PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

Χταπόδι-δίχαλο 106 σε 206 - Πως μπαίνει απορίες

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 14:04:56    Θέμα δημοσίευσης: Χταπόδι-δίχαλο 106 σε 206 - Πως μπαίνει απορίες Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Καλημέρα,

Εχω ενα 206 cc και εδώ και καιρό ειχε βρει μια προσφορά ενα μεταχειρισμένο χταποδι-δίχαλο απο 106 ραλλύ και το πήρα με σκοπό καποια στιγμή να το ΄πάω να μου το περάσουν.

Σημερα που λέτε καθος έκοβα βολτες βρήκα εναν εξατμισά και λέω δεν κάνω σταση να ρωτήσω πόσο θέλει να το περάσει.

Καταρχάς με το που του το είπα μου αρχισε την μουρμούρα. " και σιγα μην μπαίνει , και θα θέλει καινούριο δίχαλο κτλ"

εγω του είπα οτι αποσο ξέρω το χταπόδι κάθετε just στον κινητηρα μου και το δίχαλο μπαίνει μια χαρα απο κάτω απλός θέλει λίγο επιμίκυνση γιατι η ΄βαση που βιδώνει ειναι ποιο πίσω. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ? υπάρχει κανένας που να το έχει κανει αυτό? (στανταρ οι περισσότεροι εδω μέσα)

Μετα μου λεει, και τον καταλύτη σου τι θα τον κάνεις? δεν μπαινει στο καινούριο χταπόδι. ο αισθητήρας που παει απο τον καταλύτη στον εγκέφαλο? ποθ θα μπει? αυτός περνει δειγμα θερμοκρασίας ~700c αν τον βάλουμε απλα στο καινούριο χταπόδι θα παιρνει ~200c και θα κολάει τον εγκέφαλο.

ΜΕ ΚΑΤΑΜΠΕΡΔΕΨΕ. Δεν μπορώ να αφήσω τον καταλύτη μου και απλός να βάλω το χταπόδι διχαλο απο 106? αν βγάλω εντελός τον καταλύτη?

PLEASE HELP!! Sad Shocked
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 14:18:43    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=319

καλή όρεξη! Very happy



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 14:49:22    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

to χω διαβάσει πριν καιρο ολοκληρο το thread αυτό, τοτε που ηταν να πάρω το χταποδι. Για ακριβή τοποθέτηση δεν λεει αποσο θυμάμαι ομως!
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 14:54:47    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

afoy μετα απο τοσο καιρο και τοσο διαβασμα ακομα δε το κατεχεις το θεμα μη το κουραζεις

α. αει παρατησε το οπως ιεναι
β. ρωτα καποιο σαλονικιο που το εχει κανει και κανε ακριβως το ιδιο ...
δοξα τω θεο υπαρχουν πολλοι
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 15:05:37    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

thanks για την κατατοπιστικότατη και ευγενική απαντηση σου volvos. Να ξερουμε να μην κανουμε ποστ με ερωτησεις αφου σε κουράζουν εσενα... Rolling eyes


αν δεν ειχα ιδέα περι τίνος μιλάμε δεν θα έκανα τον κόπο. Δεν ειμαι εξατμισάς όμως και δεν κανω συγκολήσεις στην καθημερινή μου ζωή για να ξέρω αν καθετε το δίχαλο του 106 στο 206 με την μία ή θελει μικρές ή μεγάλες μετατροπές και πώε γίνοντε αυτές. Αν εσυ ολη μερα εισαι με την οξυγωνοκώληση μπράβο. Επίσης για τον καταλύτη ξέρω οτι μπορώ να τον βγάλω εντελος, αλλα ρωτάω την γνώμη σας για να κάνω κατι τετοιο. Αν δεν θες να την δώσεις μην απαντας. δεν σε πίεσα. Οσο για το αν μπορώ να κρατήσω τον μανήσιο αλλοι μου λένε ναι και αλοι όχι. γιαυτο ρώτησα εσας και ¨εσενα" που τα κατεχεις ολα μπας και μου πεις κατι εμπεριστατομενο αντι να μου την λες.

Τελος για την λύση που προτεινεις να βρώ καποιον Θεσσαλονικιό που το εχει κανει θα προτειμούσες το ποστ μου να ηταν "ΖΗΤΗΤΑΙ ΘΕΣΝΙΚΙΟΣ ΠΟΥ ΝΑ ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΧΤΑΠΟΔΙ 106 ΣΕ 206" ? και οχι μια ερωτηση για να παρω και εγώ και αλλοι πληροφοριες όπως και έκανα?


Έχει επεξεργασθεί από τον/την AlienHack στις Τρι 26 Αύγ 2008, 15:13:46, 1 φορά
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 15:12:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

πλακα μας κανεις?

ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΟΥΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΝΙΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣ


ολα αυτα που λες εχουν χιλιοαναλυθει

και για τρομπα υδραυλικου που θελει βγαλσιμο για να βγει το μαμα χταποδι
και για προεκταση 2ου λ
και για καταλυτη νεο που θα μπει απο κατω
και για διχαλο που θελει αλλη σχεδιαση για να περασει κατω απο καρτερ
και και και

ΠΟΥ ΔΕ ΒΡΙΣΚΕΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΛΑ ΑΥΤΑ?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 15:19:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
πλακα μας κανεις?

ΕΔΩ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΝΑ ΣΕ ΠΕΙΣΟΥΜΕ 2 ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΜΗ ΒΑΛΕΙΣ ΝΙΤΡΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΑΚΟΥΓΕΣ


Να με πείσετε? περι τουτου προκειτε? εδώ νομιζα ο καθένας λεει την γνώμη του και δεν ειναι θεμα να πισεις τον αλλον. Μου ειπατε καποιοι την γνώμη σας να μην βάλω ΝΙΤΡΟ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ (αρκετοι) μου ειπανε να βάλω. Τα ζύγησα ΚΑΙ ΤΕΛΙΚΑ ΔΕΝ ΕΒΑΛΑ!! επειδη ομως ετσι αποφάσησα εγω αφου ακουσα απόψεις. οχι επειδη με επεισε καποιος..

οσο για το χταπόδι, δεκαδες θέματα και ερωτησεις που γίνοντε καθημερινα εδώ μεσα καπου σε αλλα ποστ εχουν εν μέρη ΄΄η πληρος αναλυθει . Αλλα ξανα απαντιούντε γιατι πολλές φορές ειναι λιγο διαφορετικές ή απορέουν μετα απο συζήτηση με μαστορα οπως η δικιά μου. Σας ειπα τι μου ειπε ο μαστορας και ρώταω την γνώμη σας τι να κάνω. Οπωε επίσης και την γνώση σας για κάποιον που να μπορει να το κάνει καθοτι εγώ μπηκα στον πρώτο εξατμησα που βρηκα..
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 16:00:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Alex αν το ψαξεις θα δεις οτι οσο αφορα την Θεσσαλονικη,ο Μιλτος(Miltellas) εκανε ολοκληρη αναλυση του τι και πως και σε ποιον...
Απο εκει και περα απλως αντιμετωπισες τον μλκα εξατμισα(αναρωτιεμαι που πηγες)...
Ολα γινονται,στα post που λεει ο Πανος υπαρχουν ολα τα στοιχεια-επιχειρηματα για το τι,που και πως πρεπει να απαιτησεις και να γινει αυτο που θες.
Τωρα αν θελεις-ανεχεσαι το καθε τσουτσεκι που πηρε μια οξυγονοκοληση να σε κανει οτι θελει προκειμενου να σε "αρμεξει",ειναι δικη σου επιλογη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 16:19:32    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

AlienHack έγραψε:
to χω διαβάσει πριν καιρο ολοκληρο το thread αυτό, τοτε που ηταν να πάρω το χταποδι. Για ακριβή τοποθέτηση δεν λεει αποσο θυμάμαι ομως!

Κι όμως λέει.

Και για περιοχή της Θεσσαλονίκης.

Θες να σου δείξω και το post που αναλύεται πλήρως η δουλειά?



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
AlienHack (Alexander)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


206cc 1.6 110hp 2002

Ένταξη: 10 Απρ 2008
Δημοσιεύσεις: 4131
Τόπος: Thessaloniki

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 18:57:52    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

οκ σορρυ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
fynos (John)
Τμήμα Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

Peugeot GT Q2

Ένταξη: 18 Νοέ 2004
Δημοσιεύσεις: 2574
Τόπος: Β.Π.

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 26 Αύγ 2008, 20:13:28    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Από το 2 post έχω βάλει στο δικό μου 206 την περιβόητη εξάτμιση !
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=319&postdays=0&postorder=asc&start=580
Μέχρι και σχέδια σου έχουμε !
http://www.psclub.gr/forum/viewtopic.php?t=319&postdays=0&postorder=asc&start=640
Άντε ρίξε μια ματιά ακόμα . . . ίσος φανείς τυχερός Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Αυτή η Θ.Ενότητα έχει κλειδώσει, δεν μπορείτε να απαντήσετε ή να επεξεργασθείτε συζήτηση σ' αυτή    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Εισαγωγή - Εξαγωγή Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1157s (PHP: 76% - SQL: 24%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on