PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

106 - Ερωτησεις λόγω άγνοιας

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
BenAkiS (AkiS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.4 XS

Ένταξη: 24 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Evia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 02:15:34    Θέμα δημοσίευσης: 106 - Ερωτησεις λόγω άγνοιας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

1. Εχω ενα 106 1.4 του '99 και θελω να του βάλω ζάντες. Δεν ξέρω όμως μπορώ να του βάλω 16αρες χωρίς να πειράξω τίποτα θόλους ή κατι άλλο... Αλλιως του βάζω 15αρες.

2. Και τωρα ισως μια γελοια απορία: Βρηκα κάτι ζάντες 5 μπουλονες και μου άρεσαν αλλα εμένα παιρνει 4 μπουλόνια... Δεν υπάρχει πατέντα να την βάλω έτσι?

Προς το παρόν αυτά μου ήρθαν...

Υ.Γ. Εάν οι 16αρες μπορούν να μπουν, δεν με νοιάζει καθόλου αν θα κόψει ταχύτητα. Ουτως ή αλλως φλώρος είμαι σε αυτά Smile


-= Sound Obsession =-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Road_Runner (Νικόλας) (ο Παγκόσμιος)
Ειδ. Γραμματέας
Επίσημο Μέλος

Peugeot 206 OMG

Ένταξη: 27 Νοέ 2005
Δημοσιεύσεις: 7131
Τόπος: Pyongyang

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 02:57:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Οι 16αρες απο οσο ξερω μπορουν να μπουν κανονικα. Δεν ειμαι σιγουρος βεβαια

Οσο για το αλλο που λες δεν μπορει να γινει...
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
plaketokofths (Γιάννης)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Piper J-3 Cub

Ένταξη: 25 Μάρ 2006
Δημοσιεύσεις: 3189

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 05:15:12    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Με 16αρες, ακομα και με 15αρες απλα πρεπει να προσέξεις το προφιλ του ελαστικου να ειναι χαμηλο, ειδικα αν εισαι χαμηλωμένος. Παντως οι 15αρες γεμίζουν μια χαρα το θολο του 106.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
BenAkiS (AkiS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


Peugeot 106 1.4 XS

Ένταξη: 24 Αύγ 2008
Δημοσιεύσεις: 3
Τόπος: Evia

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Κυρ 24 Αύγ 2008, 15:01:26    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Ευχαριστω ρε παιδες... αρα παλι πρεπει να ψαχνουμε για ζαντες. Επειδη λεω να το χαμηλωσω 3 ποντους, τοτε να βαλω 15αρα με προφιλ 45, καλα τα λεω?

Θα ειναι καλα ετσι ε?


-= Sound Obsession =-
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
anestis_106 (ANESTIS)
Μόλις έγραψα
Μόλις έγραψα


PEUGEOT 106 1.4 (8V) XT (2000)

Ένταξη: 28 Σεπ 2007
Δημοσιεύσεις: 26
Τόπος: ΑΘΗΝΑ

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2008, 12:39:58    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Αν έχεις τρίπορτο με τους θόλους του rallye 1.6, μπορείς να βάλεις ότι ζάντες βάζουν και αυτά χωρίς να πειράξεις τίποτα. Εγώ σε 1.4 του 99 με ίσιους θόλους έχω βάλει ζάντα 14" και λάστιχα 175/60/14. Το αυτοκίνητο είναι ελαφρώς χαμηλωμένο και έχω χτυπήσει εσωτερικά του θόλου ένα μικρό χειλάκι. Οτιδήποτε άλλο βάλεις και σε ζάντα και σε φάρδος ελαστικού θα έχεις πρόβλημα, αν δεν τροποποιήσεις τους θόλους σου.
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος
Lef205 (Λευτέρης) (νομίζω)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 205 rallye/gti

Ένταξη: 07 Ιαν 2005
Δημοσιεύσεις: 3142
Τόπος: στους αγωνες

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 17 Σεπ 2008, 23:26:10    Θέμα δημοσίευσης: Re: 106 - Ερωτησεις λόγω άγνοιας Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

BenAkiS έγραψε:
1. Εχω ενα 106 1.4 του '99 και θελω να του βάλω ζάντες. Δεν ξέρω όμως μπορώ να του βάλω 16αρες χωρίς να πειράξω τίποτα θόλους ή κατι άλλο... Αλλιως του βάζω 15αρες.

2. Και τωρα ισως μια γελοια απορία: Βρηκα κάτι ζάντες 5 μπουλονες και μου άρεσαν αλλα εμένα παιρνει 4 μπουλόνια... Δεν υπάρχει πατέντα να την βάλω έτσι?

Προς το παρόν αυτά μου ήρθαν...

Υ.Γ. Εάν οι 16αρες μπορούν να μπουν, δεν με νοιάζει καθόλου αν θα κόψει ταχύτητα. Ουτως ή αλλως φλώρος είμαι σε αυτά Smile

Aν το αυτοκινητο σου ειναι look rallye που μαλλον δεν ειναι, 16αρες μπορεις να βαλεις.
Αλλα το xs εχω την εντυπωση οτι δεν εχει τη εμφανιση του 1.6 αρα ακομη και 14αρες να βαλεις πρεπει να προσεξεις πολυ γιατι πισω θα βρισκει ειδικα αν βαζεις και κοσμο.
Για 15αρες-16αρες δεν το συζηταω καν.
Γελοιες ερωτησεις δεν υπαρχουν.
Υπαρχει αυτος που εχει το καθαρο μυαλο και ρωταει οποτε συνηθως μαθαινει και ο αλλος που δεν ρωταει και συνηθως κανει μλκια.
Καλα εκανες και ρωτησες λοιπον.


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Ελαστικά και Τροχοί Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,1613s (PHP: 54% - SQL: 46%) - SQL queries: 17 - GZIP enabled - Debug on