Ένταξη: 10 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2079
Τόπος: athina - peristeri

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 16:42:42    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω εχω ενα τηs fk απο παλαιοτερο groub buy και ειμαι ευχαριστημενοs...ξερειs τελικα τι πιεση εχειs στα ελαστικα σου,με το δικο σου οργανακι.
Και αν δεν θεs να τρεχειs στα βενζιναδικ αγια αερα,παιρνειs και ενα κομπρεσερακι απο πρακτικερ και συμπληρωνειs και μετραs me to oργανακι σου!!!!
Ολα πολυ απλα..... Wink Wink


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Sidobre (Τάσος)
Πρόεδρος - Webmaster
Πρόεδρος - Webmaster
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 XS evo2

Ένταξη: 12 Απρ 2002
Δημοσιεύσεις: 6846
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 01:27:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Michelin .-



If everything seems under control, you're just not going fast enough...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 17:49:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ήμουνα e-shop σήμερα και το αγόρασα το συγκεκριμένο μαραφέτι, εύκολο στη χρήση, για την ακρίβεια του θα αναφέρω μόλις μπορέσω να επαληθεύσω με κανένα όργανο ποιότητος...22 €. Διαθέτει και ένα λαμάκι για τη μέτρηση του πέλματος του ελαστικού.




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 19:24:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

pappaki έγραψε:
Ήμουνα e-shop σήμερα και το αγόρασα το συγκεκριμένο μαραφέτι, εύκολο στη χρήση, για την ακρίβεια του θα αναφέρω μόλις μπορέσω να επαληθεύσω με κανένα όργανο ποιότητος...22 €. Διαθέτει και ένα λαμάκι για τη μέτρηση του πέλματος του ελαστικού.


Μήτσε.....σε πιάσανε..."Κώτσο"......
απο το Καρφούρ....11€ Wink Wink Wink Laughing Laughing



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 20:40:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

aouts...καλά να πάθω, είναι premium το μαγαζί Sad




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
vamvakoolas (kostis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

307cc

Ένταξη: 30 Ιούν 2008
Δημοσιεύσεις: 979
Τόπος: Athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2008, 12:17:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν θυμαμαι καλα εγς το ειχα παρει και πιο κατω απο 11 ευρα (γυρω στα 8)βλεπε lidl.Ειδικα για το πελμα ειναι αξιοπιστο.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Dr_Michael 
Επισκέπτης







ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2008, 13:32:04    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Stevon έγραψε:
pappaki έγραψε:
Ήμουνα e-shop σήμερα και το αγόρασα το συγκεκριμένο μαραφέτι, εύκολο στη χρήση, για την ακρίβεια του θα αναφέρω μόλις μπορέσω να επαληθεύσω με κανένα όργανο ποιότητος...22 €. Διαθέτει και ένα λαμάκι για τη μέτρηση του πέλματος του ελαστικού.


Μήτσε.....σε πιάσανε..."Κώτσο"......
απο το Καρφούρ....11€ Wink Wink Wink Laughing Laughing


Μιλάμε για την ίδια μάρκα ή για άλλη;
Επιστροφή στην κορυφή
Stevon ("Κουμπάρος" John Φυστίκη...)
Τμήμα Δημοσίων Σχέσεων
Επίσημο Μέλος

VF7 + VF3 = P.S.A.

Ένταξη: 22 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 2584

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2008, 13:52:25    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Dr_Michael έγραψε:
Stevon έγραψε:
pappaki έγραψε:
Ήμουνα e-shop σήμερα και το αγόρασα το συγκεκριμένο μαραφέτι, εύκολο στη χρήση, για την ακρίβεια του θα αναφέρω μόλις μπορέσω να επαληθεύσω με κανένα όργανο ποιότητος...22 €. Διαθέτει και ένα λαμάκι για τη μέτρηση του πέλματος του ελαστικού.


Μήτσε.....σε πιάσανε..."Κώτσο"......
απο το Καρφούρ....11€ Wink Wink Wink Laughing Laughing


Μιλάμε για την ίδια μάρκα ή για άλλη;


Θα σε γελάσω , αλλά έχει ακριβώς ίδιες λειτουργίες Wink Wink

Άααα....και καλύτερο χρώμα.....μαυρο....μάτ...... Laughing Laughing Laughing



Δέν προλάβαμε να το "τουρμπίσουμε" και μας άφησε ο 3ος...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 21 Οκτ 2008, 17:27:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η Μ Α Ρ Τ Ο Ν ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!!

Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 18:40:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω εχω μουφικο κομπρεσσερακι απο Praktiker 11 ευρω, που μονο οταν το συνδεεις στον αναπτηρα δουλευει! δεν εχει start και stop, ομως φουσκωνει τα λαστιχα καλα και σε συνδυασμο με ενα gadget (27 ευρω) παρομοιο με αυτο του Steve, κανω δουλεια.. Πιστευω..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 20 Ιαν 2009, 20:50:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
εγω εχω μουφικο κομπρεσσερακι απο Praktiker 11 ευρω, που μονο οταν το συνδεεις στον αναπτηρα δουλευει! δεν εχει start και stop, ομως φουσκωνει τα λαστιχα καλα και σε συνδυασμο με ενα gadget (27 ευρω) παρομοιο με αυτο του Steve, κανω δουλεια.. Πιστευω..


Ακριβώς την ίδια τακτική χρησιμοποιώ και εγώ, μόλις γύρισα από το γκαράζ...




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 02:06:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ωραιος ο μητσος... να σου πω, δε σου βγαινει η πιστη ωσπου να συγχρονισεις το μαραφετι να μετρησεις σωστα την πιεση... Εισα κι επαθα να βαλω 35 μπροστα και 34 πισω.. ολο η εβαζα περισσοτερο και αντε βγαλε ακριβως την ποσοτητα αερα μετα, η εβαζα σωστα και οταν πηγαινα να μετρησω φςςςςςς εφευγε μολις εβαζα το μετρητη και αντε παλι!! ΕΛΕΟΣ!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pappaki (Δημήτρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


106 Rallye 16v

Ένταξη: 27 Ιαν 2003
Δημοσιεύσεις: 291
Τόπος: Δυο τετράγωνα πάνω από τον παράγοντα...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 02:25:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
ωραιος ο μητσος... να σου πω, δε σου βγαινει η πιστη ωσπου να συγχρονισεις το μαραφετι να μετρησεις σωστα την πιεση... Εισα κι επαθα να βαλω 35 μπροστα και 34 πισω.. ολο η εβαζα περισσοτερο και αντε βγαλε ακριβως την ποσοτητα αερα μετα, η εβαζα σωστα και οταν πηγαινα να μετρησω φςςςςςς εφευγε μολις εβαζα το μετρητη και αντε παλι!! ΕΛΕΟΣ!


Όπως τα λες...είναι λίγο μπακαλέ λύση




www.gocar.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
RoadRunner122 (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


106RallyeS2/206XS/C4II

Ένταξη: 30 Οκτ 2008
Δημοσιεύσεις: 2965
Τόπος: Δροσοπηγή

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 09:31:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όλα καλά με τα ψηφιακά οργανάκια αλλά έχουν ένα μείον.

Τουλάχιστον αυτό το μείον το έχει το michelin που έχω: όταν μετράς, στην οθόνη σου δίχνει τη στιγμιαία πίεση που είχε τη στιγμή που το κούμπωσες στη βαλβίδα και όχι real time την πίεση που έχει κατά τη διάρκεια που μετράς.

Οκ αυτό είναι μείον σε συγκεκριμένες περιπτώσεις όπως πχ σε ένα φίλο με Kosei K1-TS που έχει 2 βαλβίδες, στη μία είχαμε βάλει τον αέρα και στο άλλο το οργανάκι. Όταν λοιπον κούμπωσα το οργανάκι έδειξε 2.0bar. Όσο φούσκωνα από την άλλη βαλβίδα, η ένδειξη δεν άλλαζε. Έπρεπε να το βγάλω και να το ξαναβάλω.

Ψιλά γράμματα μεν, απλά το λέω να το χετε υπόψη σας Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 12:34:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι και το δικο μου ετσι κανει το τρελαμενο... δε γινεται αλλιως.. ωραιο το κολπο με τις δυο βαλβιδες... Που το αγοραζω αυτο???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 21 Ιαν 2009, 13:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Sidobre έγραψε:
Michelin .-

+1
Εγγυηση. Wink
Ναι μεν σχεδον 30Ε αλλα τα αξιζει και με το παραπανω.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2, 3  Επόμενη
Σελίδα 1 από 3

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,3748s (PHP: 84% - SQL: 16%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on