PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

307 - H πόρτα του συνοδηγού δεν κλειδώνει πάντα

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Wisdom (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 XT Premium (2003)

Ένταξη: 02 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 02 Μάρ 2007, 16:36:23    Θέμα δημοσίευσης: 307 - H πόρτα του συνοδηγού δεν κλειδώνει πάντα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γεια σε όλη την παρέα.

Το πρόσφατο πρόβλημα που αντιμετωπίζω είναι η αδυναμία του κεντρικού κλειδώματος να κλειδώσει την πόρτα του συνοδηγού. Για την ακρίβεια δεν το κάνει πάντα, αλλά με μια συχνότητα περίπου 2 στις 3 προσπάθειες. Δηλαδή πατάω το κλείδωμα από το κουμπί στο κλειδί (και συναγερμού) και κλειδώνουν όλες οι πόρτες με το χαρακτηριστικό θόρυβο εκτός της πόρτας συνοδηγού. Αν κάποιος ανοίξει την πόρτα αυτή ανοίγει κανονικά και ξεκλειδώνουν αυτόματα όλες οι υπόλοιπες. Μερικές φορές μάλιστα μουλαρώνει και σε συνεχόμενες προσπάθειες δεν κλειδώνει με τίποτα. Τότε από το συχνό πάτημα του κουμπιού το κλειδί τα παίζει και θέλει αναμονή 1-2 λεπτά για να ξαναρχίσει να δουλεύει. Στη φάση αυτή δεν λειτουργεί καθόλου το κεντρικό κλείδωμα ούτε μηχανικά από την κλειδαριά του οδηγού Shocked . Αναγκάστηκα αρκετές φορές να αφήσω το αμάξι ξεκλείδωτο λόγω αυτού του προβλήματος Exclamation

Άλλαξα μπαταρία στο κλειδί μήπως έφταιγε αυτό αλλά τζίφος. Ρώτησα σε ένα Peugeot Service και μου είπαν ότι μάλλον πρέπει να αλλάξω την ηλεκτρομαγνητική κλειδαριά του συνοδηγού (κόστος ανταλλακτικού γύρω στα 63 ευρώ + εργασία γύρω στα 25). Αυτό που με προβληματίζει όμως είναι αφενός ότι δεν το κάνει πάντα και αφετέρου ότι κολλάει και το κεντρικό μηχανικό κλείδωμα. Έχει κανείς συναντήσει κάτι παρόμοιο;

Κατά τα λοιπά να πω ότι μέχρι τώρα (90.000χλμ) έχω μείνει μια φορά από καμμένο πολλαπλασιαστή, έχω αλλάξει 9 φορές (!) το γνωστό ζουάν εξάτμισης που τρίζει, έχω αλλάξει 2 φορές το ραδιο-CD επειδή "τρώει" μέσα CD και δεν βγαίνουν, εσχάτως άρχισε να μου κολλάει και να σταματάει και εμένα το φλας, οι λάμπες καίγονται τακτικότατα, ενώ για τη θορυβώδη πίσω ανάρτηση κάνω απλά υπομονή. Μην ξεχάσω να πω πως ποτέ (από παραλαβής) δεν μου δούλεψε το αυτόματο άναμμα των αλάρμ στο απότομο φρένο και η Peugeot ποτέ δεν κατάφερε να μου το φτιάξει.

Αυτά... Confused
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 02:53:36    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Όσον αφορά το αυτόματο άναμμα των αλάρμ, αφενός σίγουρα δοκίμασες δυνατό φρένο σε καλό οδόστρωμα, αφετέρου είναι ενεργοποιημένη η αντίστοιχη επιλογή στην BSI;


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
panosgep (Πάνος)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


Peugeot 206 GTI (Χωρίς Καθρέφτες)

Ένταξη: 09 Φεβ 2005
Δημοσιεύσεις: 85
Τόπος: Ιωάννινα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 10:55:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Το πρόβλημα με το κλείδωμα μου το είχε παρουσιάσει κι εμένα.
Παρουσιάστηκε όταν από δικιά μου βλακεία πάτησα να ανοίξει και κάποιος το κράταγε κλειστό από μέσα.
Φυσικό κι επόμενο να χαλάσει (από σύμπτωση κι εμένα του συνοδηγού)
Πήγα στην Peugeot και μου άλλαξαν το μύλο της κλειδαριάς και όλα κομπλέ.
(Εννοείται εντός εγγύησης)


Riding on my own I speed, riding on a road of fire
Staring at the autumn leaves, left is for the neon isles
Waiting on the road a torment, waiting on the road the doormen
Riding on my own I speed, right is for the shadowshires

P@N1S
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wisdom (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 XT Premium (2003)

Ένταξη: 02 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 17:52:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

drdino έγραψε:

Όσον αφορά το αυτόματο άναμμα των αλάρμ, αφενός σίγουρα δοκίμασες δυνατό φρένο σε καλό οδόστρωμα, αφετέρου είναι ενεργοποιημένη η αντίστοιχη επιλογή στην BSI;
Φίλε drdino έχω το αμάξι 3,5 χρόνια με 90.000χλμ, πίστεψέ με έχω δοκιμάσει τα πάντα, κάτω από όλες τις συνθήκες. Το τεστάρισε στο δρόμο και τεχνικός της Dakar και επιβεβαίωσε το πρόβλημα. Στην αρχή μου είχαν πει ότι θα λυνόταν με αναβάθμιση λογισμικού, μετά όμως, και αφού το είχαν ήδη ψάξει στο διαγνωστικό, μου είπαν ότι θα έπρεπε να το πάω στη LION να το ψάξουν ενδελεχώς. Εγώ δεν θεώρησα το συγκεκριμένο πρόβλημα τόσο σημαντικό για να χάσω 1-2 μέρες δουλειάς να τρέχω στον Κηφισό και έτσι το άφησα στην τύχη του. Απλά όποτε φρενάρω απότομα στην Εθνική ή στην Αττική Οδό πατάω το κουμπί των αλάρμ μόνος μου Laughing .

panosgep έγραψε:
Το πρόβλημα με το κλείδωμα μου το είχε παρουσιάσει κι εμένα.
Παρουσιάστηκε όταν από δικιά μου βλακεία πάτησα να ανοίξει και κάποιος το κράταγε κλειστό από μέσα.
Φυσικό κι επόμενο να χαλάσει (από σύμπτωση κι εμένα του συνοδηγού)
Πήγα στην Peugeot και μου άλλαξαν το μύλο της κλειδαριάς και όλα κομπλέ.
(Εννοείται εντός εγγύησης)

Φίλε panosgep στο 307 αντίθετα με το 206 οι κλειδαριές είναι μόνο μαγνητικές. Δηλαδή οι πόρτες δεν έχουν εσωτερικό "μάνταλο" που να ανεβοκατεβαίνει όπως στο 206. Παρόλα αυτά κι εγώ ψιλιάζομαι πως η γενεσιουργός αιτία είναι περίπου η ίδια. Μου είχε τύχει αρκετές φορές την ώρα που ξεκλείδωνα το αμάξι ο συνοδηγός να έχει ήδη τραβηγμένο το εξωτερικό χερούλι με αποτέλεσμα η πόρτα του να μην ξεκλειδώσει κεντρικά. Ίσως αυτό δημιούργησε το πρόβλημα.

Όπως και να έχει, μη βλέποντας άλλη λύση, θα πάω για αντικατάσταση και βλέπουμε. Δυστυχώς εγώ είμαι εδώ και καιρό εκτός εγγύησης. Ευχαριστώ πάντως Very happy
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 21:25:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wisdom έγραψε:
Φίλε drdino έχω το αμάξι 3,5 χρόνια με 90.000χλμ, πίστεψέ με έχω δοκιμάσει τα πάντα, κάτω από όλες τις συνθήκες. Το τεστάρισε στο δρόμο και τεχνικός της Dakar και επιβεβαίωσε το πρόβλημα. Στην αρχή μου είχαν πει ότι θα λυνόταν με αναβάθμιση λογισμικού, μετά όμως, και αφού το είχαν ήδη ψάξει στο διαγνωστικό, μου είπαν ότι θα έπρεπε να το πάω στη LION να το ψάξουν ενδελεχώς. Εγώ δεν θεώρησα το συγκεκριμένο πρόβλημα τόσο σημαντικό για να χάσω 1-2 μέρες δουλειάς να τρέχω στον Κηφισό και έτσι το άφησα στην τύχη του. Απλά όποτε φρενάρω απότομα στην Εθνική ή στην Αττική Οδό πατάω το κουμπί των αλάρμ μόνος μου Laughing .

Δεν είσαι ο μόνος που λέει ότι δεν λειτουργεί.
Επίσης εάν απλά φρενάρεις δυνατά δεν είναι απαραίτητο να ανάψουν τα αλάρμ.
Συνήθως σε πολύ απότομα φρεναρίσματα ανάβουν , στο δικό μου δουλεύουν πάντως κανονικά.
Επίσης έχω προσπαθήσει πολλές φορές να τα κάνω να δουλέψουν έτσι απλά με ένα φρενάρισμα αλλά δεν.
Δοκίμασε να πατήσεις απότομα το φρένο αλλά και πάλι δεν είναι σίγουρο ότι θα ανάψουν. Το άλλο που μπορεί να συμβαίνει είναι , εάν έχεις κάνει αναβάθμιση στο BSI να μην έχουν ενεργοποίηση αυτή την λειτουργία.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 05 Μάρ 2007, 22:03:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ααακριβώς.

Πρέπει να υπάρξει απότομη, δυνατή επιβράδυνση, και να είναι και ενεργοποιημένη η αντίστοιχη λειτουργία στην BSI.

Στις Σέρρες ας πούμε μου άναβε συνέχεια. Cool


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 06 Μάρ 2007, 07:52:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Φτάνει όμως γιατί είμαστε off topic Smile
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Wisdom (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 XT Premium (2003)

Ένταξη: 02 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Μάρ 2007, 17:17:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το πρόβλημα με το μη κλείδωμα της πόρτας συνοδηγού τελικά όντως είχε πρόβλημα η μαγνητική κλειδαριά. Χρειάστηκε να περιμένω περίπου 15 μέρες για να βρεθεί σωστό ανταλλακτικό, την άλλαξα και τώρα όλα καλά. Κόστος γύρω στα 80 ευρώ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Wisdom (Γιώργος)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 307 1.6 XT Premium (2003)

Ένταξη: 02 Μάρ 2007
Δημοσιεύσεις: 6

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2008, 19:01:03    Θέμα δημοσίευσης: Νέα επεισόδια! Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Επανέρχομαι στο θέμα μετά από ένα χρόνο γιατί εδώ τα πράγματα πλέον δεν μπορεί να είναι τυχαία.

Εδώ και 3 μήνες περίπου εμφάνιζε ακριβώς το ίδιο πρόβλημα η κλειδαριά του οδηγού. Εκεί τα πράγματα ήταν πιο εύκολα από του συνοδηγού γιατί μπορούσα να την κλειδώνω χειροκίνητα βάζοντας το κλειδί στην κλειδαριά. Το μόνο που δεν μπορούσα να κάνω ήταν να κλειδώσω το αυτοκίνητο από μέσα πατώντας το αντίστοιχο κουμπί, αλλά ως μαντράχαλος δεν αισθανόμουν συχνά την ανάγκη αυτή και το άφηνα. Πρόσφατα όμως που πήγα το αμάξι για έλεγχο δονήσεων στο ρελαντί (βλ. αντίστοιχο θέμα) άλλαξα και την κλειδαριά του οδηγού ώστε να μπορώ να τηλεχειρίζομαι πάλι το κλείδωμα και το ξεκλείδωμα του αυτοκινήτου χωρίς να χρησιμοποιώ το κλειδί. Από τη βαρεμάρα μου δηλαδή πήγα κι έδωσα γύρω στα 90 ευρώ. Αυτά πριν μία εβδομάδα.

Και εκεί που νόμιζα ότι τα προβλήματα με τις κλειδαριές μου τελείωσαν μετά από 2 αντικαταστάσεις, τσουπ, το ίδιο περίπου πρόβλημα αλλά πολύ πολύ χειρότερο μου εμφανίστηκε χθες στην κλειδαριά του πορτ μπαγκάζ. Συγκεκριμένα κάθε φορά που προσπαθώ να κλείσω το πορτ μπαγκάζ αυτό ξανανοίγει (ξεκλειδώνει μόνο του). Δηλαδή εδώ το πρόβλημα δεν είναι ότι δεν κλειδώνει η κλειδαριά, αλλά ότι κλείνει και αμέσως ανοίγει μόνη της. Αποτέλεσμα: το αυτοκίνητο δεν κλειδώνει (άρα μένει ανοιχτό το βράδυ) και όση ώρα οδηγώ μου βγάζει προειδοποίηση για ανοιχτή πόρτα και αναβοσβήνει εκνευριστικά το φως στο σαλόνι. Άσε που φοβάμαι ότι σε καμιά λακούβα το πορτ-μπαγκάζ θα ανοίξει μόνο του και θα πάρει ο αέρας τα πάντα (συγκρατείται μόνο από το βάρος του).

Πάλι αντικατάσταση κλειδαριάς; 3η στη σειρά μέσα σε ελάχιστους μήνες; Μα είναι δυνατόν; Τι είναι οι κλειδαριές, λάμπες με συγκεκριμένες ώρες λειτουργίας; Είμαι ο μόνος ηλίθιος με τέτοια προβλήματα μετά από 4,5 χρόνια χρήσης και 115.000χλμ; Μήπως αντί για service έπρεπε τόσο καιρό να είχα προσλάβει κλειδαρά; Πείτε μου καμιά λογική ιδέα, εξήγηση ή λύση γιατί κοντεύω να τρελαθώ!

Σημειωτέον ότι το αμάξι δεν έχει ούτε το παραμικρό τρακάρισμα για να πει κανείς ότι κάτι έχει στραβώσει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 15 Απρ 2008, 20:50:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Δεν έχει χαλάσει η κλειδαριά αλλά το μπουτόν που ανοίγει την πόρτα.
Μένει πατημένο και ανοίγει συνέχεια η πόρτα.
Προσπάθησε να τραβήξεις το πλαστικό που έχει για να μην το πατάει.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Giannis307 (Giannis???)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

308 Thp130

Ένταξη: 05 Δεκ 2006
Δημοσιεύσεις: 3967
Τόπος: Nikaia/Argyroupoli

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2008, 09:21:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γενικα μπορουμε να κανουμε κατι να μην κανουν σαν πολυβολα οι κλειδαριες οταν ανοιγουν η κλεινουν...?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Touristas (Αργύρης)
Τεχνικός Σύμβουλος


Peugeot Geopolis RS 300

Ένταξη: 15 Φεβ 2004
Δημοσιεύσεις: 3273
Τόπος: Νικαια-Περιστέρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 16 Απρ 2008, 16:15:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Μόνο λίπανση εξωτερικά , αλλά αυτό δεν νομίζω πως βοηθάει και ιδιαίτερα παρά μόνο στο άνοιξε κλείσε της πόρτας.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
mayas (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 16v XS

Ένταξη: 29 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 15:40:53    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ιδιο πρόβλημα σε 206.....

Εκει που πας κανονικα τιιιιιιιτ τιιιιιιιιιιτ πόρτα συνοδηγού ανοιχτη....
Shocked

Πιθανόν να εχει να κάνει κ κάποιος αισθητήρας αλλά αν καταλήξατε κάπου μια απάντηση θα ηταν διαφωτιστική.

Δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση μπορει να εχει ο μυλος της κλειδαριας σε μια τετοια περίπτωση. Ισως τελικα να ειναι αλλο ζητημα ....
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
edessaios (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 24 Αύγ 2010
Δημοσιεύσεις: 15

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 16:46:31    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

γιωργο, τι τραβας και εσυ ρε φιλε...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 17:13:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

και φίλος με xsara τα ίδια τραβάει και το αφήνει ξεκλείδωτο εδώ και χρόνια... Laughing


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 17:23:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

τα ίδια έκανε κ το 307 του αδερφού μου... του άλλαξαν εντός εγγύησης τα πάντα (ολες τις κλειδαριές, εγκεφάλους κ εγώ δεν ξέρω τι ακριβώς) κ δεν το ξανάκανε ποτέ.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sonermgb (Αρης)
Φανατικό μέλος
Φανατικό μέλος


peugeot 307 1.6xs 2007 facelift

Ένταξη: 04 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 350
Τόπος: αθηνα.χαλανδρι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 14 Οκτ 2010, 17:35:02    Θέμα δημοσίευσης: Re: 307 - H πόρτα του συνοδηγού δεν κλειδώνει πάντα Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Wisdom έγραψε:
οι λάμπες καίγονται τακτικότατα,


Να αναφερθώ και εγώ στις λάμπες (μόνο οι πίσω) μου καιγόντουσαν τακτικότατα όπως είπες και εσύ...μέχρι που νευρίασα τόσο και τις άλλαξα ....όλες!Ευτυχώς τον τελευταίο ενάμησι χρόνο δεν έχει καεί καμία.....πριν 1 κάθε μήνα περίπου , ίσως και σε πιο λίγο χρονικό διάστημα πολλές φορές.





Χαμογέλα ρε!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα Yahoo Messenger
mayas (christos)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


206 1.4 16v XS

Ένταξη: 29 Δεκ 2009
Δημοσιεύσεις: 24

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Οκτ 2010, 14:33:35    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

προσωπικα συνεχιζω να παιζω με τις ασφάλειες οδηγου/συνοδηγου κ οταν χτυπαει για ανοιχτη πόρτα κλεινω χειροκινητα του συνοδηγου οποτε ασφαλίζει κ το βουλωνει... Evil Αν όμως πατησω το κουμπι δεν κλειδωνει.

Αγνωσται αι βουλαι του 206 μου Rolling eyes


Dream On...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
leontis333 (ΛΕΩ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Ιαν 2016
Δημοσιεύσεις: 1

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 13 Ιαν 2016, 20:36:24    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπέρα σε όλους.
Επαναφέρω το θέμα μιας και μου κάνει και εμένα κόνξες η πόρτα του συνοδηγού. Μάλλον είναι απλό αλλά εγώ παραείμαι άσχετος.
Δεν ανοίγει η πόρτα του συνοδηγού από έξω. Αλλά το κάνει ορισμένες φορές(τις περισσότερες).
Υπάρχει κάπου καμία ασφάλεια να την γυρίσω όπως είχαν παλαιότερα αυτοκίνητα ??
μου κάνει εντύπωση γιατί δεν βρίσκω εμφανώς κάτι.
υστ: έχω ένα peugeot 307 1.6 2003..
Βοηθάτε βρε παίδες.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1818s (PHP: 68% - SQL: 32%) - SQL queries: 19 - GZIP enabled - Debug on