PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

206 - PS vs. Bilstein στο 206?
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  

PS vs. Bilstein
Peugeot Sport
56%
 56%  [ 23 ]
Bilstein
43%
 43%  [ 18 ]
άλλη λύση
0%
 0%  [ 0 ]
Σύνολο Ψήφων : 41

Συγγραφέας Μήνυμα
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 15:26:07    Θέμα δημοσίευσης: 206 - PS vs. Bilstein στο 206? Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Να τολμήσω να ανοίξω ένα poll απ' ευθείας αντιπαράθεσης?
Είναι χιλιοαναλυμένες και οι 2 αναρτήσεις αλλά δεν υπήρχε πουθενά ψηφοφορία!
Προφανώς αναφέρομαι στη γνωστή PS των ~750 ευρώ και στα χοντροκάλαμα bilstein σε συνδιασμό με ένα ελατήριο χαμηλώματος...


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 15:31:00    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Laughing Laughing Laughing Laughing



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Pughell (Στελιος)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!


106 XSi 1.6

Ένταξη: 24 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 11050
Τόπος: Σαλλλονικη...

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 15:33:49    Θέμα δημοσίευσης: Re: PS vs. Bilstein Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ανιση συγκριση θα ελεγα,εκτος και αν τις κρινεις με οικονομικα κριτηρια... Confused
Η μια ειναι με κλασσικα ελατηρια χαμηλωματος και η αλλη με στενα πιατελα κλπ...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger
kammenos (panagiotis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος
Επίσημο Μέλος

PEUGEOT 2

Ένταξη: 24 Ιαν 2007
Δημοσιεύσεις: 447
Τόπος: ΠΑΤΡΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 15:45:21    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ θα σου πώ τα bilstein έτσι για κόντρα!
Όταν υπάρχει έτοιμη λύση (ps+ράβδοι+αντιστρεπτική), μόνο την τσέπη σου πρέπει να ρωτήσεις! Wink
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:11:02    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

η σύγκριση πιστεύω έχει βάση από τη στιγμή που οι δύο λύσεις κυμαίνονται περίπου στην ίδια τιμή και υπάρχει διχογνωμία πάνω στο θέμα ποια έιναι καλυτερη λύση. Ναι μεν η PS είανι στενοπιάτελη αλλά κάποιοι επιμένουν bilstein ακόμα και με φαρδύ ελατήριο, ενώ υπάρχει και η option να μετατραπούν σε στενοπιάτελες (βλ. κυρλαγκίτσης). Από την άλλη η PS έχει κερδίσει αρκετούς πόντους όσον αφορα την επισκευασιμότητα (με τις "άκρες" που βρέθηκαν)


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
soler (Παναγιω-Τάκης)
Moderator


Τροπέτο 206 GTI

Ένταξη: 20 Φεβ 2008
Δημοσιεύσεις: 604

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:24:16    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμένα η γνώμη μου είναι πως όσο καλή και να είναι η bilstein η peugeot sport είναι peugeot sport και δεν πιστεύω πως μπορεί κάποια after market ανάρτηση να δουλεύει στο συγκεκριμένο αμάξι καλύτερα.



Και κατέβαινα το δρόμο σα να είμαι ο Per-Gunnar..
Μα που βρέθηκε μπροστά μου η φουρκέτα στα ρανταρ???
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:24:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bilstein me φαρδυ ελατηριο?
αστο καλυτερα βαλε τα μαμα ξανα...

bilstein me στενο?
πιο πολλα λεφτα αλλα και πολυ ψαξιμο για να τη φερεις στα γουστα σου...
δε τη βαζεις τη ρυθμιζεις και εφυγες...θελει δουλιτσα το πραμα


εγω ηδη ετοιμαζομαι να τη βγαλω μετα τις σερρες για να τη ξαναρυθμισω Wink

εχει και αυτο τη γοητεια του...

οποτε πρωτα ρωτα τον εαυτιο σου τι θες απο μια αναρτηση και μετα το φορουμ
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
SnakeMJK (Ζήσης)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Renault Clio 1.5 (8V) Dynamic (2015)

Ένταξη: 27 Φεβ 2003
Δημοσιεύσεις: 5108
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:25:03    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ψηφίζουμε bilstein γιατί ο αναρτησιολόγος μας είχε PS και την άλλαξε για bilstein (με στενά) :D


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
volvos (volvos)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος



Ένταξη: 08 Απρ 2004
Δημοσιεύσεις: 15542

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:25:55    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

εγω ψηφιζω πεζο σπορτ τη γνησια των 1200 αλλα ποιος βρισκει λεφτα να τη βαλει
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 16:48:48    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

αυτα τα ερωτήματα στο φόρουμ για μένα δεν έχουν και τόσο νόημα. Αλλιως εκλαμβάνει καθένας το στριψιμο, αλλιως στρίβει καθένας, αλλιως βλέπει το θεμα άνεσης, αλλιως αλλιως...

Υπολόγισε στο περιπου το τελικο σου σετάπ και προσπάθησε να βρεις ενα ομοιο αυτοκινητο ή τουλάχιστον παραπλήσιο και ζητα να το οδηγήσεις να κρίνεις μόνος σου.

Αυτη ειναι εμένα η γνώμη μου...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
sps (Spyros)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

206 XS Ε10

Ένταξη: 22 Δεκ 2002
Δημοσιεύσεις: 3013

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 17:03:46    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πιστευω πως η πεζω σπορτ ρουτιε, θα σε ικανοποιησει και με το παραπανω σαν πιο οβερολ λυση.
Η μπιλσταιν ειναι για τυπους σαν τον Τακη που τους αρεσει να ψαχνονται(μεχρι να βρουν τα λεφτα να βαλουν μια ολινς να δουν τι σημαινει αναρτηση και να υσηχασουν Laughing )
Τωρα οσον αφορα τη διαρκεια, πιστευω πως και να πεσει η αναρτηση και δεν μπορεις να την επισκευασεις, αγοραζεις 2 καινουρια πισω, και 2 καλαμια μπροστα, κρατωντας τα υπολοιπα.


Messinian Houses
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 17:21:59    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

volvos έγραψε:
Bilstein me φαρδυ ελατηριο?
αστο καλυτερα βαλε τα μαμα ξανα...

bilstein me στενο?
πιο πολλα λεφτα αλλα και πολυ ψαξιμο για να τη φερεις στα γουστα σου...
δε τη βαζεις τη ρυθμιζεις και εφυγες...θελει δουλιτσα το πραμα


εγω ηδη ετοιμαζομαι να τη βγαλω μετα τις σερρες για να τη ξαναρυθμισω Wink

εχει και αυτο τη γοητεια του...


το αυτό...

+ αυτό- >

sps έγραψε:
Πιστευω πως η πεζω σπορτ ρουτιε, θα σε ικανοποιησει και με το παραπανω σαν πιο οβερολ λυση.
Η μπιλσταιν ειναι για τυπους σαν τον Τακη που τους αρεσει να ψαχνονται(μεχρι να βρουν τα λεφτα να βαλουν μια ολινς να δουν τι σημαινει αναρτηση και να υσηχασουν Laughing )


= PS
εκτός και αν εχεις την ορεξη του Τάκη για πειραματισμούς... Wink

υ.γ. μακρια από φαρδια ελατηρια...


η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Πεμ 28 Αύγ 2008, 20:10:17    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Bilstein και Π*ΠΕΣ

Από σήμερα επίσημα με Peugeot Sport Routier Cool



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Πάνος 
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!
Επίσημο Μέλος

Pug 206 1,6 (16v) GTi - RC

Ένταξη: 12 Ιούλ 2007
Δημοσιεύσεις: 2485
Τόπος: Καλαμάτα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Παρ 29 Αύγ 2008, 07:38:57    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Για το 206 δεν εχω δοκιμασει bilstein.
Πηγα κατευθειαν σε ps.
Οποτε δεν εχω αποψη για τα bilstein για το συγκεκριμενο μοντελο.
Απλα θεωρω πως επιλεγοντας την πεζο σπορτ δεν μπαινεις στη διαδικασια να ασχοληθεις επιπλεον με ρυθμισεις κτλ.
Αγοραζεις τοποθετεις και απολαμβανεις.
Με τα bilstein ειχα ασχοληθει με το προηγουμενο αυτοκινητο μου.
Ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος αλλα επαιξα με διαφορους συνδυασμους προκειμενου να καταληξω στη σωστη επιλογη.
Κατ εμε πεζο σπορτ και τελος.
Βαζεις και τις ραβδους με την αντιστρεπτικη πισω μιας και χωρις αυτα θα νιωθεις τον ποπο πιο μαλακο και εισαι ετοιμος.



Εγω δεν είμαι λογιστής , είμαι μπλοκακι .
Είμαι μπλοκάκι με καρμπόν,σε νομοσχέδια φασόν και σφραγιδάκι.

http://www.panoslahanas.blogspot.gr/
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Δεκ 2008, 17:29:54    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Παιδια μια ερωτηση.

Δηλαδη οποιος θελησει να βαλει PS σε ενα 206 1.4 ας πουμε, πρεπει μετα να παει να αλλαξει αντιστρεπτικες και ραβδους? πισω?

Η PS απο τι αποτελειται?
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
PHSYBORG (HULK)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Pug 8v ''maximum attack''

Ένταξη: 24 Μάϊ 2003
Δημοσιεύσεις: 1109
Τόπος: In the VORTEX of HEAVEN!

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 14 Δεκ 2008, 18:16:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

απο αντοχη στο χρονο πως παει η PS σε σχεση με Bilstein ?
ποσα χλμ βγαλατε με PS?



FULL THROTLE....

NEW forum at www.btt.20m.com
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα
Steve (30cm) (Moderator)
Άντε γεια !!!
Άντε γεια !!!
Επίσημο Μέλος

Citroen C4 (2012) 1.6 e-hdi DRAGSTER

Ένταξη: 21 Απρ 2003
Δημοσιεύσεις: 16341
Τόπος: Ψεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2008, 01:16:30    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Παιδια μια ερωτηση.

Δηλαδη οποιος θελησει να βαλει PS σε ενα 206 1.4 ας πουμε, πρεπει μετα να παει να αλλαξει αντιστρεπτικες και ραβδους? πισω?

Η PS απο τι αποτελειται?

Το συμπέρασμα επειδή βαριέστε να ψάξετε οι περισσότεροι νεοεισερχόμενοι στο club, και τα θέλετε έτοιμα, είναι ότι αν είναι να κάνεις την κίνηση για Peugeot Sport ανάρτηση, κάντην μια και έξω.

Δηλαδή αυτό εδώ.

Αν όχι, και ΔΕΝ θα την απολάυσετε πλήρως, και ΔΕΝ θα συμπεριφέρεται το αμάξι πολιτισμένα στο όριο.



https://www.makemuesli.gr/
http://facebook.com/makemuesli
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
Randy (Γιώργος)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Peugeot 206 1.4 (16V) '06 Black Matte

Ένταξη: 11 Σεπ 2008
Δημοσιεύσεις: 985
Τόπος: Αθήνα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2008, 02:15:14    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Πωωωωωωω στηβ κοκκαλο ο δικος σου!

και αντε και βρηκα τα λεφτα, που θα γινουν ολα αυτα? στη lion??? δεν υπαρχει περιπτωση.. δε θα δεχτουν...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
abaleo (stathis)
Τρελλαμένο μέλος
Τρελλαμένο μέλος


Pug 206 1.6 (16V) GTi (2005)

Ένταξη: 04 Οκτ 2006
Δημοσιεύσεις: 890
Τόπος: Καλλιθέα - Πάτρα

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2008, 02:18:29    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Η "διαρκεία στο χρόνο" της ανάρτησης μπορεί να αποτελεί θέμα αλλά πιστεύω ότι εχει παρόμοια διάρκεια με αλλα αμορτισερ σε "σκληρή" χρήση... ίδωμεν!

Σχετικά με το ότι πρέπι να μπει όλο το πεζοσπορισιο πακέτο:
Εγώ ΔΕΝ τοποθετησα παχυτερες αντιστρεπτικές, αφησα τις υπαρχουσες του gti και για τα μέτρα μου είμαι αρκετά ικανοποιημένος. Για να πω την πάσα αλήθεια φοβήθηκα λίγο μην εχω να αντιμετωπίσω ενα πιο απόλυτο σύνολο που δεν γέρνει καθόλου και δεν προειδοποιεί. Καποια στιγμή στο μελλον θα μπουν αντιστρεπτικές-ακρα και ενα μπλοκέ για κερασάκι στην τουρτα! (αλλά προέχουν άλλα τώρα). Προς το παρόν το αυτοκίνητο είναι ικανοποιητικώς σκληρό και με περιορισμένες κλίσεις, αλλά και αρκετά φιλικό σε ολα τα επίπεδα, εγω το ευχαριστιέμαι απόλυτα!!
Προσοχή χρειάζεται στο γεγονός της ισορροπίας εμπρός-πίσω δηλ. δεδομένου ότι θα μπουν αρκετα σκληρα ελατήρια, χρειάζεται και αντίστοιχη σκληρότητα πίσω - εγώ τοποθέτησα ράβδους 21χιλ. (ευχαριστώ όσους με επεισαν!)
αντίστοιχα για τις αντιστρεπτικες πρεπει να σκληραίνουν (να χοντραίνουν δλδ!) αναλογα μπρος και πισω γαι να μην αποκτήσει το αυτοκίνητο υπο- ή υπερστροφικές τασεις.

Το θεμα που με απασχολέι έιναι αν χρειάζονται σκληρότερα τοπ μάουντ (ξεφεύγουμε από το θεμα βεβαια)


---
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email MSN Messenger
MEMsound 
Υπεύθυνος Συνεργασιών
Επίσημο Μέλος

206gti

Ένταξη: 17 Σεπ 2004
Δημοσιεύσεις: 31098
Τόπος: Στροφοδιαδρομές

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Δευ 15 Δεκ 2008, 04:26:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Randy έγραψε:
Παιδια μια ερωτηση.

Δηλαδη οποιος θελησει να βαλει PS σε ενα 206 1.4 ας πουμε, πρεπει μετα να παει να αλλαξει αντιστρεπτικες και ραβδους? πισω?

Η PS απο τι αποτελειται?


Οπως σου ειπε ο steve το ιδανικό ειναι κομπλέ.
αλλα αυτό δεν χρειάζεται σωνει και καλά να το κάνεις "ολο μαζί"...
μπορείς ενα~ενα και ετσι θα καταλαβαίνεις και τι κάνει το καθένα.
ξεκινάς απ΄ότι πχ θέλει αντικατασταση λόγω φθοράς
αν πχ η αναρτηση σου θέλει αλλαγή τότε πας για ανάρτηση και μαζί ραβδους στρέξης
αν η αναρτηση σου ειναι οκ και την παλευει για κάμποσα χιλιόμετρα ακομα τότε ξεκίνα από αντιστρεπτικές μπρος πίσω
τα ακραξόνιο και το μπλοκέ ειναι κερασάκια (ή μάλλον "κερασαρες...") αλλα για το τέλος ιδίως οσο πιο αδυναμο ειναι ενα αμάξι), εκτός και αν εχεις τα χρηματα διαθέσιμα οπότε τα δέοντα...

η "PS" "περιλαμβάνει" (βασικά οτι γουσταρεις μιας και εχει διάφορες λυσεις, αλλά αυτή που αναφέρονται οι περισσότεροι και ονομάζουμε για ευκολία "ρουτιερ") :
μπρος αμορτισερ+σπειρώματα για τα πιατελα+πιατελα+βιδες/σφυκτήρες για τα πιατελα+ελατηρια για εμπρός+αμορτισερ πισω και βγαίνει για τα επ.μέλη κάτω από 700ε (αν θυμαμαι καλά, ενω εχει τιμη για μη επίσημα μέλη γυρω στα 800 απ οσο εμαθα πρόσφατα από κάποιον που ρώτησε)
μαζι θα βάλεις και ραβδους πίσω
μια ικανοποιητική λύση ειναι οι 20αρες από 206 rc (και οι 2 μαζί γυρω στα 100ε), αλλα καλήτερα, οτι εγραψε ο στεβε οι 21 από PS Ομως το κόστος ξεφευγει (αρχικη τιμη 360ε το ζευγαρι, κάνα 300αρι παρα υπολογησε για τα επ.μέλη)

PHSYBORG έγραψε:
απο αντοχη στο χρονο πως παει η PS σε σχεση με Bilstein ?
ποσα χλμ βγαλατε με PS?

ανετα 25000~35000 (ανάλογα τις πίστες) και οι 2
μετα από επισκευη κι οι μεν και οι δε κάνα 10000~15000 αναλογα πόσες πιστες πας
αν σκέφτεστε πειράματα με βαλβιδίσματα, δοκιμές με διάφορα ελατηρια κλπ κλπ ομορφα πάτε σε μπιλσταιν, αλλιώς βάλτε μια ΠΣ να κάνετε την δουλεια σας και οταν χαλάσει απλά ξαναγοράζεται μια τετράδα ή ζευγαρι (ανάλογα πια εχουν χαλάσει) αμορτισερ

Randy έγραψε:
Πωωωωωωω στηβ κοκκαλο ο δικος σου!

και αντε και βρηκα τα λεφτα, που θα γινουν ολα αυτα? στη lion??? δεν υπαρχει περιπτωση.. δε θα δεχτουν...

βρες εσυ τα χρηματα και μην σε ανυσηχεί η τοποθέτηση... Wink Wink Wink Wink



σε οτι εγραψε ο αμπαλέο...
απλά ειναι στο σωστό δρόμο...
ακολουθήστε τον... Wink

σκληρότερα τοπ μαουν εδν ξέρω αν υπάρχουν
αν υπάρχουν καλό θα του κάνουν αλλά δεν νομίζω οτι ειναι απαραίτητα αν δεν εχει αντίπαλο το χρονόμετρο...



η πιο ωραία βόλτα...
ειναι η επόμενη...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ανάρτηση και Σύστημα Διεύθυνσης Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Μετάβαση στη σελίδα 1, 2  Επόμενη
Σελίδα 1 από 2

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,0703s (PHP: 73% - SQL: 27%) - SQL queries: 21 - GZIP enabled - Debug on