PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Kαθαρισμα μπεκ ψεκασμου
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 13:16:19    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

80 to ena...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 13:29:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
80 to ena...


oops... όντως... μάλλον είχα στο μυαλό μου τα μπουζί, όχι τα μπεκ.

79,67 έκαστο για την ακρίβεια.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:03:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οποτε κάνω ενα καθαρισμό και βλέπουμε... Laughing Laughing Laughing Laughing

τι παροχή πρέπει να χουν τα εργοστασιακά δικά μου ειπαμε?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:22:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

στο αγγλικό ebay παίζει τετράδα μπεκ από 70 ως 100 ευρώ...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:26:27    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κι εγω μπορω να πουλήσω πχ τα δικά μου "οπως ειναι" χωρις να τα καθαρήσω...
οποτε δεν χρειάζεται να μπλέξω με μεταχειρισμένα τα οποία δεν μπορω εκ των προτέρων να ελεγξω

ασε που αν χρειαστει μεταχειρισμένα εχω βρει και από εδω


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:30:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ο αργυρης εχει μηχανημα τα καθαριζει και τα μετραει...εχει δοξα το θεο μετρησει μπολικα δικα μου Laughing
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:36:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ναι ρε το ξέρω για τον Αργυρη... το πρόβλημα ειναι οτι για να πάω στον Αργυρη (τωρα που δεν παίζει το νισσαν λόγω του τρακαρίσματος) ειναι λιγο θέμα.

Ειχα μιλήσει με Ανέστη την προυγουμενη βδομάδα και μου ειπε οτι εχει κάποιον δικό του που τα πηγαίνει και τα καθαρίζουν αλλα θα μάθω πρώτα περισσότερα και βλέπουμε από Δευτέρα... Wink


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 14:49:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Σε ένα Bosch Service πήγαινε και τελείωνε το θέμα Cool

Απλά κοίτα το μηχάνημα να είναι φρέσκο σχετικά Wink



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 19:31:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

ψαχνω να βρω τι μπεκ φοραω αλλα δεν εχει βρει ακρη...
καμμια ιδεα κανείς?


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
nik_marin (Nikos)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


306 Race

Ένταξη: 07 Μάρ 2005
Δημοσιεύσεις: 582

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 30 Οκτ 2009, 22:34:41    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.youtube.com/watch?v=ZJmdvoZ83hY&feature=player_embedded#


Link link2 link3
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
p206xs2 (Γρηγόρης)
Δραστήριο μέλος
Δραστήριο μέλος
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 1.6 (16V) XS (2003)

Ένταξη: 02 Οκτ 2003
Δημοσιεύσεις: 273
Τόπος: Αθήνα, Νέος Κόσμος

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Νοέ 2009, 15:26:45    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ξέρει κάποιος κάποιο συγκεκριμένο συνεργείο (πχ BOSCH) που να έχει καθαρίσει τα μπεκ?

Πήρα τηλ σε ένα BOSCH car service και μου είπαν ότι θα βγάλουν τα μπεκ και θα τα στείλουν αλλού (??) για καθαρισμό γιατί στο συγκεκριμένο δεν έχουν μηχάνημα. Και αυτή η διαδικασία διαρκεί 3 ώρες. Σε όλα τα BOSCH έτσι είναι?


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Νοέ 2009, 16:52:06    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Στην Λάρισα που τα πήγα εγώ, έγινε επί τόπου ο καθαρισμός.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Samer (SAM)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 207GT GTX

Ένταξη: 04 Μάρ 2008
Δημοσιεύσεις: 573

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 25 Νοέ 2009, 16:56:05    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

MEMsound έγραψε:
ψαχνω να βρω τι μπεκ φοραω αλλα δεν εχει βρει ακρη...
καμμια ιδεα κανείς?


Θα σου πω το βραδυ η αυριο για τα μπεκ σου.
Εγω τα ειχα αλλαξει τα μπεκ μετα στο s16 και εβαλα απο 325 ΒΜW.



"I wish I could see things from your point of view, unfortunately i can't stick my head that far up my ass"!!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
poliviosfp (pol)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 309 1.4 (8V) 1992

Ένταξη: 14 Φεβ 2011
Δημοσιεύσεις: 36

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 14 Φεβ 2011, 15:30:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

το μονόμπεκο το δικό μου καθαρίστηκε με υπερήχους με 10ε. Δεν είχε και τίποτα και δεν παρατήρησα κάποια διαφορά. Το καλύτερο είναι να είχουμε έναν wideband και να βλέπουμε αν φτωχαίνει ή γίνεται πλούσιο το μείγμα για να πράττουμε αντίστοιχα με καθαρισμούς κτλ.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
NIK (ΝΙΚΟΣ)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 206cc 1600 cabrio

Ένταξη: 15 Ιούν 2011
Δημοσιεύσεις: 2
Τόπος: ΚΑΡΠΕΝΗΣΙ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούν 2011, 11:04:23    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

STELIOS έγραψε:
Γενικα θελουν καθε περιπου 50.000 χλμ καθαρισμο.
Απο τιμη εχω ακουσει και 100 ευρω για καθαρισμο με υπερηχους.

Για να βγουν δεν χρειαζεται να βγει η πεταλουδα. Βρισκονται στη βαση της πολλαπλης εισαγωγης, εκει που πιανει στη κεφαλη. Δεν θυμαμαι ακριβως πως βγαινει η μπεκιερα αλλα δεν ειναι δησκολο, με κλιπσακια και κουμπωματα πρεπει να βγαινει. Εχε υποψη οτι θα γεμισεις τη περιοχη και τα χερια σου βενζινες (οταν αποσυνδεσεις τη παροχη τους).
Για να τα καθαρισεις μονος σου δεν ξερω αν γινεται. Σε συνεργειο που εχω δει καθαρισμο τα συνδεουν με ενα μηχανημα και τα βαζουν να δουλεουν ψεκαζωντας ενα ειδικο καθαρηστικο.

Μπορείς και μόνο σου φίλε να βάλεις μέσα στιν βενζινι ειδικο υγρο καθαρισμού μπεκ


εχω αλλαξει αισθητηρα-πεταλούδα-φισες και αναβει ακομη το λαμπακι του αισθητηρα τι κανω γνωριζει κανεις;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email AIM διεύθυνση
drdino (Kωνσταντίνος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


BMW 330i (F30)

Ένταξη: 16 Δεκ 2003
Δημοσιεύσεις: 3365
Τόπος: Βροχονήσι

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 17 Ιούν 2011, 14:50:34    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν δεν έχουν καθαριστεί ποτέ, το καθαριστικό δεν ξέρω αν θα καταφέρει να κάνει και πολλά. Αυτό το ματζούνι καλό είναι να μπαίνει περιοδικά στο ρεζερβουάρ (ιδανικότερα στο τελευταίο ρεζερβουάρ ΠΡΙΝ αλλάξουμε μπουζί) ώστε να διατηρούνται καθαρά.


Οικογενεια Peugeot: 304 (1978), 406 (1998), 307 (2005), 308 (2011). Πλέον χωρίς Peugeot.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
fuji091 (george)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


peugeot 206cc 2004

Ένταξη: 01 Μάϊ 2012
Δημοσιεύσεις: 7

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 03 Μάϊ 2012, 01:57:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Steve έγραψε:
Στην Λάρισα που τα πήγα εγώ, έγινε επί τόπου ο καθαρισμός.



εχω ενα 206cc με 110.000χλμ κι δεν εχω καθαρισει μπεκ ποτε αν κ το νιωθω μπουκωμενο το πηρα στα 100.000,μια ερωτηση τι συμπτωματα εχει το αμαξι με βουλωμενα μπεκ??
[

Uploaded with ImageShack.us][/img]
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
dimitris.m. (dimitris.m.)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα




Ένταξη: 13 Νοέ 2015
Δημοσιεύσεις: 18

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 18 Νοέ 2015, 19:00:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Κανα καλο τεχνιτη για καθαρισμο μπεκ?
Ο τσοπελογιανης μου πε ενας γνωστος?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email
antoniogt (stavros)
Νέος χρήστης
Νέος χρήστης


peugeot 207gt

Ένταξη: 22 Μάρ 2015
Δημοσιεύσεις: 67
Τόπος: Θεσσαλονικη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 19 Ιαν 2016, 20:31:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλησπερα...γνωριζει κανενας για θεσσαλονικη μερια που μπορω να παω για καθαρισμο τα μπεκ για 207gt;
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Βλάβες - Επισκευές - Συνεργεία - Ανταλλακτικά Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα Προηγούμενη  1, 2
Σελίδα 2 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1717s (PHP: 65% - SQL: 35%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on