PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

North Dynoday
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 22:46:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Aριστερά του Λευτέρη, δεξιά του άλλου παιδιού...



Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 23:03:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks Κωνσταντινε Wink Wink


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 18 Οκτ 2008, 23:06:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τπτ ρε! Very happy

(και το κράξιμο του παγκχελ απέδωσε καρπούς τελικά Laughing )


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
ypovoleas (manos)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


peugeot 207 GT

Ένταξη: 26 Μάϊ 2008
Δημοσιεύσεις: 231
Τόπος: thesaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 01:32:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

λευτερη οχι ενα αλογο αλλα 1.6hp λιγοτερο Laughing
περα απο την πλακα εσυ πρεπει να εισαι ευχαριστημενος. 155hp και σχεδον ιδια ροπη με μενα.
αριστερα ειναι η δικια σου δυναμομετρηση με 207rally,δεξια τι αμαξι ηταν του αλλου παιδιου?207rally παλι?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 01:55:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες,ας κανει ο καθενας ενα ποστ με την μετρηση του,και να λεει,τι φοράει,τι βενζινη ειχε εκεινη τη μερα κτλ κτλ κτλ,ώστε να μείνει για τους επόμενους χρήστες
Το καλό ειναι πλέον οτι με αυτές τις ρυθμισεις μπορουμε να συγκρινόμαστε αμεσα με το δυναμομετρο των παιδιων στην αθηνα.

Μολις μπει και ο στελιος-σαλεξ να μας πει τη γνώμη του για τα αποτελέσματα των 207 Τ και των δικων μας,σαξό και 13ριου.

Υ.Γ. Στελιο, 137 αλογα εμένα και 16 κιλα ροπη.(ως ΦΠΕ πλεον).Θα ανεβάσω και τα νταινο δικά μου και στελιου,μολις αγκαρέψω τον γειτονα για το σκάνερ.


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:06:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ισως να ειναι ενδιαφέρον να φτιάξουμε ενα αντίστοιχο με αυτό τόπικ/υπόμνημα ιπποδυναμης/μοτερ, με λιστα του τι φοραει και τι απέδωσε. Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:08:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

re το μαγκα το γειτονα σκανερ και πισι στη στανη μες το βουνο???
μπραβο εξελιξη Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:12:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ισως να ειναι ενδιαφέρον να φτιάξουμε ενα αντίστοιχο με αυτό τόπικ/υπόμνημα ιπποδυναμης/μοτερ, με λιστα του τι φοραει και τι απέδωσε. Wink


+1
Στο "κινητήρας";


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:17:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προφανώς...

χωρις σχόλια, πειραγματα κλπ


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:27:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ypovoleas έγραψε:
λευτερη οχι ενα αλογο αλλα 1.6hp λιγοτερο Laughing
περα απο την πλακα εσυ πρεπει να εισαι ευχαριστημενος. 155hp και σχεδον ιδια ροπη με μενα.
αριστερα ειναι η δικια σου δυναμομετρηση με 207rally,δεξια τι αμαξι ηταν του αλλου παιδιου?207rally παλι?


Αρκετα ευχαριστημενος Μανο,αν λαβω υπ οψην οτι το dyno ηταν σκληρο!! Wink
Το διπλανο διαγραμμα ειναι ενος 207ραλι με 60αρα απο σπιραλ κ πισω κ ελευθερο φιλτρο!Του παιδιου που ηρθε μετα δλδ..


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 19 Οκτ 2008, 10:32:11    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
(και το κράξιμο του παγκχελ απέδωσε καρπούς τελικά Laughing )


Ναιιιιι,τη διαφορα την εκανε οντως το downpipe! Very happy
Γεια σου Στελαρα γκουρου της Peugeot αυτοκινησης...........


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 08:31:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγω με την σειρα μου θελω να ευχαριστησω οσους ηρθαν και ευτυχως δεν γιναμε ρομπα. Very happy
Απο εκει και περα δεν θελει βουρδουλα ρε,καλη διαθεση(και γεματη τσεπη Laughing ) θελει...

Παντως καλα μας εκατσε και η τιμη. Laughing
Το πιο σιγουρο παντως ειναι οτι το πιο πολυστροφο μοτερ ηταν το δικο μου με το peak σχεδον στον κοφτη Very happy ασχετα αν εβγαλε τοση δυναμη οσο και η χορτοκοπτικη του γκαζον. Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 09:27:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:
Aριστερά του Λευτέρη, δεξιά του άλλου παιδιού...


Ξέρετε ποιό είναι το αστείο;
Οι δύο δυναμομετρήσεις που έχει η φωτογραφία είναι σχεδόν το ίδιο πράγμα.
Σαν δυο σταγόνες νερό.

Μόνο που όποιος βιαστεί να δει τα αποτελέσματα, θα πέσει το μάτι του στην απόλυτη ιπποδύναμη και την απόλυτη ροπή (μετά τη διόρθωση ISO).

Κοιτάξατε τη θερμοκρασία;
Το αυτοκίνητο που έβγαλε 155 ίππους είχε τη μεγαλύτερη θερμοκρασία εισαγωγής και ως εκ τούτου η διόρθωση ISO του έδωσε τα περισσότερα άλογα! Razz

Στην πράξη, άτυχος ήταν εκείνος που μετρήθηκε με θερμοκρασία εισερχομένου σχεδόν ίση με την θερμοκρασία περιβάλλοντος...


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 09:39:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κάτι σα το δικό μας εδώ στην Αθήνα που είχα εισαγωγή πολύ μικρότερη από περιβάλλον Shocked Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 09:40:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κ τι σημαινει αυτο Στελιο? Confused Confused Κανονικα η θερμοκρασια εισερχομενου αερα,δεν πρεπει να ειναι μικροτερη για να βγαλει μεγαλυτερη ιπποδυναμη?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 11:17:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οσο πιο μεγαλη ειναι η θερμοκρασια που μετραει ο αισθητηρας,τοσο πιο μεγαλη ειναι και η διορθωση που θα κανει το προγραμμα.
Ζεστος αερας=χαμηλη πυκνοτητα - κρυος αερας=υψηλη πυκνοτητα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 12:09:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ρε Ντοκτορα!! ΜΕΤΡΗΘΗΚΕς και εσυ? Shocked δεν αντεξες ε? Sad
και γω έλεγα θα πηγαίναμε μαζι αυτό το Σαββατο!!

ΕΠΕΙΔΗ ΘΑ ΠΑΩ ΕΓΩ ΑΥΤΟ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ! οποιος ξέμεινε και θέλει να πάμε μαζι ας δηλώσει.

Ντοκτορα, τις ρυθμήσεις τις εχει ο μαστορας στην EXELIXIS για να ειμαστε ιδιοι με εσας και την Αθήνα?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
kane (Σταύρος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


SL 55 AMG

Ένταξη: 01 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3238
Τόπος: στο συνεργείο...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 13:00:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παρακαλουνται τα μέλη να σκαναρουν τις δυναμομετρησεις τους και να ακολουθησουν τις υποδειξεις ΕΔΩ, ώστε να δημιουργησουμε μια κοινή βαση δεδεομένων εμας και μελλοντικους χρηστες.


Υ.Γ. αλέξανδρε,οταν ειναι να πατε πες μας να σου πουμε τις ρυθμισεις που βαλαμε...


Kane + Steve VS 2kg αρνίσιο παϊδάκι, σημειώσατε 1
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger
recife_rallye (lefos)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


e-tuners stage4 from north

Ένταξη: 03 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 2420

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 13:42:39    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Pughell έγραψε:
Οσο πιο μεγαλη ειναι η θερμοκρασια που μετραει ο αισθητηρας,τοσο πιο μεγαλη ειναι και η διορθωση που θα κανει το προγραμμα.
Ζεστος αερας=χαμηλη πυκνοτητα - κρυος αερας=υψηλη πυκνοτητα.


Αρα Στελιο αν η θερμοκρασια του εισερχομενου αερα ηταν μικροτερη,τοτε θα ειχα λιγο μεγαλυτερη ιπποδυναμη κινητηρα.λεω κατι λαθος?


Παμε για καμμια οδικη δοκιμη επιτελους?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 20 Οκτ 2008, 13:56:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Βασικα μπλεκομαστε καθως ο ενας μιλαει για την πραγματικοτητα και ο αλλος για την μετρηση/εκτυπωση. Confused

Στην πραξη,οσο πιο κρυος ο αερας,τοσο καλυτερη η αποδοση(για τον δρομο λεω παντα).

Στο δυναμομετρο ομως,αν ο αισθητηρας μετρησει 60 βαθμους εισαγωγης αερα,θα διορθωσει τις καμπυλες αναλογα,σαν να ειχε το μοτερ εκεινη την στιγμη 25 βαθμους,αρα και η εκτυπωση των καμπυλων θα αλλαζαν κατα πολυ προς το καλυτερο.

Καλα δεν τα εξηγησα; Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Επόμενη
Σελίδα 7 από 9

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1834s (PHP: 69% - SQL: 31%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on