PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

AΒS, απλή περιέργεια..
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2008, 10:28:16    Θέμα δημοσίευσης: AΒS, απλή περιέργεια.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Απο περιέργεια ρωτάω, κατα ποσο ειναι δυνατη η τοποθέτηση ABS σε ενα 206cc απο τα πρώτα 2001 που δεν εχει ABS. και ποσο θα βγεί.. περίπου. Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2008, 10:57:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Άστο, δεν συμφέρει οικονομικά...


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2008, 13:02:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θα συμφωνησω!Ασε που ειναι δυσκολο να βρεις μοτερ του abs,καθως αυτο που θα βρεις,λογικα θα ειναι απο κανενα χτυπημενο αυτοκινητο κ δε θα ξερεις αν ειναι οκ..αρα.....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mikerrgp (Μιχάλης ο ποδαρατος)
Τμήμα Εξυπηρέτησης Μελών
Επίσημο Μέλος

999cm

Ένταξη: 18 Απρ 2007
Δημοσιεύσεις: 1098
Τόπος: επιδαυρος motodrome

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2008, 14:27:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

υπαρχει ενα ολοκληρο τροπετο του steve ας μας πει ο αργυρης αν μπενει κ απο κει κ περα μειλας με σταυρο κ αργυρη αντιχστιχα για; αγορα κ τοποθετηση Wink


http://hrisikos-tires.car.gr/contact/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 14 Οκτ 2008, 15:53:51    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

είχα κι εγώ κάποτε τέτοιες ανησυχίες...
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=11753&highlight=
αλλα το εψαξα λίγο και μαλλον χρειάζεται λιγουλάκι κόπος, χρήμα και διαθεση παραπάνω...
τελικά πήρα αλλο 206 με abs!


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 07:31:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Θέλει πολλά πράγματα και του Steve στο δικό του δεν μπαίνει αφού δεν είναι MUX
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 15 Οκτ 2008, 11:02:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

για τι χρηματικό ποσό μιλαμε δηλαδή?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 20:22:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν μπορουσα να βρω που αλλου να ποσταρω για την ερωτηση που θα κανω Embarassed Ρε παιδια εχω ενα cc 1.6 2002 μοντελο, με υποτιθεται ABS...Μαλιστα υπαρχει και σχετικος διακοπτης ο οποιος ειναι μονιμα γυρισμενος στο ΟΝ...5+ χρονια τωρα δεν εχει ενεργοποιηθει ποτε και αν τα λαστιχα ειναι και στα τελειωματα δυσκολα τα πραματα...τι φταιει πιστευετε?????Μετα απο τοσο καιρο βεβαια εχω συνιθισει να κανω το ποδι μου abs με πατα-ασε το φρενο οταν δω τα δυσκολα...αλλα δεν λεει!!! Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 20:30:08    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

nikos 206cc έγραψε:
Δεν μπορουσα να βρω που αλλου να ποσταρω για την ερωτηση που θα κανω Embarassed Ρε παιδια εχω ενα cc 1.6 2002 μοντελο, με υποτιθεται ABS...Μαλιστα υπαρχει και σχετικος διακοπτης ο οποιος ειναι μονιμα γυρισμενος στο ΟΝ...5+ χρονια τωρα δεν εχει ενεργοποιηθει ποτε και αν τα λαστιχα ειναι και στα τελειωματα δυσκολα τα πραματα...τι φταιει πιστευετε?????Μετα απο τοσο καιρο βεβαια εχω συνιθισει να κανω το ποδι μου abs με πατα-ασε το φρενο οταν δω τα δυσκολα...αλλα δεν λεει!!! Confused


ποιος διακόπτης είναι στον ΟΝ; μήπως εννοείς το esp; γιατί το abs δεν απενεργοποιείται.

δοκίμασε σε κανά γυαλί δρόμο, κατηφόρα να πατήσεις τέρμα φρένο... αν νιώσεις κλώτσημα στο πεντάλ του φρένου κ έναν περίεργο ήχο μπροστά, τότε μπήκε το abs Razz


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 20:33:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το βραδυ θα παω να κοιταξω μηπως εκανα λαθος οσον αφορα το διακοπτη...παντως αυτο με το κλωτσημα δεν το εχω νιωσει ουτε σε ανηφορες ουτε σε κατηφορες ουτε πουθενα Crying or Very sad
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
z@ck! (Ζαχαριας)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

Citroen AX... soon eurofighter !

Ένταξη: 21 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 674
Τόπος: Οπου λαχει ....

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Ιούν 2010, 20:39:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μηπως ειναι διακοπτακι για τους αεροσακους? (δεν ξερω καν αν εχει κατι τετοιο το 206 Question )

Πρεπει να βαλεις το κλειδι για να του αλλαξεις θεση?


As I lay rubber down the street, I pray for traction I can keep, but if I spin and start to slide, please dear lord protect my ride.!!!
DRIVE IT LIKE YOU STOLE IT!!!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 19 Ιούν 2010, 20:21:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

z@ck! έγραψε:
Μηπως ειναι διακοπτακι για τους αεροσακους? (δεν ξερω καν αν εχει κατι τετοιο το 206 Question )

Πρεπει να βαλεις το κλειδι για να του αλλαξεις θεση?


Ναι μακακια ειπα Embarassed Κλειδι για αεροσακους ειναι!!!!Παντως τιποτα!!Το ξεζουμισα στα φρενα βρε τι σε κατηφορες βρε σε ευθειες βρε σε στεγνο βρε σε βρεγμενο....Τιποτα!!Θα παω να το ελεγξουν δεν γινεται!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pan306 (πανος)
Μέλος
Μέλος


306 2000cc 16v

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούν 2010, 15:03:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παντωσ αν δεν δοθλευε θα αναβε το λαμπακι στο καντραν αλλα περιεργο να μιν μπενει με τπτ κοιταξε το


306 2000cc 16v 6speed gearbox coming soon............. to elpizo.............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούν 2010, 15:43:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είναι απλό: όταν γυρίζεις το κλειδί στη δεύτερη σκάλα ανάβει το λαμπάκι αυτοδιάγνωσης του ABS; Αν ναι, τότε έχεις αμπουσου, αν όχι δεν έχεις.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 20 Ιούν 2010, 16:32:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οταν ρωτησα στην αντιπροσωπεια μου ειχαν πει οτι εχω λογικα αλλα με αυτο που μου λες μαλλον δεεεεεν Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 07:36:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

δηλαδή ρε nikos 206cc, όταν πατάς τέρμα φρένα, ακούς το παρατεταμένο στρίγγλισμα του μπλοκαρισμένου τροχού ή απλά σταματάει; αν μπλοκάρουν σε κάθε απότομο σου φρενάρισμα, τότε δεν παίζει το abs. αλλά σε αυτή την περίπτωση θα σου έβγαζε abs fault (κίτρινο σηματάκι που δείχνει ένα αμάξι να πηγαίνει με τις πάντες). έβγαινε το cc χωρίς abs;;;

drdino έγραψε:
Είναι απλό: όταν γυρίζεις το κλειδί στη δεύτερη σκάλα ανάβει το λαμπάκι αυτοδιάγνωσης του ABS; Αν ναι, τότε έχεις αμπουσου, αν όχι δεν έχεις.


εμένα δεν ανάβει το συγκεκριμένο λαμπάκι, αλλά έχω abs Razz δεν μου χει ανάψει ποτέ στην φάση που λες (2η σκάλα κλειδί κλπ).


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 21 Ιούν 2010, 13:59:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα πρώτα ψψ δεν είχαν στάνταρ το abs.

Δεν υπάρχει περίπτωση να δουλεύει το λαμπάκι σου και να μην ανάβει στην αυτοδιάγνωση, όταν γυρνάς το κλειδί στη δεύτερη σκάλα.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 08:27:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τι να σας πω ρε σεις δεν ξερω...μολις παω απο μηχανικο θα ρωτησω μηπως αυτος καταλαβει....Παντως λαμπακι δεν μου αναβει...Το αμαξι ειναι τελος 2002(11ος ή 12ος)....Τεσπα μολις μαθω θα σας απαντησω Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
pan306 (πανος)
Μέλος
Μέλος


306 2000cc 16v

Ένταξη: 27 Σεπ 2009
Δημοσιεύσεις: 114
Τόπος: athens

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 13:04:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα μπορεις να το δεισ με τον αριθμα του πλαισιου ροτοντασ σε ενα μαγαζι με ανταλκτικα και ροτησε τι ημιαξονια φοραει αυτο με το αβς εχειδιαφορετικα ιμιαξονια..


306 2000cc 16v 6speed gearbox coming soon............. to elpizo.............
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
nikos 206cc 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 16V

Ένταξη: 12 Μάρ 2010
Δημοσιεύσεις: 2005
Τόπος: thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 22 Ιούν 2010, 22:35:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ο.κ Πανο ευχαριστω!!!Αυτο θα κανω Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Τεχνικές - Μηχανολογικές Συζητήσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1839s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on