PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

207cc αλλαγη φρενων..

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 08:34:22    Θέμα δημοσίευσης: 207cc αλλαγη φρενων.. Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πηραμε με ενα φιλο απο τη peugeot τα τακακια και πηγαμε σε εναν δικο του να τα αλλαξουμε..ο φιλος ειναι μηχανικος στη bmw..
Αλλαξαμε τακακια μπρος πισω(αν και τα πισω ειχαν ακομα)..
αφου ελεγξε και τα υγρα μου ειπε οτι ειμαστε μια χαρα..
Δεν εχω καποιο προβλημα απλα ηθελα να ρωτησω κατι μιας και δεν εχω ιδεα..
Δεν θα επρεπε να γινει εξαερωση? και αν ναι μετα δεν θα επρεπε να βαλουμε και υγρα απο την αρχη ?...ή δεν χρειαζεται τιποτα απο ολα αυτα και ειμαι μια χαρα..?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 08:44:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Είσαι στο 2008.

Υπάρχουν βαλβίδες εξαέρωσης.

Τα περισσότερα πράγματα έχουν απλοποιηθεί και για τον μηχανικό και για τον τελικό χρήστη του οχήματος.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 08:49:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve δεν εχω ιδεα γι αυτο ρωταω..
Οταν αλλαξαν τα τακακια μετα με εβαλε μεσα..και παταγα το φρενο μεχρι να ανεβει και να ερθει στα ισα του..αυτο εγινε για να κανει εξαερωση?
Μετα δεν χρειαζεται συμπληρωμα υγρων ή κατι τετοιο..γιατι τα ειδαν και ειπαν ειναι κομπλε..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 09:09:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

καμία σχέση με εξαέρωση αυτό.
αυτό το κάνατε ώστε να επανέλθουν τα εμβόλα (=τα τακάκια) στην σωστή απόσταση από τους δίσκους (μιας και προκειμένου να γίνει η αλλαγή ειχε πατήσει να μπουν τερμα μέσα)
αν δεν το κάνατε αυτό και ξεκίναγες πχ να φύγεις θα γινόταν στο 1ο φρενάρισμα ... αρκεί να ειχες χώρο μπροστά σου... αλλιώς θα σταμάταγες σε οτι υπήρχε.... Laughing

υ.γ. εκτός από τα συστήματα πέδησης (το μηχανικό τμήμα εννοώ) εχουν εξελιχθεί και τα υγρά φρένων...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Puzzle (Θάνος)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


Peugeot 207 cc 1.6 (2007)

Ένταξη: 20 Νοέ 2007
Δημοσιεύσεις: 284

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 09:14:15    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

α καλη φαση...θα τα επαιρνα ολα σβαρνα..
ευχαριστω και παλι..ηρεμησε το κεφαλι μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 09:46:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
αυτό το κάνατε ώστε να επανέλθουν τα εμβόλα (=τα τακάκια) στην σωστή απόσταση από τους δίσκους (μιας και προκειμένου να γίνει η αλλαγή ειχε πατήσει να μπουν τερμα μέσα)

Αλλά και για να κυκλοφορήσει το υγρό σε όλα τα σωληνάκια που είχανε "στραγγίξει" Razz



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
makis106 (makis)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 207 THP Rallye (2008)

Ένταξη: 15 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 2966

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 11:58:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
MEMsound έγραψε:
αυτό το κάνατε ώστε να επανέλθουν τα εμβόλα (=τα τακάκια) στην σωστή απόσταση από τους δίσκους (μιας και προκειμένου να γίνει η αλλαγή ειχε πατήσει να μπουν τερμα μέσα)

Αλλά και για να κυκλοφορήσει το υγρό σε όλα τα σωληνάκια που είχανε "στραγγίξει" Razz


Τα σωληνάκια δεν είχαν στραγγίξει, δεν έκαναν αλλαγή υγρών.
Αυτα που είχαν στραγγίξει ήταν τα έμβολα των δαγκάνων. Wink



etuned
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 12:00:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Cussing out Mad Crying or Very sad Neutral Silent



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7134
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 10 Οκτ 2008, 12:09:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Υπαρχει αναλογο τοπικ για τετοιες ερωτησεις.
Παρακαλω πριν ανοιξουμε ενα τοπικ να διαβαζουμε κανενα παλιο-σχετικο

Θενκς γιου πολλακις για την κατανοησις

Εκ της MOD Team
Εγω
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Φρένα Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,202s (PHP: 42% - SQL: 58%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on