PSClub - Hellas Αρχική σελίδα
Portal Home  |   Δημόσια συζήτηση  |   Αναζήτηση  |   Κατάλογος Μελών  |   Ομάδες Μελών  |   Προφίλ  |   Προσωπικά μηνύματα  |   Σύνδεση  |  Εγγραφή

WRC: Κινδυνεύουν τα ασφάλτινα ράλι;

 
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Printable version
Επισκόπηση προηγούμενης Θ.Ενότητας :: Επισκόπηση επόμενης Θ.Ενότητας  
Συγγραφέας Μήνυμα
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 07:33:10    Θέμα δημοσίευσης: WRC: Κινδυνεύουν τα ασφάλτινα ράλι; Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Τα ασφάλτινα ράλι στο WRC αναμένεται να μειωθούν την επόμενη πενταετία σύμφωνα με τα λεγόμενα του Shekhar Mehta, ο οποίος είναι πρόεδρος της ευρωπαϊκής επιτροπής ράλι της FIA.

Όπως δήλωσε ο ίδιος σε ξένο περιοδικό έντυπο "τα αυτοκίνητα φαίνονται λίγο βαρετά στην άσφαλτο εξαιτίας της υψηλής πρόσφυσης. Μόνο όταν βρέχει υπάρχει θέαμα, αλλά τότε η τηλεοπτική και φωτογραφική κάλυψη δεν είναι η ίδια."


Για αυτόν το λόγο η FIA μελετά την περικοπή του ενός από τα πέντε ασφάλτινα ράλι για την αγωνιστική περίοδο του 2004, χωρίς να έχει προς το παρόν ληφθεί οποιαδήποτε απόφαση.


Να θυμηθούμε ότι στη φετινή σεζόν περιλαμβάνονται τα ασφάλτινα ράλι του Monte Carlo, της Γερμανίας, της Ιταλίας, της Γαλλίας και της Ισπανίας.

Πηγή: auto.in.gr


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
ΝΙΚΟΣ (ΛΥΣΣΑ ΚΑΚΙΑ)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


CLIO RENAULTSPORT CUP 182hp!!!

Ένταξη: 09 Νοέ 2002
Δημοσιεύσεις: 2111
Τόπος: Were the Eagles fly higher

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:29:07    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εμενα μου φαινετε πως τα ασφαλτινα ειναι καλυτερα απο ολα τα αλλα.Τωρα τι να πεις Question Αν ειναι ετσι ας κωψουν και την φορμουλα ενα και να την κανουν χωματινη.ΠΛΑΚΑ ΕΧΟΥΝ.......


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Επίσκεψη στην ιστοσελίδα του Συγγραφέα AIM διεύθυνση Yahoo Messenger MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τρι 08 Απρ 2003, 10:45:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Εγώ πάντως υποπτεύομαι οτι η FIA, στην προσπάθειά της να κάνει το WRC ακόμα πιο ενδιαφέρον, μειώνει τα ασφάλτινα, γιατί εκεί η κυριαρχία των γαλλικών αυτοκινήτων είναι δεδομένη, ενώ στα χωμάτινα όλοι οι κατασκευαστές βρίσκονται λίγο - πολύ στο ίδιο επίπεδο.
Άρα μιλάμε για μια καθαρά αντι-γαλλική ενέργεια και προώθηση άλλων κατασκευαστών που έχουν μείνει λίγο πίσω (Subaru-Ford)....


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Miltellas (Μίλτος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.6 16V XSM 2001

Ένταξη: 24 Μάϊ 2002
Δημοσιεύσεις: 3657
Τόπος: Θεσσαλονίκη

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 01:46:18    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Vaggelis έγραψε:
... μειώνει τα ασφάλτινα, γιατί εκεί η κυριαρχία των γαλλικών αυτοκινήτων είναι δεδομένη....


Έτσι το βλέπω κι εγώ...


Ελληνική Λέσχη Φίλων της Πραγματικής Οδήγησης

Performance of Real Cardriving Club
Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος MSN Messenger
Vaggelis (Βάγγος - Ιδρυτικό μέλος)
Έχω ξεφύγει !!!
Έχω ξεφύγει !!!


Peugeot 206 1.4 (8V) XR (2000)

Ένταξη: 10 Οκτ 2002
Δημοσιεύσεις: 1865
Τόπος: Αμπελογκάρντεν

ΔημοσίευσηΔημοσιεύθηκε: Τετ 09 Απρ 2003, 08:00:56    Θέμα δημοσίευσης: Απάντηση με παράθεση αυτού του μηνύματος

Γιατί, μην ξεχνάμε τις διαφορές που κερδίζουν τα Peugeot και τα Citroen, έναντι των υπολοίπων....
Ακόμα και οδηγοί παραδοσιακά χωμάτινοι, όπως ο Gronholm, είναι μπροστά από συνδιασμούς με μεγάλη εμπειρία στην άσφαλτο
Μην μιλήσουμε για τον Panizzi, που βρίσκεται σε ...άλλο πλανήτη στην άσφαλτο...


Επιστροφή στην κορυφή
Επισκόπηση του προφίλ των χρηστών Αποστολή προσωπικού μηνύματος Αποστολή email Yahoo Messenger MSN Messenger
Επισκόπηση όλων των Δημοσιεύσεων που έγιναν πριν από:   
Δημοσίευση νέας  Θ.Ενότητας   Απάντηση στη Θ.Ενότητα    PSClub - Hellas Αρχική σελίδα -> Διεθνείς Αγώνες Όλες οι Ώρες είναι GMT + 2 Ώρες
Σελίδα 1 από 1

 
Μετάβαση στη:  
Δεν μπορείτε να δημοσιεύσετε νέο Θέμα σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης
Δεν μπορείτε να επεξεργασθείτε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν μπορείτε να διαγράψετε τις δημοσιεύσεις σας σ' αυτή τη Δ.Συζήτηση
Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου στα δημοψηφίσματα αυτής της Δ.Συζήτησης


Powered by phpBB © 2001, 2005 phpBB Group
Extra Development/Design by Chatasos & Sidobre

© 2002-2006 PSClub - Hellas (Πληροφορίες : info@psclub.gr)

Page generation time: 0,179s (PHP: 72% - SQL: 28%) - SQL queries: 18 - GZIP enabled - Debug on