PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Dynoday
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 13:12:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

fynos έγραψε:
Παιδία, δεν γράφει κάποιος και την τωρινή του διεύθυνση . . . την περασμένη φορά πήγα στο παλιό του μαγαζί και τον πήρα τηλ . . . .


θα περασεις να με παρεις να παμε μαζι βολτα Cool
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 13:12:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
fynos έγραψε:
Παιδία, δεν γράφει κάποιος και την τωρινή του διεύθυνση . . . την περασμένη φορά πήγα στο παλιό του μαγαζί και τον πήρα τηλ . . . .


θα περασεις να με παρεις να παμε μαζι βολτα Cool


Ok !!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:00:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

παιδες τι ωρες θα στε εκει κ που ειναι....?αν κ δουλευω αυριο...κ εχω μια αθλια 95αρα απο ΑΠ πανω βλεπε απεργιες Laughing παντως λαμπακι δεν εχω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:06:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

...γενικώς δεν ξέρω αν εχετε συνειδητοποιήσει οι περισσότεροι οτι στο συγκεκριμένο δυναμόμετρο επειδή εχει ικανοποιητική κίνηση (δουλειά) ... δουλευει με ραντεβου...
= αν κάποιος εχει πει οτι θα πέι και δεν πάει αφήνει το δυναμόμετρο "ξεκρέμαστο"...

γι αυτό καλό ειναι οταν λετε οτι ναι θα πάω κι εγω να ειστε 100% σιγουροι για μπορεί να οργανωθεί το σχετικό πρόγραμμα...

το σενάριο "πάω και αν εχει χρόνο με μετράει" μπορεί να παίξει (υποθετικά) ή και να μην παίξει (τελικά...) αλλά δεν χρειάζεται να του κλείνουμε υποθετικά χρόνο εκ των προτέρων... και τελικά να τον γειώνουμε... Wink Wink

"κατάστημα" ειναι και οχι περίπτερο...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 17:07:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:

θα περασεις να με παρεις να παμε μαζι βολτα Cool

Γιατι,και εσυ λακισες μωρη αδερφο; Question
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 18:41:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αν δε φτιαξω εξατμιση και βαρελλακι τι να μετρησω μωρη κουλη?

αυριο 10 στο τασο
φινος
τζιμ207

οσοι πιστοι προσελθετε
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 19:52:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για θύμισε μου !
http://www.0-1000hp.gr/
Νομίζω η διεύθυνση αυτή, είναι η παλιά !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 20:03:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εξοδο αττικη οδο προς αεροδρομιο 16Ρ προσ ραφηνα
μετα στο τερμα του δρομου (κανα δυο χλμ ευθεια) αριστερα και στο τερμα παλι του δρομου πεφτεις σε κατι φαναρια με ενα νεκροταφειο αριστερα
ειναι στο υπογειο του κτιριου δεξια
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
GFG (ΓΙΩΡΓΟΣ) 
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


vw passat 1.8T

Ένταξη: 24 Νοέ 2003
Δημοσιεύσεις: 372
Τόπος: ΚΑΛΑΜΑΤΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 26 Σεπ 2008, 20:15:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μακαρι να ειχα τελειωσει να ερχομουν και εγω γα**το! Τωρα του χρονου!


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
giannisC2vts (giannis)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος


citroen C2 vts

Ένταξη: 02 Μάϊ 2007
Δημοσιεύσεις: 221
Τόπος: Πτολεμαιδα Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 09:02:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω εκτος γιατι ειμαι πτολεμαιδα δν κατεβηκα ουτε αθηνα... Confused



www.emkate.gr
www.flickr.com/ioannikp
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 16:23:49    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τελικά???



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 18:33:33    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

2x <190ps...

να δω πότε θα το πάρουν αποφαση για βελτιωμένο στα σημεία... σαλιγκαρακι... Laughing

μαλλον περιμένουν να αρχισουν για τα καλά οι βροχές και να βγουν όλοι οι σαλιγκαροι για βόλτα ωστε να εχουν πολλές επιλογές

Laughing Laughing Laughing Laughing


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
android (γιωργος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

207 gt

Ένταξη: 30 Αύγ 2007
Δημοσιεύσεις: 3540

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 18:34:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
2x <190ps...

να δω πότε θα το πάρουν αποφαση για βελτιωμένο στα σημεία... σαλιγκαρακι... Laughing

μαλλον περιμένουν να αρχισουν για τα καλά οι βροχές και να βγουν όλοι οι σαλιγκαροι για βόλτα ωστε να εχουν πολλές επιλογές

Laughing Laughing Laughing Laughing


καμια διαφορα με την εξατμιση δλδ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 18:37:09    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

βασικα υπηρχε ενα θεμα με τον αισθητρα θερμοκρασιας που δε δουλευε και δε μπορεσε να κανει διορθωση με αποτελεσμα να μετραει θερμοκρασια χωρου 25 βαθμους κελσιου και θερμοκρασια αερα μηχανης 20.....
τωρα παραπανω ο στελιος οποτε καπου ξεφυγαν μερικα αλογακια

οπως και να εχει το κλου απο οσο καταλαβα ειναι οτι πανω απο 195 αλογα τα gt δεν .....με μαμα τουρμπινα και ιντερκουλερ

και οτι τα gt-rallye με το νεο εγκεφαλο ειναι ενα κλικ πιο κατω

επισης οτι αμα αυτα ειναι 188 αρα εγω ειμαι 145 μια χαρα με βρισκω Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 18:44:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:


επισης οτι αμα αυτα ειναι 188 αρα εγω ειμαι 145 μια χαρα με βρισκω Laughing


Σιγά ρε Παναγιώτη μην είσαι και 118


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Σαβ 27 Σεπ 2008, 22:04:01    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πάντος έστω και με το προβλημα στον αισθητήρα είμαι αρκετά ευχαριστημένος με τα περίπου 190@ 5450rpmn αλογα που έδειξε αλλά ακόμα περισσότερο με τα 295,1 Νm δλδ 30,09 Κgm@2900rpm όχι τπτ άλλο να μην μου την λέτε για την υπογραφή Laughing . Άντε να δούμε με intercooler τι θα κάνουμε μίας και αυτό χαλάει το γλυκό ειδικά στις ψιλές rpm. Και πάλι τα εύσημα στους etuners μίας και το αμαξάκι χαίρει άκρας υγείας και με τέλειες καμπύλες.

Στέλιο στείλε μου τις μαθηματικές σχέσεις να κάτσω να τα διορθώσω με 35 βαθμούς εισαγωγή (τουλάχιστον).
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Σεπ 2008, 09:43:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.scielo.br/pdf/jbsms/v25n3/a10v25n3.pdf

σελ,4
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Jim207GT (Δημήτρης)
Τμήμα Κοινωνικών Εκδηλώσεων
Επίσημο Μέλος

Peugeot 207GT 2007

Ένταξη: 23 Οκτ 2007
Δημοσιεύσεις: 1174
Τόπος: Βύρωνας Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Σεπ 2008, 11:09:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
http://www.scielo.br/pdf/jbsms/v25n3/a10v25n3.pdf

σελ,4


Τι στο διάλο μαθηματικός θα ήμουν Wink
Λοιπόν με θερμοκρασία εισαγωγής 35 βαθμούς που πιστεύω κάπου εκεί ήταν έχουμε 193,2 άλογα.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
salex (Στελιος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

3008 (ex 207 GT)

Ένταξη: 21 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 2596
Τόπος: Παλλήνη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Σεπ 2008, 13:16:38    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ακριβώς...

Για να καταλαβει ο κόσμος τί μπέρδεμα έγινε, ο αισθητήρας θερμοκρασίας αέρα εισαγωγής του δυναμομέτρου έχει χαλάσει γιατί έχει φύγει το μανταλάκι που τον συγκρατεί μέσα στο μηχανοστάσιο.

Αποτέλεσμα ήταν ο αισθητήρας να βρίσκεται μπροστά στα aircondition ντουλάπες του Τάσου που έβγαζαν κρύο αέρα σε όλη τη διάρκεια της δυναμομετρησης.

Έτσι είχαμε το παράδοξο: Θερμοκρασία περιβάλλοντος 25 βαθμοί κελσίου, θερμοκρασία εισαγωγής 19 !!! Laughing
Σε όλες τις άλλες δυναμομετρήσεις που έχει χρησιμοποιηθεί ο αισθητήρας θερμοκρασίας εισαγωγής, οι θερμοκρασίες είναι κοντά στους 35-40 βαθμούς κελσίου.

Οπότε από τα 189 άλογα περίπου που έβγαλαν στο στρόφαλο (αδιόρθωτα στους 25 βαθμούς Κελσίου) η κανονικοποίηση ISO έκοψε άλλα 3 με 4 αντί να δώσει 4-5.

Στην πραγματικότητα και τα δύο αυτοκίνητα ήταν πολύ μάχιμα, η εξάτμιση έδωσε 3-4 άλογα παραπάνω στις μεσαίες αλλά προκάλεσε και τη γρηγορότερη υπερθέρμανση του intercooler με αποτέλεσμα να φτάσει σε γρηγορότερο peak ιπποδύναμης και μετά να πάρει την κατιούσα.

Το ίδιο έκανε το αυτοκίνητο του jim, μόνο λιγάκι πιο καθυστερημένα καθώς είχε ελαφρώς μειωμένη ροικότητα χωρίς την εξάτμιση.


http://www.etuners.gr
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 28 Σεπ 2008, 14:06:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αυτό, για τα παιδία που με ενδιαφέρον ρώτησαν σήμερα στην λέσχη !
Διάγραμμα
Στέλιο με βάση το παραπάνω ίσος μπορείς να τα εξηγήσεις καλύτερα !
Εγώ έχω τις εξής απορίες,
1. Γιατί τώρα να αρχίζει το ανέβασμα από περίπου 2300 αίνο πριν από 1800. Τουλάχιστον έτσι φαίνεται στο διάγραμμα . . .
2. Κοντά στις 5400 κάνει ένα φοβερό κόψιμο λόγο intercooler, για μάθε διαστάσεις για αυτό που λέγαμε !
3. Τι καλύτερο θα μπορούσε να γίνει για να αποδίδει από χαμηλά ?

Πάντως ο Τάσος έπρεπε να μας το πει ότι είχε πρόβλημα, τι να την κάνω την μέτρηση στο περίπου κτλ κτλ, αυτό είναι το παράπονο μου !
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Κοινωνικές Εκδηλώσεις Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2, 3, 4  Επόμενη
Σελίδα 3 από 4

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0829s (PHP: 75% - SQL: 25%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on